Az alkatrészek és felületek tisztítása a légiközlekedési ipar gyártási folyamatainak egyik minőségi szempontból fontos és ezért elengedhetetlen gyártási lépése. A repülőgép-alkatrészek karbantartása és javítása során az alkalmazásorientált tisztítási folyamatok is biztosítják a minőséget és a funkcionalitást. Ezekre az igényes és sokrétű feladatokra az Ecoclean optimálisan összehangolt, hatékony tisztítási megoldásokat kínál.
Teljes mértékben megújuló energiaforrásokra állítaná át adatközpontját a Terra Cloud, emellett jelentősen növelné energiahatékonyságát egy új folyadékhűtéses technológiával. A többek között felhő- és szerverelhelyezési szolgáltatókat kínáló, ügyfeleinek 20-30 százalékos megtakarítást hozó céget a Schneider Electric támogatja zöld törekvései megvalósításában.
Közel 400 MW teljesítményű fotovoltaikus energia hálózatba táplálását segítik a vállalat eszközei.
Bevételük kevesebb mint két százalékát fordítják fenntarthatósági és dekarbonizációs törekvésekre a vállalkozások – derül ki a Schneider Electric, az energiamenedzsment és az ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat megbízásából készült felmérésből. A magasra szökő energiaárak, az energiaellátási válság és az egyre látványosabban megmutatkozó éghajlatváltozás komoly kihívások elé állítják a vállalatokat, a gazdaságokat és a társadalmakat világszerte, ebben a helyzetben pedig kiemelt fontosságú az energiahatékonyság növelése, amelyhez már rendelkezésre állnak a szükséges eszközök.
Az orvostechnikában használt, finom kapillárisokkal rendelkező, sűrűn csomagolt vezetőhuzalok komoly kihívást jelentenek az alkatrésztisztítás számára. Az LPW tisztítási szakemberei kifejezetten erre a feladatra fejlesztettek ki egy rendszert, amelyet a vezetőhuzalokat gyártó Epflex mind a mai napig használ.
Az olasz Siemens-központ 50 százalékkal csökkentette CO2-kibocsátását, 2030-ra pedig elérheti a nettó szénmentes működést az okos energiafelhasználást biztosító mikrogrid technológiával.
Az erőforrások kímélése és a CO2-lábnyom minimalizálása szinte minden vállalat napirendjén szerepel. Az acélkerekek vezető gyártója egy intézkedést hajtott végre a lakkozás-előkezelésben az Ecoclean-DFC dinamikus térfogatáram-szabályozóval. A vállalat ezen a területen havi 12 000 euró körüli megtakarítást ér el a tápszivattyúk igény szerinti szabályozásának köszönhetően – még a beállítási szakaszban is.
A termékek és szolgáltatások megosztáson alapuló használata manapság nagyon népszerű, de gyökerei jóval régebbre nyúlnak vissza. Az angol szóval „sharing”-nek nevezett üzleti ötlet az élet számos területén visszaköszön, a közlekedéstől a lakhatáson át az egészségügyig, vagy éppenséggel az üzemi textíliák megosztásáig.
A hulladékok kezelésére számtalan jogszabály létezik, amelyek betartása komoly kihívást jelent a kis- és középvállalatok (kkv-k) számára. Minden törvény és rendelkezés folyamatos nyomon követése ugyanis egyáltalán nem könnyű feladat. Az EU hulladékokra vonatkozó irányelve szabályozza, hogy pontosan mi is értendő „többszöri felhasználáson”, és az irányelv betartását a nemzeti hatóságok ellenőrzik. Az ipari törlőkendők használatával kapcsolatban ezért egyre több kkv épít a német Mewa textilszolgáltató vállalat szakértelmére.
A Zöld Szállás kezdeményezéssel a Siemens a fenntarthatóbb hotelek fele tolja el a vállalati szállásfoglalásokat.
A Siemens a világ egyik legnagyobb CO2 kibocsátási adatbázisával segíti a szoftvereivel tervezett termékek karbonlábnyom szimulációját, csökkentését.
A fémmegmunkálás során a hűtő- és kenőanyagok párolgása és égése következtében olajköd, gőzök és füstök szabadulnak fel. Ezt az emissziót olajköd-leválasztókkal kell csökkenteni, és a levegőszennyezést a megengedett határokon belül kell tartani. Ellenkező esetben az ablakok és a falak olajosak lesznek, a mennyezet besárgul, és a munkahelyi környezet az alkalmazottak egészségét veszélyezteti. A finom részecskék leválasztását a nanométeres tartományban kell kezelni.
A tisztítási folyamatok optimalizálása során gyakran jelentős lehetőség rejlik az alkatrészek tisztításának stabilabbá, gazdaságosabbá és fenntarthatóbbá tételéhez. Az első lépés egy szisztematikus folyamatelemzés, amely megvizsgálja a bepakolási és a kipakolási termelési lépéseket is.
A fémmegmunkálás során a hűtő- és kenőanyagok párolgása és égése következtében olajköd, gőzök és füstök szabadulnak fel. Ezt az emissziót olajköd-leválasztókkal kell csökkenteni, és a levegőszennyezést a megengedett határokon belül kell tartani. Ellenkező esetben az ablakok és a falak olajosak lesznek, a mennyezet besárgul, és a munkahelyi környezet az alkalmazottak egészségét veszélyezteti. A finom részecskék leválasztását a nanométeres tartományban kell kezelni.
Az elektromobilitás és az autonóm vezetés az autóipar megatrendjei közé tartoznak. Ez azt eredményezi, hogy az alkatrészek, valamint a gyártási folyamatok változnak, és új, vagy megváltozott eljárások jelennek meg az alkatrész tisztításban.
Beépített szén-dioxid érzékelővel és vezérlő funkciókkal érkezik a Siemens RDG200 termosztát sorozatának új modellje.
Szaúd-arábiai tengervíz-sótalanító üzemben vetik be a Siemens technológiáját.
A Schneider Electric, az energiagazdálkodás és az automatizálás digitális átalakításának vezető vállalata nyerte el az "Év víztechnológiai vállalata" díjat a Global Water Awards 2022-en. A díjjal a Schneider Electric víz-, szennyvíz- és sótalanítási ágazatban, a fenntarthatóság és a digitális átalakulás terén betöltött vezető szerepét, valamint az ügyfelek rugalmas, hatékony és fenntartható működését támogató technológiáit ismerték el.
A világméretű koronavírus-járvány világossá tette, hogy a globális gazdaság logisztikai rendszerei törékenyek. Ennek következményeként sok vállalat átalakította beszerzési láncait és üzemei földrajzi elhelyezkedésének struktúráját.
Az új és továbbfejlesztett termékek nagyon magas tisztasági előírásokhoz vezetnek számos ipari ágazatban. A megváltozott gyártási, illesztési és bevonási technológiák, valamint a szigorúbb szabályozási követelmények a részecske- és filmalkatrészek tisztaságára vonatkozó szigorúbb követelményeket is eredményeznek. Ahhoz, hogy a sorozatgyártásban ezeket az értékeket megbízhatóan és hatékonyan teljesíteni lehessen, nemcsak igény szerinti tisztítási és szárítási folyamatokra, megfelelő rendszertechnológiára van szükség, hanem a szoftveres megvalósítást és a tisztítási környezetet is ehhez kell igazítani.