KÖRNYEZET / MINŐSÉG / RENDSZER

Sikeres európai tűzvédelmi teszt: DENIOS-újdonság a tűzvédelemben

A DENIOS az első gyártó a világon, amely az EN 13501 európai tűzvédelmi szabványnak megfelelő, tolóajtóval ellátott tűzvédelmi raktárkonténer 120 perces tűzvédelmi tesztjét teljesítette.

Újabb mérföldkő – már több mint félmilliárd tonna CO2-kibocsátás elkerülésében segítette ügyfeleit a Schneider Electric

Nagyot lépett előre a harmadik negyedévben a Schneider Electric idei fenntarthatósági célkitűzései megvalósításában. A vállalat termékeinél használt csomagolás közel kétharmada már újrahasznosított anyagból származik, a cég berendezéseivel, alkalmazásaival és szolgáltatásaival pedig több mint félmilliárd tonna CO2-kibocsátás elkerülésében segítette ügyfeleit.

A Sandvik Coromant nettó zéró célját a Science Based Targets kezdeményezés hitelesítette

A Sandvik vállalatcsoporton keresztül a Sandvik Coromant fémforgácsolási szakértő elkötelezte magát a rövid távú vállalati szintű, klímatudomány által meghatározott kibocsátáscsökkentés mellett a Science Based Target kezdeményezéshez (SBTi) csatlakozva. A Sandvik Coromant saját fenntartható vállalati céljait a Párizsi Megállapodás és az ENSZ Fenntartható Fejlődési Céljai (SDG) alapelveihez igazodva, az SBTi kritériumainak megfelelően határozta meg, összhangban a szervezet üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése és felelős gyártás gyakorlata iránti elkötelezettségével.

A Mewa Multitex szőnyegek tisztán tartják a gépjárműszervizeket és segítenek az elcsúszásos balesetek megelőzésében

Tizenöt évvel ezelőtt még minden autótulajdonos boldogan hordta kocsiját a kis garázsok csodákra képes, ezermester szerelőihez, akik olcsón vállalták a javításokat. Ma már legtöbben nagy, világos márkaszervizekbe járnak, ahol az elektronikával teletűzdelt modern személygépkocsikat tartják karban. Ezek az üzemek olyanok, akár egy laboratórium: sok a fény, fehérek a falak, tiszta, foltmentes a padló, a szerelők decens, egységes ruházatban teszik a dolgukat. Hogyan lehetséges ez? Nem használnak már olajat, kenőanyagokat vagy más folyadékokat a műhelyek?

Fenntarthatóság teljes automatizálással

A FRIES Kunststofftechnik GmbH által gyártott egyedi tisztítókosarakat kifejezetten az érzékeny munkadarabok szállítására, tisztítására és tárolására fejlesztették ki. A rugalmas, alkatrész-specifikusan gyártható rácslemezzel rendelkező all-in-one rendszert teljesen automatizált gyártási folyamatokhoz tervezték.

Fiatal tehetségek célzott megnyerése

A KPMG nemrégiben végzett felméréséből kiderül, hogy a következő generáció felelősségteljesebb munkáltatókat keres. Az úgynevezett „Z generáció” – vagyis az 1997 és 2010 között születettek – egyharmada visszautasítana egy állásajánlatot, ha nem lenne elégedett egy vállalat fenntarthatósági tanúsítványaival, ami azt mutatja, hogy a vonzó fizetés és a karrierépítés már nem az álommunka egyetlen jellemzője. De a gyártóiparban, amely még mindig a fenntarthatóbb gyakorlatok alkalmazására törekszik, hogyan nyerhetik meg a szervezetek a tehetségek új generációját? Patrik Eurenius, a Sandvik Coromant fenntarthatóságért felelős és EHS-vezetője vizsgálódott a témában.

Ecoclean a parts2cleannél – ugyanolyan változatos, mint a feladatok

A gyártás alapvető lépéseként az alkatrészek tisztítása jelentősen hozzájárul a termék minőségéhez és a hozzáadott értékhez. Az ezzel járó feladatok lényegesen szerte ágazóbbá és nagyobb kihívást jelentenek az elmúlt években. A parts2clean (Stuttgart 10-es csarnok, C38-as stand) az Ecoclean a különféle ipari szektorok nagyon különböző tisztítási alkalmazási területeihez és követelményeihez optimálisan adaptált termékcsaládot kínál. A szeptember 26. és 28. közötti stuttgarti szakkiállítást olyan előremutató szolgáltatási megoldások teszik teljessé, mint az új virtuális bemutatóterem, valamint az energiahatékonyság és a fenntarthatóság javításának lehetőségei.

Algákkal vonják ki a szenet a légkörből

Mikroalgákat vet be a Brilliant Planet a légkörben lévő szén kivonására, a Schneider Eletric által fejlesztett alkalmazás is támogatja a kezdeményezés sikerét. A módszert kikísérletező cég most azon dolgozik, hogy szélesebb körben is elterjedjen a megoldás. A szén-dioxid-megkötési technológiáknak az éghajlatváltozás elleni küzdelemben van jelentős szerepe.

Fókuszban a zöld hidrogén: új és egyedülálló technológiát kínál a Bosch

A vállalat megkezdte a hidrogén-előállításhoz szükséges elektrolizáló berendezések fejlesztését.

KUKA: A fenntartható megoldások úttörője

A KUKA, a világ egyik vezető automatizációs megoldásokat nyújtó vállalata elkötelezett amellett, hogy környezettudatos technológiákkal járuljon hozzá a gyártóipar fejlődéséhez és segítse ügyfeleit a fenntarthatósági céljaik elérésében. A növekvő energiaárak és az Európai Unió által meghatározott károsanyag kibocsátási kvóták komoly kihívást jelentenek a vállalatok számára, a KUKA azonban előretekint és a fenntarthatóság terén meghatározó szerepet vállal. A KUKA innovatív technológiák és stratégiák fejlesztésével járul hozzá a hosszútávú gazdasági sikerekhez és a környezetvédelmi teljesítmények javításához.

Egy szorgalmas páros biztosítja az üzemek zökkenőmentes működését

Már magasnyomású alkatrésztisztítók is megtalálhatók a Mewa szolgáltatási kínálatában.

A fenntarthatóság a megfizethető árról is szól

Új megoldások, amelyek fogyasztásalapú modellekkel teszik megfizethetőbbé az SAP S/4 HANA fenntarthatósági céljainak megvalósítását.

Felpörgetnék az energiahatékonysági fejlesztéseket

A világ minden tájáról összesen 46 kormány támogatja azt a célt, hogy az évtized végéig megduplázzák az energiahatékonysági fejlesztések ütemét a fenntartható gazdasági növekedés és a nettó zéró kibocsátás elérése érdekében. A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) előrejelzése szerint idén várhatóan 624 milliárd dollárt fordítanak majd az energiahatékonyságot növelő beruházásokra globális szinten.

Az évtized végére 1800 milliárd dollárt kellene költeni energiahatékonysági beruházásokra

Idén akár 624 milliárd dollárt is költhetnek energiahatékonysági beruházásokra világszerte a tavalyi 600 milliárd dollár után – derül ki a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) előrejelzéséből. A tanulmány szerint a tavalyi 2,2 százalékról 2030-ra 4 százalék fölé kellene emelni az energiahatékonyság növelésének ütemét, így a jelenlegi energiafogyasztás és a károsanyag kibocsátás is az egyharmadával eshetne vissza, sőt még 12 millió új munkahely is létrejöhetne. A Nemzetközi Energia Ügynökség 8. Éves Globális Energiahatékonysági Konferenciáját 2023-ban a Schneider Electric-kel közösen szervezte meg Versailles-ban.

Már várja az érdeklődőket a Schneider Electric Fenntarthatósági Iskolája

Új eszközt kínál a fenntarthatósági törekvések még eredményesebb megvalósításához a vállalkozások és szakemberek számára a Schneider Electric, már lehet jelentkezni a társaság Fenntarthatósági Iskolájába. Az ingyenesen elérhető digitális platform számos interaktív tanfolyamot kínál, amelyek célja, hogy felvértezze az érdeklődőket a fenntarthatósági teljesítményük javításához szükséges ismeretekkel és készségekkel.

A Seco a fenntartható jövő jegyében újrahasznosítható csomagolásra vált

A Seco újrahasznosított anyagokból készült termékcsomagolásra váltva nagy lépést tesz a fenntarthatóság felé. Az ambiciózus célkitűzés szerint a vállalat működése 2030-ra 90%-ban körforgásos, 2050-re pedig szén-dioxid-semleges lesz.

Felelősségvállalás Horn-módra: amikor a szavakat tettek követik

A fenntarthatóság központi szerepet játszik a Paul Horn GmbH vállalati filozófiájában. A minőségbiztosításra, környezetvédelemre, energiahatékonyságra és biztonságra mindig is nagy hangsúlyt fektetett a szerszámgyártó, ha a gyártásról és a termékekről volt szó.

A DMG MORI elindítja Japán legnagyobb, saját használatra szánt napelemes rendszerét

A 130 000 m2 tetőfelületet lefedő, 13 400 kW teljesítményű rendszer lesz a Japánban a valaha épített legnagyobb, saját felhasználásra szánt napenergia-termelő rendszer1. A napelemek első sorozatának építése 2022 augusztusában kezdődött, és a terveknek megfelelően fejeződött be. Az első sorozat 2023. február 1-jén kezdte meg az 5400 kW energia előállítását. A jelenlegi méretű panelek évente hatmillió kWh energiát termelnek, ami az Iga Campus éves energiaigényének kb. 13%-át teszi ki.

Új szoftverrel támogatja a szén-dioxid-mentesítést a Schneider Electric

Az energiafogyasztás és a károsanyag-kibocsátás csökkentése, hozzáférés energiapiaci információkhoz, kapcsolat építése klímabarát működést segítő szolgáltatókkal – többek között ezt kínálja a Schneider Electric új szoftver ökoszisztémája, a Zeigo. A mérettől függetlenül minden vállalkozás számára számos előnyt kínáló új rendszer kiegészíti a társaság meglévő fenntarthatósági tanácsadási szolgáltatásait, és bővíti a digitális megoldások növekvő portfólióját.

Fenntarthatóság a gépjárműszervizekben

Kenőanyagok, tisztítószerek, lakkok – egy gépjárműszerviz számára komoly kihívást jelent a környezetvédelem. Előrelépést jelenthetnek az energiamegtakarítással és a hulladékmennyiség csökkentésével kapcsolatos fejlesztések, ám ezek többnyire jelentős beruházást igényelnek. Ezzel szemben rögtön eredményt hoz és szinte semmilyen kezdeti költséggel nem jár a német Mewa többször felhasználható üzemi textíliáinak alkalmazása. A nagy szívóképességű kendők és olajfelfogó szőnyegek felhasználása – a kapcsolódó teljes körű szolgáltatási rendszernek köszönhetően – azonnal pozitívan hatnak a gépjárműszervizek környezetvédelmi mérlegére.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az elektromos megfogók elejtik a munkadarabot?

Lehet a vákuum is gazdaságos

Média Partnerek