2022. június 20., hétfő, 06:00
Címkék: automatizálás AXILE digitalizálás forgácsolás Optimum öttengelyes megmunkálás
A szerszámgépek fejlesztésének fő mozgatórugói közé tartoznak a sebesség és a minőség növelése. Más iparágakhoz hasonlóan a szerszámgépgyártók is felismerték, hogy a digitalizáció és az automatizálás egyre nagyobb szerepet játszik e célok elérésében. A digitalizáció segít a virtuális és a fizikai világ összekapcsolásában, ami komoly üzleti értékkel bír, ezért minden vállalatnak és iparágnak ajánlott kivennie belőle a részét.
A változatlanságra fogadni mindig veszélyes. Lényeges tehát, hogy egyre több vállalkozás lássa be a digitalizálás elkerülhetetlenségét, ha meg kívánják őrizni a versenyképességüket. A digitalizáció hatalmas mennyiségű adatot dolgoz fel az automatizált gyártás részére, így egyesítve a valós és a digitális világ közötti folyamatokat. Az automatizált gyártóberendezések összekapcsolásának és egy felügyeleti rendszerbe integrálásának, így a megmunkálógépek közötti adatmegosztásnak köszönhetően a döntéshozók képesek csökkenteni a gyártási időket, megtervezni az állásidőket és karbantartási periódusokat, de az energiagazdálkodás optimalizálásával is növelhetik a vállalkozás nyereségét.
A gyártás jövője az intelligens automatizálás. Az intelligens gyártás bevezetése a legjobb módja annak, hogy a termelés korszerűsítéséért folyó versenyben előnyhöz jussunk. A digitális stratégiának a vállalati stratégia lényegévé kell válni. A digitális infrastruktúra és a vállalati stratégia összekapcsolása lehetővé teszi az egyes piacok dinamikus változásaihoz való gyors alkalmazkodást.
A digitalizáció és az automatizált gyártás hatalmas mennyiségű adatot egyesít és elemez
A kollektív cél létfontosságú ahhoz, hogy világjárványokkal birkózzunk meg, amely egyébként a feldolgozóipar átalakulását is felgyorsította. Ez a mi modern háborúnk, amely felgyorsítja fizikai és digitális világunk egyesülését, integrálva az emberi környezetet az 5G technológiával és olyan rendszerekkel, mint a felhőbe integrált hálózatok, az IoT, a mesterséges intelligencia, a robotika és az érzékelés.
Vegyük példának a nehéz berendezések mozgatását egy gyártócsarnokban. Az új generációs automatizált irányítású járművek (AGV) már képesek ellátni ezt a feladatot, precíz navigációval és vezérléssel. Napjainkban az AGV-k ugyanazt a berendezést vagy hasznos terhet háromszor gyorsabban képesek mozgatni, mint a hagyományos, emberi irányítást feltételező eljárások. Egy dinamikus, együttműködő környezetben az automatizált targonca az érzékelők adatait használja fel a sebesség növelésére vagy csökkentésére – attól függően, hogy tartózkodnak-e emberek az adott térben.
Az emberi interakció és együttműködés rendkívül fontos a változásokhoz, mert mindig ez adja az inspirációt a különböző nézőpontokból való tanuláshoz. Napjainkban egyre több dolgozót képeznek ki szoftverszimulációra, kiterjesztett valóságra és rendszerekre, de az emberi faktor egyáltalán nem kerül ki a képletből. A digitalizáció növeli az ember gépekkel és rendszerekkel való együttműködési képességét, ami új szintre emeli a termelékenységet.
A digitalizáció a fiatalabb korosztály számára is vonzóbbá teszi a feldolgozóipart. Ez is egy olyan szempont, amit a fémiparnak is figyelembe kell vennie annak érdekében, hogy magához vonzza az Ipar 4.0-ba beleszületett és így a fejlődés fő motorjának számító mérnökök új generációját.
Automatizált gyártás és üzemen belüli logisztika
Az AXILE ART intelligens felügyeleti rendszer csúcskategóriás „érzékelő” alkalmazástechnológiát használ a teljes gép és automatizálási rendszer állapotának valós időben történő monitorozására. Mindez a Tárgyak Internete és a mesterséges intelligencia segítségével történik, ahol a szenzorok és a neves részegységgyártók Ipar 4.0 fejlesztéseit hangolják egy egységbe. Az ART figyelemmel kíséri a gépben elhelyezett szenzorokból érkező digitális jeleket, és feldolgozva, érthető – többek között grafikus felületen – információt biztosít a gyártásfelügyelet részére.
Az AXILE megmunkálógépek, felszerelve az ART felügyeleti rendszerrel, a vállalatirányítási vagy egyéb IT-rendszerekhez is csatlakoztathatók, így valós idejű információszolgáltatás valósítható meg a prediktív gyorsan elvégezhető karbantartáshoz, a váratlan leállások elkerüléséhez, a 24/7 intelligens, automatizált gyártáshoz, az energiamenedzsmenthez, valamint a termelési kapacitás növeléséhez.
Automatizálási rendszerek gyártási megoldásokhoz
Az öttengelyes megmunkálóközpontokhoz kifejlesztett AXILE automatizálási rendszerek a kis méretű palettázórendszerektől az extra nagy – akár 1 200 mm átmérőjű – palettamegoldásokig terjednek. A palettázók az előgyártmányok és a késztermékek kezelésével többórányi emberi beavatkozás nélküli gyártást tesznek lehetővé. Az AXILE optimalizált alapterület-kihasználtsággal valósítja meg a megfelelő tárolórendszert, így minden cégméret esetén képes növelni a hatékonyságot és a termelékenységet.
Amellett, hogy egy 24/7 autonóm gyártás a gépkezelők válláról is rengeteg terhet vesz le, az automatizálás révén jobb minőségű alkatrészek állíthatók elő, csökkenthető az elkészítendő munkadarab előállítási költsége, és lerövidül a gyártási idő. Mindez jelentősen növeli a cég nyereségességét.
Ma minden olyan vállalatnak, amely mérettől és iparágtól függetlenül versenyképes akar maradni, létre kell hoznia egy digitális stratégiát. Egyesítenie kell az információkat, a technológiát és a fizikai erőforrásokat, hogy javítsa az együttműködési képességeket és a vállalati teljesítményt. Dióhéjban: a digitalizáció már nem választás, hanem szükségszerűség.
Magyarországi forgalmazó:
1172 Budapest, Cinkotai út 28–30.
+36 1 434 2680