Az ősz izgalmas a Siemens Digital Industries Software és az Enterprise Group – PLM üzletágának háza táján is. Sorra jelennek meg a különböző szoftveres megoldások, amelyeket hamarosan bírtokba is vehetnek a felhasználók. A legnagyobb várakozás azonban a Solid Edge 2024-es verzióját övezi, miután igen népszerű Magyarországon ez a komplett portfolióvá fejlődött CAD/CAM/CAE/PLM platform.
Az Autodesk PLM a felhőalapú adat- és folyamatkezelést biztosít, egyszerűen konfigurálható, azonnali munkafolyamatok mozgásban tartják a projekteket, míg a többféle CAD-integráció révén a tervezőcsapatok az általuk ismert eszközökkel dolgozhatnak. Ez biztosítja a gyors együttműködés előnyeit a partnerek, beszállítók és a belső szervezeti egységek között, függetlenül a fájltípustól. Használja ki az összekapcsolt emberek, folyamatok és adatok előnyeit az Autodesk PLM segítségével, és tegye hatékonyabbá munkáját.
A Solid Edge az egyik legnépszerűbb számítógépes tervezőprogram (CAD), 3D modellek és tervek létrehozására. Hagyományosan a CAD programokat – így a Solid Edge-et is – nagyteljesítményű asztali munkaállomásokon, csúcskategóriás grafikus kártyákkal használják, hogy gyors válaszidőket és valósághű megjelenítést nyújtsanak. A megfelelően felépített virtuális asztali infrastruktúra (VDI) egy költség-hatékonyabb, szerény teljesítményű munkahelyekről és távolról is alkalmazható alternatívát kínál a Solid Edge valamint más CAD alkalmazások széles körű használatára.
Az Autodesk rendkívül széles termékpalettával rendelkezik, amelyen belül az Inventor már 1999 óta, a Fusion 360 pedig 2013 óta elérhető. A két rendszert az Autodesk különböző felhasználói réteg számára készítette, viszont az elmúlt évek fejlesztéseinek köszönhetően a határ egyre inkább elmosódik a két rendszer között. Egyre több felhasználó aknázza ki mind a két rendszer előnyeit, aminek elengedhetetlen feltétele, hogy az adatcsere zökkenőmentes legyen mind a két irányba.
A SOLID EDGE, mint CAD/CAM rendszer elhelyezkedése a piacon, mi az amiben más, melyek az előnyei?
Az idei frissítés középpontjában is az ügyfélközpontú, produktív és innovatív fejlesztések állnak, amelyek segítségével minden eddiginél jobb terveket készíthet még rövidebb idő alatt. A Creo 10 az eddigi legjobb Creo kiadás, amely új kompozit tervező és gyártó modulokat, az elektromos fejlesztésekhez, a modell alapú tervezéshez (MBD), az ergonómiai tervezéshez, a szimuláció-vezérelt tervezéshez és a fejlett gyártáshoz tartozó új eszközöket és fejlesztéseket tartalmaz.
Egyáltalán nem mindegy, ki milyen megoldást választ, hiszen a különböző vállalatoknak más-más eszközre van szüksége a termékfejlesztéshez. Nem biztos, hogy szerencsés az elsőként szembejövő opciót beszerezni, mindig érdemes alaposan átgondolni, ki mire is szeretné használni az adott szoftvert. Az EuroSolid Zrt. csapata arra törekszik, hogy ügyfeleik a számukra legideálisabb megoldást kapják, ezzel is növelve üzleti hatékonyságukat.
Gondoljunk bele, hogy ami ma korszerű eszköznek tűnik az holnap már lehet, hogy elavultnak számít. Olyan gyorsan változik a világ és új trendek jönnek, hogy vagy alkalmazkodunk és adoptáljuk, vagy ellenállunk és előbb-utóbb elbukunk. Mindenféleképpen az első hozzáállás javasolt, az időben való reagálás lépéselőnyt jelent.
Az SKF partereinek karbantartási tevékenységének állapotfelügyeleten alapuló optimalizálása terén szerzett több évtizedes tapasztalatára építve ma piacra bocsátotta az új SKF Microlog Analyzer dBX diagnosztikai eszközt.
Igazodva az ipari termékek összetettségéhez, a különböző szakterületek együttműködési igényeihez, a termékcsalád folyamatosan új tagokkal bővült, elérve azt, hogy a legkülönbözőbb mérnöki tervezési, szimulációs, gyártástechnológiai folyamatok szinte valamennyi szegmense megvalósítható legyen a SOLIDWORKS modellterével kapcsolódva. Ennek a folyamatnak a részeként jelent meg 2012-ben a SOLIDWORKS® Electrical programcsomag, amely gyakorlati megközelítést kínál az igazán hatékony, komplex tervezési együttműködésekhez is.
Kétfajta gyártó cég van: olyan, amelyik már adott ki a kezéből tévesen legyártott alkatrészt, és olyan, amelyik majd fog. Előbb-utóbb minden cég elkezdi keresni a veszteség okát, pedig elhárítani könnyebb lett volna, mint valahol behozni a lemaradást, és ismét téves biztonságérzetbe ringatni magunkat. Sorozatunk második részében képzeletbeli cégünk, a Toolwizard Kft. a gyártás során keletkező veszteséget kutatja, amiben Kovács Zsolt, a graphIT Kft. NX üzletágvezetője lesz a segítségére.
A Festo GripperAI nevű szoftvere lehetővé teszi a „vakon“ történő megfogást és így az autonóm handling megoldásokat szinte bármilyen robot, cobot vagy kartéziánus portál segítségével. Az ibk Ingenieur Consult GmbH cég egy online konfigurálható robotcellát kínál belépő szintű modellként. Ez számos megfogási feladat szabadalmaztatott megoldása lehet, beleértve a testre szabott tervezést és az integrációs szolgáltatásokat is.
Integrált mérnöki rendszerrel teszi hatékonyabbá a tervezést a világ legnagyobb teherjámű-és buszgyártója
Több mint 30 éve az egyik legsikeresebb fagylaltkreáció, most pedig modern csomagolósort kapott a Vienetta Németországban.
Az elmúlt időszakban az ügyfeleink körében egyre inkább azt tapasztaljuk, hogy a CAD-szoftverek már sok esetben nem tudják önmagukban kielégíteni a teljes tervezési folyamatot, és egyre nagyobb az igény arra, hogy a külön működő CAD, CAM és egyéb – például villamos tervezői – rendszereket is össze lehessen egymással kötni egy közös adatkezelő rendszeren keresztül. Egy ilyesféle rendszerrel kapcsolatban elvárás lehet már az is, hogy ne kelljen helyi szervert kialakítani, illetve plusz IT-infrastruktúrát fenntartani a számára, ezért a felhőalapú megoldások egyre nagyobb teret hódítanak.
A több mint két éve alakult Eplan Partnerhálózathoz időközben mintegy hatvan cég csatlakozott. Az olyan stratégiai partnereket, mint a Phoenix Contact, a Siemens és a Rockwell Automation, valamint a technológiai partnereket – köztük az ABB, a Lapp Kabel, a Wago és a Weidmüller – egyetlen vezérelv köti össze: a legmagasabb fokú integrációs képesség biztosítása az Eplan és saját megoldásaik között. A digitális átalakulás korszakában mindenki egyesíti erőit annak érdekében, hogy a különféle szoftveralkalmazások, például a termékkonfigurátorok, a CPQ-k, PLC-k, PLM/ERP-k ideálisan kommunikáljanak egymással.
A fémlemezek sorjázása, éllekerekítése, lézer-oxid- és nehézsalak-eltávolítása, finiselése és precíziós csiszolása terén több mint 80 éves tapasztalattal rendelkező Timesavers International bármilyen méretű vállalkozás számára kínál megfelelő berendezéseket. A gépcsalád legújabb tagja más innovációkkal együtt a hannoveri EuroBLECH szakkiállításon mutatkozott be.
A Siemens Digital Industries Software terméke a Solid Edge CAM Pro, mint új termék már több mint egy éve lépett a piacra – tekintsünk vissza mi is történt ez idő alatt.
A Siemens Digital Industries Software október 12-én online közvetítésen keresztül jelentette be a Solid Edge 2023-as portfólióját. Dan Staples és Jeff Walker – akik a kezdetek óta a Solid Edge-nél töltenek be vezető szerepet – által bemutatott újdonságok átfogó képet adnak a szoftvercsalád új lehetőségeiről, funkcionalitásáról. A portfólió folyamatosan fejlődik, igazodik a nemzetközi trendhez, de ugyanakkor a saját útját is járja az ügyfelek érdekében.
Az American Electric Power meglévő védelemszimulációs szoftverét váltja ki a Siemens PSS CAPE megoldásával.