Az „Autonomyo” exoskeletonnal ez az álom már valóra váltható. Az aktív járássegítő eszköz a legyengült izmokat támogatja, és lehetővé teszi a természetes mozgássort utánzó intuitív mozdulatsort. A pluszerőt hat mikromotor szolgáltatja. Az exoskeleton és annak használója közötti harmonikus interakció elősegítéséhez FAULHABER egy innovatív, minden-az-egyben motort fejlesztett ki nyomatékérzékelővel.
Az elektromobilitás és az autonóm vezetés az autóipar megatrendjei közé tartoznak. Ez azt eredményezi, hogy az alkatrészek, valamint a gyártási folyamatok változnak, és új, vagy megváltozott eljárások jelennek meg az alkatrész tisztításban.
A hatékony raktári munkához három alapvető dologra van szükség. Az első az összes tárolt áru és tétel áttekinthető és rendezett válogatása – beleértve azokat is, amelyek magának a raktárnak a berendezését képezik. A második a leszállított, összegyűjtött és egyik helyről a másikra szállított áruk szervezése. A harmadik a tág értelemben vett biztonságról szól, amely magában foglalja a csomagolási és címkézési rendszereket is. Ha ezek közül bármelyiket figyelmen kívül hagyják, a raktári munka előbb-utóbb destabilizálódik. Hogyan kell megfelelően felszerelni a raktárt, hogy ez elkerülhető legyen?
A hibákat zéró szinten toleráló élelmiszeriparban minden szereplő tudja, hogy a hatékonyságot és a biztonságot nem szabad alábecsülni. Bár a modern technológia lehetővé teszi az emberi eredetű hibák megelőzését, a partnerek hatékonysága és megbízhatósága rendkívül változatos lehet.
Az olvashatatlan DPM-kódok mostantól olvashatók.
A telephelyek egyik legfontosabb eleme, iparágtól függetlenül, a kezelőket, a dolgozókat és magát a gépet védő alkatrészek. Az ilyen megoldásoknak nagy megbízhatósággal és tartóssággal kell bírniuk. Ezért ebben a tekintetben mindig olyan gyártók termékeit kell választani, akik első osztályú alkatrészeket kínálnak – különösen azokat, amelyeket magasan szakosodott beszállítók szállítanak.
A ZF Hungária Kft. egri gyáregységében manuális és automatizált sebességváltók, illetve ezek alkatrészeinek gyártásával foglalkoznak. A vállalat közel 25 éve van jelen Magyarországon. Vevőik teherautókba, buszokba, kis haszonjárművekbe és személygépjárművekbe építik be ezeket. 2018 őszén megkezdődött a vállalat egri telephelyén az automata sebességváltók gyártása is.
Új üzemcsarnokkal bővítette kapacitását a Diehl Aviation Hungary Kft. A nyírbátori üzemben többnyire az Airbus A350 XWB és A320-as repülőgépek kabinalkatrészeit gyártják. Az üzem energiaelosztását Siemens-technológia biztosítja.
Az innovatív, kiemelkedően gyors, pontos és kompakt optoNCDT 1900 lézeres érzékelőt dinamikus elmozdulás-, távolság- és pozíciómérésre használják. A legújabb szenzorgeneráció – az integrált EtherCAT interfésznek köszönhetően – most még intelligensebb lett.
Az idei EF|A – Eplan Forum for Automated Engineering elnevezésű rendezvény hibrid formátumban zajlik majd. A korábbi évekhez hasonlóan a hangsúly a modularizáción, a szabványosításon és az automatizáláson lesz. Ezek a témák égető jelentőséggel bírnak mind a menedzsment, mind a felhasználók számára a gépek és üzemrendszerek tervezésében – mivel a modularizáció a szabványosítás és végső soron a magasabb fokú automatizálás kulcsa. A résztvevők mind a helyszínen, mind az Interneten keresztül kaphatnak ötleteket és stratégiákat az automatizált tervezés és gyártás megvalósításához.
Juttassa munkahelyét a hatékonyság és termelékenység következő szintjére megbízható RFID-vel. Keressen, azonosítson, kövessen nyomon és keressen egyszerre több eszközt 15 m távolságból, közvetlen rálátás nélkül. Egyedi digitális azonosító biztosítása minden eszköznek!
A digitalizáció a szerszámgépek világát is elérte, amihez az új iTENDO2 is képes volt hozzájárulni. Az intelligens szerszámtartó valós idejű adatokat biztosít az alkatrészhez legközelebbi pontról, és segít az optimális megmunkálási technológia kialakításában. A SCHUNK innovációját a Német Formatervezési Tanács 2022-ben a Német Innovációs Díjjal is elismerte.
A tiroli Haimingben található csúcstechnológiájú üzemből évente 5 000 tonna hústermék kerül ki. A COPA-DATA Ezüst Partnerének számító ematric gmbh által bevezetett, a zenon szoftverplatformra épülő általános gyárautomatizálási megoldás lehetővé teszi a tradicionális finomságok rendkívül hatékony előállítását.
Az uszodák a leginkább energiaigényes középületek közé tartoznak. Míg egy átlagos négyfős háztartás évente körülbelül 15 000 kilowattóra gázt használ, addig egy uszoda 80-szor annyit. Az emelkedő energiaárak hatására egyértelmű volt, hogy gyors és hatékony megoldásra van szükség a költségek csökkentésére. Esettanulmány a németországi Saterland községből.
A GF Machining Solutions új AgieCharmilles FORM S 350 tömbös szikraforgácsoló gépével az elektronikaialkatrész-gyártók olyan termelékenységet és alkatrészminőséget érnek el, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy lépést tarthassanak az elektronikai ipar megnövekedett igényeivel.
A koronavírus-járvány kitörése óta eltelt bő két évben jó eséllyel többször mérték meg a testhőmérsékletünket, mint a pandémia előtti éveinkben összesen. A magánéletünkben a jóból is megártott a sok. Élelmiszert vagy gyógyszert azonban senki sem vásárolna meg azzal a tudattal, hogy itt-ott elmaradt az előírt tárolási hőmérséklet ellenőrzése. Napjainkban a hőmérséklet monitorozása automatikusan is megoldható a teljes értékláncon.
A SIMTEC, mint az ANSYS Kelet-európai Elite Certified Channel Partnere, 2001 óta kínálja a legszélesebb és legintegráltabb szimulációs szoftver és szolgáltatás portfóliót a régióban. Alapítója és ügyvezetője, Dr. Ourania Faltsi, a FLUENT áramlási szimulációs szoftver eredeti fejlesztői csapatának tagja. A SIMTEC görögországi alapítása óta élen jár a számítógépes műszaki tervezés (CAE) és a mérnöki szimuláció bevezetésében Kelet-Európában.
A LattePanda 3 Delta a világ legkisebb X86 lapkaszámítógépe, amely a tervezőmérnökök számára korlátlan rugalmasságot és kreativitást kínál Linux, Windows 10 és Windows 11 támogatással.
Az új Kennametal KYHK15B™ kerámia sorozat a legmagasabb termelékenységet nyújtja edzett acélok, magas hőmérsékletű ötvözetek és öntöttvasak megmunkálásakor.
A globális CO2-kibocsátás közel feléért az épített környezetünk felel, ezért kulcsfontosságú, hogy minél energiahatékonyabb legyen az épületeink üzemeltetése. A Schneider Electric grenoble-i IntenCity létesítményének példája azt mutatja, hogy intelligens rendszerekkel akár tizedére is csökkenthető az energiaigény, a nettó zéró kibocsátás elérését pedig megújuló energiaforrásokkal lehet támogatni.