A Lymco márka így ma majdnem minden jelentősebb iparágban megtalálható (autógyártás, repülőipar, energiaipar, vasúti gépek, berendezések gyártása, építőipar), ahol a különféle CNC-megmunkálóközpontjai, CNC portál és CNC karusszel esztergái az ügyfelek üzleti sikereinek alapjaiként kerülhetnek alkalmazásra.
Az RS Components (RS) mostantól az ON Semiconductor által gyártott Bluetooth Low Energy IoT-fejlesztőkészletet (B-IDK) is elérhetővé tette ügyfeleinek. Az iparág legalacsonyabb energiafogyasztású, chipre épített (SoC) Bluetooth Low Energy rádiós rendszerén alapuló moduláris platform kiválóan alkalmas a hosszabb akkumulátor-élettartamú IoT-alkalmazások (pl. intelligens készülékek, eszköznyomkövetők, viselhető eszközök, intelligens világítás) fejlesztésén dolgozó tervezők számára.
A Mazak SPACE GEAR MARK 510 II egy rugalmas all-in-one lézervágó berendezés, ami ideális választás olyan lézert használó ügyfeleink számára, akik bővíteni szeretnék lézerfelhasználási lehetőségeiket és a piacukat.
Az SMC technikai támogató mérnökeként az utóbbi időben az IO-Link lelkes felfedezője voltam. A lelkesedésem alapja és ezáltal célja is az volt, hogy megértsem, mit kedvelnek ügyfeleink ezen a kommunikáción. Mi az, ami különlegessé teszi más terepi kommunikációs megoldásokkal szemben. Mi az, amire Japán kollégáink úgy reagáltak, hogy ez igenis egy innovatív út, amit nekünk is követnünk kell az automatizálás piacán részt vevő más cégekkel együtt. Alábbi cikkünk ezekre a kérdésekre ad választ.
A Fujitsu bemutatta a nagy produktivitású RunMyProcess DigitalSuite1 felhőplatform új fejlesztéseit. Ezek segítségével a szervezetek versenytársaikat megelőzve, gyorsabban és egyszerűbben tervezhetik meg digitális átalakulási projektjeiket.
Az RS Components (RS) bejelentette, hogy kínálatában mostantól megtalálható a HARTING új, összekapcsolhatóságot nyújtó sorozata, amely különféle ágazatokban és alkalmazási területeken használható, pl. a vasút és szállítás, üzemi berendezések automatizálása és robotikája területén.
A HURCO Werkzeugmaschinen automatizált rakodórendszereket kínáló szolgáltatókkal folytatott együttműködése utat nyit a jobb termelékenységhez és a magasabb megtérüléshez. Az automatizált berakás kapacitásbővítést tesz lehetővé az egyedi és kisszériás gyártásban anélkül, hogy kiegészítő személyzet lenne szükséges a gépek kezeléséhez. Ezenkívül a rakodórobotok üres műszakokban vagy hétvégén is bevethetők.
Mit jelent a mérnöki munka digitális átalakulása és milyen szerepet játszik abban az EPLAN projekt? A válasz: meghatározó szerepet, mert a digitalizálás nem csak a vállalat adminisztrációs, vagy kereskedelmi folyamatai szempontjából releváns. Az valójában a teljes termékfejlesztési folyamatot érinti. Az EPLAN projekt gyakorlati előnyei világosak: a felhasználók használhatják az EPLAN Platform szolgáltatásait, és ezzel párhuzamosan a felhőalapú szolgáltatások hozzáadott értékét is kiaknázhatják.
A szervezetek az informatika számos különféle területén küzdenek a szakemberhiánnyal. Ez olyan szegmenseket is érint, amelyekre kevesebb figyelem irányul, mégis sok vállalatnál elengedhetetlenek a mindennapi működéshez, ilyenek például a terminál emulátor szoftverek. A Micro Focus szakértői szerint az automatizálás ezen kihívások kezelésében is sokat segíthet.
A GRM-NC stancoló-hajlító automatákhoz az új gyártórendszerrel sokkal gyorsabban és gazdaságosabban lehet szerszámot tervezni. Ezáltal tovább csökkentek az átállási idők, a szerszámköltségek is akár a felére redukálódnak, és a piacra kerülési idő is jóval alacsonyabb az alacsony szériájú gyártás esetén is. A standardizált rendszerben a tervezés és a gyártás is felgyorsult.
A Fujitsu PalmSecure-alapú biometrikus biztonsági megoldásainak új, kibővített kínálata sokféle hétköznapi alkalmazási területen megkönnyíti a biometrikus személyazonosítás bevezetését – a múltba száműzve ezzel a jelszóhasználatot.
Az innovatív, új technológiák fejlett automatikus hibaészlelést végeznek (jellemzően 80-90%-ban képesek automatikusan felderíteni a kritikus területeket), jóval (a korábban elérhetőnél akár 50-100x) gyorsabb MI-vel segített adatsor-alapú betanítás és címkézés mellett.
A PAUL VAHLE GmbH &Co. KG Kamenben üzembe helyezte Európa egyik legmodernebb anyagáramlási rendszerét. Ezzel a 2,5 millió eurós raktármodernizálás hivatalosan is befejeződött. A mobil ipari alkalmazásokat forgalmazó vállalat ebből a raktárból látja el a gyártást különböző komponensekkel.
Az RS Components (RS) piacra dobta a beágyazott grafika területén specialistának számító 4D Systems integrált TFT LCD-moduljainak Gen4 sorozatú termékeit és a kapcsolódó indulócsomagokat. A 4. generációs kijelzőmodulokat egyszerű integrálásra és az érintőképernyős interfészeket tervező elektronikai fejlesztőmérnökök általi használatra tervezték; az így létrehozott modulok nagymértékben funkcionálisak és kis helyigényűek.
A testreszabás, a digitalizálás és az elektromobilitás komoly kihívásokat támaszt a fémmegmunkálás irányába – az autóipari tömegtermelésben éppúgy, mint az egyedi és kisszériás gyártásban, például a szerszámgyártásban. A jelenlegi és jövőbeni vevői igények kielégítéséhez a CHIRON Group új CHIRON és STAMA gépsorozatot fejlesztett ki a nagy pontosságú, dinamikus forgácsoláshoz.
A növekvő igényt a gyártósorok hatékonyságának növelése, valamint a korlátozottan rendelkezésre álló gyártóterület maximális kihasználása táplálta. Az idetartozó megoldásoknak azonban költséghatékonynak és a termékek, valamint a környezet vonatkozásában is kíméletesnek kell lenniük. Jelen cikkben az emelési megoldások a feldolgozóipar gyártási folyamataira kifejtett optimalizációs hatásait ismertetjük.
Az RS Components (RS) bemutatta a Rexroth innovatív frekvenciaváltóját, amely az ipari és automatizálási területeken akár 80%-os energiamegtakarítást is lehetővé tesz. Az EFC 5610 változtatható frekvenciájú intelligens hajtás segítségével a gyártók és más ipari vállalkozások kézben tarthatják az emelkedő energiaköltségeket, és a környezetbarát termelés iránt mutatkozó igénynek is megfelelhetnek.
Az ABB bejelentette, hogy innovációs központot nyit a Texas állambéli Houstonban működő Texas Medical Center (TMC) innovációs kampuszában, amelyben együttműködő robotokat kíván telepíteni.
Annak érdekében, hogy a svájci Georg Fisher cég elérje a kívánt rugalmasságot és az optimális formakihasználás lehetőségét mettmanni telephelyén, két KUKA KR 1000 Titan típusú, nagy teljesítményű KUKA robot önti a folyékony vasat. Így már nem a beömlőrendszer határozza meg, hol lehetnek az öntvények, és hol nem. Az integrátor cég, a ROBOTEC Engineering GmbH által kifejlesztett megoldásban párhuzamosan dolgozik két KR 1000 Titan robot. Hőálló burkolat is védi a robotot az öntöde szélsőséges környezeti hőmérsékletétől.
A szélturbinákban rendkívül fontos a megfelelő csapágyazás, mert minél jobb az elemek mozgásképessége, annál nagyobb az üzemi hatékonyság és az élettarrtam. A Micro-Epsilon örvényáramos induktív érzékelői megbízhatóan figyelik a csapágyfelület és a tengely közötti rés mértékét és változásait.