A Fujitsu ma bevezetett két új állapotfelmérő szolgáltatása segítségével a vállalatok azonosíthatják az adatvezérelt átalakulás kiinduló állapotát. A nagy teljesítményű, új eszközökre és egységes analitikára épülő, fix áras SystemInspection szolgáltatások átfogó architekturális nézetet biztosítanak a teljes hibrid IT-környezet fizikai és logikai adatvagyonáról.
A Drevo Trust, Csehország egyik legnagyobb bútorgyártó és beltéri berendezésekkel foglalkozó termékbeszállítója új raktárat helyezett üzembe bútorlap tárolására. Csehország egyik első, automatizált lapraktáráról van itt szó: A ki- és betárolás, a komissiózás és a rendelésre készülő csomagok előkészítése teljesen automatizált módon valósul meg.
A piacon elsőként a Fujitsu kínál tanúsított alkalmazásteljesítményű Nutanix hiperkonvergens infrastruktúra (HCI) szoftvert analitikai és általános feladatok végrehajtásához Intel-alapú szervereken. A hitelesített „Intel Select Solutions for Nutanix HCI on Fujitsu PRIMEFLEX for Nutanix Enterprise Cloud” megoldás soha nem látott teljesítmény elérését teszi lehetővé az adatvezérelt nagyvállalatok számára, kiiktatva működésükből a rendszerleállások okozta jelentős fennakadást.
A Festo készen áll a további növekedésre. A vállalat az elmúlt két évben világszerte megduplázta termelési kapacitását. Azért volt szükség ezekre az erőfeszítésekre, hogy a Festo bővíthesse termék-alapválasztékát (a „csillagos” termékeket) a pneumatikus és elektromos automatizálás területén. Ők az automatizálási technológia igazi „sztárjai” – gyorsan elérhetőek világszerte, tartósak, és az áruk is vonzó.
Az elmúlt években a termelési folyamatokat is meghódították a hálózatba kapcsolt, egymással kommunikálni tudó eszközök: az ipari termelés területén is elindult egy technológiai forradalom.
A szabványos alkatrészekre specializálódott norelem kibővítette léptetőmotorjainak választékát a már online is megrendelhető népszerű NEMA 17, NEMA 23 és NEMA 34 méretekkel.
Az ABB legnagyobb terhelhetőségű, többfunckiós robotjával valósult meg a Guardian Orosházi síküveggyárának új, biztonságos, hatékonyabb, gyorsabb üvegtábla rakodási rendszere.
Az új és továbbfejlesztett funkciók sora, és új közvetlen integráció más szoftvermegoldásokkal biztosítják, hogy az ALPHACAM a frontvonalban maradjon a gyártócégek támogatásában az Ipar 4.0-s elvárásokat kielégítő Okos gyárak kialakításának területén.
"Egy termelésütemező rendszerbe való beruházás sokkal nagyobb érték, mint egy gépberuházás! De ezt ma még sokan nem értik! De amikor majd Ők is rálépnek erre az útra, és megismerik a lean-t, a termelésütemezést, akkor majd megértik ennek az értékét!"
Pillanatok alatt a munkavédelmi szemüvegre illeszthető a Zebra HD4000 viselhető kijelzője, amely valós idejű információk megjelenítésével akár 24 százalékkal növelheti a raktári dolgozók hatékonyságát. Az okos megoldás a betanítást is kiváltja, az újonnan belépő kollégák szinte azonnal munkába állhatnak.
Először a nagy dróthálótekercsek tisztításánál merült fel a nagykamrás-oldószeres tisztítóberendezésbe való beruházás szükségessége, hiszen ezekhez ez idáig bértisztítást kellett igénybe venni. Időközben a vállalat ezt a tisztítórendszert használja már az autógyártás, az öntöde vagy a villamosipar legkülönbözőbb alkatrészeihez is, eleget téve mind a részecskeszűrős, mind a hártyás maradványszennyeződésekre vonatkozó követelményeknek. A megfelelő tisztasági kiértékeléshez, lemezmegmunkáláshoz és vizesvágáshoz saját vizsgálati labor készíti el a szolgáltatási portfóliót.
1996-ban a vezető spanyol bortermelőnek, a Freixenet cégnek támadt egy „őrült ötlete”, hogy ipari robotok segítségével automatizálja a termelési folyamatokat, beleértve a palackozást, a tárolást, a raklapozást és a csomagolást is. „Ahol más robotgyártók nehézségeket láttak, ott a FANUC lehetőségeket, és a projekt folytatására bátorított bennünket” – mondta Pere Gibert Guasch, a Freixenet karbantartási osztályvezetője.
Online adattárolásra és adatbiztonságra összpontosító fejlesztéseivel a Fujitsu lehetővé teszi az ügyfelek számára a digitális átalakulásban alapvető szerepet játszó, mind komplexebb adatkezelési igények teljesítését. A NetApp-pal kiépített szoros partnerkapcsolata részeként a Fujitsu kategóriavezető hardverek beillesztésével bővíti tárolótechnológiai megoldásai portfólióját, és kínál egy forrásból lehetőséget a folyamatosan bővülő adattömeg kezelésére és bevételszerzési célú hasznosítására.
Az Onshape alapjaiban változtatja meg a termékfejlesztés világát a teljes mértékben felhő alapú integrált CAD és PLM technológiával. A szoftver nemzetközi szinten rendkívül sikeres és most megérkezett Magyarországra is: az S&T Consulting Hungary 2020. júliustól az Onshape-pel bővítette termék portfólióját. Az S&T az ügyfelei számára egyszerre biztosítja a vezető desktop CAD rendszert a Creo-t és az első számú online CAD szoftvert az Onshape-et.
2020 június elején jelent meg az alkatrész- és eszközadatok elérését online lehetővé tevő EPLAN Data Portal legújabb verziója. A portált mostantól egyedi módon az EPLAN ePulse felhőkörnyezetbe integrálták. A villamos- és fluidtechnikai mérnökök a szükséges eszközadatok kiválasztása után közvetlenül továbbíthatják azokat az EPLAN projektjeikbe, csökkentve a tervezéshez szükséges időt és biztosítva a szabványoknak megfelelő dokumentációt. A megújult, intuitív keresést és intelligens javaslat funkciót tartalmazó felhasználói felület minden eddiginél egyszerűbbé, gyorsabbá és kényelmesebbé teszi a portál használatát.
1933-ban gyártotta le az első, „01” típusra keresztelt belső palástköszörűgépét a Fritz Studer AG. 87 évvel később a svájci gépgyártó 12 gépcsaládjával mára valószínűleg a világ legnagyobb választékát kínálja a belső palástköszörüléshez.
Az Artec Leo az első mesterséges intelligencia alapú, kézi 3D szkenner, amely teljesen automatikus és vezeték nélküli, fedélzeti adatfeldolgozással dolgozik. A kézi 3D szkennereiről híres Artec 3D ezzel olyan egyedülálló, ipari pontosságú és páratlanul gyors eszközt fejlesztett, amelynek kezelése egyszerű, mint egy videókameráé – szkennelés közben a 3D modell valós időben épül fel a Leo beépített képernyőjén. Az Artec Leo mostantól Magyarországon is tesztelhető és bérmunkára is igénybe vehető.
A CAD/CAM, a csővágás, az élhajlítás, az ajánlatkészítés és a specializált CAD modellező eszköz CAM előkészítéshez, mindannyian profitáltak a Hexagon lemeztechnológiai rendszere – a RADAN legújabb verziójának fejlesztéseiből.
A jövő gyárának folyamatai már jó ideje formálódnak; digitális felületek kerültek alkalmazásra, ember és gép együttműködik a mindennapi munka során, a gyártási technológiák pedig folyamatosan hatékonyabbá válnak. Az egyre elterjedtebb automatizált folyamatoknak ugyanakkor innovatív koncepciókra van szükségük a belső logisztika terén. Az ipar 4.0 csak akkor tud optimálisan működni, ha a gyártási és logisztikai folyamatok hatékony összeköttetésbe kerülnek.
Amikor hagyományos módon történő egyedi géptervezésről, tartószerkezet tervezésről, vagy csarnok tervezésről beszélünk, elmondható, hogy a projektre fordított idő nagy részét a dokumentációk elkészítése, az alapanyagrendeléssel kapcsolatos információk összegyűjtése, és a gyártási folyamatok optimalizálása teszi ki.