Ami a biztonságot illeti, a robotgyártók a kezdeti időszakban a sötétben tapogatóztak, hiszen a kifejezetten az ember-robot együttműködésre vonatkozó gépbiztonsági előszabvány csak jóval később, 2016-ban jelent meg (ISO/TS 15066:2016 Robots and robotic devices — Collaborative robots). Az ebben található részletesebb követelmények segítségével már jóval több szempont és számszerűsített határérték segíti a gyártókat a megfelelő tervezéshez. A japán YASKAWA első kollaboratív robotját is már ennek a technikai leírásnak a figyelembevételével alakította ki.
A magyar határ mentén fekvő szlovéniai Lendnván található cég professzionális ipari megoldásokat nyújt a fémfeldolgozó ipar különböző területei – többek között a gépészet, az autóipar, a gasztronómia stb. – számára. Az általa létrehozott robotrendszerek a legigényesebb vásárlók kívánalmainak is megfelelnek, és még a legőrültebb kihívásokkal is megküzdenek!
A robotikai automatizálás újabb és újabb területeken jelenik meg, amely nagyobb hatékonyságot biztosít a gyártóvállalatok és intézmények számára. A kórházi fertőzések jelentős és egyre súlyosbodó problémát jelentenek a globális egészségügyi szektorban, hiszen évente páciensek milliói fertőződnek meg, valamint több ezer beteg veszti el életét kórházi ápolás alatt szerzett fertőzés következtében. Most bemutatjuk a robotot, amely új szintre emeli az automata- és biztonságos fertőtlenítést.
A koronavírus elterjedése idején a védőmaszkok mindenütt hiánycikké váltak. Felmerülhet a kérdés bennünk: az egyes országok miért nem állítják elő maguknak ezeket a maszkokat? A Mikron rendszerének segítségével ez szinte bárkinek lehetővé vált. A verziótól függően ez a méretezhető rendszer 50–100 maszkot állít elő percenként. A Festo mérnöki támogatásának segítségével a Mikron hat hét alatt fejlesztette ki a rendszert.
Amikor nagyban megy a játék, akkor nem a robotcellát tervezik a gyártócsarnokban rendelkezésre álló helyhez, hanem magát a gyártócsarnokot építik akkorára, hogy beleférjen a robotcella. A végeredmény pedig látványos: a tiszaújvárosi Hőtechnika Kőolaj Kft. új, 35 méteres acélidom plazmavágó cellája teljesen új dimenziókba helyezte a gyártás minőségét, és új piacokat nyitott meg a cég számára.
A kétezres évek elején még főként vírusokkal és trójai programokkal támadták a vállalatokat a kiberbűnözők, de folyamatosan szélesedő repertoárjukban egyre szofisztikáltabb módszerek jelentek meg, köztük például az adathalászat. Ezért az informatikai rendszerek védelméről gondoskodó eszközöknek is lépést kellett tartaniuk a változásokkal. Így lett húsz év alatt a különálló elemző és monitorozó szoftverekből átfogó megoldás, amelyet ma már gépi tanulási képességek is támogatnak, hogy minden gyanús tevékenységre azonnal fény derüljön. A Micro Focus szakértői most bemutatják ezeknek az eszközöknek a teljes evolúcióját.
Az RS Components (RS) bejelentette, hogy felvette raktárkészletébe a világ egyik legnagyobb félvezetőket forgalmazó vállalata, a STMicroelectronics által gyártott TVS Flat eszközök hatalmas portfólióját.
Az Eaton megújította IP66 védettséggel rendelkező kompakt DC1 frekvenciaváltóit, így azok még szélesebb körben alkalmazhatók. A termékcsalád bővült, így már négy különböző tokméretű változat áll rendelkezésre, melyek közül a legnagyobb 22 kW-os (3x400 V AC). Ezenkívül az új DC1 készülékek többek között a magas UV-állóságuknak köszönhetően kültéri készülék besorolást kaptak, így külön kiegészítő tető nélkül is lehet őket használni kültéri alkalmazásokban.
Az átfutási idők lerövidítése és a költségoptimalizálás az utóbbi időben egyre fontosabb követelménnyé vált a közepes lövésszámokkal üzemeltetett fröccsöntőszerszámoknál. A fröccsöntőalkatrészeknek ezenkívül kifogástalan felülettel is kell rendelkezniük. A fentieknek kiválóan megfelelő 1.2738 TSHH acél emiatt már rég egyfajta iparági szabvánnyá vált. Főként az autógyártás területén, továbbá a fogyasztói cikkek gyártóinak körében terjedt el. A Meusburger mostantól raktárról kínál 1.2738 TSHH anyagminőségű formalapokat és szabványlapokat.
A feldolgozóipar a magyar gazdaság sikerágazatává vált az elmúlt években. A dinamikus növekedés felett azonban 2018-tól kezdve egyre nagyobb viharfelhők gyülekeztek. A koronavírus-járvány miatt kiváltott leállások pedig egyértelművé tették, hogy mérsékelt marad az ipari növekedés dinamikája. A beszállítói szerződésekben egyre erősebb a költségnyomás, és egyre szigorúbbak a minőségi követelmények is. Mindkét trend a hatékonyság növelése és a korszerű gyártástechnológia meghonosítása irányába hajtja a cégvezetőket.
RS Components (RS) bemutatta az ipari automatizálás és az érzékelési, illetve vezérlési termékek gyártói között világelsőnek számító Omron vállalat Q2V sorozatú kompakt, inverteres AC meghajtóit. A használatuk várhatóan kifejezetten előnyösen érinti a következő piaci szektorokat: élelmiszer- és italgyártás, csomagolás, illetve általában véve számos motorvezérelt ipari alkalmazást.
A szabványos alkatrészekre specializálódott norelem lap- és körhevederek széles választékát kínálja, amelyek számos iparágban használhatók anyagmozgatáshoz és emelési feladatokhoz. A nagy szilárdságú poliészterből készült, nehéz terhek emelésére szánt körhevederek könnyebb, biztonságosabb és rugalmasabb alternatívát jelentenek a hagyományosan használt láncokkal és drótkötelekkel szemben.
A következő években is hatalmas összegeket fordítanak majd az adatközpontok fejlesztésére, 2023-ban akár már 125 milliárd dollárt is szánhatnak erre a célra. Az ezekben a létesítményekben elhelyezett szervereken futó alkalmazások vállalkozások és egyéni felhasználók tömegeit szolgálják ki, ezért kulcsfontosságú a folyamatos működés és a megfelelő biztonság, amit többek között a Schneider Electric EcoStruxure megoldásai garantálnak.
Az RS Components (RS) az Aim-TTi vállalat rádiófrekvenciás (RF) jelgenerátorainak új generációjával bővítette kínálatát. Az eszközök kiemelkedő teljesítmény és funkcionalitást biztosítanak a piacvezető gyártók esetén szokásos árcímke nélkül. A kifejezetten az ipari elektronika területén dolgozó tervező-, teszt- és szervizmérnökök számára tervezett TGR2050 sorozat a magas frekvenciás pontosságot és stabilitást kis mértékű fáziszajjal, széles kimenetiamplitúdó-tartománnyal és extenzív digitális modulációs képességekkel ötvözi.
RS Components (RS) bemutatta a zord körülmények között üzemelő, kritikus elektromos és elektronikus berendezésekhez megfelelő, hőre lágyuló burkolatok világelső gyártója, a finn Fibox cég által előállított, új ABS Cardmaster és Piccolo termékcsaládokat és polikarbonát burkolatokat.
Az alkatrész- és szerszámgyártó iparágban dolgozó vállalkozások termelékenységének egyik jelentős befolyásoló tényezője, hogy milyen korú és főképpen milyen állapotú gépekkel rendelkeznek. Egy régebbi, „kopottasabb” gépparkkal rendelkező cég talán sok munkát már nem mer bevállalni, mert nincs meg náluk a gyártáshoz szükséges technológiai háttér, vagy éppen a gépek pontossága – ebben az esetben pontatlansága – nem teszi lehetővé a munkák magabiztos és hibátlan kivitelezését.
Azt mondják, hogy az élet egy maraton, nem sprint. Az autógyártók számára a tartósabb szerszámmegoldások nélkülözhetetlenek a jövedelmezőbb gyártáshoz, ám a gyártók gyakran nem látnak okot meglévő szerszám-összeállításuk leváltására. James Thorpe, a Sandvik Coromant, a fémforgácsolási szerszámok globális vezetőjének globális termékmenedzsere most elmagyarázza, hogy miért nem szabad alábecsülni a tartósabb szerszámok – mint például a CoroDrill termékcsalád legújabb tagja – előnyeit, különösen az alkatrészenkénti költségek csökkentése és az összteljesítmény növelése tekintetében.
Az elkövetkezendő években az Eaton több ezer SF₆-mentes kapcsolóberendezést szállít a holland Stedin áramszolgáltatónak. Az SF₆ (kén-hexafluorid) egyike a legerősebb üvegházhatású gázoknak, mégis a mai napig számos helyen használják kapcsolóberendezések szigetelőgázaként.
Az OMRON megalkotta az E2EW termékcsalád fém érzékelőfelületű közelítéskapcsolóit, amelyek a tartós szerkezetnek és a rendkívül széles érzékelési tartománynak köszönhetően minimálisra csökkentik az állásidőt.
Emsland egyik legnagyobb építőanyag kereskedése, a Vehmeyer vállalat jelentősen növelte raktárkapacitását új, 5800 négyzetméteres raktárcsarnokával. Az OHRA szűk határidőn belül szállította le és telepítette a több, mint 25 darabból álló, esetenként 42 méter hosszú és több, mint 7 méter magas karos és raklapos állványait. Így mostantól jóval átláthatóbb módon tárolhatók a legkülönbözőbb építőanyagok. Az ügyfelek gyorsabban juthatnak a termékekhez, a logisztikai folyamatok hatékonyabbá váltak és a raktár hozzáférhetősége összességében nőtt.