Az új funkciók és eszközök az R sorozatú V Analog szenzorokat az ipar 4.0 kompatibilis alkalmazásokhoz is ideálissá teszik. Az új érzékelők számos alkalmazáshoz adaptálhatók, és az alkalmazás futása közben is képesek több paraméter kiértékelésére.
Mind a magánszektorban, mind a gyártócsarnokokban minden egyre okosabbá és automatikusabbá válik. Számos Hainbuch befogórendszer tartalmaz már szenzorokat és elektronikai megoldásokat, amikkel számos mérési és megfigyelési feladat elvégzése válik lehetségessé. Az automatizálási megoldások felől megközelítve ez azt jelenti, hogy már nemcsak a befogófej és az ütköző, hanem a rögzítőberendezések automatikus cseréje is megoldható.
A Röhrenhandel Appenzell AG az OHRA által biztosított új karos és raklapos állványokkal bővítette raktárkapacitását annak érdekében, hogy építőanyagok és szerszámok még nagyobb választékát kínálhassa ügyfelei számára. A raktár megvalósításánál különleges építészeti előírásokat kellett figyelembe venni.
Az ausztriai Wolfram Bergbau und Hütten a Sandvik csoport részeként, a világ egyik legnagyobb volfrám-előállítója. A Sandvik Coromant tömör keményfém szerszámainak létfontosságú alkotóeleme, az anyag becsült tartaléka körülbelül hét millió tonna – vagyis 100 évnyi fogyasztás. Az elsődleges nyersanyagokhoz való hozzáférés kulcsfontosságú a Wolfram helyzetének megőrzéséhez, de az üzem a már létrehozott eszközökbe is beruház. Jill Glynn a fémforgácsolási vezető Sandvik Coromant kereskedelmi szolgáltatási menedzsere elmagyarázza, hogy a gyártók miként hozhatják ki a legtöbbet a meglévő eszközeikből.
A 90-es évek nem a magyar ipar dicsőséges évtizedeként íródtak be az ipartörténetbe. A rendszerváltás után a nagyvállalatok fokozatos leépülését, a hagyományos piacok elvesztését és az importversenyt csak részben kompenzálták a megnyíló nyugati határok és a szinte azonnal megjelenő bérmunka. Az országban rejlő potenciál azonban vonzotta a vállalkozókedvű külföldieket, akik – 25 év távlatából már kijelenthetjük – olyan kompetencia-központokat hoztak létre Magyarországon, amire a hazai ipar önállóan aligha lett volna képes.
VASS-sztenderd: már 3D funkcionalitással és a legkorszerűbb kapcsolószekrény technológiával is kibővítve.
A COPA-DATA zenon szoftverplatformja lehetővé teszi a komplex gépek és berendezések, az infrastruktúra, valamint az épületek digitalizálását. A magas szintű automatizáltság megbízható, rugalmas és hatékonyan működő rendszereket eredményez, és minimalizálja az emberi beavatkozás szükségességét. A zenon automatizált működése lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy megfeleljenek a változó piaci követelményeknek, és a rendkívüli működési helyzeteket is könnyedén kezeljék. Ezáltal még válság idején is fenntartható a termelési létesítmények és az infrastruktúrák zökkenőmentes működése.
A Jungheinrich számos automata szállító és komissiózó targoncát (AGV-t) üzemeltet a világ minden táján. Az önvezető targoncák nemcsak a raktárban, de a gyártáskiszolgálás során is kiválóan alkalmasak a rutinszerű, gyakran ismétlődő feladatok ellátására.
A L’Oréal vállalatcsoport caudryi üzeme (Franciaország, Nord megye) kiváló minőségű bőrápolókat, szempillafestékeket és alapozókat gyárt Luxe üzletága számára. Három gyártósora már a Beckhoff XTS (eXtended Transport System) lineáris szállítórendszerére épül. Ennek része az új Agile F24 töltő- és kupakolóegység, amely az agilis gyártási műveleteket előirányzó vállalati stratégiával összhangban gyors formátumváltásokat és egyúttal nagyobb termelékenységet tesz lehetővé. Ezenfelül az új rendszer öt, korábban különálló gép funkcióit egyesíti az eddiginél kisebb helyigény mellett.
A belső fenyegetések egyre nagyobb kockázatot jelentenek a cégekre nézve, hiszen egy alkalmazott komoly károkat okozhat, ha véletlenül vagy rossz szándékkal kiberbűnözőket enged be a céges rendszerbe. A jelenség egyre nagyobb kockázatokkal jár, amivel kapcsolatban a kiberbiztonsági szakértők, azt vallják, hogy hogy jobb félni, mint megijedni. A Micro Focus szakemberei ezért az „Insider Threat Awareness” hónap alkalmából arra hívják fel a vállalatok figyelmét, hogy egy gépesített megoldással gyorsan, az IT-biztonsági részleg leterhelése nélkül elejét lehet venni a visszaéléseknek.
A munkadarabok megfogása éppen úgy történik, ahogy a kaméleon nyelve felkapja a rovarokat – ez a Festo DHEF adaptív megfogójának működési elve. A megfogó átállítás nélkül képes különböző alakú tárgyakat felvenni, összeszedni és letenni. Ezért 2020-ban olyan elismert kitüntetéseket nyert, mint az iF Design Award, illetve a Red Dot Design Award díjak.
Kezelhető méret, rugalmas, robusztus és hibatűrő kialakítás jellemzi a Schneider Electric legújabb szünetmentes tápegységeit. Az Easy UPS 3L 500 és 600 kVA ideális megoldást jelenthet közepes és nagyméretű kereskedelmi ingatlanok, adatközpontok és könnyűipari berendezések folyamatos áramellátásának biztosításához.
Abban mindannyian egyetérthetünk, hogy a világjárvány felhívta a figyelmet arra, hogy a nyilvános helyeknek tisztának kell lenniük. A kórházak és egyéb egészségügyi intézmények jóval az egyéb munkahelyek és középületek előtt járnak a takarító, tisztító, és fertőtlenítő technológiák terén. Ezzel együtt számos szervezet gyorsan fel tudja venni a tempót, ahogyan az emberek visszatérnek a munkába, vagy a gyerekek az iskolába, és újra beindulnak az olyan mindennapi tevékenységek, mint a bevásárlás, étterembe járás, és a tömegközlekedés használata. Ezek a szervezetek azon igyekeznek, hogy megkezdődjön az „új normális” korszaka, mely során mind az alkalmazottak, mind az ügyfelek biztonságban maradhatnak.
A Fujitsu frissen bevezetett, új tárolómegoldása szoftveresen vezérelt tárolótechnológiával segít a vállalatoknak kezelni a több adatközpontban és a felhőben elosztott, több petabájtnyi adattömeget. A Qumulo forradalmi platformja napjaink legfejlettebb fájladat-kezelési és -hozzáférési megoldása, amely új szolgáltatások és alkalmazások kialakítására nyújt lehetőséget a kiterjedt nagyvállalati tárolókörnyezetben.
A svájci Migros Csoporthoz tartozó Bischofszell Nahrungsmittel AG az új technológiák által kínált lehetőségeket tanulmányozza. Egy meghatározott időtartamra szóló, úttörő ember-robot együttműködés (HRC) kísérleti projekt keretében a vezetőség két cél elérésére törekedett, nevezetesen az élelmiszergyártás hatékonyságának növelésére, illetve a munkakörnyezet fejlesztésére.
A mérnöki tervezés egyik, talán legfontosabb eszköze már jó ideje a számítógép. Az utóbbi években ráadásul a többszörösére nőtt a rendelkezésre álló szoftveres technológiák száma, a tervezés tehát egyszerűbbé és hatékonyabbá vált. Kevesebb prototípusra és mintadarabra van szükség, hiszen szimulációkkal, szoftveres környezetben az alkatrészek legtöbb tulajdonsága biztonsággal tesztelhető. Ezzel pedig idő- és költséghatékonyabb lehet a fejlesztés vagy a gépgyártás, ami az olyan gyors ipari szegmensekben, mint a fogyasztási cikkek piaca vagy az élelmiszeripar, a versenyben maradás egyik feltétele.
A luxuskarórákat gyártó brit Bremont maximálisan kiaknázta a Sandvik Coromant és a DMG MORI stratégiai együttműködésének előnyeit azzal, hogy kulcsrakész gyártócellát hozott létre gyártási kapacitásának megduplázásához.
A Bosch Rexroth a nyersanyagok előállításától és szállításától kezdve a gyártósorokon belüli feldolgozáson át az intralogisztikáig az egész anyaggazdálkodási lánc mentén intelligens, összekapcsolt megoldásokkal igyekszik kiaknázni az IoT-ben és a jövő gyárában rejlő lehetőségeket.
Az OMRON bejelentette az új, az iparág első olyan hibaészlelő mesterséges intelligenciáját alkalmazó FH sorozatú képfeldolgozó rendszerének bevezetését, amely tanulási minták nélkül képes beazonosítani a hibákat. Ez a mesterséges intelligencián alapuló technológia az emberi érzékenységet és a szakképzett minőségellenőrök technikáit utánozva megbízhatóan észleli a régebben nehezen azonosítható hibákat, és automatizálja az emberi látáson alapuló szemrevételezést.
A gyártás a mindent átfogó digitalizáció előtt áll, mely így vagy úgy, de szinte minden elemét érinteni fogja: a termékek tervezését, a gyártástervezést, a megmunkálást és az összeszerelést is. A változások mögötti hajtóerő az ipar 4.0 néven ismertté vált forradalomhoz köthető technológiai áttörések sora.