A luxuskarórákat gyártó brit Bremont maximálisan kiaknázta a Sandvik Coromant és a DMG MORI stratégiai együttműködésének előnyeit azzal, hogy kulcsrakész gyártócellát hozott létre gyártási kapacitásának megduplázásához.
A Bosch Rexroth a nyersanyagok előállításától és szállításától kezdve a gyártósorokon belüli feldolgozáson át az intralogisztikáig az egész anyaggazdálkodási lánc mentén intelligens, összekapcsolt megoldásokkal igyekszik kiaknázni az IoT-ben és a jövő gyárában rejlő lehetőségeket.
Az OMRON bejelentette az új, az iparág első olyan hibaészlelő mesterséges intelligenciáját alkalmazó FH sorozatú képfeldolgozó rendszerének bevezetését, amely tanulási minták nélkül képes beazonosítani a hibákat. Ez a mesterséges intelligencián alapuló technológia az emberi érzékenységet és a szakképzett minőségellenőrök technikáit utánozva megbízhatóan észleli a régebben nehezen azonosítható hibákat, és automatizálja az emberi látáson alapuló szemrevételezést.
A gyártás a mindent átfogó digitalizáció előtt áll, mely így vagy úgy, de szinte minden elemét érinteni fogja: a termékek tervezését, a gyártástervezést, a megmunkálást és az összeszerelést is. A változások mögötti hajtóerő az ipar 4.0 néven ismertté vált forradalomhoz köthető technológiai áttörések sora.
A munkával kapcsolatos felső végtagi rendellenességek évente 2,1 milliárd eurót emésztenek fel az EU-ban, és az összes foglalkozási megbetegedés 45%-áért felelősek. A technológiailag továbbfejlesztett munkaruha lehetőséget jelent e sérülések csökkentésére. A svéd BIOSERVO TECHNOLOGIES cég puha Ironhand® robotkesztyűje a szabadalmaztatott SEM™ technológia révén a kéz megfogóerejét növeli meg. Az egyes ujjak megfogóerejének erősítését a FAULHABER hajtások teszik lehetővé.
Az RS Components (RS) bejelentette, hogy felvett a raktárkészletébe egy innovatív, ortopéd talpbetétet, amelyet azok megsegítése érdekében terveztek, akik testük alsó részében tapasztalható, vagyis lábfej-, lábszár vagy hátfájdalmaktól szenvednek. Az OrthoSole néven bevezetett terméket az egykor Anglia és Essex csapatában játszó, korábbi profi krikettjátékos, Ronnie Irani közreműködésével fejlesztették.
A robotvezérlő vezérli a robot mozgását, valamint kezeli az integrált hegesztő-áramforrást, ez teszi lehetővé a 64 bites Global2 vezérlőrendszer használatát. A TAWERS fúziós technológia révén egyetlen vezérlőegységbe 5 különböző áramforrás lett integrálva. Integrált hegesztőrobotról lévén szó, nincs többé külön hegesztőáramforrás-választás, interfészprobléma.
Az IT-biztonsági szakembereknek soha nem kellett ennyi kihívással egyszerre megküzdeniük, mint most. A támadások és feladatok száma ugyanis rohamosan nő, a szakemberek száma pedig csökken. A Micro Focus szakértői szerint úgy lehet leginkább levenni a szakértők válláról a terheket, hogy a kibertámadások elhárítása során automatizálják az ismétlődő feladatokat, amihez már fejlett eszközök érhetők el.
Egy 200, illetve egy 140 tonna záróerejű, kizárólag PC/ABS anyagot használó fröccsgép mellé olyan robotcellák tervezése, gyártása, telepítése és beüzemelése volt a feladatunk, amelyek két, illetve három terméktípust is le tudnak kezelni a fröccsöntő szerszámból történő elvételtől a selejtek válogatásán át a bliszterbe pakolásig. A teljes mechanikus tervezést és gyártást, valamint a mechanikus komponenseket, illetve a helyszíni telepítést az ENTRA-SYS Kft. biztosította. Az elektromos vezérlés tervezésével, kivitelezésével és a programozási feladatokkal a 3i Kft.-t bíztuk meg.
Az ActiNav a Universal Robots legújabb UR+ alkalmazáskészlete, amely minden vállalkozás számára egyszerűsíti az ömlesztett áruk mozgatását és az alkatrészek pontos elhelyezését a UR kobotokat használó gépek számára. Az ActiNav egyidejűleg kezeli a vizualizálást, az ütközésmentes mozgástervezést és az autonóm valós idejű robotvezérlést, ezzel kiküszöbölve az ömlesztett áruk mozgatásához kapcsolódó komplexitást és kockázatot.
A Prima Power új, automatikus szerszámcserélő tárolót is tartalmazó eP Genius 1030 szervo-elektromos élhajlítója minimalizálja a gépkezelők részére a hibázási lehetőséget és a szerszámcseréből fakadó holtidőket.
A textilipari gépekhez hengereket gyártó, brnói székhelyű cseh Mebatex vállalat az OHRA karos állványaival megsokszorozta külső raktárának kapacitását. Eddig a hengerek alapanyagait, az acél csöveket a padlón tárolták. A nagy teherbírású karos állványok használatával megvalósult a „harmadik dimenzió” - ugyanakkora területen jelentősen több anyag tárolható. Ez gyorsabb hozzáférést biztosít a szükséges csövekhez és javítja a készleten lévő termékek átláthatóságát.
Mindig többet, gyorsabban, mindig messzebbre - mindennek a megfelelő időben kell megérkeznie a megfelelő helyre. A gazdaság működését életben tartó globális árumozgás mindenki számára kihívást jelent. Ez csak a kiterjedt automatizálás révén válik működtethetővé a logisztikai láncon belül, ami elképzelhetetlen lenne a nagy teljesítményű mikromotorok armadája nélkül. Ezeknek a motoroknak gyakran rendkívül korlátozott körülmények között jelentős erőket leadniuk és mindenekelőtt folyamatosan működve mindig megbízhatóan kell működniük. Ez az oka annak, ezekben a kihívásokkal teli alkalmazásokban gyakran a FAULHABER hajtásrendszereit használják.
A megfelelően telepített robotikai automatizálás nagyobb hatékonysághoz és jobb eredményekhez vezet, csökkenti a kiadásokat és növeli a rugalmasságot – mind a KKV-k, mind a nagy gyártóvállalatok számára.
A piaci változások mellett a termelés gyorsan növekvő digitalizációja arra ösztönzi a gépgyártó vállalatokat, hogy egyre fejlettebb és rugalmasabb szolgáltatásokat kínáljanak ügyfeleiknek.
A TruBend Center 7030 panelhajlító legújabb generációja akár 30 százalékkal gyorsabb megmunkálásra képes, mint elődje – a szerszámcsereciklus pedig akár 70 százalékkal is felgyorsulhat. A TRUMPF kínálatában először érhető el a panelhajlító gépekhez is automatikus be- és kirakodó állomás opció.
RS Components (RS) bejelentette, hogy felvette raktárkészletébe a legváltozatosabb piacok és alkalmazások számára megfelelő csatlakozóeszközök világszinten piacvezető gyártói közé tartozó Amphenol magas minőségű, autóipari A Series™ csatlakozóit.
Ami a biztonságot illeti, a robotgyártók a kezdeti időszakban a sötétben tapogatóztak, hiszen a kifejezetten az ember-robot együttműködésre vonatkozó gépbiztonsági előszabvány csak jóval később, 2016-ban jelent meg (ISO/TS 15066:2016 Robots and robotic devices — Collaborative robots). Az ebben található részletesebb követelmények segítségével már jóval több szempont és számszerűsített határérték segíti a gyártókat a megfelelő tervezéshez. A japán YASKAWA első kollaboratív robotját is már ennek a technikai leírásnak a figyelembevételével alakította ki.
A magyar határ mentén fekvő szlovéniai Lendnván található cég professzionális ipari megoldásokat nyújt a fémfeldolgozó ipar különböző területei – többek között a gépészet, az autóipar, a gasztronómia stb. – számára. Az általa létrehozott robotrendszerek a legigényesebb vásárlók kívánalmainak is megfelelnek, és még a legőrültebb kihívásokkal is megküzdenek!
A robotikai automatizálás újabb és újabb területeken jelenik meg, amely nagyobb hatékonyságot biztosít a gyártóvállalatok és intézmények számára. A kórházi fertőzések jelentős és egyre súlyosbodó problémát jelentenek a globális egészségügyi szektorban, hiszen évente páciensek milliói fertőződnek meg, valamint több ezer beteg veszti el életét kórházi ápolás alatt szerzett fertőzés következtében. Most bemutatjuk a robotot, amely új szintre emeli az automata- és biztonságos fertőtlenítést.