A GF MILL P 500 a standard 3 tengelyes marógépekkel elérhető legnagyobb pontosságot kínálja. Nagy termelékenységével és az időigényes megmunkálások alatt is biztosított hosszú távú stabilitásával a gép forradalmi megoldást jelenthet a szerszám- és formagyártók számára.
A konténertechnológia jelenti az új utat a gyors és kockázatmentes innovációhoz – derült ki a SUSE friss kutatásából. A konténerek megkönnyítik az alkalmazások fejlesztését, futtatását és hordozását, ezért már a vállalatok 87 százaléka alkalmazza az adatközpontokban és a felhőben. Az egyre népszerűbb megoldás használata a következő években várhatóan az erőforrásszegény edge területeken terjed leginkább, ahol egy év alatt máris 11 százalékos növekedést ért el.
Az ipari dolgok internete (IIoT) felgyorsítja a gépek összekapcsolása körüli változások ütemét. Ennek ellenére egy új jelentés szerint a gyártók kevesebb mint 30%-a alkalmazza széles körben az Ipar 4.0 technológiáit. Bijal Patel, a fémforgácsolásban világelső Sandvik Coromant vezető digitális megmunkálási szakértője azt javasolja a gyártóknak, hogy kezdjék el meghallgatni a gépek mondanivalóját a műhelyekkel összekapcsolva őket.
Együttműködő robotok vagy más néven kobotok további automatizálási lehetőségeket teremtenek a műanyag- és polimeriparban. Jellemzőjük, hogy szűkös termelési területen, emberek közvetlen közelében is képesek a munkavégzésre, továbbá a gyors végrehajtás és új feladatokhoz való átcsoportosítás, valamint intuitív programozás és kezelés. Támogatják a felszedés és beillesztés (pick and place), valamint a raklapozás folyamatait nagy és kis vállalatoknál egyaránt.
A gépek automatizálásának nem kell annyira komplexnek lenni, mint amilyennek tűnik. Szabványos gépelemekkel könnyen létrehozhatók a teljes mértékben automatizált gépek. A szabványos gépelemeknek automatizálásban betöltött előnyeit Martin Ahner, a norelem ACADEMY vezetője magyarázza el, aki azt is bemutatja, hogy mindez miként valósítható meg norelem saját pick-and-place automatizált gépelemkezelő rendszerével.
A Fujitsut választották ki fővállalkozóként egy új szuperszámítógép szállítására az Európai Unió és a portugál kormány közös kezdeményezése keretében, amelynek célja világszínvonalú nagy teljesítményű számítástechnikai (HPC) képességek biztosítása a tudományos és az üzleti élet kutatói számára.
A VTEM Festo Motion Terminal a digitalizációt pneumatikával ötvözi. A gyorsan aktiválható mozgásalkalmazások forradalmasítják a pneumatikát azáltal, hogy növelik a rugalmasságot és az energiahatékonyságot, valamint felgyorsítják a gyártási folyamatokat. Ennek a handling technológiában is előnyei vannak, mert a VTEM automatizálási platform megnyitja az ajtót a pneumatika segítségével történő pozícionáláshoz.
Újabb iparági éllovas céggel erősítette meg kínálatát a Werth Magyarország Kft. Az autóipari hajtásláncalkatrészek, sebességváltók, kormány- és motoralkatrészek gyártásközi mérésében közel 50 éves szakértelemmel rendelkező DWFritz Automation sztenderd vagy testreszabott rendszerei már az orvostechnikai ipar, a fogyasztói elektronika, a repülőgépgyártás, a félvezetőipar, illetve a precíziós ipar számára is elérhetővé váltak.
Növelje meg a gyár termelékenységét TRINAMIC léptetőmotorokkal!
A rozsdamentes acélok szinte mindenhol megtalálhatók: a turbófeltöltőkben, a konyhai edényekben, a repülőgépgyártásban, a sebészetben, az olaj- és gáziparban, valamint az élelmiszeriparban. A rozsdamentes acélok elterjedt használata ezen alapanyagok legfontosabb tulajdonságából adódik: ellenállnak a korróziónak.
A Sodick Europe örömmel mutatja be nagy pontosságú tömb-szikraforgácsoló berendezéseinek új generációját: az AL40G és az AL60G típusú gépeit, amelyek a legújabb szikraforgácsolási technológiával, mesterséges intelligencia funkciókkal és precíziós hőkompenzációs rendszerrel vannak felszerelve, illetve a Sodick saját, piacvezető lineáris motorhajtás technológiájával is.
A növekvő piaci elvárások és a technológiai fejlődés a tyúk és a tojás esete. Nem egyértelmű, hogy melyik van előbb, ami viszont bizonyítottnak látszik, hogy az elmúlt időkben minden képzeletet felülmúlva fejlődnek, növekednek. A forgácsolással foglalkozó cégek olyan komoly kihívások előtt állnak, mint a humán erőforrás biztosítása, egyre rövidülő határidők, magas gyártási költségek, és még sorolhatnánk.
2021. február 2–4. között rendhagyó pfronteni nyílt napokat szervezett a DMG MORI. Az iparág úttörő tendenciái és fejlesztései élő prezentációk, valamint szakértői előadások során mutatkoztak be. Kezdésképp a 2021-es világpremierek mutatkoztak be, az ezt követő napok pedig az automatizációra és a digitalizációra fókuszáltak, így a jövőbiztos gyártás teljes értékláncát sikerült bemutatni. A „Találkozzon Kapcsolattartójával” mottó értelmében a látogatóknak lehetőségük nyílt kapcsolattartóikkal specifikus témák online megvitatására is. A Digitális Bemutatóteremben pedig több mint 25 berendezést és csúcstechnológiás szerszámgépet nézhettünk meg, köztük többet automatizált gyártómegoldással.
Az OPTIMUM Maschinen Germany GmbH a Trieri Egyetemmel és egy német mérnökirodával együttműködve egy új 3D nyomtatófejet fejlesztett ki. A nyomtatófejjel az OPTIMUM FU5 CNC-marógépen, vagy egyéb, Siemens 840DSL vezérléssel ellátott 5 tengelyes marógépeken öttengelyes additív gyártás valósítható meg Siemens NX szoftver segítségével.
Újabb úttörő innovációt mutatott be a Leuze az új GSX kombinált villás érzékelővel. A készülék az optikai és az ultrahangos érzékelők előnyeit egyesíti magában. Az új GSX szenzor a Leuze villás érzékelő termékcsaládját egészíti ki. Az eszköz elsősorban a csomagolóipari címkézőgépekben történő használatra alkalmas.
Az új OMRON V410-H kézi kódolvasó termékcsalád hatékony, kompakt és könnyen használható megoldást biztosít alkalmazások széles köréhez. Algoritmusai azonnal felismerik a kihívást jelentő kódokat, így a közvetlen alkatrészjelöléseket (DPM) és az ultrakompakt szimbólumokat is, a termékcsalád három modellje – az XD, az SR és a HC – megoldást kínál a nyomon követésre a teljes ipari gyártás során. Az SR modell kimagasló olvasási tartománnyal büszkélkedhet, a HC pedig egészségügyi és kórházi környezetekhez készült.
Tartósan kiváló eredmények fenntartása az ismétlődő csavarozási és behelyezési feladatok során összetett kihívást jelent az emberi munkaerő számára. Ezek a feladatok gyakran különböző helyzetekben, irányban és magasságban történnek, a különböző csavarok behajtása pedig különböző nyomatékot igényel. Mindemellett ezek a munkafolyamatok gyakran ismétlődnek és megterhelőek, különösen, ha a munkavállalóknak a gyártási folyamat során nagy és nehéz szerszámokat kell kezelniük a csavarok behajtására.
A mérnökök és a gyártó cégek egyre több robotot alkalmaznak a termelékenység növelése érdekében, és ezen mérnöki csodákban kulcsszerepük van a lineáris vezetékeknek. Martin Ahner, a norelem ACADEMY vezetője a lineáris vezetékek kiválasztásához szükséges szempontokat veszi górcső alá.
Ami 113 évvel ezelőtt még forradalmi gondolatnak tűnt, ma már mindennapi valóság: a megosztáson alapuló ipari törlőkendő-szolgáltatás kiváló ár-érték arányt képvisel, és környezetvédelmi szempontból sem kifogásolható. Szóba sem kerülhet, hogy használat után eldobjuk a törlőkendőket, hiszen ez nemcsak környezetkárosító lenne, de költségszempontból sem hatékony. Nemcsak a végfelhasználók veszik egyre inkább igénybe a megosztáson alapuló szolgáltatásokat, hanem újabban az ipari üzemek és a műhelyek is egyre jobban megbarátkoznak ezzel a gondolattal. A lényeg: a vállalat törődjön inkább azzal, amihez ért, és nem kell az üzemi textíliákhoz kapcsolódó feladatokkal, a beszerzéssel, tárolással és mosással foglalkoznia.
A cégek számára egyre nehezebb a védekezés a kibertérben. Folyamatosan változik a terep és a támadók módszerei, ezért gyakran kell stratégiát váltani. A Micro Focus szakértői bemutatják, hogyan lehet alkalmazni a kibervédelemben a bűvös kocka példáján megtanult két fontos leckét, amelyek szerint a tudás hozzásegít a hatékonysághoz, és néhány alapvető lépéssel gyorsan lehetünk sikeresek.