A közel nyolcvan éves múltra visszatekintő STRACK NORMA termékei közel három éve már a hazai szakemberek számára is elérhetők. A nemzetközi vagy STRACK belső szabványok alapján gyártott szerszámrészek használata révén jelentősen csökken a szerszámok gyártási ideje és költsége, gyors átállások válnak lehetővé, alacsonyabb előállítási költségek érhetők el stabil, állandó minőség mellett.
Akár könyvet is írhatna a Thorlabs Inc. arról, hogyan működtethető sikerrel egy csomagküldő, csúcstechnológiás alkatrészekkel foglalkozó vállalat. Ha úgy vesszük, ezt már meg is tette, ugyanis a fényalapú kísérleteket folytató ügyfelek számára készülő optikai termékeit egy 5,5 kg-os katalógusban ismerteti a szakmai közönséggel. Miközben a Thorlabs a fejlesztéssel foglalatoskodik, a fémmegmunkálást a Haas CNC eszközei végzik a vállalat egyesült államokbeli főhadiszállásán, Newtonban, New Jersey-ben.
Azok, akik még nem kerültek kapcsolatba a non-kontakt, infravörös elven nyugvó hőmérsékletméréssel, de érdeklődnek alkalmazási lehetőségei iránt, gyakorlati megközelítésű cikkünkből kompakt, érthető módon kaphatnak választ a legfontosabb és alapvető kérdésekre.
A MOL legújabb fejlesztésű, nagyteljesítményű közúti dízelmotorokhoz kifejlesztett Truck Diesel üzemanyaga és a MOL Dynamic Mistral 5W-30 csúcsteljesítményű haszongépjármű motorolaj együttes alkalmazása több mint 4 százalékos üzemanyag-megtakarítást tesz lehetővé. A speciálisan a nagyméretű dízelmotorok működési jellemzőihez és sajátosságaihoz illesztett, gazdaságos üzemanyaggal a fuvarozó és szállítmányozó vállalatok évente akár több millió forinttal is csökkenthetik üzemanyag-kiadásaikat és karbantartási költségeiket.
2013 tavaszán a Jungheinrich egy újonnan fejlesztett tolóoszlopos targoncát vezetett be a piacra, az ETV 318 típust. Az új gépet a Birminghamben rendezett IMHX 2013, intralogisztikai kiállításon mutatták be a nagyközönségnek.
Megvalósíthatósági tanulmányt készít egy lehetséges magyarországi tiszta szén projektről a Japán Energiagazdasági Intézet (IEEJ) a szigetország energetikai kormányzati szervezeteinek támogatásával - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) június 20-án.
Az Európai Unió támogatásával bővíti fejlesztőbázisát az Xdroid Kft. kutató-fejlesztő cég, az ipari hasznosításra alkalmas műszaki kutatás-fejlesztési projektek kivitelezésére szakosodott szegedi székhelyű vállalkozás 10 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert az Új Széchenyi Terv Gazdaságfejlesztési Operatív Programban(GOP) mikrovállalkozások fejlesztésére kiírt pályázaton.
Az érdi székhelyű GIA Form Kft. 100 millió forintos európai uniós támogatást nyert 2012 januárjában egy új, 3300 négyzetméteres, többszintes üzemcsarnok építésére. A létesítmény várhatóan 2014 első negyedévében nyitja meg kapuit Érden, az M6-os autópálya közelében.
Az utóbbi években jelentősen megnövekedett azon cégek száma, amelyek gyengébb vagy erősebb műszaki tartalommal jelen vannak a plazmavágó berendezések piacán. Leginkább az egyszerűbb egyenes vágás az, amire a legkisebb gyártóknak is van berendezése, olyanok azonban már lényegesen kevesebben vannak, akik a bonyolultabb ferde vágás területén is meggyőző műszaki megoldást tudnak felmutatni. A MicroStep az elsők közt volt és van a mai napig is az e területen történő fejlesztésekben.
Az egyre élesedő piaci verseny, az Európai Unió szigorú jogszabályai, a megrendelők növekvő igényei mind arra ösztönzik az ipar kisebb és nagyobb vállalatait egyaránt, hogy a munkájukat a lehető legrövidebb idő alatt, a legkevesebb költséggel végezzék. Komplex feladatokat ellátó számítógép-vezérlésű jelölőberendezéseket gyártó és forgalmazó vállalata, a Gravotech többek között ebben is segít az ipar legkülönbözőbb szektorai számára.
Egy egyszerű és megfelelő megoldást keres? Egyszerű integrálhatóságot? Legyen egyszerű a programozása? Egyszerű, precíz és biztonságos üzemeltetetés is a cél? Vagy egyszerűen csak hatékonyabb berendezésre van szükség? Esetleg ez mind igaz legyen egy ipari lézerre, amelyik jelöl is? Bármelyik igény, feladat is a cél, a TRUMPF TruMark jelölő lézerei mindenre készen állnak, amire holnap igény merülhet fel. Érje el célját gyorsabban és egyszerűbben! Igen, ez ennyire egyszerű.
Az avatóünnepséget követően megkezdődött a termelés pénteken a német ThyssenKrupp konszern 1,2 milliárd forintból kialakított új győri üzemében, amely az Audi közeli járműgyárát látja el futóműrendszerekkel.
Átadták a Suzuki magyarországi gyárának egyik legjelentősebb beszállítója, a Pata József Gépipari Kft. új üzemét június 21-én a Bács-Kiskun megyei Fajszon. Az épület 200 millió forint európai uniós és kormányzati támogatással, összesen 1,1 milliárd forintos beruházással épült fel.
Június közepéig csaknem 250 cég jelentkezett a Rába-holding és a Volvo beszállítói programjába - jelentette június 17-i közleményében a győri székhelyű járműgyártó.
Közel 300 millió forintból bővíti csarnokát és fejleszti eszközparkját a soproni UNIMAS Kft. Egy 112 millió forintos - 45 millió forint erejéig pályázati pénzből finanszírozott - projekt részeként 750 négyzetméterrel bővül a főként lézervágással, a hajlítással, a hegesztéssel, összeállítással és a porfestéses felületkezeléssel foglalkozó társaság csarnokainak területe.
Bővíti magyarországi termelését a kínai Lenovo számítógépgyártó, a sárvári gyárban októbertől háromszorosára növeli a szerverek előállítását - mondta el Lukács Anita, a Lenovo magyarországi képviseletének ügyvezetője június 19-én Sárváron.
Dr. Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára nyitotta meg az „Ipar Napjai” elnevezésű kiállítás-együttest, amely a HUNGEXPO Budapesti Vásárközpontban április 20. és április 24. között került megrendezésre.
Három évvel ezelőtti megalapítása óta a Werth Magyarország Kft. kiemelt szerepet tulajdonít az innovációnak, ezért 2012 végén újabb termékkörrel bővítette portfólióját: a kanadai Creaform hazai márkaképviseletét is ellátja.
Az Európai Unió támogatásával bővíti fejlesztőbázisát az Xdroid Kft. kutató-fejlesztő cég, az ipari hasznosításra alkalmas műszaki kutatás-fejlesztési projektek kivitelezésére szakosodott szegedi székhelyű vállalkozás 10 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert az Új Széchenyi Terv Gazdaságfejlesztési Operatív Programban(GOP) mikrovállalkozások fejlesztésére kiírt pályázaton - jelentette be a társaság.
Másfél évtizede nyújt szolgáltatásokat a gyors prototípusgyártás területén a Varinex Zrt., amely az elmúlt években kiépített egy korszerű gyors szerszámgyártási technológiát, ehhez kapcsolódóan különböző fémöntvények prototípusainak, prototípus-szériáinak előállítására is vállalkozik. A gyors prototípusgyártásban a 3 dimenziós nyomtatás során eddig elsősorban az Objet technológiát alkalmazta, ami UV fényre polimerizálódó műanyagot használ alapanyagként. A Varinex Zrt. ezt a szolgáltatást kívánta kiegészíteni a poliamidporos SLS technológiával.