Egyre jelentősebb a digitalizáció a vállalatoknál, ezzel együtt azonban a kiberbiztonsági támadásoknak is jobban ki vannak szolgáltatva. A Micro Focus friss felmérése szerint a cégek biztonsági csapatai számára az jelenti a legnagyobb nehézséget, hogy a megnövekedett támadási felületen is képesek legyenek megfelelően monitorozni az eseményeket. A technológia nyújtotta új kihívásokra szintén a technológia adja meg a választ: fejlett megoldások, mesterséges intelligencia és gépi tanulás segítik a szervezetek rendszereinek védelmét.
A stuttgarti AMB 2022 kiállításon a szerszámgépgyártó HURCO vállalat demonstrálja, hogy segítségével egyedi, precíz automatizálási koncepciók valósíthatók meg a forgácsolásban. Szeptember 13. és 17. között a B62-es csarnok A10-es standján elsősorban az egyedi alkatrészek és kis szériák gyártói kaphatnak tanácsokat az alkalmazásorientált megoldásokra vonatkozóan.
A Yamazaki Mazak két új, a csövek, csővezetékek és fémlemezek vágására szolgáló lézermegmunkáló gép kerül bemutatásra az EuroBLECH 2022 kiállításon: az FG-400 NEO és az OPTIPLEX 3015 NEO 15 kW.
Az elektromos hajtásláncú járművek száma világszerte évente több mint 40%-kal nő. Ezzel egyidejűleg a villamosított hajtáslánc gyártási folyamatai is változnak. Míg a belsőégésű motorral szerelt autók klasszikus gyártási folyamata túlnyomórészt félautomata gyártási módszereken alapult, addig mind az akkumulátorcellák, mind az elektromos motorok gyártása egyre inkább teljesen automatikusan történik. Az automatizálási technológia vezető gyártójaként a Festo a teljes értéklánc mentén, az akkumulátorcellák gyártásától az elektromos motorok összeszereléséig a megfelelő megoldásokkal rendelkezik ehhez a folyamathoz.
Automatizálás, digitalizálás és fejlett technológiai integráció – a 2022. szeptember 13–17. között, Stuttgartban megrendezett AMB kiállításon a DMG MORI átfogó válaszokat fog adni a szerszámgépgyártás aktuális kihívásaira. A 2 000 m² alapterületű standon 22 db csúcstechnológiájú szerszámgépet állítanak ki, amelyek fele innovatív munkadarab- vagy palettakezelő rendszerrel, illetve robotokkal van automatizálva. A jól ismert Robo2Go MAX és MATRIS light fejlesztések mellett a DMG MORI megtartja a PH Cell Twin világpremierjét, amely például két DMU 50 automatizált, palettás kiszolgálására alkalmas. A megmunkálás németországi találkozóján a technológiák és a műveletek integrálása egyaránt fókuszban lesz. Ez magában foglalja az 5 tengelyes megmunkálóközpontokon végzett teljes megmunkálást, valamint a lenyűgöző eszterga-marógépeket és a maró-esztergaközpontokat is. Fogmarási és -köszörülési műveletek integrálása is bővíti a termékpalettájukat. Az ebből adódó összetett állapotot intelligens digitalizálási eszközökkel bontják le teljeskörűen, a Digital Twin által nyújtott, ügyfélorientált tervezéstől kezdve, a csatlakoztatási megoldásokon keresztül a nyílt szerszámgép-szerszámgép kommunikáció érdekében, egészen az intelligens tervezési és vezérlőrendszerekig. A TULIP műhelyorientált, gépkezelőket támogató rendszer és a sikeres ügyfélportál, a my DMG MORI teszi teljessé a termékpalettát.
A gépgyártás viszonylag kevés alapanyagból nagy hozzáadott értéket képes teremteni, ezért mindig is a fejlett országok húzóágazatai közé tartozott. A hazai gépgyártás komoly fejlődésen ment keresztül az elmúlt 20 évben, amit nem utolsósorban szemléletbeli fejlődés is követett. A minőség biztosítása már az alkatrészek beszerzésénél elkezdődik.
A kérdés még tovább bővíthető számos más épülettel, ahol hatalmas tetőszerkezeteket gyártottak. A válasz pedig az, hogy mindkét esetben a Weinberg ’93 Építő Kft. végezte a monumentális acélelemek megmunkálását.
Az „Autonomyo” exoskeletonnal ez az álom már valóra váltható. Az aktív járássegítő eszköz a legyengült izmokat támogatja, és lehetővé teszi a természetes mozgássort utánzó intuitív mozdulatsort. A pluszerőt hat mikromotor szolgáltatja. Az exoskeleton és annak használója közötti harmonikus interakció elősegítéséhez FAULHABER egy innovatív, minden-az-egyben motort fejlesztett ki nyomatékérzékelővel.
Az elektromobilitás és az autonóm vezetés az autóipar megatrendjei közé tartoznak. Ez azt eredményezi, hogy az alkatrészek, valamint a gyártási folyamatok változnak, és új, vagy megváltozott eljárások jelennek meg az alkatrész tisztításban.
A hatékony raktári munkához három alapvető dologra van szükség. Az első az összes tárolt áru és tétel áttekinthető és rendezett válogatása – beleértve azokat is, amelyek magának a raktárnak a berendezését képezik. A második a leszállított, összegyűjtött és egyik helyről a másikra szállított áruk szervezése. A harmadik a tág értelemben vett biztonságról szól, amely magában foglalja a csomagolási és címkézési rendszereket is. Ha ezek közül bármelyiket figyelmen kívül hagyják, a raktári munka előbb-utóbb destabilizálódik. Hogyan kell megfelelően felszerelni a raktárt, hogy ez elkerülhető legyen?
A hibákat zéró szinten toleráló élelmiszeriparban minden szereplő tudja, hogy a hatékonyságot és a biztonságot nem szabad alábecsülni. Bár a modern technológia lehetővé teszi az emberi eredetű hibák megelőzését, a partnerek hatékonysága és megbízhatósága rendkívül változatos lehet.
Az olvashatatlan DPM-kódok mostantól olvashatók.
A telephelyek egyik legfontosabb eleme, iparágtól függetlenül, a kezelőket, a dolgozókat és magát a gépet védő alkatrészek. Az ilyen megoldásoknak nagy megbízhatósággal és tartóssággal kell bírniuk. Ezért ebben a tekintetben mindig olyan gyártók termékeit kell választani, akik első osztályú alkatrészeket kínálnak – különösen azokat, amelyeket magasan szakosodott beszállítók szállítanak.
A ZF Hungária Kft. egri gyáregységében manuális és automatizált sebességváltók, illetve ezek alkatrészeinek gyártásával foglalkoznak. A vállalat közel 25 éve van jelen Magyarországon. Vevőik teherautókba, buszokba, kis haszonjárművekbe és személygépjárművekbe építik be ezeket. 2018 őszén megkezdődött a vállalat egri telephelyén az automata sebességváltók gyártása is.
Új üzemcsarnokkal bővítette kapacitását a Diehl Aviation Hungary Kft. A nyírbátori üzemben többnyire az Airbus A350 XWB és A320-as repülőgépek kabinalkatrészeit gyártják. Az üzem energiaelosztását Siemens-technológia biztosítja.
Az innovatív, kiemelkedően gyors, pontos és kompakt optoNCDT 1900 lézeres érzékelőt dinamikus elmozdulás-, távolság- és pozíciómérésre használják. A legújabb szenzorgeneráció – az integrált EtherCAT interfésznek köszönhetően – most még intelligensebb lett.
Az idei EF|A – Eplan Forum for Automated Engineering elnevezésű rendezvény hibrid formátumban zajlik majd. A korábbi évekhez hasonlóan a hangsúly a modularizáción, a szabványosításon és az automatizáláson lesz. Ezek a témák égető jelentőséggel bírnak mind a menedzsment, mind a felhasználók számára a gépek és üzemrendszerek tervezésében – mivel a modularizáció a szabványosítás és végső soron a magasabb fokú automatizálás kulcsa. A résztvevők mind a helyszínen, mind az Interneten keresztül kaphatnak ötleteket és stratégiákat az automatizált tervezés és gyártás megvalósításához.
Juttassa munkahelyét a hatékonyság és termelékenység következő szintjére megbízható RFID-vel. Keressen, azonosítson, kövessen nyomon és keressen egyszerre több eszközt 15 m távolságból, közvetlen rálátás nélkül. Egyedi digitális azonosító biztosítása minden eszköznek!
A digitalizáció a szerszámgépek világát is elérte, amihez az új iTENDO2 is képes volt hozzájárulni. Az intelligens szerszámtartó valós idejű adatokat biztosít az alkatrészhez legközelebbi pontról, és segít az optimális megmunkálási technológia kialakításában. A SCHUNK innovációját a Német Formatervezési Tanács 2022-ben a Német Innovációs Díjjal is elismerte.
A tiroli Haimingben található csúcstechnológiájú üzemből évente 5 000 tonna hústermék kerül ki. A COPA-DATA Ezüst Partnerének számító ematric gmbh által bevezetett, a zenon szoftverplatformra épülő általános gyárautomatizálási megoldás lehetővé teszi a tradicionális finomságok rendkívül hatékony előállítását.