Az ABB, az energetikai és automatizálási technológiák terén piacvezető cégcsoport, japán űripari megrendelést kapott. A megrendelés alapján az ABB a GOSAT-2 műhold legfontosabb műszerét, a Michelson-féle interferométert fogja szállítani. A legkorszerűbb technikával felszerelt műhold lehetővé teszi, hogy a japán kormány folytassa és továbbfejlessze a főbb légköri üvegházhatású gázok eloszlásának mérését.
Lezárult a Siemens Zrt. és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának (BME VIK) közös kutatás-fejlesztési projektje. A két és fél éves együttműködés Magyarország Kormányának támogatásával, illetve a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap finanszírozásával valósult meg. A közel 300 milliós projekt a teljesítményelektronika és az elektromos közlekedés területén az előzetes várakozásokat is felülmúló eredményekkel zárult 2015. június 30-án.
Magyarországról indul világhódító útjára az egyedülálló GreenAdvisor nevű mobilalkalmazás, mellyel cégeket lehet egyszerűen értékelni aszerint, hogy mennyire környezettudatosak. Az ötletgazdák közösségi finanszírozással kívánják összegyűjteni a fejlesztés elindításához és a béta teszteléshez szükséges forrást. Az egyhónapos pénzgyűjtő kampány a napokban indult a Kickstarter-en.
Évek óta növekednek a fogazási folyamattal szembeni követelmények, például a Powertrain részegységek gyártása során támasztott elvárások. A egyre összetettebb hajtómű-konfigurációk a legmagasabb szintű követelményeket támasztják a részegységek minőségével és azok gyártásával szemben úgy hogy közben folyamatosan nőnek a darabszámok. Az EMAG VLC-sorozatú új moduláris felépítésű gépei, amelyek egy függőleges VLC 200 H lefejtő marógépből és egy VLC 100 sorjázógépből állnak, jelentik az ideális megoldást ezen megnövekedett elvárások teljesítésére.
A Helvét célja, hogy olyan lézerkészülékeket kínáljon ügyfeleinek, melyek a magas műszaki tartalom és megbízhatóság mellett megfelelő gyártói támogatással is rendelkeznek, és – nem utolsósorban – valóban kedvező áron. A Sisma berendezései ezen kritériumoknak maradéktalanul megfelelnek.
Géptervezésnél elsődleges szempont a megfelelő hajtás és anyagmozgató rendszer kiválasztása. Manapság rengeteg erőátviteli típus létezik, melyek közül az egyik legköltséghatékonyabb megoldást a lánchajtások biztosítják.
Az ipari felületek és alkatrészek környezetkímélő tisztítása az intenzív gyártási folyamatok meghatározó elemét képezi, ezért a gyártók folyamatosan keresik azokat a technológiai megoldásokat, melyek hatékonyan, ugyanakkor gazdaságos módon felelnek meg a tisztasági követelményeknek. Cikkünkben két technológia, a közel félévszázados múltra visszatekintő szárazjég-szórásos, és az alig másfél évtizede létező lézeres felülettisztítás lehetőségeit mutatjuk be.
A Helvét célja, hogy olyan lézerkészülékeket kínáljon ügyfeleinek, melyek a magas műszaki tartalom és megbízhatóság mellett megfelelő gyártói támogatással is rendelkeznek, és – nem utolsósorban – valóban kedvező áron. A Sisma berendezései ezen kritériumoknak maradéktalanul megfelelnek.
A Dell, a teljes körű informatikai megoldások egyik vezető szállítója közzétette, hogy a Gartner Inc. a Dell többféle vállalati termékcsoportját is elismerte. Az informatikai kutatásokat készítő cég a moduláris szerverekről készült 2015-ös Magic Quadrant elemzésében szerint a Dell piacvezető helyen szerepel. Az adatközponti hálózatkezelésről készült kutatás „előfutárként” jellemezte, a szállítói értékelési jelentésben pedig pozitív általános minősítést kapott.
Minden vállalatvezető tisztában van azzal, hogy érdemes felkészülni a váratlan vészhelyzetekre, így például a leállásokra és kiesésekre is az informatikai rendszerekben. A lehetőségeknek azonban határt szabhat a szűkös költségvetés. A NetIQ szakértői szerint erre a problémára hatékony választ kínálhat a feltörekvőben lévő Disaster Recovery as a Service modell, azaz a szolgáltatásként igénybe vehető katasztrófa utáni helyreállítás. Különösen az olyan kkv-k számára lehet hasznos egy ilyen megközelítés, ahol nem áll rendelkezésre szakértelem és forrás saját katasztrófa utáni helyreállítási megoldás működtetésére és folyamatos tesztelésére.
Valóban előnyös, egyszeri ajánlattal állt elő a FreeDee Printing Solutions, a MakerBot hivatalos hazai forgalmazója. A világ egyik legnépszerűbb asztali PLA 3D nyomtatóját, a MakerBot Replicator 2-t nyár végéig nettó 100 000 Ft értékű levásárolható kedvezménnyel kínálják.
Bizonyos dolgokhoz annyira hozzászoktunk, hogy nem is tekintünk rá problémaként. Ilyen például a rendszeres olajcsere is. Így működnek a dolgok általában, de az új találmányok azt mutatják, hogy ennek nem feltétlenül kellene így történnie. Létezik például egy olyan olajtisztítási eljárás, amely által az olaj sohasem lesz szennyezett, nem szükséges cserélni, de mindenekelőtt megelőzhetőek a költséges leállások is.
20% árkedvezmény 2015. július 1. és 2015. augusztus 1. között az UKB élhajlító-fóliákra.
A különböző gyártási, folyamatirányítási és közüzemi technológiákban egyre nagyobb az igény az olyan egyszerű mozgatási feladatok automatizálására, amelyeknél kevés egyéb vezérlési feladat ellátására van szükség. Az egyszerű és költséghatékony kompakt készülékek piacán a termékcsaládon belül is gyökeresen új, a funkcionalitást előtérbe helyező készülékkoncepcióként jelent meg a SINAMICS V család. Ezek az inverterek kiemelkednek gyors üzembe- helyezhetőségükkel, egyszerű kezelésükkel, robusztusságukkal és mindemellett kedvező árukkal.
A SUSE Linux Enteprise Server (SLES) teljes körű támogatást kínál a Docker konténeralapú virtualizációs technológiához, ami gyorsabb telepítést és rugalmasabb működést tesz lehetővé a hypervisor-alapú virtualizációhoz viszonyítva. A bejelentés kapcsán brit tudósok érdekes párhuzamot fedeztek fel a SUSE újítása és a VOLT fesztivál holnap esti fellépője között, amelyet képpel is illusztráltak.
A Dell, a teljes körű informatikai megoldások egyik vezető szállítója megnyitotta az első európai, kifejezetten az Internet of Things (IoT – Dolgok Internete) területtel foglalkozó laborját. Az írországi Limerickben található központban a hardverekre, szoftverekre és szolgáltatásokra is kiterjedő, átfogó IoT-megoldásokat fognak összeállítani.
A Siemens piacra dobta Steward Web elnevezésű, web alapú új szoftver megoldását, amely lehetővé teszi valamennyi helyiség automatizálási funkció működtetését személyi számítógépről, táblagépről vagy akár okostelefonról. Modern, intuitív és költséghatékony interfészével az új megoldás teljessé teszi a cég átfogó helyiség automatizálási portfólióját.
A Siemens piacra dobta erőművezérlő rendszerének új változatát SPPA-T3000 R7.2 néven. Ez az új változat még inkább az ember-gép interfészre (HMI) összpontosít. Új funkciók és egyszerűsített működtetés segítik majd a vezérlőterem személyzetét abban, hogy eredményesebben és hatékonyabban végezzék napi munkájukat, valamint megbízhatóan és gyorsabban reagáljanak kritikus helyzetekben. Az új SPPA-T3000 R7.2 része lesz a Siemens összes új, energiatermelést vezérlő megoldásának, és integrálható vagy utólagos módosítással beilleszthető a meglévő vezérlő rendszerekbe is.
A digitalizálás egyike azoknak a világméretű irányzatoknak, amelyek egyre inkább érintik és megváltoztatják az emberek életét és munkáját. Ez a fejlődés különösen a városokon belül és városok között megvalósuló mobilitásra (közlekedésre) lesz egyre nagyobb hatással.