TERMÉK + MEGOLDÁS

DNS-kivonás – robotizáltan

Jó hírünk van a növénytermesztőknek, állattenyésztőknek, valamint a molekuláris biológusoknak: az LGC által gyártott új oKtopureTM segítségével a DNS teljesen automatikus kivonása már-már gyerekjáték. Ebben a DNS-kivonó robotban egyesül a nagy mintavételi teljesítmény és a minőségi, szabványosított DNS-tisztítás, hogy a magasan képzett munkatársaknak ne kelljen foglalkozniuk rutinszerű feladatokkal. A berendezés mozgatórendszerét a Festo villamos hajtásai, motorjai és vezérlői képezik.

Kiemelkedő megbízhatóság és rendkívüli teljesítmény

Tovább bővül a Murrelektronik Emparro-családja: a 24 V-os alkalmazásokhoz használható, új fejlesztésű, háromfázisú kapcsolóüzemű tápegységek értékes alkotóelemei az első osztályú áramellátó rendszereknek. Ezek a komponensek nemcsak kiemelkedően megbízhatóak, de beépített teljesítménytartalékukkal rendkívül nagy teljesítményűek is. Emellett pedig különösen kis helyet igényelnek a kapcsolószekrényben.

Megnövelt precizitás a hőszigetelő lapoknál

Az új Meusburger-szabvány szerint alap a 0,02 mm-es párhuzamosság

Üvegálmok

Az impozáns épületek esetében – legyenek azok kulturális, politikai vagy üzleti rendeltetésűek – az üvegfelületek már a kezdetektől fogva dizájnelemként is szolgáltak. Még a modern építészet által emelt épületeknél is sokszor előfordul, hogy a forma átlép a célszerűségen, és az üvegfelület szerkezeti szerepet is kap.

Tovább bővült a kollaboratív robotportfólió

Az ABB bejelentette a SafeMove2-t, a biztonsági tanúsítvánnyal rendelkező robotellenőrző szoftverek legújabb generációját.

Lopásbiztos ABB transzformátorok az ELMŰ-ÉMÁSZ villanyoszlopain

Az ELMŰ-ÉMÁSZ Nyrt. áramszolgáltató PoleDry típusú, oszlopra szerelhető kültéri száraztranszformátorokat vásárolt az ABB Kft-től. A transzformátorok megnövelt védelmet biztosítanak az áramszolgáltatói infrastruktúra kültéri elemeinek ezzel is hozzájárulva az üzembiztosabb áramszolgáltatáshoz és gazdaságosabb működéshez

Sokszor a másodpercek döntenek

Melyik gép áll éppen, és melyiken fut valamilyen program? Sikerült már átállítani a megmunkálóközpontot arra, hogy az éppen befutott sürgős megrendelést teljesíteni tudjuk? Dolgozzunk akár PC-ről, tabletről vagy okostelefonról, a DataLine mindig és mindenhol pontos összképet nyújt az aktuális gép- és folyamatinformációkról.

Robotok érzékeny környezetekben

Orvosi és gyógyszeripar, biotechnológia, élelmiszeripar, elektronika, félvezetőgyártás, tisztaterek, laboratóriumok – a Stäubli minden kihívást jelentő ipari környezethez a megfelelő robottípust kínálja. A gyártó ugyanakkor a standard robotok iparág-specifikus átalakításában is komoly szakértelmet szerzett.

Vízhűtéses HIWIN nyomatékmotorok

A HIWIN TMRW sorozatú vízhűtéses nyomatékmotorok a forgó tengelyes meghajtások „csúcsragadozói” közé tartoznak. Mivel a szinkron szervomotorok szerkezetileg nem igényelnek áttételezést, működésüket maximális hatékonyság és állandó nyomaték, valamint nagy terhelés mellett is maximális dinamika és gyors tengelykapcsolás jellemzi.

Továbbfejlesztett csapágyak az olaj- és gázipari berendezésekhez

Az olaj- és gáziparban a megbízhatóság kulcsfontosságú a sikerhez. A gépek vagy alkatrészek meghibásodása miatt bekövetkező váratlan leállások hatalmas költséget jelentenek mind a szárazföldi, mind a tengeri ágazatokban.

A világ első 3D-nyomtatású irodaépülete

Az energetika és automatizálás területén globális vezető ABB bemutatta a világ első 3D-nyomtatású irodaépülete, a dubaji „Office of the Future” számára szállított intelligensépület-technológiáját. Az ABB biztosítja a világítás vezérlést, a földelési rendszert, a villám- és túlfeszültség-védelmet, a fő- és alelosztókat, a villamos szerelvényeket, valamint a kábelrendező rendszert.

Japán csúcstechnológia Magyarországon

A Mazak új, magyarországi Technológiai Központjában a két legújabb, nagy teljesítményű horizontális megmunkálóközpont is megtekinthető.

Egy újság útja a nyomdától a kávéházakig

Nincs is kellemesebb érzés, mint amikor a reggelt egy csésze kávé mellett, a napi híreket olvasva indítjuk egy kávézóban: az utca zaja lecsendesedik, a hétköznapi gondok feledésbe merülnek, a nagyvilág híreit olvasgatva átadjuk magunkat a hangulatnak.

IIOT-technológiák a gyakorlatban

A „dolgok internete” ma már nem a science fiction világa: a szenzorok által felügyelt, vezeték nélküli kapcsolaton keresztül kommunikáló intelligens eszközök nem csak a mindennapi életünket könnyítik meg, de hatalmas előnyhöz juttatják az ipari szereplőket is. A világ egyik vezető elektronikai beszállítója, a Jabil ráadásul Magyarországon, tiszaújvárosi gyárában is fejleszti a termelést áramvonalasító eszközeit és rendszereit.

Motion control – mozgásvezérlés

Az automatizálás területén növekvő igény mutatkozik az egyre nagyobb sebességű és precizitású lineáris hajtások iránt. Ez az igény túlmutat a mechanikus részek fejlesztésén, kiterjed a hajtások sebességének és pozicionálásának szabályozására is. A cikkben a Metal Work Pneumatic ez irányú fejlesztéseit mutatjuk be.

Itt a legújabb dobás, a Universal Robots+

A müncheni AUTOMATICA kiállításon kerül először bemutatásra dán robotgyártó legújabb fejlesztése, a Universal Robots+, amely az expó teljes ideje alatt B5 (518) teremben, valamint az érdeklődő fejlesztők számára a kijelölt +YOU standnál (341) tekinthető meg.

PICO generátorok az eldec cégtől

Érintés nélküli, gyors, precíz és pontosan adagolható – röviden így foglalhatók össze az indukciós melegítés előnyei. Ezt a technológiát akkor alkalmazzák, ha munkadarabokat vagy szerkezeti elemeket a további feldolgozás céljából egy bizonyos hőmérsékletre fel kell melegíteni. Alkalmazási területe sokrétű, a járműipartól a gépgyártáson és az energiaszektoron át egészen az elektrotechnikáig terjed.

Indítson mindig, minden hajtást decentralizáltan

A hajtásalkalmazások számos kihívással néznek szembe, kezdve onnan, hogy távol vannak a tápegységtől, egészen a nagy terhelések ellátásához szükséges magas indítóáramig. A Murrelektronik Emparro67 következő generációs tápegysége a decentralizáció felé mutat. A teljesítményfokozó (power boost) és az áramkorlátozó funkció az, amely tökéletessé teszi a DC hajtások ellátásához.

Lean típusú megoldás nyomon követéshez

A Balluff által kifejlesztett univerzális BIS M-4008 RFID olvasó integrált processzort tartalmaz. A 13,56 MHz működési frekvenciát használó, IP67 védelmet garantáló cinköntvény házzal készült, Profinet interfésszel felszerelt modul használatához nincs szükség további processzorra és képes közvetlenül kommunikálni a vezérlőszinttel.

Ipar 4.0 kompatibilis hűtőberendezések

A Rittal Blue e+ hűtőberendezések új lehetőséggel bővülnek: képesek lesznek a paramétereket és eszközinformációkat magasabb szintű rendszerekbe továbbítani. Ez azt jelenti, hogy könnyen megoldhatóvá válik az eszközmenedzsment, az állapotfelügyelet vagy a prediktív karbantartás. A Hannoveri Vásáron egy konkrét példát is bemutatott a Rittal és az ipar 4.0 gyártó vállalatok számára digitális platformot szolgáltató AXOOM: a hűtőberendezés az adatokat kommunikációs modullal a felhőbe továbbítja, ahonnan a felhasználó megjelenítő eszközére töltődnek le.

Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az elektromos megfogók elejtik a munkadarabot?

Lehet a vákuum is gazdaságos

Média Partnerek