A mezőgazdasági és erdészeti, az építőipari és anyagmozgatási gépek specialistájaként a Rexroth az Önök igényeinek megfelelően testreszabott hajtás- és vezérléstechnikai megoldásokat fejleszt a mobilalkalmazások területén.
Az iparág egyik hazai piacvezetőjeként a Vonalkód Rendszerház Kft. megalapítása óta élenjárónak számít az innovatív technológiák és megoldások megismerésében és alkalmazásában. A Vonalkód Rendszerház által 2006-ban létrehozott RFID laborban végzett kutatásoknak és a szakmai képzéseknek köszönhetően a cég munkatársaik mára az iparág számos területére szállítottak RFID technológiára épülő, és azóta is hatékonyan működő megoldásokat.
A digitális technológiák, köztük a 3D nyomtatás izgalmas változásokat hoznak a fogtechnikai laboratóriumok életébe. Az additív gyártástechnológiák fogorvosi felhasználásának lehetőségei rendkívül széleskörűek, azonban a fogászatban jelenleg közismert 3D nyomtató megoldások magas ára határt szabott a széleskörű felhasználásnak.
A munkavédelem témakör a szerszámgyártók mindennapjainak szerves részét képzi. A Meusburger kompetens, teljes körű beszállítóként a műhelyfelszerelések területén a munkavédelemmel egy újabb termékcsoportot vezetett be, melyben kizárólag az UVEX kiváló minőségű termékeit kínálja. A Meusburger jól átgondolt kínálata a munkavédelmi termékek egyszerű és időtakarékos kiválasztását teszi lehetővé. A termékek a Meusburgertől megszokott módon, raktárról azonnal szállíthatók.
A marási technológiák folyamatosan fejlődnek, és az egyre gyorsuló evolúció nemcsak jobb vágószerszámokban és megnövelt teljesítményű berendezésekben érhető tetten. A marógépek teljesítményében a szerszámbefogóknak is meghatározó szerepük van.
Ha egy új jön, a réginek többnyire mennie kell – és a régi rendszer addig végrehajtott beruházásait le kell írni. A felületspecialista Joke az új EneskaMicro vezérlőeszközökkel más utat választott: középpontban az eddigi beruházások védelme áll. Mégpedig nem csak a saját felhasználók részére.
A PTC, a 3D-s CAD-világ vezető innovátora napjaink legkurrensebb technológiáit integrálta a Creo 4.0-ba: IoT- (Internet of Things – dolgok internete) központú tervezés, additív gyártás, kiterjesztett valóság, modellalapú termékdefiníció. A Creo 4.0 a valaha megjelent legtöbb újdonságot felvonultató új verzió, amiben kiemelt hangsúlyt kapott a felhasználói élmény és a produktivitás növelése.
A Stama a stuttgarti AMB 2016 nemzetközi fémmegmunkálási szakvásáron egy új, vertikális kétorsós nehézforgácsoló központot mutatott be MC 338 Twin jelzéssel.
Az Iscar új átmérőkkel és geometriákkal bővítette a Sumocham és a Cham IQ fúrószerszám családot. Ezzel még sokrétűbbé vált a nagyteljesítményű fúrócsalád, amely eddig is felhasználóbarát oldala és magas minőségű furatképzése miatt volt kedvelt a felhasználók körében.
A fémmegmunkálás idei seregszemléjének egyik legnagyobb látványosságát a robotok és szerszámgépek a KUKA standján megfigyelhető interakciója hozta. A szerszámgépek képességei és hadrafoghatósága rohamosan fejlődik, ezért az automatizálási megoldásokat is egyre nagyobb mértékben és egyre gyorsabban kell hozzájuk adaptálni. A szektor igényeinek kiszolgálása érdekében a KUKA bővítette kiegészítő automatizálási elemekből – például a megfogókból – álló termékválasztékát.
Az AMADA a kétezres évek elején mutatta be a V-Factory nevű virtuális gyártásfelügyelő szoftvert, amely már akkoriban is képes volt sok olyan igényt kielégíteni, amit ma ipar 4.0-ként emlegetünk. Emellett a múlt század vége óta szinte valamennyi Amada gép központi programozóhelyhez kapcsolódva egy hálózaton működtethető, mint ahogy szerte a világban számtalan gyár működik automata üzemmódban minimális felügyelettel akár Amada, akár más gépekkel. Ezek ismeretében nem is értettem először igazán, mi ez az óriási felhajtás a „Smart Factory” és „Ipar 4.0” szlogenekkel. Az Amada különböző házi kiállításain már sok éve „virtuális” gyárként hálózatba kötött gépek intelligens, interaktív és integrált együttműködését ismerhettük meg, aminek fényében szintén meglepő volt az ipar 4.0 láz, és hasonlóképpen meglepő volt az elmúlt 1-2 évben Smart Factoryvel „marketingelt” versenytársi rendezvények sora is.
A 2012-ben kifejlesztett C400 mellé új, C250 típusjelzésű szerszámgépet mutatott be a Hermle, amellyel így gyakorlatilag új megmunkálóközpont-sorozat jött létre. A két számjegyű (C12, C22, C32, C42, C52 és C62) modellek alá pozicionált szerszámgépek minőségükben semmiben sem maradnak el a jól ismert gépsorozattól. A két szerszámgépcsalád között a lényegi különbség a választható felszereltségből, az árból és természetesen a névből adódik.
Az idei évben a SW Simulation a felhasználói felületet tekintve és a motorháztető alatt is jelentős fejlődésen ment keresztül.
A Cutting Solutions by CERATIZIT az AMB-n mutatta be a „CERATIZIT 3x3” felhasználóbarát koncepciót, a keményfém minőségek és forgácstörők intelligens kombinációját, hogy lehetővé váljon acél esztergálásánál a gazdaságos megoldás gyors kiválasztása.
A Rockwell Automation bemutatta új frekvenciaváltó családját, amely segíti a felhasználókat az energiaköltségek csökkentésében és a gépek rendelkezésre állási idejének növelésében. Mindezt magas követelmények mellett használt gépállományok esetében. Az Allen-Bradley PowerFlex 755T inverterek felharmonikus-csillapítást, visszatáplálást és közös buszrendszeres konfigurációkat kínálnak felhasználóiknak.
Az alkatrészek furatainak és réseinek sokszor ugyanolyan vagy magasabb tisztasági követelményeknek kell megfelelniük, mint a külső felületnek, pedig ezekből a részekből a gyártás folyamán keletkezett szennyeződések kitisztítása jóval nehezebb feladat, és komolyabb beruházást jelentő műszaki hátteret igényel.
Használja fel CAD adatait minőségi útmutatók készítéséhez!
A c300 és a p300 típusokkal a Lenze két új programozható vezérlőegységet vitt a piacra, és ezekkel teljessé tette a jelenlegi vezérlősorozatát a már eddig is ismert modern rendszerarchitektúrára alapozva.
Az energetika és az automatizálási technológiák terén piacvezető ABB gyorstöltőket szállít a tehergépjárművek és buszok gyártására szakosodott MAN Truck & Bus számára. Az elektromos buszok járműtelepi és üzem közbeni töltésre kifejlesztett gyorstöltőket a MAN a müncheni, e-buszokra szakosodott K+F létesítményeiben helyezi üzembe.