A Cutting Solutions by CERATIZIT az AMB-n mutatta be a „CERATIZIT 3x3” felhasználóbarát koncepciót, a keményfém minőségek és forgácstörők intelligens kombinációját, hogy lehetővé váljon acél esztergálásánál a gazdaságos megoldás gyors kiválasztása.
A Rockwell Automation bemutatta új frekvenciaváltó családját, amely segíti a felhasználókat az energiaköltségek csökkentésében és a gépek rendelkezésre állási idejének növelésében. Mindezt magas követelmények mellett használt gépállományok esetében. Az Allen-Bradley PowerFlex 755T inverterek felharmonikus-csillapítást, visszatáplálást és közös buszrendszeres konfigurációkat kínálnak felhasználóiknak.
Az alkatrészek furatainak és réseinek sokszor ugyanolyan vagy magasabb tisztasági követelményeknek kell megfelelniük, mint a külső felületnek, pedig ezekből a részekből a gyártás folyamán keletkezett szennyeződések kitisztítása jóval nehezebb feladat, és komolyabb beruházást jelentő műszaki hátteret igényel.
Használja fel CAD adatait minőségi útmutatók készítéséhez!
A c300 és a p300 típusokkal a Lenze két új programozható vezérlőegységet vitt a piacra, és ezekkel teljessé tette a jelenlegi vezérlősorozatát a már eddig is ismert modern rendszerarchitektúrára alapozva.
Az energetika és az automatizálási technológiák terén piacvezető ABB gyorstöltőket szállít a tehergépjárművek és buszok gyártására szakosodott MAN Truck & Bus számára. Az elektromos buszok járműtelepi és üzem közbeni töltésre kifejlesztett gyorstöltőket a MAN a müncheni, e-buszokra szakosodott K+F létesítményeiben helyezi üzembe.
A piacon fellelhető váltólapkák és szerszámtestek sokfélesége megnehezíti a megfelelő típus kiválasztását. A Meusburger által kínált váltólapkás szerszámcsalád optimálisan igazodik a szerszámgyártók tipikus alkalmazási igényeihez. A megrendelési folyamat leegyszerűsítése pedig időt és pénzt takarít meg.
„Gyorsan, pontosan, olcsóbban!” Ismerős jelszavak? Akár Magyarország 2016-os ipari szlogenje is lehetne a megrendelők részéről ez a három szó! Lássuk be, ma már nem elég jól dolgozni.
A Dolgok Internete (Internet of Things – IoT) koncepciója a költségoptimalizált, akár egyedi gyártásra is alkalmas automatizálási célokkal létrehozott hálózatosodott rendszereken alapul. Közérthető nyelvre lefordítva ez a testreszabott termékek hatékony és minimális határidőn belül történő legyártását jelenti. Ebben az értelemben az SMS mönchengladbachi gyáregységében 2010-ben elkezdett teljes körű modernizálás már az IoT felé tett jelentős lépésként is értelmezhető. A gyártás átalakításában kulcsfontosságú szerep jutott a Balluff Tool-ID rendszerével megvalósított szerszám-azonosításnak.
Az Emerson bemutatta az ASCO Numatics 651-es sorozatba tartozó szűrő-nyomásszabályozó-olajozó (FRL) levegő-előkészítő termékcsaládot. Az új termékvonal a gyártó nagy áteresztő képességgel rendelkező 650-es sorozatát bővíti tovább G1/8 és G1/4 port méretekkel.
Az ABB piacra dobta az első, változtatható sebességű hajtásvezérlési szoftvert, amely modell alapú prediktív vezérlést (Model Predictive Control*) alkalmaz a hajtásnyomaték szabályozására. Az MPTC szoftvert eredetileg arra a célra fejlesztették ki, hogy a kompresszorállomás működését a villámcsapások, a téli viharok vagy a légvezetékek eljegesedése okozta feszültség-kimaradások során is biztosítani lehessen.
Maximalizálná a vágási sebességet és az előtolást a ciklusidő csökkentése érdekében? Az Iscar által bemutatott új marószerszámok az általános megmunkálástól a szerszám- és formagyártáson át a nehezen forgácsolható anyagok feldolgozásáig használhatók.
A Balluff által szenzorokhoz és aktorokhoz fejlesztett IO-Link csatolók nyolc porttal rendelkeznek a 16 be- és kimenethez. A megoldás lehetővé teszi akár 16 kapcsolószenzor jeleinek 20 méter távolságból történő összegyűjtését, azok tehát a vezérlés számára IO-Linkkel és IO-Link masterrel egy egyszerű háromeres kábelen keresztül is elérhetővé válnak.
A tolóoszlopos targoncák 60 éve megbízhatóan működnek, rakodnak és szállítanak világszerte a raktárakban. 1956-ban a Jungheinrich építette a legelső tolóoszlopos targoncát, az „Ameise Stand Retrak” gépet. Előretolt oszloppal történt teherfelvételt követően a terhet az oszlop visszahúzásával az első és hátsó tengelyek közé lehet behúzni. Ezáltal a targonca rövidebb lesz, és a gép keskenyebb munkafolyosót igényel az állványok között. Ezenkívül jobb a menetstabilitás, a tehersúlypont a gépkontúron belülre kerül.
A PRIMINER Machine Tools már 15 éve van jelen a szerszámgépgyártásban, elsősorban a CNC-megmunkálóközpontok terén. A gépek gyártása három országban, Kínában, Oroszországban és Indonéziában történik, míg a cég képviseleti és fejlesztőirodája Németországban és Tajvanon található. Ily módon tudják tartani a lépést a technológia folyamatos változásában és a neves alkatrészgyártók termékeinek felhasználásában.
A VARINEX Zrt. 2016. szeptember végén kapcsolódott a Design Hét 2016 Budapest eseménysorozatához “3D nyomtatás az orvoslásban” című előadással és ehhez kapcsolódó gyárlátogatással, hogy a 3D nyomtatás orvosi alkalmazási lehetőségei iránt érdeklődők a gyakorlatban is megismerjék a 3D nyomtatási technológiákat.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője bejelentette, hogy Gyémánt fokozatú szponzorként vesz részt október 25. és 27. között Barcelonában az idén második alkalommal megrendezésre kerülő IoT-megoldások világkongresszusán (IoT Solutions World Congress, IoTSWC16).
Az energiaellátási megoldásokkal foglalkozó Eaton vállalat bemutatta 9PX sorozatú szünetmentes tápegységeinek új, 2,2 és 3 kW teljesítményű változatait. Az új termékek ideális energiavédelmi megoldást nyújtanak a virtuális szerverek, hiperkonvergens megoldások, hálózati eszközök és a kisebb adattároló rendszerek számára.
A rutinos gépkezelők pontosan tudják, hogy minden feldolgozóipari cég lelke a műhelyben található. Az adatkezelés szempontjából azonban a gyártás színhelye még mindig egy elszigetelt pontnak számít a vállalati IT-hálózaton belül. Ezt az állapotot hivatott megváltoztatni a HEIDENHAIN Connected Machining (hálózatos megmunkálás) funkciócsomagja, amely a TNC vezérlő minden, a gyártáshoz kapcsolódó területtel történő összekapcsolását támogatja. Az így elérhető egyszerű adatfelhasználás, valamint időtakarékos és átlátható folyamatok jelentősen megkönnyítik az üzem életét.
Egyre több vegyi, pertolkémiai, gyógyszerészeti és élelmiszer-technológiai laboratórium automatizálja a minták előkészítési folyamatát. Az Anton Paar laboratóriumikészülék-gyártó cég fejlesztése, a moduláris mintaprocesszor erre a feladatra kínál megbízható megoldást a Festo elektromos tengelyeivel és vezérléseivel.