A Henkel együttműködik a 4momsszal, egy modern babafelszereléseket gyártó céggel, hogy megmutassa, a Loctite ragasztók hogyan biztosítják a kiváló esztétikai megjelenésű termékek gyártását, miközben megfelelnek a szülők termékek tartósságával kapcsolatos elvárásainak is.
Mitől lehet intelligens egy iroda? Miként hasznosítható a munkahelyen a napenergia vagy az esővíz? Többek között ezekre a kérdésekre ad választ Budapest új irodaépülete, a Nordic Light, amely jelenleg az egyik legmodernebb és leghatékonyabb irodaháznak számít az országban.
Az ipar 4.0 végrehajtásának folyamata kihívásokkal jár, viszont nagyszerű lehetőségeket is tartogat az automatizálási ipar számára – ezt a Festo már a kezdetben felismerte. Az ipari digitalizáció kulcsfontosságú elemei azok az egyedi komponensek, amelyek az adott rendszeren belül egymással kommunikálnak, valamint irányítani és szabályozni tudják magukat. Az emberi alkalmazottak feladatai is változnak, hiszen nemcsak gépeket kell kezelniük, hanem összetett problémákat kell megoldaniuk és folyamatokat kell tökéletesíteniük. A jövő gyártásának megformálása során a Festo tehát stratégiailag a következő három feladatra fókuszál: az új technológiákra, a korszerű képzésre és továbbképzésre, valamint az emberi tényezőre.
A mérnökökre állandó nyomásként nehezedik az egyre rövidebb fejlesztési idő igénye. A tervezési és konfigurálási eljárás gyorsabbá tétele érdekében a Rockwell Automation kifejlesztette a Rockwell Software Studio 5000 integrált fejlesztői környezetet. A szoftver immár tervezőeszközök széles skáláját tartalmazza, előfejlesztett alkalmazástartalom cserélheti le a hagyományos kódot, valamint új szolgáltatásokkal növeli a biztonságot.
A mikroszerkezetek terén tapasztalható technológiai fejlődés és a nagyobb szubsztrátumok feldolgozásának igénye új tisztítórendszer üzembe állítását tette szükségessé a POG Präzisionsoptik Gera vállalatnál. Az UCM AG által javasolt megoldás az ügyfél tetszését is elnyerte. A berendezés mind a kezeletlen félvezető szeletek (waferek), mind a strukturált és bevonatolt szubsztrátumok tisztítására alkalmas. A tisztítási specifikáció által megkövetelt „maximum 1 µm részecskeméret” maradéktalanul teljesül.
A Sodick 2013-ban mutatta be az SL sorozatú gépeket, amelyek elsőként a Smart Linear és Smart Pulse megoldásokkal bevezették a szikraforgácsoló gépek felhasználóit a smart gépek világába. A közelmúltban a Sodick egy modellfrissítést jelentett be: már elérhetőek az ALC400G és az ALC600G modellek.
A mezőgazdasági és erdészeti, az építőipari és anyagmozgatási gépek specialistájaként a Rexroth az Önök igényeinek megfelelően testreszabott hajtás- és vezérléstechnikai megoldásokat fejleszt a mobilalkalmazások területén.
Az iparág egyik hazai piacvezetőjeként a Vonalkód Rendszerház Kft. megalapítása óta élenjárónak számít az innovatív technológiák és megoldások megismerésében és alkalmazásában. A Vonalkód Rendszerház által 2006-ban létrehozott RFID laborban végzett kutatásoknak és a szakmai képzéseknek köszönhetően a cég munkatársaik mára az iparág számos területére szállítottak RFID technológiára épülő, és azóta is hatékonyan működő megoldásokat.
A digitális technológiák, köztük a 3D nyomtatás izgalmas változásokat hoznak a fogtechnikai laboratóriumok életébe. Az additív gyártástechnológiák fogorvosi felhasználásának lehetőségei rendkívül széleskörűek, azonban a fogászatban jelenleg közismert 3D nyomtató megoldások magas ára határt szabott a széleskörű felhasználásnak.
A munkavédelem témakör a szerszámgyártók mindennapjainak szerves részét képzi. A Meusburger kompetens, teljes körű beszállítóként a műhelyfelszerelések területén a munkavédelemmel egy újabb termékcsoportot vezetett be, melyben kizárólag az UVEX kiváló minőségű termékeit kínálja. A Meusburger jól átgondolt kínálata a munkavédelmi termékek egyszerű és időtakarékos kiválasztását teszi lehetővé. A termékek a Meusburgertől megszokott módon, raktárról azonnal szállíthatók.
A marási technológiák folyamatosan fejlődnek, és az egyre gyorsuló evolúció nemcsak jobb vágószerszámokban és megnövelt teljesítményű berendezésekben érhető tetten. A marógépek teljesítményében a szerszámbefogóknak is meghatározó szerepük van.
Ha egy új jön, a réginek többnyire mennie kell – és a régi rendszer addig végrehajtott beruházásait le kell írni. A felületspecialista Joke az új EneskaMicro vezérlőeszközökkel más utat választott: középpontban az eddigi beruházások védelme áll. Mégpedig nem csak a saját felhasználók részére.
A PTC, a 3D-s CAD-világ vezető innovátora napjaink legkurrensebb technológiáit integrálta a Creo 4.0-ba: IoT- (Internet of Things – dolgok internete) központú tervezés, additív gyártás, kiterjesztett valóság, modellalapú termékdefiníció. A Creo 4.0 a valaha megjelent legtöbb újdonságot felvonultató új verzió, amiben kiemelt hangsúlyt kapott a felhasználói élmény és a produktivitás növelése.
A Stama a stuttgarti AMB 2016 nemzetközi fémmegmunkálási szakvásáron egy új, vertikális kétorsós nehézforgácsoló központot mutatott be MC 338 Twin jelzéssel.
Az Iscar új átmérőkkel és geometriákkal bővítette a Sumocham és a Cham IQ fúrószerszám családot. Ezzel még sokrétűbbé vált a nagyteljesítményű fúrócsalád, amely eddig is felhasználóbarát oldala és magas minőségű furatképzése miatt volt kedvelt a felhasználók körében.
A fémmegmunkálás idei seregszemléjének egyik legnagyobb látványosságát a robotok és szerszámgépek a KUKA standján megfigyelhető interakciója hozta. A szerszámgépek képességei és hadrafoghatósága rohamosan fejlődik, ezért az automatizálási megoldásokat is egyre nagyobb mértékben és egyre gyorsabban kell hozzájuk adaptálni. A szektor igényeinek kiszolgálása érdekében a KUKA bővítette kiegészítő automatizálási elemekből – például a megfogókból – álló termékválasztékát.
Az AMADA a kétezres évek elején mutatta be a V-Factory nevű virtuális gyártásfelügyelő szoftvert, amely már akkoriban is képes volt sok olyan igényt kielégíteni, amit ma ipar 4.0-ként emlegetünk. Emellett a múlt század vége óta szinte valamennyi Amada gép központi programozóhelyhez kapcsolódva egy hálózaton működtethető, mint ahogy szerte a világban számtalan gyár működik automata üzemmódban minimális felügyelettel akár Amada, akár más gépekkel. Ezek ismeretében nem is értettem először igazán, mi ez az óriási felhajtás a „Smart Factory” és „Ipar 4.0” szlogenekkel. Az Amada különböző házi kiállításain már sok éve „virtuális” gyárként hálózatba kötött gépek intelligens, interaktív és integrált együttműködését ismerhettük meg, aminek fényében szintén meglepő volt az ipar 4.0 láz, és hasonlóképpen meglepő volt az elmúlt 1-2 évben Smart Factoryvel „marketingelt” versenytársi rendezvények sora is.
A 2012-ben kifejlesztett C400 mellé új, C250 típusjelzésű szerszámgépet mutatott be a Hermle, amellyel így gyakorlatilag új megmunkálóközpont-sorozat jött létre. A két számjegyű (C12, C22, C32, C42, C52 és C62) modellek alá pozicionált szerszámgépek minőségükben semmiben sem maradnak el a jól ismert gépsorozattól. A két szerszámgépcsalád között a lényegi különbség a választható felszereltségből, az árból és természetesen a névből adódik.
Az idei évben a SW Simulation a felhasználói felületet tekintve és a motorháztető alatt is jelentős fejlődésen ment keresztül.