A DMG MORI még 1999-ben fektette le a mai napig sikeres portálmaró gépek alapkövét a DMU 200 P modellel. A DECKEL MAHO Pfronten GmbH folyamatosan fejleszti és gyártja a legújabb géptípusokat, a DMU 210 P, DMU 270 P, DMU 340 P és a DMU 600 P modelleket. Eddig több mint 1 100 gépet telepítettek világszerte. Rugalmasság, megbízhatóság, precízió és kiváló anyagkihasználás jellemzi őket. Markus Piber, a DECKEL MAHO Pfronten ügyvezető igazgatója egy interjú keretében a piac fejlődéséről és a széria sikeréről beszélt.
A gépépítő Palmieri egy új típusú gépet fejlesztett Olaszországban egy rendkívüli alagútprojekttel kapcsolatban, melyhez a hidraulikus rendszert a Bosch Rexroth tervezte és szállította.
A European Platooning Challenge-et 2016-ban a holland EU elnökség idején hirdették meg az okos kamionkonvojok közutakon történő megjelenésének népszerűsítésére. A Volvo Trucks azon 6 európai gyártó egyike, amely válaszolt erre a felhívásra és sikeresen kifejlesztette saját megoldását, melyet ma Magyarországon is bemutat.
Mi az az aktív energiagazdálkodás? Hogyan teszi kézzelfoghatóvá az olyan – unalomig ismételt – buzzwordöket, mint a fenntarthatóság, költségcsökkentés, hatékonyságnövelés és környezettudatos működés? A Schneider Electric három hasznos tippet ad a vállalatoknak energiavásárlási, -értékesítési és -felhasználási gyakorlataik javításához, átfogó kezeléséhez és felügyeletéhez, hiszen ezek olyan hasznos adatokhoz biztosítanak hozzáférést, amelyek valós képet nyújtanak a cég teljesítményéről, és segítenek a stratégiai finomhangolásban is.
A világ tele van csodálatos emberekkel, tehetséges emberekkel, akiknek a munkájából sokszor alig látunk valamit, mert sikereik ritkán hangosak. Az információmenedzsment területén dolgozók egy darabka jövőt hoznak a mába, amikor az Audi AG termelést támogató szoftvereit fejlesztik.
„Kissé meglepődtünk, amikor a vágószerszám hirtelen a másik oldalra váltott át” – elevenítette fel társaival együtt emlékeit a fiatal operatív menedzser, Matthias Puffe az adaptív előtolás-szabályzás funkcióval folytatott első kísérletezgetéseikről. A HEIDENHAIN iTNC 530 vezérlő szoftveropciója az MTRent új, öttengelyes univerzális megmunkálóközpontjával együtt érkezett. A kisüzemnek számító Fischer Nachfolger azóta profitál a funkció előnyeiből, vagyis a nagyolási ciklusok jelentős időmegtakarításából és a marószerszámok, valamint a gépalkatrészek ütközésvédelméből.
Az idei EMO szakkiállításon a HURCO a CNC-megmunkálási megoldások átfogó kínálatát mutatja be. A látogatók a 3, 4 és 5 tengelyes megmunkálóközpontok olyan fejlesztéseivel találkozhatnak majd, amelyek folyamatos javulást eredményeznek a termelés áteresztőképességében.
A Brady Corporation tartós csőjelölőket, biztonsági jelzéseket, CLP-címkéket és területjelölőket kínál, melyek segítségével a különböző iparágakban könnyen hozhatók létre a megfelelőségi és biztonsági követelményeket teljesítő, hatékony munkahelyek.
Szeptember 1-jétől már Magyarországon is az új „World Wide Work by MEWA“ termékkata-lógusból rendelhetnek a textilszolgáltató vállalat ügyfelei. A sokszínű választék a munkaru-házat minden területét átfogja, s ezzel teljessé válik a Magyarországon főleg ipari törlőken-dőiről ismert, üzemi textíliákkal és egyéni munkavédelmi eszközökkel foglalkozó MEWA kíná-lata. A címlapon és a katalógus egyes részeit bevezető oldalakon a Bundesligában játszó német FC Mainz labdarúgó csapatát ábrázoló képeket találunk. A mainzi stadionban készült fotókra épül az idei katalógus mottója: „Csapatunk mögött egy másik csapat áll.″
Míg más gyártók egymással nem kompatibilis közép- és csúcskategóriás CAD rendszerekkel igyekeznek az eltérő vásárlói igényeket kielégíteni, addig a PTC Creo szoftvere ugyanazon technológián belül kínál egységes, és a feladathoz jól méretezhető, high-tech megoldást.
A hatékony és precíz öttengelyes megmunkálás, valamint a gyártásoptimalizálást elősegítő automatizálási megoldások és digitális opciók állnak a CHIRON idei kiállítási standjának középpontjában. A CHIRON az idei EMO-n is a cégcsoporthoz tartozó STAMA, a SCHERER Feinbau, valamint a retrofitspecialista CMS vállalatokkal együtt állít ki.
Napjainkban az okostelefonok által nyújtott egyre bővülő szolgáltatások a mindennapi életünk részét képezik és használatukat a privát felhasználói környezeten túl, lassan a munkakörnyezetünkben is ugyanúgy igényeljük. E tendenciára reagálva készíttette el legújabb, akár ipari környezetbe is használható strapabíró mobil adatgyűjtőjét a CipherLab, RS50 néven. Egy felsőkategóriás ipari PDA, amely azonban méreteit és képességeit tekintve megfelelő alternatíva lehet okostelefon-felhasználókat foglalkoztató vállalkozások részére.
A szenzorspecialista Balluff újonnan kifejlesztett BTS infravörös hőmérséklet-érzékelője IO-Link interfésszel és két kapcsoló kimenettel rendelkezik. Az érintésmentes szenzor 250 és 1 250 °C közötti hőmérséklet tartományon belül méri és rögzíti a hőmérsékleti értékeket még megközelíthetetlen, vagy veszélyesnek minősített üzemi területeken és mozgó objektumok esetében is.
Ha az ipar 4.0 csak egy új fotó- vagy tévéalkalmazás összefoglaló szakszava lenne, akkor az EMO Hannover 2017 szlogene is valahogy így hangzana: „Ipar 4.0 kívánságlista”, vagy „Industrial Internet of Things – mert hülye azért nem vagyok”. A „Hálózatosított rendszerek az intelligens gyártáshoz” mottó kicsit bonyolultabb, de jól emészthető, amit az EMO-kiállítók között a digitális átállásról végzett felmérés is megerősített.
A landshuti telephelyen a BMW Group mintegy 1 500 alkalmazottja évente mintegy ötmillió, alumíniumból és magnéziumból készült, mintegy 69 000 tonna össztömegű öntvénykomponenst állít elő. A gyártási terjedelem részét képezik a motor részegységei, mint például hengerfejek vagy forgattyúházak, továbbá a karosszéria szerkezeti elemei és az alváz alkatrészei is. Az augsburgi MRK-Systeme GmbH vállalattal együttműködve innovatív, robotalapú szárazjégfúvási megoldás került kidolgozására nyolc különböző szerszámtípushoz. A 2004-ben alapított MRK-Systeme GmbH tizennégy alkalmazottjával ember–robot együttműködési funkciócsomagokat állít elő és valósít meg. A rendszermegoldásokat elsősorban gépjárműgyártók és beszállítóik, de emellett az ipar más területei is alkalmazzák.
A 2017-es EMO kiállításon a Yamazaki Mazak standjának központi témája az ipar 4.0. lesz, a cég iSmart Factory koncepciójának bemutatásával egybekötve. Ennek keretében 25 új Mazak gép kerül bemutatásra, ezek közül pedig 15 szerszámgép világszerte első alkalommal debütál.
Teljes portfólióval készül a Schiess GmbH az idei hannoveri EMO kiállításra. A légiipar számára kifejlesztett, magas dinamikájú és nagy anyagleválasztási sebességű gépek mellett a standokon helyet kapnak a gyártó XL és XXL gépkategóriái, valamint a retrofit üzletág ajánlatai is. A 25. pavilonban pedig a cég ipar 4.0 koncepciót érintő fejlesztéseit tekinthetjük meg.
Nem szolgál újdonsággal az iparág iránt érdeklődőknek az, hogy az automatizáció már régóta jelen van a mezőgazdaságban is. Ennek ellenére rengeteg olyan földműveléssel kapcsolatos, többnyire friss terményeket és élelmiszereket érintő tevékenység létezik, amelyek új látásmódot; megfontolt kezelést vagy emberek és állatok közvetlen közelében dolgozó, biztonságos robotokat igényelnek.
Az Eaton új készülékekkel bővítette vonali-interaktív UPS termékválasztékát, ezzel is segítve az IT szakembereket a legmegbízhatóbb áramellátási megoldás megtalálásában a kisvállalati szerverek számára. Az 5SC sorozat új Rack és Rack/Tower (RT) modelljei a már ismert Tower modelleket kiegészítve lehetővé teszik, hogy a termékcsalád minden felmerülő igényt lefedjen az 500 VA és 3 kVA közötti teljesítménytartományban. A kompakt készülékek, megbízható és megfizethető megoldást nyújtanak a biztonságos üzemeltetés érdekében az informatikai és ipari alkalmazások széles körében, mint például szerverek, hálózati- és tároló-eszközök, illetve banktechnikai berendezések.
A forrasztás az ipari gyártás egyik nagyon gyakori folyamata. Ez a termikus eljárás széles körben főként az elektromosiparban és a gépjárműgyártásban terjedt el. Amennyire szerteágazók az alkalmazási területek, annyira sokrétűek az eljáráshoz kapcsolódó technológiák is. Az alapanyagok felmelegítése során pl. kemencéket vagy gázlángot alkalmaznak, amelyek egy döntő hátránnyal rendelkeznek: ezek az eljárások viszonylag lassúak és hosszú lefolyásúak.