A Continental által az Automechanika kiállításon bemutatott termékek és megoldások a holnap igényeire készítették fel a műhelytulajdonosokat. A több mint 600 négyzetméteres kiállítótéren a műhelyek egyedi igényeire szabott OEM-minőségű termékeket láthattunk a gumiabroncsoktól a fékeken, a távoli diagnosztikai alkalmazásokon, diagnosztikai eszközökön, tachográf tesztereken át egészen a hajtószíjalkatrészekig és légrugókig.
A Datalogic PowerScan 9500 termékcsalád kézi olvasói a gyártó felső kategóriás ipari vonalkódolvasói közé tartoznak. Robosztus, de mégis ergonomikus kialakításuk, alacsony súlyuk könnyű és sokoldalú felhasználást tesz lehetővé használóik számára.
A most piacra dobott, innovatív, új generációs vontatási transzformátor és akkumulátortöltő fontos lépést jelent az ABB fenntartható közlekedésről alkotott jövőképe megvalósításának irányába.
Akár tízszer gyorsabb átállás is lehetséges a Rexroth új ActiveMover anyagmozgató-rendszere révén, ami jelentősen növeli a termelékenységet a rövid ciklusidőket megkövetelő alkalmazások esetén. Az erős (akár 160N) lineármotoros hajtás és az integrált mérőrendszer segítségével a paletták rendkívül pontosan pozicionálhatók.
A Huawei és a Leica Camera AG a mai napon bejelentette, hogy stratégiai együttműködésüket kiterjesztik egy közös kutatás-fejlesztési és innovációs központ, a Max Berek Innovációs Labor működtetésére. Az új laborban elsősorban az optikai rendszerek és szoftveralapú technológiák területén végeznek további fejlesztéseket, amelyek célja, hogy a fotográfiai és mobileszköz alkalmazások széles körében biztosítanak jobb képminőséget. A Leica székhelyén, a németországi Wetzlarban épülő központban emellett a számítógépes képalkotás, valamint a virtuális és kiterjesztett valóság területén is végeznek majd fejlesztéseket. A tervek szerint a két vállalat a jövőben német és nemzetközi egyetemekkel, illetve kutatóintézetekkel is együtt dolgozik majd.
A könnyűszerkezetes konstrukciók adják a 2016. október 19–26. között rendezendő K-Düsseldorf szakvásár egyik legfontosabb témakörét. A fókusz egyre inkább az üvegszálas műanyag kompozitokból készült anyagokra kerül.
Tízből nyolc gyalogos keresi a szemkontaktust a gépjárművezetőkkel, amikor átkel az úttesten. Önvezető autókkal erre már nincsen lehetőség. Hogy a gyalogosok biztonságban érezhessék magukat, a Semcon kifejlesztette a The Smiling Car koncepcióját – ezzel az önvezető autó teljesen természetes módon kommunikál: rámosolyog a gyalogosokra.
A hajtástechnológiában komoly elismerésre szert tett HIWIN újabb mérettípusokkal bővítette az UL-tanúsítvánnyal rendelkező LMSA lineáris szinkronmotor-szériát. Az új modellek kifejezetten a felső teljesítményszegmensben optimalizálták a cég által nyújtott választékot.
A kétoszlopos átlós vagy központi vezetésű szerszámházakkal a Meusburger egy új és rugalmas megoldást kínál ügyfeleinek.
Az új BMP™61 címkenyomtató az elvárásainak megfelelő nagyszerű teljesítményt nyújtja. Hordozható, gyors, és vezeték nélküli kapcsolatának és a nyomtatásra használható tartós címkék széles választékának köszönhetően számos azonosítási problémára kínál megoldást.
A kanadai Creaform 2016-ban egy újabb lépést tett, hogy a hordozható, optikai mérőrendszerek piacán egyeduralkodóvá váljon. A Control kiállításon debütált Handyprobe Next új generációs hordozható mérőrendszer, valamint a nagy méretű darabok szkennelésére is alkalmas Metrascan 3D lézerszkenner a fejlesztések eredményeként lényegesen pontosabbá, gyorsabbá váltak az előző generációhoz képest, mindezt a méréstartomány 20%-os bővülése mellett.
Nagy sikert arattak a DENSO Robotics újdonságai az idei AUTOMATICA kiállításon. A cég által kifejlesztett új megoldások egyaránt felkeltették a látogatók, az ügyfelek és a szakértők figyelmét. Az innovatív új termékek közé tartozott az új HSR sorozat, az ember-robot együttműködést szolgáló COBOTTA, valamint az ipar 4.0/IoT alkalmazások terén bemutatott megannyi újdonság.
A Comau a két új Racer robotmodelljét, valamint a SCARA robotcsaládot a nagy teherbírású kollaboratív robotok világpremierjével egy időben mutatta be az érdeklődőknek. A cég a „Kerítés nélkül is lehet” mottóval a vállalat azon képességét írta le, amely a konvenciókon kívüli gondolkodásban és a robotokra eddig megfogalmazott korlátok lebontásában csúcsosodik ki. A mottó egyben a cég eddig csuklós robotokból álló termékválasztékának bővítési irányát is kijelölte.
A mozgatáshoz használt nagy teljesítményű műanyagok dacolnak az esővel, sóval, szélsőséges hőmérsékletekkel, ellenállnak az olajoknak és a vegyi anyagoknak, könnyebbek, dinamikusabbak, energiatakarékosabbak, mint helyettesítő megoldásaik, ezenkívül még az áruk is kedvezőbb. Mi egyebet várhatunk még el tőlük? Az idei Hannoveri Vásáron az igus még feljebb emelte a lécet: intelligens műanyagokat mutatott be az ipar 4.0 koncepcióhoz kidolgozott alkalmazások számára. A fejlesztés célja a megelőző karbantartás elősegítése és így a jövő gyárának termelési költségeinek csökkentése volt.
A Schneider Electric bemutatta az optimális termelékenységet és problémamentes felülvizsgálatokat nyújtó új, digitális eszközeit.
A legmodernebb gyártási, kompenzációs és kalibrációs folyamatoknak köszönhetően a nyomás-méréstechnika szakértőjének számító svájci Keller AG az ügyfelektől beérkező spontán, egyedi kéréseket is nagy precizitással teljesíti.
Az UCLA Henry Samueli Mérnöki és Alkalmazott Tudományok Iskolája egy alig 1 köbcentiméter méretű optikai órát fejlesztett ki, amely tehát elég apró ahhoz, hogy akár egy szabványos szilíciumlapkán is elférjen, és egészen hihetetlen, 270 trilliomod másodperces pontossággal képes mérni az időintervallumokat (egy trilliomod a 10 a mínusz 18.-on értékének, azaz 0,000000000000000001-nek felel meg).
A 2016-os Hannoveri Vásár fő témája: „Integrált ipar – Megoldások felfedezése”. A 2016. április 6-án tartott online sajtókonferencián a Festo bepillantást engedett abba, milyen új iparági technológiákra számíthatunk, és milyen kiemelt fejlesztéseket tapasztalhatnak meg a látogatók a Festo standjánál: az ipar 4.0 szellemében tartott oktatástól és képzéstől a lebegő szállítási rendszereken keresztül a Bionic Learning Network aktuális projektjeiig.
Az SKF az élelmiszeripari szabványoknak megfelelő új csapágysorozatot mutatott be, amelynek segítségével minimálisra csökkenthető az élelmiszer-szennyezés és az ehhez kapcsolódó termékvisszahívások kockázata.
„Minél finomabb a szemcseméret, annál erősebb az acél” – akár így is hangozhatna a SCHMOLZ + BICKENBACH Grouphoz tartozó Steeltec legújabb acéltechnológiai innovációjának mottója. A fejlesztésnek köszönhetően az acél eddig ismert szilárdsági és ellenálló képességi korlátai jelentősen kitágultak.