Az ipari termelésben mindig ott van a tökéletesség iránti vágy, azonban gyakran előfordul, hogy minden látszólagos tökéletesség ellenére még mindig fennállnak olyan kihívások, melyeket nehéz megmagyarázni és megoldani. Ezen kihívások egyike a gyártási folyamatok hatékonyságának növelése és optimalizálása.
“Kevés olyan könyv van, ami alapjaiban forgatja fel a gyártásról szóló gondolatainkat, elképzeléseinket.” – kezdte Molnár Zsolt, a könyv fordítója. “Mindenképpen ilyen volt P. Womack tollából a Lean szemlélet, aztán Eliyahu Goldratttől A cél című könyv. Harmadik helyen szerintem Mike Liddell A termeléstervezés kis kék könyve szerepel, amely olyan területet – a termelés napi szintű tervezését – fedi le, ami kapcsolódik az előző két könyvhöz, de azok nem foglalkoznak mélyebben vele.”
Aki lemezalkatrészeket tervez, annak egy sor egyedi kihívással kell szembenéznie. A gyárthatóság biztosításától, a költségmegfontoláson keresztül a pontosságig számos kihívással szembesülnek a tervezők. Továbbá nehezítő tényező az, hogy hazánkban korlátozottan áll rendelkezésre az erőforrás és a szakértelem ezen a területen.
A graphIT Kft. portfólió bővítését megelőzően piackutatást végzett, melynek során azt tapasztalta, hogy Magyarországon egyre nagyobb az igény egy jó termelésütemező rendszerre.
Az ipar digitalizációja a világ egyre több helyén válik valósággá. A gyártó cégek fennmaradási esélyét ugyanis az eddigieknél is jobban befolyásolja majd a digitalizáltság szintje. Ez az, amit mindenki tud és mindenkire igaz. A kezdőpont és a finanszírozási forrás megtalálása azonban már egyéni döntések eredője. Molnár Zsolt, a graphIT Kft. vezető konzultánsa segít eligazodni a dzsungelben. Hívjuk azt digitalizálásnak, Ipar 4.0-nak, IIoT-nek, okosgyárnak vagy bárminek, a nap végén a megtérülés, a fenntarthatóság és az elégedett ügyfelek számítanak.
Kétfajta gyártó cég van: olyan, amelyik már adott ki a kezéből tévesen legyártott alkatrészt, és olyan, amelyik majd fog. Előbb-utóbb minden cég elkezdi keresni a veszteség okát, pedig elhárítani könnyebb lett volna, mint valahol behozni a lemaradást, és ismét téves biztonságérzetbe ringatni magunkat. Sorozatunk második részében képzeletbeli cégünk, a Toolwizard Kft. a gyártás során keletkező veszteséget kutatja, amiben Kovács Zsolt, a graphIT Kft. NX üzletágvezetője lesz a segítségére.
A graphIT Kft. 25 éve része a hazai CAD/CAM/PLM piacnak és meghatározó szereplőjévé vált a sokrétű autó- és járműipar, fogyasztási cikkek, gépgyártás, logisztika, szerszámtervezés-gyártás, illetve olaj- és gázipar területeinek. A cég összetett mérnöki tapasztalattal, valamint Siemens PLM szoftvermegoldásokkal biztosítja ügyfelei számára a mindennapi együttműködést.
Egy mérnök a munkaidejének átlagosan 40%-át tölti értékteremtéssel. A drága munkaórák nagy része a hiányos szervezés vagy éppen a vállalaton belül kommunikációs nehézségek miatt megy pocsékba. Ilyen szemüvegen keresztül is érdemes nézni a szinte minden iparcéget sújtó munkaerőhiányt. Új sorozatunk azt a kérdést járja körül, hogy miként szabadíthatók fel értékes munkaórák a digitális eszközök kiaknázásával. A sorozat első részében Huss Dánielt, a graphIT Kft. NX termékmenedzserét kérdeztük a terméktervezés digitalizálási lehetőségeiről.
Engedje meg, hogy a graphIT Kft. elkalauzolja a CAM világába és a március 28-i ingyenes webinárján bemutassa hogyan is lesz a CAM megtérülő beruházás, milyen segítséget nyújthat nem csak a technológusoknak, de a vezetőknek is a megfelelő CAM rendszer!
A graphIT 2023. március 7-ei ingyenes online webinárján a Siemens Digital Industries Software Tecnomatix portfóliójába tartozó Plant Simulation gyártási és logisztikai folyamatszimulációs szoftver, rendkívül sokoldalú felhasználhatóságával ismerkedhetnek meg a résztvevők.
Vagy, hogy az alkatrészmodellek nem kapcsolódtak az ERP-vel? Előfordult-e már Önnel, hogy nem tudott lefuttatni bizonyos vizsgálatokat a komplex termékeken, mint például tömegszámítás, vagy ütközésvizsgálat?
A graphIT Kft. december 8-án, 10:00 órától tartja következő ingyenes online webinárját, melyben bemutatják, hogyan lesz megtérülő egy CAD rendszerbe való beruházás.
A graphIT Kft. 2022. október 5-én több év covid okozta kihagyás után ismét megtartotta a hagyományosnak tekinthető Perspektíva CAD/CAM/PLM rendezvényt. A konferenciának a GoBudaMall mozija adott helyszínt, ahol nagy létszámú mérnök és cégvezető gyűlt össze. Az idei Perspektíva nem „csak” egy szakmai konferencia volt, hanem egy születésnapi rendezvény is, hiszen a graphIT idén ünnepli fennállásának 25. évfordulóját.
A graphIT idén ünnepli a 25. évfordulóját, ezt a mérföldkövet egy ingyenes, publikus rendezvény keretén belül ünnepli meg.
Szeptember 14-én, 10 órától tartjuk következő ingyenes, online webinárunkat, melyben bemutatjuk hogyan válhatnak hatékonyabbá a munkafolyamatok a tervezésben-gyártásban. Megmutatjuk miért érdemes használni 3D CAD szoftvert, mely program a legmegfelelőbb egy cég munkafolyamataihoz, és milyen előnyökre tehetnek szert azok, akik 3D modellezési eljárást vezetnek be, vagy használnak.
A graphIT Kft. 2022. május 5–6. között tartotta az éves, kizárólag szoftverfelhasználóinak tartott szakmai konferenciáját Gárdonyban, amit nagy érdeklődés kísért.
Nemcsak a hagyományos PLM életciklust érdemes megvizsgálni, hanem értékesítési és gyakorlati szempontból az ajánlatadással induló tervezésen át a szerszám utómunkálatait és karbantartását/javítását támogató eszközöket is, melyeknek nagy szerepe van a gyakorlatiasabb és hatékonyabb vállalati folyamatok sikerében. A graphIT Kft. csapata ebben nyújt partnereinek több mint 25 éve megoldásokat, immár 500+ ipari ügyfélnél napi használatban.
Nem csak a hagyományos PLM életciklust érdemes megvizsgálni, hanem értékesítési és gyakorlati szempontból az ajánlatadással induló tervezésen át a szerszám utómunkálatait és karbantartását/javítását támogató eszközöket is, melyeknek nagy szerepe van a gyakorlatiasabb, és hatékonyabb vállalati folyamatok sikerében. A graphIT Kft. csapata ebben nyújt partnereinek több mint 25 éve megoldásokat, immár 500+ ipari ügyfélnél napi használatban.
Regisztráljon és vegyen részt ingyenes webinárunkon 2022. március 23. 10:00 – 10:45 között!
A Siemens NX egyre több nagynevű multit tudhat felhasználójának. Ugyan a piacon számos kiemelkedő CAD/CAM/CAE szoftver megtalálható, egyre többen mégis a csúcskategóriás NX-et választják. Vajon miért?
A graphIT Kft. több, mint 25 éve támogatja az NX felhasználókat Magyarországon. Ennek a 25 évnek köszönhetően a cég munkatársai megtapasztalták, hogy a felhasználók számára mi jelent kihívást, melyek a leghasznosabb NX eszközök és milyen specifikus igényei vannak a különböző cégeknek, melyek egy-egy egyedi fejlesztéssel az NX-ben leegyszerűsíthetők.
Megjelent a Siemens NX legújabb verziója, mely az eddigiekhez hasonlóan számos újdonsággal rukkolt elő. Folytatódik az előző két főverzióban (NX1926 és NX1953) már elkezdett témakörök továbbfejlesztése, továbbá számos felhasználói igény is bekerült az NX 1980-as kiadásába, az eddig nem látott modulok mellett.
Az ipari termelés napjainkban nagyszabású paradigmaváltáson megy keresztül, melynek következtében egyre inkább a digitalizáció és az automatizálás jelöli ki a további fejlődés irányait.
Mi is az a Reverse Engineering? Hogyan integrálható a tervezési folyamatokba? Mikor érdemes Reverse Engineering folyamatot használnunk? Milyen előnyökkel jár? Miért okoz szoftveres kihívást egy Reverse Engineering feladat? Cikkünkben ezekre a kérdésekre kerestük a választ.
A webinár sorozaton a graphIT Kft. aktuális mérnöki fejlesztéseit, az Ügyfelek kérésére kidolgozott egyedi megoldásokat mutatják be.
A 2020. márciusi sokkszerű leállás a szoftverpiacot is elbizonytalanította. A munkájuk nem lett kevesebb – hiszen támogatniuk kellett az ügyfeleket a távoli munkavégzés feltételeinek megteremtésében –, de a jövőkép egy-két hónapra ködbe burkolózott. A vírus azonban egy téren a kezükre is játszott: évekkel lendítette előre a digitalizálás folyamatát. Hogyan alakult azonban a forgalom, és mi a CAD/CAM/PLM ágazat jövőképe 2021-re? Megtudható a meghatározó piaci szereplők bevonásával készült összeállításunkból.
A minden szempontból rendhagyó 2020-as évben is megrendezésre került a szokásos éves graphIT Felhasználói Konferencia. Az eseményre 2020 november 18.-án került sor. A járványhelyzetre való tekintettel a konferencia online formában zajlott le. A graphIT 2020 Felhasználói Konferencia célkitűzése volt iránymutatást, segítséget nyújtani, javaslatokat és ötleteket adni arra nézve, hogyan lehet az idei évben kialakult változásokkal sikeresen megbirkózni.
A graphIT Kft. évek óta forgalmazza a Siemens digitális gyártási portfolióját, amelyben megtalálható a gyártási és logisztikai folyamatszimuláció, a robotok offline programozása és a termeléstervezés és ütemezés is. Emellett minden megoldáshoz szakterületi kiegészítéseket készített a graphIT annak érdekében, hogy a hazai gyártó cégek számára a megoldások gyorsabban bevezethetők legyenek. Az alábbi cikkben egy pár új lehetőséget, új funkciót mutatunk be ezekből a megoldásokból.
A közelmúltban a Develop3D közzé tette a D3D 30-as listáját, amely azokat a technikai újdonságokat tartalmazza, melyek leginkább javíthatják a termékfejlesztési munkafolyamatokat. A Solid Edge konvergens modellezés modulját is szerepeltetik ezen a listán, mely óriási elismerésnek számít a PLM ipar színpadán.
Gyáraink robotizálása alapvetően kihívás, ugyanakkor egyben egy izgalmas utazás is. A robotok térhódítása manapság már számos területen tapasztalható, a következőkben főleg a gyártási és logisztikai folyamatokkal kapcsolatos robotos alkalmazási területekre fogunk összpontosítani.
A graphIT Kft. jól ismert szereplője a hazai mérnöki szoftvermegoldások piacának. Tudjuk, hogy az általuk forgalmazott mérnöki szoftverekhez (NX, Teamcenter, Solid Edge, Plant Simulation, Opcenter) a felhasználóknak tanfolyamokat is nyújtanak. Viszont ez az első alkalom, hogy olyan tanfolyamot hirdetnek meg, ami nem közvetlenül egy szoftverhez kapcsolódik. Ezzel kapcsolatban kérdeztük meg Sallay Pétert a graphIT Kft. ügyvezető igazgatóját.
Napjainkban a fejlődő technológiák és a gyártók között kiélezett verseny megteremti a szükségességét a folyamatos fejlesztésnek, optimalizálásnak. Ennek eredménye, hogy a műszaki területen dolgozó mérnökök megvalósítsák a méretpontos és hatékony gyártást. Ez egy folyamatosan újra jelentkező feladat, mert időről időre a folyamatok kapcsán javítás, változtatás, optimalizálás szükséges. Sorozatgyártás esetén a termelt mennyiségek folyamatos növekedése és a költségek csökkentése sem teszik lehetővé, hogy selejtes terméket állítsunk elő. Ez a szemléletmód tette szükségessé az általunk vizsgált termék teljes gyártástechnológiai elemzését.
"Egy termelésütemező rendszerbe való beruházás sokkal nagyobb érték, mint egy gépberuházás! De ezt ma még sokan nem értik! De amikor majd Ők is rálépnek erre az útra, és megismerik a lean-t, a termelésütemezést, akkor majd megértik ennek az értékét!"
Amikor hagyományos módon történő egyedi géptervezésről, tartószerkezet tervezésről, vagy csarnok tervezésről beszélünk, elmondható, hogy a projektre fordított idő nagy részét a dokumentációk elkészítése, az alapanyagrendeléssel kapcsolatos információk összegyűjtése, és a gyártási folyamatok optimalizálása teszi ki.
A szerszámgyártás CAD-es feladataihoz a legkedveltebb szoftver a Siemens NX megoldása. Ezeknek a felhasználóknak több forrásból származó CAD adatokkal kell dolgozniuk, de ez sem okoz problémát a NX szinkronmodellezési technológiának köszönhetően, amely páratlan lehetőséget biztosít az importált modellek kezelésére is. Az NX használatának másik jelentős előnye a szerszámgyártók számára a beágyazott hatékonyságot növelő eszközök az NX MOLD Design modulban.
A szerszámgyártás továbbra is kritikus eleme azoknak az iparágaknak, amelyek tartós fogyasztási cikkeket állítanak elő, mint az autók és alkatrészeik, elektronikai cikkek és háztartási készülékek. A területen tapasztalható gyors növekedés Észak-Amerikában és Ázsiában volt, lassabb növekedés jellemezte az európai piacot, aminek számos oka van.
Napi munkánk során sokszor találkozunk olyan szakmai területekkel, ahol kérdések merülnek fel bennünk és keressük a válaszokat rá. Ezek a területek lehetnek akár egy tervezési problémával (CAD), akár a gyártással kapcsolatosak (CAM) vagy előfordul egy analízissel (CAE) vagy a termékadatkezeléssel (PLM) kapcsolatosak is. Az elinduláshoz rengeteg információra van szükségünk, ezek megkeresése, értelmezése, adaptálása is sok időt vesz igénybe.
Megváltoztak a körülményeink az elmúlt hetekben. Mindenki a maga módján és legjobb tudása szerint próbál alkalmazkodni ehhez az új helyzethez. Sokan vannak, akik kihasználják a rendelkezésre álló időt és belevágnak olyan projektekbe, amire eddig nem volt alkalmuk. Az önfejlesztés reneszánszát éli, szerencsére, és új értelmet is kapott. Már nem csak a tanulásról van szó, hanem a tanulás technikájának hosszútávú fejlesztéséről is.
Integrált CAM rendszert keres Solid Edge mellé? Itt a Solid Edge CAM Pro (powered by NX)!
Mire jó a gyártási folyamatszimuláció? Sokszor kapjuk ezt a kérdést ügyfeleinktől, akik az Ipar 4.0 égisze alatt elhatározzák, hogy elindulnak a digitalizáció útján. Mi pedig törekszünk arra, hogy minél több információt eljuttassunk a digitális gyártás területén érdeklődőknek. A graphIT Kft. célja, hogy szaktudásával a legjobb mértékben segítse és támogassa mindazokat, akik most lépnek rá a digitalizáció ösvényére, és azokat is, akik már egy ideje ezt az utat járják. Ennek apropójából úgy gondoltuk csokorba szedjük azokat az ismérveket, amelyek segítik az elindulást.
Ha a mindennapok úgy hozzák, hogy meg kell oldani munkahelytől távoli munkát, még ha NX-el dolgozunk is, számtalan különböző megoldás áll rendelkezésünkre. Legyen szó ideiglenes, vagy hosszútávú megoldásról, előre tervezetten, vagy hirtelen alkalmazkodva az új körülményekhez, lehetőség van a zavartalan munkavégzés folytatására. Az alábbi cikkben ezeket a megoldásokat mutatjuk be.
Az NC vezérlésű szerszámgépek 1952-es megjelenése óta a gyártóeszközök hihetetlen fejlődésen mentek keresztül, de az alapvető elvárások ugyanazok maradtak, miszerint kerüljön a darab minél gyorsabban a szerszámgépre és készüljön el a megmunkálás mihamarabb. Ezen igények kielégítésére a válasz a céges folyamatok optimalizálása, amelynek alapja a szerszámgépen kívüli programozás és a megfelelő megmunkálási sablonok.
A graphIT Kft., mint a Siemens PLM Gold Smart Expert Partnere az innovációt folyamatosan szem előtt tartva arra törekszik, hogy segítse a magyarországi vállalatokat elindulni az Ipar 4.0 útján olyan korszerű szoftvermegoldások bevezetésével, mint például a Plant Simulation.
A graphIT Kft. autóipari standard CAD/CAM/PLM szoftvermegoldásokkal lesz jelen október 16-18. között a Nemzetközi járműipari szakkiállításon, a HUNGEXPO-n. A szakmai látogatók széleskörű tájékoztatást kaphatnak többek között a legnagyobb OEM-ek és beszállítóik által használt NX-ről és Teamcenterről, továbbá informálódhatnak a Solid Edge, a digitális gyártás (Tecnomatix termékcsalád) és termelésütemezési szoftverek autóipari alkalmazásáról.
Az egyetlen dolog, ami állandó, az a változás. A fogyasztói igények folyamatosan változnak, a mérőszámok is változnak és a munkaerő is változik. Már régóta tudjuk, hogy az alkalmazkodó cégek lesznek a túlélő vállalatok.
A graphIT Kft. mindig is nagy hangsúlyt fektetett a gyártáshoz kapcsolódó új technológiák bevezetésében, támogatásában, elvégre a kor kihívásai között az egyik legfontosabb, hogy a cégek lépést tartsanak a trendekkel, legyen szó akár az Ipar 4.0-ról, vagy az ipari digitalizációról. A Siemens PLM szoftvergyártót több mint 20 éve képviseli a graphIT Kft. Magyarországon, és olyan egyedi szolgáltatásokat biztosít ügyfeleinek, amelyekkel hatékonyabban tudják használni a legmodernebb technológiákat. Ezek közé tartoznak az additív gyártási technológiák is.
2019. április 25-26. között rendezték meg Salgótarjánban „Az év SOLID EDGE diák tervezője 2019!” versenyt a Siemens PLM Software Smart Expert Partnere minősítéssel rendelkező graphIT Kft. és a Salgótarjáni Szakképzési Centrum szervezésében. Az országos verseny döntőjébe jutott 16 diák a szervezők elmondása szerint már az iparban is megállná a helyét.
A graphIT Kft. és a Salgótarjáni Szakképzési Centrum meghirdeti „Az év SOLID EDGE diák tervezője 2019!” versenyt, melyre bármely nappali tagozatos diák (középiskolás, főiskolás vagy egyetemista – diákigazolvány bemutatásával) pályázhat!
Cégvezetők, műszaki és termelési vezetők valamint informatikai döntéshozók vettek részt azon a konferencián, melyen valós ipar 4.0 szerinti gépipari, logisztikai és autóipari esettanulmányok adtak ötleteket az ipari digitalizáció, a termékfejlesztés és gyártás egyes elemeinek bevezetéséhez.
Az egyre komplexebbé váló gyártási folyamatok következtében az iparvállalatok működése ma már nehezen képzelhető el digitális technológiák és informatikai rendszerek alkalmazása nélkül, számos elemzés mégis arra jut, hogy a hazai kis- és közepes vállalkozások többsége továbbra is a digitális átalakulás kihívásaival küzd.
Először volt a gőzgép, ezután az elektromosság és a szerelősorok, a tömegtermelés, majd az ipar harmadik forradalmában a számítógépek és az automatizálás. Most beléptünk az Ipar 4.0-ba, ahol a számítógépek és az automatizálás teljesen új módon kapcsolódnak össze.
Egyetemisták és középiskolások együtt versenyeznek Salgótarjánban „Az év SOLID EDGE diák tervezője” címért. A milliós jutalommal járó elsőségért huszonöt tanuló, illetve hallgató, közte egy lány a Salgótarjáni Szakképzési Centrum oktatótermeiben csütörtökön száll versenybe – pénteken hirdetnek eredményt.
A LEANDUSTRY 2018 rendezvény célja, hogy a termelési és informatikai döntéshozók számára átfogó információt nyújtson a korszerű gyártástámogató és gyártáskövető megoldásokról, amelyek a következő években a Lean fejlesztések mellett az Ipar 4.0 gyakorlati bevezetését jelenthetik a cégek számára.
A graphIT Kft., a Siemens PLM termékek Gold Partnere tovább bővítette a digitális gyártáshoz kapcsolódó portfólióját: nagy érdeklődésű szakmai nap keretében mutatták be a Simatic IT Preactor APS néven forgalmazott termeléstervezési és -ütemezési termékcsaládot.
A graphIT Kft. 2017. október 18-án megrendezte éves, nyilvános PLM rendezvényét a Perspektíva (20)-at. Az idei rendezvény azért kapta a Perspektíva (20) nevet mert a hazai CAD/CAM/PLM piac meghatározó megoldás szállítója idén ünnepli a huszadik évfordulóját.
A graphIT Kft. – a hazai CAD/CAM/PLM piac meghatározó forgalmazója, mint minden évben, így idén is megrendezi PLM Perspektíva szakmai napot, melyre ezúton meghívjuk Önt.
A Preactor világszerte az egyik leginkább elterjedt termeléstervezési és -ütemezési rendszer, amely lefedi mind a hosszútávú, mind pedig a rövidtávú, finom tervezést egyaránt. A Simatic IT Preactor APS egy komplett gyártástervező és -ütemező csomag, amely egyaránt megfelel a kis, közepes és nagyvállalatok igényeinek. A Preduction rendezvény betekintést nyújt a gyártási és logisztikai folyamatok fejlesztésére, tervezésére szolgáló Plant Simulation rendszerbe. A Plant Simulation és a Preactor lefedi mind a gyártási folyamatok előzetes tervezését, a hosszútávú kapacitástervezést és a napi szintű termeléstámogatást, tervezést.
A graphIT Kft. 2017-ben tovább erősítette a Siemens partnerségi viszonyát, és a digitális gyártás területén a Siemens termelésütemezési megoldásával a Preactor rendszerrel bővítette portfolióját, amelyet a nagyközönség számára először a PREDUCTION rendezvényen mutat be.
A Budapesti Vásárközpontban május 9–12. között megrendezett Ipar Napjai szakkiállítás Magyarország legnagyobb ipari rendezvénye, ahol a kiállító hazai és külföldi cégek legújabb fejlesztéseikkel léptek az érdeklődő látogatók elé. Az idei program középpontjában a digitalizáció, valamint az ipar 4.0-hoz kapcsolódó megoldások bemutatása állt.
2013. márciusában Hevesen zöldmezős beruházásként indult, s ma már szakmájában világszínvonalú termékeket gyárt az évi több, mint 500 millió forintos árbevételű, precíziós lemezmegmunkálással foglalkozó Prospera Europe Kft.
Az általános, minden iparág számára alkalmas megoldások ideje kezd lejárni, és egyre inkább a komplexitást és az egyedi igényeket figyelembe vevő alkalmazásokat keresik az ügyfelek - mondja Sallay Péter, a graphIT Kft. ügyvezetője, akit az elmúlt év eredményeiről kérdeztünk.
2016. október 3–7. között immár 58. alkalommal nyitotta meg kapuit Közép-Európa vezető ipari termékeket és technológiákat bemutató gépipari szakvására. Brnóban a gépgyártás és szerszámkészítés, hegesztés, műanyagipar, öntészet és felületkezelési technológiák legújabb trendjeit láthattuk az MSV-n és a hozzá kapcsolódó ipari kiállításokon.
2016. november 9-én tartotta éves rendezvényét a hazai CAD/CAM/PLM piac meghatározó megoldás szállítója, a graphIT Kft. A Perspektíva 4.0 központi témája az Ipar 4.0 és a PLM kapcsolata volt, és biztosan a téma aktualitásának köszönhetően még az előző éveknél is nagyobb érdeklődés kísérte az idei eseményt.
A graphIT Kft., a hazai CAD/CAM/PLM piac meghatározó forgalmazója, mint minden évben, idén is megrendezi a PLM Perspektíva szakmai napot, melyre ezúton meghívjuk Önt.
Az ipar 4.0 alapvető célkitűzéseinek megvalósításában olyan segítségre van szükség, amely kielégíti a jelenlegi innovációs trendeket, és segít felépíteni egy olyan digitális világot, amely ezeknek a céloknak a legjobb kielégítését teszi lehetővé. Ezt valósítja meg a Siemens PLM Software digitális platformja, mellyel a digitális modellek felépítésétől a gyártási modell ellenőrzéséig minden elvégezhető. A graphIT Kft. a Siemens PLM termékek hazai forgalmazójaként már évek óta a gyártásra, a digitális gyártástámogatási megoldásokra helyezi a hangsúlyt, aminek köszönhetően a forgalmazott CAD/CAM/PLM termékeinek felhasználói bázisa folyamatos, stabil növekedést mutat.
I. Magyarországi Plant Simulation gyártási és logisztikai folyamat szimulációs konferencia és szakmai nap.
A gépgyártás hagyományos találkozóhelye új impulzusokkal várja a látogatókat Az MSV 2016-os partnerországa Kína lesz.
Az elmúlt évek szokásainak megfelelően a graphIT Kft. országos roadshow keretében ismertette a hazai Solid Edge-közösség tagjainak az ST9 újdonságait. A július 15-től elérhető szoftver megoldásaira négy egyetemi városban – Pécsett, Miskolcon, Kecskeméten, Győrött –, valamint a budapesti Műegyetemen mintegy 100 szakember volt kíváncsi.
A graphIT Kft. az amerikai Celeritive Technologies cég által fejlesztett és a Siemens CAM rendszereibe is integrált VoluMill szoftver viszonteladója lett.
Regisztráljon még ma a Solid Edge roadshow valamelyik állomására és ismerje meg első kézből a Solid Edge ST9 újdonságait!
A graphIT Kft. idén hatalmas sikerrel zárta legnagyobb éves rendezvényét, a PLM Perspektíva 2015 szakmai napot.
A graphIT Kft. - a hazai CAD/CAM/PLM piac meghatározó forgalmazója - idén is megrendezi legrangosabb PLM ipari rendezvényét, a PLM Perspektíva szakmai napot.
Amikor egy fogtechnikus elkészít egy koronát, annak tökéletesen kell illeszkednie. Amikor egy sebész végrehajt egy kényes agyi műtétet, akkor hibának nincs helye. Amikor szakemberek határidőkkel dolgoznak, nem tudják megállni, hogy ciklikusan le ne vegyék az egyes alkatrészeket a gyártósorokról, hogy ellenőrizzék a gyártás pontosságát.
2015. április 8-án rendezte meg az ASPROVA termelésütemezési rendszer magyarországi ősbemutatóját a graphIT Kft. A rendezvényen közel 100 fő vett részt az autóipar, az elektronikai és élelmiszeripar, valamint a könnyűipar számos vezető cégétől.
A modern gyártó-szerelő rendszerekre jellemző technológiai megoldások, a korlátozottan rendelkezésre álló erőforrások, valamint az egyedi, határidős megrendelések növekvő száma a gyakorlati igényekhez alkalmazkodó tervezési koncepció bevezetését igényli.
A gyártási hatékonyság kulcsfontosságú eleme a termelés megtervezése, annak biztosítása, hogy a gyártás lépések a megfelelő sorrendben, a megfelelő időben, és a megfelelő paraméterekkel (gépek, műszakok, dolgozók, stb.) történnek. Ennek megoldására szolgál a termelésütemezés.
Regisztráljon most az Asprova termelésütemező rendszer 2015. április 8-i magyarországi ősbemutatójára. A rendezvény házigazdája a graphIT Kft., a cég szakemberei mellett a szakmai színvonalát a LeanCenter biztosítja, akik lean gyártással, termeléstervezéssel kapcsolatos tapasztalataikat osztják meg.
A Siemens Tecnomatix® digitális gyártási termékcsalád legújabb verziója november 20-án jelenik meg, olyan valódi megoldást nyújtva a gyártás számára, amelyből számos iparágban tesz lehetővé nagyobb mértékű gyártási innovációt – kevesebb kockázattal.
A megfelelő minőségre való tervezés, ellenőrzés és a minőségi adatok kezelése, elemzése egyre fontosabbá válik és stratégiai versenyelőnyt jelent. Egy rossz döntés a minőségbiztosítás területén alááshatja a cég hosszú idő alatt nagy befektetéssel felépített pozitív képét a felhasználókban: az igazi, világszínvonalú vállalatok éppen ezért tudják, hogy a minőségi folyamataikat még a gyártás megkezdése előtt ki kell alakítani, a termék életciklus kezdeti szakaszában.
A graphIT Kft. által rendezett PLM Perspektíva 2014 rendezvény az ősz egyik leginkább várt eseményének tekinthető. A rendezvényen idén is számos tervezőmérnök és cégvezető gyűlt össze, hogy megismerhessék a CAD/CAM/PLM piac által kínált aktuális újdonságokat és érdekességeket.
Véghajrájában a foci VB! Mindenki ugyanazzal a lelkesedéssel és kitartással szurkol a döntőbe került csapatoknak! De vajon melyik tábor lesz az erősebb? Idén melyik csapat emelheti magasba a Bajnokok trófeáját? A válaszra még egy kicsit várnunk kell, azonban indul egy újabb verseny, melyben csapatával akár Önök is lehetnek bajnokok! Hogyan? Azoknak, akikben tombol a versenyszellem, szeretnék megmutatni munkájuk gyümölcsét, elért eredményeiket, jó hírrel szolgálhatunk. Ugyanis idén megrendezésre kerül a Lean Olimpia, méghozzá szakavatott leaneseknek, melyen aktív szereplőként cégével 5 fős csapatban Önök is részt vehetnek! Pontosan mi is ez?
A graphIT Kft. – a CAD/CAM/PLM megoldások vezető hazai szállítója – és a Leancenter 2014. június 4-én rendezi meg a Perspektíva a gyártásban rendezvényt, amely a hazai gyártó cégek folyamatfejlesztési feladatainak, Lean törekvéseinek támogatását tűzi ki célul.
A graphIT Kft. több éve forgalmazza a Siemens Tecnomatix digitális gyártási termékeket. A felhasználói között megtalálhatók a legnagyobb autógyárak, autóipari és elektronikai cégek, és még számos gyártással foglalkozó cég.
A graphIT Kft. által forgalmazott digitális gyártási megoldások az elmúlt években számos cégnek segített a gyártási és logisztikai folyamatok hatékonyságának növelésében, a folyamatokban rejlő veszteségek feltárásában.