A lehető legtöbb gyártási folyamat minél szélesebb körű automatizációja és digitalizációja ma már kétségkívül kulcskérdés minden termelő vállalat sikerében. A számítási kapacitások ugrásszerű növekedése, a megdöbbentő tempóban fejlődő AI-algoritmusok és felhőplatformok pedig várhatóan még inkább berúgják a motort, így 2030-ra a gyártás digitálizációjának globális piacának értéke elérheti az 1370 milliárd dollárt. A modern Ipar 4.0 megoldások terjedése és fejlődése nem csupán gyorsabb, hatékonyabb és olcsóbb termelést tesz lehetővé, de még a folyamatok energiaigényén is faraghat, így napjaink egyik legnagyobb kihívására adhat választ. Milyen trendekre érdemes odafigyelni, hogyan válik valósággá az ipari digitalizáció következő lépcsőfoka és milyen lépéseket tett hazánk ezen a téren? A legérdekesebb okosipari megoldásokat gyűjtötte össze a Stylers információ-technológiai cégcsoport.
Összesen több mint kétmillió euró, vagyis 900 millió forint értékben hajt végre fejlesztéseket gyöngyösi üzemében a Schneider Electric, amelyek révén a piaci igényekhez alkalmazkodva jelentősen bővül a gyár kapacitása. A beruházást indokolja az is, hogy hatalmas a kereslet a létesítményben gyártott Canalis áramvezető sínekre, amelyekkel a kábeles megoldáshoz képest lényegesen gyorsabban telepíthetők az ipari berendezések, illetve kedvezőbb ár/érték arányt képviselnek. A beruházások megvalósítása során a fenntarthatósági szempontok is kiemelt figyelmet kaptak.
A FANUC egy, az iparban alkalmazható, empatikus robot kifejlesztését támogatja. Az EU által finanszírozott és a Roboverse Reply által vezetett „Fluently” elnevezésű kutatási projekt célja egy olyan robotplatform létrehozása, amely valódi szociális együttműködést tesz lehetővé ember és gép között.
A világ legnagyobb elektronikai mérnöki közössége díjazta a kiemelkedő közreműködőket.
Innovációs hub megnyitása Szigetszentmiklóson, másfél millió eurós beruházás lezárása Kunszentmiklóson, létszámbővítés a Budapesten működő globális beszerzési központban – folyamatos volt a fejlődés idén is a Figyelő TOP200 Gálán Az év innovatív vállalata díjjal elismert Schneider Electric-nél. A társaság jövőre sem vesz vissza a tempóból: magyarországi története legnagyobb beruházását valósítja meg Dunavecsén, ahol mintegy 40 millió euróból épít okosgyárat.
A hazai tulajdonú ESZO Kft. a Hazai vállalatok K+F tevékenységének támogatási KFI programjának keretén belül a KFI_16-1-2017-0144 azonosító számmal nyilvántartott projekt során kifejlesztett és összeállított egy cső és alakos anyagok üzemszerű vágására alkalmas plazmavágó berendezést.
A hazai tulajdonú ESZO Kft. a Hazai vállalatok K+F tevékenységének támogatási KFI programjának keretén belül a KFI_16-1-2017-0144 azonosító számmal nyilvántartott projekt során kifejlesztett és összeállított egy cső és alakos anyagok üzemszerű vágására alkalmas plazmavágó berendezést.
Elindult az ÉPDUFERR Nyrt. technológiai modernizációs projektje Dunaújvárosban. A projekt keretében eszközbeszerzés, képzési és tanácsadási szolgáltatás igénybevétele, továbbá megújuló energiaforrás kiépítése valósul meg. A projekt a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretében valósult meg 164,45 millió forint feltételesen vissza nem térítendő európai uniós támogatás segítségével.
A hazai tulajdonú ESZO Kft. a Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Alapból a 2018-1.1.2-KFI-2018-00074 azonosító számmal nyilvántartott projekt során kifejlesztett, majd összeállított egy intelligens asztalt, cső és alakos anyagok üzemszerű vágására alkalmas plazmavágó berendezéshez.
Három év után újra élőben fogják összemérni a tudásukat 35 ország tehetséges fiataljai a 33. EU Fiatal Tudósok Versenyén (eucysleiden2022.eu).
Az element14 közösség webináriuma egy fejlesztői kártya segítségével tanítja meg a tagjait az AMD-Xilinx dizájn használatára. A webináriumból megismerhető a saját egyéni kártyadefiníció létrehozásának folyamatának leegyszerűsítse, az Avnet által biztosított sablonból kiindulva.
A 100%-ban magyarországi fejlesztéssel különösen jól járt a hazai piac, hiszen a csongrádi Plasma-Tech Systems Kft. nem csak a gép beüzemeléséig nyújt segítséget, de az utólagos karbantartásban is kimagasló szerepet vállal!
Az element14 közösség bejelentette „Az FPGA-készségek fejlesztése” szakértői panelbeszélgetés időpontját. Az ülés során a Xilinx, a Microchip és a Lattice szakértői tájékoztatják az element14 közösség tagjait az FPGA legújabb eredményeiről, beleértve a jövőbeli FPGA technológiai igényeket és a tervezőeszközök trendjeit, amelyeket a mérnököknek és a tervezőknek figyelembe kell venniük az új termékek tervezése során. A rendezvény az egyes megszólalók kedvenc FPGA fejlesztőtáblájának bemutatásával, majd a közönség kérdéseivel zárul.
A Magyar Innovációs Szövetség 29. alkalommal hirdette meg a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal főtámogatásával az Innovációs és Technológiai Minisztériummal, az Agrárminisztériummal, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalával és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával együttműködve.
Átadták az ITM-ben a 2020. évi Innovációs Nagydíjat, melyet Orbán Gábor a Richter Nyrt. vezérigazgatója vett át Schanda Tamás, miniszter-helyettestől. Az értékelés szempontjai között döntő volt az innovációból elért 2020. évi gazdasági eredmény. A többi díjazottról és további 52, innovációnak elismert pályázatról szóló kiadvány a következő linken nyitható meg.
Áttörést hozhat egy folyamatban lévő fejlesztés a prosztatarákkal diagnosztizáltak életében, az innovatív magyar egészségügyi cég, a Pozitron-Diagnosztika Központ 18F-JK-PSMA-7 elnevezésű „nyomjelzője”, ugyanis a prosztatarákos betegeknél az áttéteket minden eddigi módszernél pontosabban mutatja ki. A speciális „nyomjelző” használata a PET/CT-vizsgálatoknál a daganatok hatékony diagnosztikájának érezhető hiányát pótolja. E nyomjelzőt a cég saját laboratóriumában, saját részecskegyorsítójával állítja elő. Az élenjáró egészségügyi fejlesztés révén a régióban elsők között Magyarországon lehetőség nyílt a nagy pontosságú PSMA-specifikus nyomjelző anyag alkalmazására a prosztatadaganatos betegek kivizsgálásában. A statisztikák szerint a prosztatarák Magyarországon a férfiak második leggyakrabban diagnosztizált daganata, és az ötödik vezető halálok. Az egészségügyi projektet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal is támogatja.
A Magyar Innovációs Nagydíj bírálóbizottsága 69 magyarországi vállalkozás közül választotta ki a 2020. évi innovációs nagydíjas társaságot, további hét innovációs díjat, valamint az év Startup Innovációs Díját is odaítélte. Az értékelés szempontjai között döntő volt az innovációból elért 2020. évi gazdasági eredmény. Az innovációs nagydíjas társaság kiválasztását titkos szavazással döntötte el.
Az Innovációs Nagydíjon kívül, összesen nyolc innovációs díj kerül átadásra azon társaságok számára, melyek 2021. február 10-ig beadják jelentkezésüket.
Együttműködési megállapodást írt alá a Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) és az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) Titkársága 2021. január 27-én. Az együttműködő felek közös célja az ELKH kutatóhelyeinél keletkező tudományos eredmények gazdasági és társadalmi hasznosulásának elősegítése, az ELKH és az innovációban érdekelt többi szereplő közötti együttműködések erősítése. Az együttműködési szándék kinyilvánítása mellett a felek kialakították a 2021. évi közös munkatervet, amelyben rögzítették az együttműködés első évének tervezett tevékenységeit.
A Magyar Innovációs Szövetséget 1990. december 14-én, 30, K+F, ill. innováció iránt érdeklődő szervezet alapította meg. Az innováció gazdaságélénkítő hatása az alapítás időszakában még sem a hazai közvéleményben, sem az államvezetésben nem volt elismert. Nem kis mértékben Szövetségünk erőfeszítéseinek eredményeképp ma már az „innováció” természetes kifejezéssé, az innovációs tevékenység a gazdasági élet meghatározó tényezőjévé vált. Alapításunk után 14 évvel egyik fő törekvésünk eredményeképp 2004-ben innovációs törvényt fogadott el az Országgyűlés, ellenszavazat nélkül, újabb 14 év elteltével megvalósult másik fő célkitűzésünk: létrejött az innovációs folyamatokat koordináló, összehangoló minisztérium, az Innovációs és Technológiai Minisztérium.
A Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) 2020-ban is meghirdeti a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) stratégiai partnerségével, valamint a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) főtámogatásával. A megmérettetés keretében immár 29. alkalommal fogják elismerni a legkiválóbb hazai innovációs teljesítményeket. Nevezni 2021. február 10-ig lehet.
Az ipari termelésben használt hűtő-kenő folyadékok, illetve felületkezelő anyagok kiválasztása komplex feladat. Az anyagok kezelése és a munka során felhasznált mennyiség mértéke a vonatkozó környezetvédelmi irányelvek miatt komoly körültekintést igényel.
Napjainkban már számos iparág kis- és középvállalkozásánál a technológia szerves részét képezik az ipari lézerek, legyen szó a különleges minőségi követelményeket támasztó egészségiparról vagy a fémipar volumengyártóiról. Az ipari lézerek széles körű alkalmazásáról beszélt lapunknak dr. Vida Ádám fizikus, a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. osztályvezetője.
Kiválasztották a 2020. év legtehetségesebb fiataljait a 29. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny keretei között. Az üzleti hasznosításra alkalmas pályázatok készítőit a Startup Campus program ingyenesen üzleti és startup forrásszerzési képzésben, mentorálásban részesíti.
Ünnepel a Piactér! címmel, a TUNGSRAM-ILEX Innovációs Piactér Powered By Corvinus-BIK üzleti reggeli keretében mutatta be az év eleji indulása óta elért eredményeit csütörtök délelőtt a Tungsram központi épületében.
100 magyar találmányt és fejlesztést bemutató összeállítás jelent meg a Magyar Innovációs Szövetség szakmai támogatásával. A szerkesztők az egészen egyszerű ötletektől a sci-fi filmek világát idéző csúcstechnológiákig válogattak a bőséges felhozatalból.
A zsűri kiválasztotta a 29. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny középiskolás résztvevőinek legjobb projektjeit, a hivatalos eredményhirdetésre június 8-án – a jelenlegi helyzet miatt – online módon kerül sor.
Közel száz fiatal versenyző dolgozta ki kiemelkedő természet-tudományos, ill. műszaki projektjét az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyre. A zsűri kiválasztotta a legjobb projekteket, a hivatalos eredményhirdetésre és a díjak átadására május 28-án – a jelenlegi helyzet miatt – online módon kerül sor.
Nyolc éve már annak, hogy a jó szerencsém úgy hozta, hogy eljuthattam a Haas kaliforniai szerszámgépgyárába. Az út során a legnagyobb látványosságot az éppen tesztelés alatt álló UMC-750, a cég első öttengelyes megmunkálóközpontja jelentette, a Haas egyfajta belépőjeként a komplex alkatrészek dinamikus megmunkálásának világába. A bemutatót néhány éves csend követte, de az elmúlt két év egymást követő géppremierjei az jelzik, hogy a felszín alatt komoly fejlesztői munka folyt Kaliforniában. A Haas innovációiról és online támogatási eszközeiről Péntek György, a hazai képviselet értékesítési vezetője beszélt a TechMonitornak.
A Magyar Innovációs Szövetség 28. alkalommal hirdette meg a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal főtámogatásával az Innovációs és Technológiai Minisztériummal, az Agrárminisztériummal, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalával és a VALOR HUNGARIAE Zrt.-vel együttműködve.
A német technológiai vállalat, a Continental ADAS üzletágának menedzsmentje Dr. Lóránd Balázst nevezte ki a budapesti Mesterséges Intelligencia Fejlesztő Központ vezetőjének 2020. április 1-től. Dr. Lóránd Balázs 2018-ban csatlakozott a céghez, és eddig a mesterséges intelligencia adatok menedzselését és az infrastruktúra csoport munkáját irányította.
Az értékelés szempontjai között döntő volt az innovációból elért 2019. évi gazdasági eredmény. Az innovációs nagydíjas társaság kiválasztása titkos szavazással történt. Eredetileg márc. 27-én, az Országházban, ünnepélyes keretek között, a Parlament alelnöke és az illetékes miniszterek adták volna át az elismeréseket. Az ünnepséget sajnos a járvány miatt nem lehetett megtartani, ezért a díjakat és elismeréseket a társaságok később kapják meg.
A Fujitsu által a Polarisqb partnereként tesztelt áttörő jelentőségű, új gyógyszerkutatási platform segít a gyógyszergyártó vállalatoknak gyorsabban és költséghatékonyabban bevezetni a piacra a létfontosságú gyógyszereket. A platform a kvantumtechnológia által inspirált technológia, a gépi tanulás, valamint a hibrid kvantummechanikai és a molekuláris kvantummechanikai szimulációk (QM/MM) kombinációjával alakítja át a gyógyszerkutatás folyamatát.
Az Innovációs Nagydíjon kívül, összesen hét innovációs díj kerül átadásra, március 27-én az Országházban, azon társaságok számára, melyek 2020. február 12-ig beadják jelentkezésüket.
A Magyar Innovációs Szövetség, az ITM-mel és az NKFIH-val együtt, keresi azokat a gazdasági társaságokat, ill. szervezeteket, melyek 2019-ben kiemelkedő innovációs tevékenységgel, jelentős üzleti hasznot értek el. Az Országházban, nagy nyilvánosság előtt átnyújtandó Innovációs Nagydíjra és további hét innovációs díjra, 2020. február 12-ig lehet jelentkezni.
A Magyar Innovációs Szövetség és a Tungsram együttműködési megállapodást írt alá a Magyar Innovációs Szövetség 2019. november 15-én megtartott, összevont választmányi és elnökségi ülésén, melynek a Tungsram volt a helyszíne, ill. házigazdája. A cél, hogy tevékenységük eredményeiből szűkebb környezetükön túl a tágabb közösség is részesülhessen. Az aláírást követően, Jörg Bauer elnök-vezérigazgató előadásában bemutatta, miért lett a Tungsram szlogenje az, hogy "Örökségünk az innováció".
Az iLex magyar jogi-informatikai startup és a Tungsram online felületet indított a kis- és középvállalkozások innovációs tevékenységének segítésé-re. Az oldal kísérleti fázisban az ilexmarketplace.tungsram.com címen érhető el.
A robotikai cégek térnyerése eddig soha nem látott mértéket öltött, a globális piacon naponta jelennek meg újabb és újabb innovatív vállalatok. Míg mostanáig általában Kínára, Japánra vagy az Amerikai Egyesült Államokra tekintettünk, mint kiemelkedő technológiai szereplőkre, újabban Európa is helyet kap a meghatározó régiók sorában.
23 kiválasztott középiskolás fiatal vehetett részt a 30. Nemzetközi Élővilág Kutató Héten, Magyarországon kívül Svájcból, Svédországból, Csehországból, Németországból, Németországból, Portugáliából és Észtországból
Az RS Components (RS) mostantól az ON Semiconductor által gyártott Bluetooth Low Energy IoT-fejlesztőkészletet (B-IDK) is elérhetővé tette ügyfeleinek. Az iparág legalacsonyabb energiafogyasztású, chipre épített (SoC) Bluetooth Low Energy rádiós rendszerén alapuló moduláris platform kiválóan alkalmas a hosszabb akkumulátor-élettartamú IoT-alkalmazások (pl. intelligens készülékek, eszköznyomkövetők, viselhető eszközök, intelligens világítás) fejlesztésén dolgozó tervezők számára.
A Kínai Ifjúsági Tudományos és Technológiai Innovációs Versenyt (China Adolescent Science & Technology Innovation Contest) 1985 óta minden évben megrendezik más-más kínai városban. A verseny célja, hogy elősegítse a kreatív gondolkodást és a projekt munkát középiskolás diákok körében, tudományos és műszaki területen, és feltárja a tehetségeket. A versenyre évente több mint 500 diák kvalifikálhatja magát Kínából, Hong Kongból és Makaóról.
A 28. alkalommal meghirdetett, 2018-19. évi Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny legjobb, legtehetségesebb fiatal feltalálóinak és tudósainak 10 díjat, 2 különdíjat és a díjakkal járó több mint 2,5 forint ösztöndíjat osztott ki a május 29-ei eredményhirdetésen a versenyt szervező Magyar Innovációs Szövetség, Dr. Pakucs János, a szervezőbizottság elnökének aktív közreműködésével. A leglátványosabb pályaművek kétnapos kiállításon tekinthetők meg az Ericsson Magyarország székházában.
A tagszervezetek elfogadták a 2018. évről szóló beszámolót, és új elnökséget választottak. A közgyűlés szakmai vendége Szigeti Ádám, az TM helyettes államtitkára volt. A Magyar Innovációs Szövetség 2018. évi Média Díjában az M5 csatorna részesült.
Az Innovációs Nagydíjon kívül, összesen hat innovációs díj kerül átadásra, március 28-án az Országházban, azon társaságok számára, melyek 2019. február 13-ig beadják pályázatukat.
Látványos gálaműsor keretében díjazták a legérdekesebb magyar innovációkat Budapesten. A rendezvényen a gazdaságpolitika és a tudományos élet szereplői is képviseltették magukat, az esemény egyben jótékonysági est is volt, amelynek bevételeiből a szervezők a törökbálinti Tábitha Gyermekhospice ház munkáját és bővítését támogatják.
A lemezmegmunkálás csúcstechnológiáját képviselő TRUMPF felvásárolta a Philips céghez tartozó, ulmi székhelyű Photonics GmbH-t. Az akvizíció kibővíti a cég termékportfólióját és új piaci szegmenst nyit a TRUMPF számára a már eddig is a kínálatban szereplő nagy teljesítményű diódalézerek terén. A Philips Photonics lézerdiódáit többek között okostelefonokban, a digitális adatátvitelben, valamint az önvezető gépjárművek szenzortechnikájában használják. A Photonics GmbH mintegy 280 alkalmazottat foglalkoztat.
A 2018/2019. évi Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny 23 tagú szakmai zsűrije a beérkezett pályázatok 66%-át javasolta kidolgozásra. Összesen 116 fiatal folytatja a kutatási és innovációs tevékenységét a több mint 2,5 millió forint összegű ösztöndíjakért.
Keresik azokat a gazdasági társaságokat, ill. szervezeteket, melyek 2018-ban jelentős innovációs tevékenységet folytattak. Az Országházban, nagy nyilvánosság előtt átnyújtásra kerülő innovációs díjakra, köztük az Innovációs Nagydíjra, 2019. február 13-ig lehet jelentkezni.
Eljátszadoztál már a gondolattal, hogy az Audi Hungaria prémium kategóriás hajtásainak, vagy járműveinek fejlesztésével foglalkozz?
A Magyar Innovációs Szövetség 2018. október 2-án, az Ericsson Magyarország székhelyén 28. alkalommal hirdette meg középiskolások számára, az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyt az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Innovációs és Technológiai Minisztérium és az M5 Csatorna közreműködésével, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával, az NKFI Alapból.
Digitális alapokon működő termék előállítási lánc és termék életciklus követés moduláris mintarendszer prototípusának kifejlesztésére nyert el állami támogatást a Knorr-Bremse Rail Systems Budapest által vezetett konzorcium. A projekt célja olyan IoT platform kifejlesztése és üzemeltetése, amelynek segítségével a gyártóvállalatok sikeresen megvalósíthatják a folyamataikra a vertikális és horizontális integrációt.
Érdeklődsz a műszaki fejlesztés iránt? Esetleg már el is játszottál a gondolattal, hogy az Audi Hungariánál prémium kategóriás hajtások vagy járművek fejlesztésével foglalkozz?
Villanyozd fel magad! Szeptember 14-én péntek este égve maradnak a lámpák a Járműhajtás Fejlesztés és az E-motorgyártás területén!
A mai ünnepélyes alapkőletétellel megkezdődött a Bosch Budapesti Fejlesztési Központ campusának bővítése, aminek első építési fázisa a tervek szerint 37 milliárd forint beruházás keretében 2021-ben ér véget. Az eseményen részt vett Szijjártó Péter, külgazdasági és külügyminiszter, Dr. Klaus-Peter Fouquet, a Robert Bosch Kft. felügyelőbizottságának elnöke, Daniel Korioth, a magyarországi Bosch csoport vezetője, valamint Oliver Schatz, a Budapesti Fejlesztési Központ vezetője.
A 27. alkalommal meghirdetett Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny legjobb, legtehetségesebb fiatal feltalálóinak és tudósainak 10 díjat, 2 különdíjat és a díjakkal járó közel kétmillió forint ösztöndíjat osztott ki a június 5-ei eredményhirdetésen versenyt szervező Magyar Innovációs Szövetség, Dr. Pakucs János a szervezőbizottság elnökének aktív közreműködésével. A leglátványosabb pályaművek kétnapos kiállításon tekinthetők meg az Ericsson Magyarország székházában.
A ‘társadalmi innováció’ jegyében a Fujitsu valós társadalmi problémákra megoldást kereső projekteket és együttműködéseket mutat be, köztük egy műtét utáni beteg-távfigyelést támogató finn egészségügyi megoldást.
Egyedi kisfilmet kaptak a Telekom Vivicittán indulók a Wavemaker egyedülálló fejlesztésének köszönhetően. Az országos futóversenyhez köthetően az idei szezonban is több mint 17.000 személyes emlékvideó talált gazdára, miközben a Race TV 2017-es változata a Festival of Media Global Awards nemzetközi verseny „Best use of Technology” kategóriájában aranyat nyert.
Virtuális valóság környezetből távfelügyelt ipari robotok, menet közben is használható töltőrendszer elektromos járművekhez, távvezérelt háztartási eszközök, fűszernövény-termesztő csomagolás önlocsoló rendszerrel, bluetooth-os lázmérő – ezek nem a jövő eszközei, hanem az Óbudai Egyetem leginnovatívabb hallgatóinak megvalósítható ötletei.
54 fiatal versenyző mutatta be kiemelkedő tudományos, ill. műszaki projektjét az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny bírálóbizottsága előtt. A zsűri kiválasztotta a legjobbakat, amelyek a június 5-6-i kiállításon megtekinthetők lesznek az Ericsson Magyarország K+F Központjában, ahol egyúttal az odaítélt díjak átadására is sor kerül.
Európai AI-kutatási tevékenysége fejlesztése jegyében a Fujitsu bővíti a Párizs közelében, Saclayban működő AI-kiválóságközpontját¹, további kutatókat vesz fel, és részt vesz az EU rangos AI-projektjében. A társaság Franciaország elnöke, Emmanuel Macron védnökségével, a párizsi Collège de France-on, „A mestersége intelligencia az emberiség szolgálatában” (AI for Humanity) címmel március végén megrendezett konferencián osztotta meg a nyilvánossággal terveit.
A 2017. évi Magyar Innovációs Nagydíj, valamint további öt innovációs díj került átadásra ma délelőtt az Országházban. A tudósokból, elismert gazdasági szakemberekből álló bírálóbizottság, élén az Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnökével, elsősorban a gazdasági mutatók az elért többleteredmény, többlet-árbevétel és a társadalmi hasznosság alapján választotta ki a kiemelkedő, sőt az utóbbi évek talán legjelentősebb innovációs teljesítményeit.
Az Invitech InnoMax Díj kiírásának középpontjában ez alkalommal is a mindennapokat jobbá tévő, a közösségi érdeket is szolgáló innováció elősegítése állt. A pályázatra mindkét kategóriában – Business és Nonprofit – nagyszámú nevezés futott be, a győzteseket pedig ezúttal is neves szakemberekből álló zsűri választotta ki. A vállalkozások energiahatékonyabb és így gazdaságosabb működését segítő platform, a hátrányos helyzetű gyermekek számára szervezett készségfejlesztő program vagy a környezetünkben szükséges zöldfelület méretét meghatározó alkalmazás is díjazott lett a megmérettetésen.
A március 15-ei nemzeti ünnepünkhöz kapcsolódóan került sor a Jedlik Ányos-díjak átadására Budapesten. A díjat a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala – korábbi nevén Magyar Szabadalmi Hivatal – elnökének kezdeményezésére az ipari és kereskedelmi miniszter alapította 1996-ban, a magyar szabadalmi rendszer létrehozásának 100 éves évfordulóján. A Jedlik Ányos-díjjal a kimagaslóan sikeres feltalálói tevékenységet valamint a kiemelkedő színvonalú és hatékonyságú iparjogvédelmi munkásságot ismeri el a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala minden évben. Az idei Díjazottak között területük kiváló szakemberei: fejlesztő-feltaláló, vegyészmérnök, orvos, agrármérnök és tudománytörténész találhatóak.
A 2017. évi Magyar Innovációs Nagydíjat az a társaság kapja, amely a 2017. évben a legnagyobb jelentőségű, nagy hasznot hozó innovációt valósította meg. Az évente kiadásra kerülő Innovációs Nagydíj (bronz kisplasztika és jelentős pénzjutalom) az elmúlt időszakban a gazdasági élet egyik legjelentősebb elismerésévé vált.
Az Adient - vezető autóüléseket gyártó vállalat - a magyar szakemberek részvételével zajló projektben a világon elsőként teljesen holtjátékmentes működésű ülés háttámla állító termékcsaládot fejlesztett. A projekt 996 millió forint vissza nem térítendő uniós támogatásban részesült.
Az Innovációs Nagydíjon kívül, összesen hat innovációs díj kerül átadásra március végén az Országházban, azon társaságok között, melyek 2018. február 14-ig beadják pályázatukat.
A 22 tagú szakmai zsűri a beérkezett pályázatok 65%-át kidolgozásra javasolta. Összesen 99 fiatal folytatja a kutatási és innovációs tevékenységét a több mint 2,5 millió forint összegű ösztöndíjakért. A pályázatok közül a legtöbb informatika, műszaki tudományok és fizika témában született.
Egyénre szabott orvos-biológiai implantátumok és segédeszközök új generációs gyártási folyamatának kidolgozásába kezdett a VARINEX Zrt., amelyben együttműködő partnere a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem. A hároméves kutatási projekt a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával valósul meg, és célja egy versenyképes és hosszabb távon költség- és időkímélő minőségi gyártás létrehozása.
Keresik azokat a gazdasági társaságokat, melyek 2017-ben jelentős innovációs tevékenységet folytattak. Az Országházban, nagy nyilvánosság előtt átnyújtásra kerülő díjakra 2018. február 14-ig lehet jelentkezni.
A vezető nélküli járművek térhódítása az intralogisztikában sokkal hamarabb elkezdődött, mint a közutakon. Logisztikai rendszerekben már Magyarországon is vannak ilyen alkalmazások. Szerepük a magas megbízhatóságuk és rendelkezésre állásuk miatt folyamatosan nő, az önvezető járművek alkalmazása az ipari automatizálás részévé válik. Az önműködő flottarendszerek vezető hazai szállítójaként a Gamma-Digital Fejlesztő és Szolgáltató Kft. a Pázmány Péter Katolikus Egyetemmel és az Óbudai Egyetemmel együttműködésben kezd további fejlesztésekbe Székesfehérváron, 723,82 millió forint európai uniós támogatás segítségével.
Befejezte fejlesztési programját és felavatta 85 milliárd forintos beruházással kibővített tatabányai üzemét a Bridgestone. A ma, Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke jelenlétében felavatott fejlesztéssel a világ legnagyobb abroncs- és gumitermék-gyártójának magyar leányvállalata megkétszerezte gyárának alapterületét, évi 1,8 millióról 3,6 millió abroncsra növelte gyártókapacitását, valamint megháromszorozta munkavállalóinak számát. A vállalat európai szinten is egyedülálló digitális gyártástechnológiát telepített tatabányai üzemébe, ahol immár K+F tevékenységet is folytat, és itt gyártja egyik legkorszerűbb terméke, a DriveGuard abroncsok méretválasztékának közel felét.
A Magyar Innovációs Szövetség 2017. október 4-én, az Ericsson K+F Központjában 27. alkalommal hirdette meg középiskolások számára, az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyt az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az M5 Csatorna közreműködésével, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával, az NKFI Alapból.
Az UCLA és az OEWaves kutatómérnökeiből álló csapat új optikai mikrooszcillátort fejlesztett ki, amely az óraszerkezetek kulcsfontosságú időmérő részegysége lehet. Az új fejlesztés nagymértékben javíthatja az időmérés pontosságát, ami nélkülözhetetlen az űrutazás, az autonóm járművek fejlesztése vagy a műholdas kommunikáció során.
A TRUMPF új célt tűzött ki az ipar és a kutatóintézetek közötti szoros együttműködést megvalósító ProLasKu konzorciumi projekt elé: nagy teljesítményű lézer kifejlesztésébe kezdtek a rézhegesztés hatékonyabb gyártási folyamataihoz.
Monoton, veszélyes és piszkos – ez a három fő jellemzője azoknak a munkáknak, amiket legyünk őszinték, szeretnénk, ha az egyre csak fejlődő robotok átvennének tőlünk. Azonban annak ellenére, hogy rábízzuk e feladatokat a robotokra, nincs okunk hátradőlni. Ez mindössze annyit jelent, hogy egy új világ új eszközével gyarapodott a szerszámosládánk, és segítségével az ember számára egy jobb és kevésbé gépies életet teremthetünk.
A kísérleti motorgyártás az autóipar szívsebészete. Különleges terület – még a világ legnagyobb motorgyárán belül is. Ritka az a pillanat, amikor lehetőséget kínálunk villamosmérnök, gépészmérnök vagy mechatronikai mérnök végzettségűeknek, hogy egy rendkívül innovatív környezetben, egy folyamatosan kihívásokat kereső csapat tagja legyen. Pedig az Ön sikertörténete itt és most kezdődhet!
A kísérleti motorgyártás az autóipar szívsebészete. Különleges terület – még a világ legnagyobb motorgyárán belül is. Ritka az a pillanat, amikor lehetőséget kínálunk villamosmérnök, gépészmérnök vagy mechatronikai mérnök végzettségűeknek, hogy egy rendkívül innovatív környezetben, egy folyamatosan kihívásokat kereső csapat tagja legyen. Pedig az Ön sikertörténete itt és most kezdődhet!
A 2016. évi Magyar Innovációs Nagydíj, valamint további hat innovációs díj került átadásra ma délelőtt az Országházban. A tudósokból, elismert gazdasági szakemberekből álló bírálóbizottság, élén az Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnökével, elsősorban a gazdasági mutatók az elért többleteredmény, többlet-árbevétel illetve a társadalmi hasznosság alapján választotta ki a legnagyobb jelentőségű tavalyi innovációkat. A 2016. évi Magyar Innovációs Nagydíjat a 77 Elektronika Műszeripari Kft. kapta.
Környezetbarátabbá teszi a vasúti személy- és teherszállítást a Knorr-Bremse Rail Systems Budapest és az anyavállalat közösen fejlesztett vezetőtájékoztató rendszere. Az iCOM Assist névre keresztelt szoftver használatával akár 15 százalékkal is csökkenhet a vasúti szerelvények energiafogyasztása és károsanyag-kibocsátása. Az ezt megvalósító algoritmus kizárólag magyar mérnökök munkájának az eredménye. A vezetőtájékoztatót már több külföldi vasúttársaság is használja.
A Goodyear a Genfi Autószalonon bemutatta hosszú távú elképzelését a jövő hálózatba kapcsolt, intelligens gumiabroncsáról. Napjaink rohamosan fejlődő mobilitási ökoszisztémájában, melyet a vezető nélküli járművek, a városokban pedig a járművek megosztására való törekvés határoz meg, a Goodyear célja a gumiabroncsok, a jármű és a környezet közötti interakció forradalmasítása. A Goodyear legújabb, Eagle 360 Urban nevű, gömb alakú, 3D nyomtatással készült abroncsa az első koncepcióabroncs, melyet mesterséges intelligencia hajt, és amely érezni, dönteni, átalakulni és kommunikálni is képes lesz majd.
Az autóipari trendeket figyelembe véve megjósolható, hogy a következő néhány évben meghatározó lesz a villamos gépek számának növekedése a járművek hajtásában. A villamos hajtás dinamikus vezetési élményt ad sofőrjének, és dinamikus fejlődési lehetőséget az Audi Hungaria Zrt-nek. Merre tart a győri e-motor?
A villamos hajtás dinamikus vezetési élményt ad sofőrjének, és dinamikus fejlődési lehetőséget az Audi Hungaria Zrt-nek. Merre tart a győri e-motor? Gulyás Gusztáv, a Járműhajtás Fejlesztés osztályvezető mérnöke mesél arról, milyen innovatív technológiákkal találkozott Győrben az elmúlt hat évben.
Mintegy 270 millió forintot nyert el a Knorr-Bremse Rail Systems Budapest vasúti fékek fejlesztésére a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivataltól (NKFIH). A projekt összköltsége meghaladja a 600 millió forintot. A Knorr-Bremse vállalatcsoport legnagyobb fékegység gyára és fejlesztő központja azt vállalta, hogy az elkövetkező két év során innovatív technológia alkalmazásával különleges, helytakarékos és kisebb súlyú fékrendszer elemeket fejleszt vasúti járművekhez.
Csaknem 150 meghívott vendég érkezett 2016. november 9-én Vásárosnaményba, hogy részt vegyen Európa egyik legmodernebb és Magyarország egyetlen OSB-üzemének hivatalos megnyitó ünnepségén. Az ünnepséget, amely, egy igényesen kidíszített raktárcsarnokban zajlott le, nagy médiaérdeklődés kísérte. A többméteres, hatásosan kivilágított OSB-lapok lenyűgöző látványt nyújtottak.
Központilag meghatározott, nemzetközi szerepet kap az Aventics Hungary Kft. újonnan létrejött termékfejlesztési részlege. A hazai csapat feladata az Egerben gyártott összes termékhez kapcsolódó fejlesztőmunka, valamint egy globális termékcsoport kialakítása.
Az energetika és az automatizálási technológiák terén piacvezető ABB gyorstöltőket szállít a tehergépjárművek és buszok gyártására szakosodott MAN Truck & Bus számára. Az elektromos buszok járműtelepi és üzem közbeni töltésre kifejlesztett gyorstöltőket a MAN a müncheni, e-buszokra szakosodott K+F létesítményeiben helyezi üzembe.
Egy 5,5 milliárd forint értékű beruházást és 210 új munkahely létrehozását jelentették be a National Instruments (NI) fennállásának 40, illetve a debreceni leányvállalat 15 éves jubileuma alkalmából az október 18-án megtartott debreceni ünnepségen.
Folyamatos a Budapesti Fejlesztési Központ dinamikus bővülése, hiszen alig négy hónappal az 1500. mérnök köszöntését követően újabb mérföldkőhöz érkezett a vállalat: az 1600. és 1700. mérnök belépése között szinte csak pár hét telt el. Az 1600. belépő dr. Veres Ágnes, a nanotechnológia szakértője. Elmondása szerint korábban egyetemi kutatómunkát végzett, de mindig is vonzotta, hogy nagyvállalatnál dolgozzon. Az 1700. mérnök Braun Péter szoftvermérnök, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen végezte tanulmányait, majd azt követően 10 éven egy távközlési óriáscég szakembereként dolgozott.
A General Electric (GE), a magyar kormány stratégiai partnereként, tovább folytatja hazai beruházásait és ipari hátterének fejlesztését. A vállalat 8 milliárd forintos beruházással Budapesten hozta létre és nyitja meg hat globális digitális fejlesztési központjának egyikét. Az új központ megnyitása révén a GE jelenlegi, 10.000 főt is meghaladó alkalmazotti létszáma 2017 végére további 400, magasan képzett szakértői pozícióval bővül az ipari internet-megoldások területén. A központ szakértői szoftverfejlesztéssel, az üzleti folyamatok és alkalmazások rugalmasságát javító informatikai megoldásokkal, informatikai infrastruktúra építéssel és működtetéssel foglalkoznak majd, továbbá adatelemzési (Big Data) megoldásokhoz nyújtanak hozzáférést a vállalat ügyfeleinek. A központot Szijjártó Péter Külgazdasági és Külügyminiszter, valamint Colleen Bell, Amerikai Egyesült Államok magyarországi nagykövetének jelenlétében avatta fel a GE, amelynek célja, hogy hagyományos ipari vállalatból 2020-ra a világ egyik legnagyobb digitális szoftvervállalatává váljon.
Az ipari robotok iránti kereslet évről évre dönti a történelmi rekordokat, és a növekedés Közép-Kelet-Európában is kiugró mértékű, ahol 2010 óta évről évre jelentősen növekszik az ipari robotok száma. Nemcsak a robotok által elvégzett munka, de maga a robotika fogalma is gyorsuló ütemben fejlődik. A robotikát érintő változásokról és a KUKA Robotics fejlesztési irányairól Orovica Szilárd ügyvezető igazgató és Görög Botond fejlesztési vezető beszélt a TechMonitornak.
Megkezdte bólyi gyáregységének átstrukturálását az Eckerle Magyarország. Megrendelés állományának folyamatos növekedése miatt nagyobb üzemegység kialakítását indította el a cégcsoport. Az ipari beszállító hatvan fröccsöntő gépet állít üzembe a hazai beruházással, mellyel várhatóan összesen 180 új munkahelyet teremt. A beruházás összértéke meghaladhatja a 1,2 millió eurót.
Szijjártó Péter külgazdasági- és külügyminiszter és Curt Michael Stoll a Festo tulajdonosa 2014. júliusában tették le az új épület alapkövét. Ugyanekkor került sor a kormányzattal kötött stratégiai együttműködés aláírására is, ez akkor a 46. volt a szerződések sorában, melyet a kormány a nemzetgazdaság szempontjából kiemelt fontosságú cégekkel írt alá.
Mi az az 5 fő tényező, ami meghatározza a projekt sikerességét, amikor egy célgép, ipari eszköz vagy más termék fejlesztéséről beszélünk? Egy új termék létrehozásánál, vagy egy meglévő átalakításánál maga a tervezési folyamat csak egy feladat az összes szükséges lépés között, de nagyban meghatározza az idők és költségek alakulását, és magát a projekt sikerességét.
A Bosch igazgatótanácsának elnöke, Dr. Volkmar Denner április 29-én, a németországi Gerlingenben éves nemzetközi sajtótájékoztató keretében ismertette a vállalatcsoport eredményeit és várakozásait. A cégcsoport jól kezdte a 2015-ös évet: az első negyedévben mintegy 13 százalékkal növelte árbevételét[1], az árfolyamhatások nélkül a növekedés 5,4 százalékot tett ki.
Átadták a Sherbiny cégcsoport új mérnöki és innovációs központját Gödöllőn, amelyet a szaúd-arábiai ipari és kereskedelmi szolgáltató cég csaknem egymilliódolláros beruházással hozott létre mintegy ötven új munkahelyet teremtve a térségben - tájékoztatta a vállalat hétfőn az MTI-t.
Tizenkétmilliárd forint összértékű beruházást hajt végre Debrecenben a Schaeffler csoporthoz tartozó, gördülő csapágyakat gyártó FAG vállalat, a német autóipari cég újabb befektetése 72 új munkahelyet teremt – jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.
Bővítette telephelyét a modellvasutak kellékeit gyártó Viessmann Kft. Bátonyterenyén; a több mint 230 millió forintos beruházáshoz közel 88 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyertek az Új Széchenyi Terv keretében - a cég erről közleményben tájékoztatta az MTI-t pénteken.
Átadták kedden a székesfehérvári Eurowind Kft. új, tehergépjármű felépítménygyártó üzemcsarnokát, amelyet a vállalkozás 275 millió forint összköltséggel, uniós források felhasználásával valósított meg.
Akkreditált innovációs címet nyert el az Észak-magyarországi Autóipari Klaszter, amelynek birtokában jelentős pályázati forráshoz juthatnak mind a klaszter, mind pedig a tagvállalatok – jelentették be sajtótájékoztatón csütörtökön, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (BOKIK) székházában, Miskolcon.
Mintegy 1,2 milliárd forint összköltségvetésű beruházás keretében modern berendezések vásárolt és helyezett üzembe a fröccsöntött műanyag kupakok gyártásával és forgalmazásával foglalkozó, székesfehérvári Bericap Bt.
A Mátrai Erőmű korábban már előkészített, de meg nem épített 400-450 megawattos blokkjának megvalósítását javasolja az Energiapolitika 2000 Társulat.
A távvezeték oszlopok felújítására és a távvezetékek optikai összeköttetésére több mint 4 milliárd forintot fordít a MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. - az erről szóló két tender eredménye a pénteki Közbeszerzési Értesítőben jelent meg.
Több mint egymilliárd forintból új, speciális, savanyított tejtermékeket fejlesztett a szegedi Sole-Mizo Zrt., a cég a kutatás-fejlesztéshez (K+F) 480 millió forintos támogatást nyert az Új Széchenyi Terv pályázatán.
Az új szekszárdi ivóvízbázis építésének kivitelezése már a félidejénél tart, a több mint ötmilliárd forintos fejlesztésre azért van szükség, mert a jelenleg használt vízbázist diklóretilén-szennyezés veszélyezteti.
Új gyártócsarnokkal bővült a debreceni Felföldi Édességgyártó Kft: a 199 millió forintból, felerészben európai uniós támogatással elkészült beruházást pénteken adta át Papp László, Debrecen polgármestere és Felföldi József tulajdonos.
Járműipari alapképzést indít a jövő évi tanévtől a tervek szerint a Miskolci Egyetem gépészmérnöki és informatikai kara, az akkreditációs folyamatok megkezdődtek - közölte Bertóti Edgár, a kar dékánja csütörtökön Miskolcon sajtótájékoztatón.
Franciaországban is bemutatkozott a szegedi lézeres kutatóközpont, a Bordeaux-ban megrendezett Magyar Ipari Napokon - tájékozatta a kutatóközpont és a párizsi magyar nagykövetség csütörtökön az MTI-t.
Elsősorban gépparkja és épületei fejlesztésére fordítja az uniós pályázaton elnyert 123 millió forintnyi vissza nem térítendő támogatást saját forrással kiegészítve a Vitép '95 Vízügyi és Építőipari Kft. - közölte a Pest megyei Szigetújfaluban működő cég ügyvezető-igazgatója az MTI-vel.
Az elkövetkező öt évben 85,6 milliárd eurót fordít a Volkswagen konszern technológiai fejlesztési beruházásokra, valamint több milliárd eurós megtakarítási programot is indít a globális piacvezető pozíció megszerzése érdekében.
Budapest, 2014. október 25, szombat (MTI) - Mintegy másfél milliárd forintos beruházással teljesen megújult a Dunavarsány Ipari Park; a főváros vonzáskörzetében lévő ipari központot 400 millió forintos uniós támogatással korszerűsítette a tulajdonos Resonator Vagyonkezelő Kft. - közölte a cég az MTI-vel.
Az 525 kV feszültség világrekordot jelent az extrudált HVDC kábeltechnológiában, megkétszerezi az energiaáramlást és a távoli megújuló energiaforrások és csatlakozások integrálását teszi lehetővé a tartomány kiterjesztésével
Berlin – 2014. szeptember 4. A Huawei, az információs és kommunikációs technológiák egyik vezető globális szállítója a mai napon az IFA (Nemzetközi Szórakoztatóelektronikai és Háztartási Gép Vásár) szakkiállításon mutatta be két legújabb okostelefonját: a prémiumkategóriás 6-inches, ujjlenyomat olvasó technológiával felszerelt Huawei Ascend Mate7-et és a Huawei Ascend G7-et. Az Ascend Mate7 piacra dobása a Huawei válasza azokra a vásárlói trendekre, miszerint a nagy képernyős okostelefonokat kezdték el leginkább keresni a felhasználók.
Két és fél milliárd forintos beruházással új üzemcsarnokot épített és szerelt fel Győrben a járműipari beszállító Qualitative Production Zrt.; a cég hosszabb távon első körös beszállítóvá kíván válni a szektorban.
Korszerűsítik Kínában a világelső szuperszámítógépet, amely így a korábbinál is gyorsabb lesz - jelentette be a Nemzeti Szuperszámítógép Központ.
Több mint 12 milliárd forint értékű komplex termelés-fejlesztési program első szakaszát zárták le kedden a Videoton vállalatcsoport székesfehérvári telephelyén.
Mintegy 1600 négyzetméterrel növeli az Audi Hungária Motor Kft. motorfejlesztő központjának alapterületét; többek között 12 fékpadot helyeznek el, amelyekkel tovább nő a kapacitás - jelentette be a vállalat.
Ultravékony szigetelőanyagot fejlesztett ki a hodászi Lad-Bau Kft. - jelentette be a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei családi vállalkozás tulajdonosa.
Egy-másfél milliárd forintos fejlesztésre készül a Greiner Bio-One Hungary Kft., az osztrák tulajdonosok egy hónapon belül dönthetnek arról, hogy Mosonmagyaróváron vagy egy tengerentúli telephelyen lesz a beruházás - közölte az MTI-vel Balogh László, a társaság ügyvezetője
A tatabányai ASG Kft. félmilliárd forintot fordít gépgyártó üzemének fejlesztésére, új megmunkáló központot vásárolnak és integrált vállalatirányítási rendszert vezetnek be - tájékoztatta kedden a cég ügyvezetője az MTI-t.
Kétmilliárd forintos beruházásban hoz létre ostyaüzemet Rétságon a dunakeszi székhelyű Urbán és Urbán Kft.; az új telephelyen olyan technológiát vezetnek be, amellyel lehetővé válik az egészséges életmódot szolgáló és diabetikus termékek gyártása is - a cég erről közleményben tájékoztatta az MTI-t csütörtökön.
Komplex fejlesztésként 2,6 milliárd forint értékű beruházás kezdődött a német tulajdonú családi cég, a Rosenberger hazai leányvállalata, a Rosenberger Magyarország Kft. jászárokszállási gyárában.
A kormány aktív eszközökkel kívánja segíteni a kis- és középvállalkozókat, hogy fokozzák digitális kompetenciájukat – jelentette ki Solymár Károly Balázs infokommunikációért felelős helyettes államtitkár egy, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által szervezett budapesti konferencián, 2014. április 22-én.
A magyar tulajdonú Kravtex-Kühne cégcsoport újdonsággal készül az április 23-i Busexpóra. A legnagyobb hazai buszgyártó bemutatja új, többfunkciós helyközi autóbuszát, a Credo Inovell 12 kétszárnyú, megnövelt szélességű utasajtóval rendelkező változatát.
A táborfalvai fémszerkezeteket gyártó Horacél Kft. 248 millió forintot meghaladó beruházással fejleszti technológiáját, melyhez 87 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert az Új Széchenyi Terv pályázatán.
Nemzetközi vizekre evez a BoatForRent.com, a világ első online hajóbérlési piactere. A magyar internetes startup már 51 országban közvetít több mint 12 000 hajót. A több milliárd dolláros hajóbérlési piacon egyelőre nincs is igazi versenytársa.
A Veritas Dunakiliti Kft. negyedmilliárdos fejlesztés keretében gyártó- és információtechnológiai eszközöket vásárolt, emellett dunakiliti telephelyén infrastrukturális beruházásokat hajtott végre - közölte az autóipari alkatrészgyártó cég.
A fiatalok képzése, szakmai támogatása alapvető jelentőségű a Siemens Zrt. magyarországi vállalatánál, ezért támogatja az Európában már kiválóan működő duális képzési rendszert. A siker érdekében a Siemens tanműhelyét és tantermeit is korszerűsíti, bővíti - tudta meg az Edupress, a cég március 5-ei sajtótájékoztatóján.
Bemutatták a MÁV saját fejlesztésű IC+ kocsijának két prototípusát szerdán a budapesti Nyugati pályaudvaron.
A veszprémi Balluff Elektronika Kft. mintegy 670 millió forintos beruházással új, az ipari automatizálásban használatos érzékelőket fejlesztett ki, és a gyártástechnológiát is megújította - tájékoztatta a Balluff Elektronika Kft. ügyvezető igazgatója az MTI-t.
Fejleszti erőmű-szerviz tevékenységét és bővíti az erőművi kutatás-fejlesztési tevékenységét Magyarországon az Alstom Hungária Zrt. - ismertették a társaság vezetői keddi budapesti sajtótájékoztatójukon.
Több mint 227 millió forint összértékű technológiai fejlesztést valósított meg nyíregyházi gyárában az autók belső borítóelemeinek gyártásával foglalkozó Eissmann Automotive Hungaria Kft. - jelentette be a társaság.
Több mint 2,5 milliárd forintot fordít logisztikai fejlesztésre és építőipari beruházásra a Pakson kikötőt üzemeltető Sygnus Kft. - jelentette be a cég ügyvezető igazgatója.
Innovatív konténeres mini vízi erőművet és egy többfunkciós turbina-szivattyút fejleszt a Ganz EEG Kft. az Új Széchenyi Terv forrásának támogatásával - közölte a társaság.
2013-ban Nyugat-Európában egymillió elektromos kerékpárt adtak el. A Bosch évente 80 millió darabot gyárt olyan precíz, kompakt és rendkívül hatékony elektromotorokból, melyek az eBike hajtásban is megtalálhatók.
Új, kapszulás mosószert fejleszt és gépsort vásárol annak gyártásához a főként kozmetikai és háztartási vegyipari termékeket előállító CFA-Hungária Kft. az idén a Baranya megyei Görcsönyben.
Építőipari tervdokumentációs folyamatokat támogató szoftvert fejleszt összesen 608 millió forintos beruházással a Bifarma Szoftverfejlesztő és Tanácsadó Kft., a cég a projekthez 452 millió forint támogatást nyert az Új Széchenyi Terv pályázatán.
A veszprémi Continental Automotive Hungary Kft. 512 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a „Magas foglalkoztatási hatású projektek komplex támogatása” című pályázati kiíráson az Új Széchenyi Terv keretében, a cég összesen 2,8 milliárd forintot meghaladó összköltségvetésű beruházást hajtott végre, tizenkét új gyártósort indított, illetve új munkahelyeket teremtett.
Egy 50 kW-os kisüzemi szélerőmű fejlesztési projektjét indítja el a kaposvári székhelyű Lakics Gépgyártó Kft. a Pécsi Tudományegyetemmel karöltve.
Létszámbővítést tervez az idén két miskolci gyárában, Hatvanban és Budapesten is a Bosch cégcsoport, amely több állásbörzén is várja az érdeklődőket a következő hónapokban.
Jelentős, 300 millió forintot meghaladó fejlesztés kezdődött a sátoraljaújhelyi Heiche Hungary Bt.-nél, az elsősorban fém alkatrészek felületkezelésével foglalkozó cég kapacitása növelését, a környezeti terhelés és az üzemeltetési költségek csökkentését várja a beruházástól - jelentette be a társaság.
A kormány jóváhagyta a "A Budapesti Szabadkikötő intermodális fejlesztése" című nagyprojektet. Az erről szóló határozat a pénteki Magyar Közlönyben jelent meg.
A nagyatádi Büttner Kft. 900 millió forintból fejlesztette technológiáját, növelte hatékonyságát és bővítette kapacitását, amelyhez 433 millió forintos európai uniós támogatást kapott.
Másfél milliárd forintot meghaladó csapágyipari fejlesztés fejeződött be európai uniós támogatással a FAG Magyarország Kft. debreceni gyárában - jelentette be a cég február 6.-án.
A gyógyászati segédeszközöket gyártó Coloplast Hungary Kft. több mint 1,5 milliárd forintból ruház be nyírbátori gyártóbázisán, a részben európai uniós támogatású fejlesztésnek köszönhetően nőhet a cég munkavállalóinak száma - közölte a dán érdekeltségű társaság közleményben február 5.-én.
Támogatással, segítséggel magyar kisvállalkozó is képes egy multinacionális cég megfelelő minőséget és mennyiséget kínáló beszállítójává válni - jelentette ki Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár a Borsod megyei Ózdon január 29-én, az elektronikai alkatrészek összeszerelésével, gyártásával foglalkozó Felkor 2000 Kft. ünnepélyes csarnokavatásán.
A jövő környezetmérnökeinek és mezőgazdasági mérnökeinek felsőoktatási képzéséhez fejleszt tananyagot a Szent István Egyetem vezette konzorcium, amelynek tagja a Nyugat-Magyarországi Egyetem és a Nyíregyházi Főiskola.
Mintegy 800 millió forintos értékben hajt végre fejlesztést a kaposvári Szabó Fogaskerékgyártó Kft. az Európai Unió támogatásának köszönhetően.
A műtrágya gyártásához szükséges új dolomitörlő üzemegységet létesít a péti Nitrogénművek Zrt. összesen 1 milliárd 764 millió forintos beruházással - közölte a szilárd és folyékony műtrágyát gyártó vállalat.
Nyomdaipari és csomagolóanyag-gyártó kisüzemet épített a Diopack Bt. Mátészalkán. A 495 négyzetméter alapterületű korszerű üzemet a Mátészalkai Ipari Parkban építtették fel. A kivitelezés során energiatakarékos építészeti megoldásokat alkalmaztak.
Erdőteleki telephelyének bővítésére nyert 400 millió forintos támogatást az SBS Szerelő Javító és Szolgáltató Kft. az Észak-Magyarországi Operatív Programból. A 667 millió forintos beruházás az Új Széchenyi Terv keretében valósul meg.
Új gyártási technológián alapuló, alacsony üzemeltetési költségű, hosszú élettartamú, környezetbarát városi hibrid autóbuszt fejlesztetett az evopro Bus Kft. az Új Széchenyi Terv keretében.
A Balluff Elektronika Kft. 62 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert el a Kutatási és Technológiai Innovációs Alap támogatási rendszeréhez benyújtott Ernyő pályázatával, a 162,7 millió forint összköltségű beruházással új szenzortechnikai elvek kidolgozása és az így megszerzett ismeretek alapján új ipari érzékelők fejlesztése valósul meg.
Közel 1,8 milliárd forintos fejlesztést kezdett meg az AWF Autóalkatrészgyártó Kft. Sárváron, a beruházás több mint harminc új munkahelyet teremt - jelentették be a Rába-parti városban tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
Expandáló (duhánypuffasztó) üzemet avattak a sátoraljaújhelyi Continental Dohányipari Zrt. telephelyén január 23-án, a csaknem kétmilliárd forintos beruházáshoz 400 millió forint támogatást nyert a kizárólag magyar tulajdonban lévő cég, amelynek létszáma a fejlesztésnek köszönhetően huszonöttel nőtt, így már több mint háromszáz embert foglalkoztat.
Mintegy kilencmilliárd forintos beruházással új gyárat hoz létre a BAT Pécsi Dohánygyár Kft. - jelentette be Páva Zsolt (Fidesz) pécsi polgármester és Tóth Attila, a cég szabályozási és kormányzati kapcsolatok vezetője január 23-á
Új munkahelyeket is teremtve bővítette gyártókapacitását Szombathelyen a passzív elektronikai alkatrészeket, főként alumínium elektrolit kondenzátorokat, fojtótekercseket és zavarszűrőket gyártó EPCOS Kft.
A 2014-2020-as európai uniós költségvetési ciklusban 13,2 milliárd forinthoz jut Kecskemét, amit városfejlesztési célokra lehet felhasználni - közölte Zombor Gábor polgármester, aki szerint a szolnoki térséggel együttműködve új gazdasági központ jöhet létre.
A tervek szerint hamarosan elindulhat a szegedi lézerközpont építése. A kivitelezésre kiírt közbeszerzési eljárás eredményét hamarosan kihirdethetik, februárban elhelyezhetik a kutatóközpont alapkövét, s ekkor el is indulhat az építkezés.
Közel hatmilliárd forintból felépült a német Knorr-Bremse magyarországi haszonjármű üzletágának új gyártó- és fejlesztési bázisa Kecskeméten. A zöldmezős beruházással, 1,4 milliárd forintos uniós és állami támogatással kialakított komplexum 19 000 négyzetméter alapterületű.
Felavatták a MÁV Felépítény-karbantartó- és Gépjavító (FKG) Kft. saját fejlesztésű és gyártású darus vasúti járműszerelvényét január 16-án a cég jászkiséri központjában.
A magyar cég új üzemcsarnokának alapkövét január 14-én tették le Mezőfalván. A létesítményben egy műanyag palack begyűjtési rendszer elindítása révén az üzem, kapacitásánál jóval nagyobb mennyiséget lesz képes begyűjteni és ezzel alapanyagot biztosíthat más, hasonló profilú cégeknek is.
Növelte árbevételét és eredményét 2013-ban a szekszárdi Jako Fémárugyár Kft., amely tavaly érte el árbevételének válság előtti, 2007-es szintjét - közölték a cég vezetői.
Folytatódik a GYSEV CARGO Zrt. soproni konténertermináljának fejlesztése európai uniós támogatással - jelentette be a vasúttársaság január 15-én.
Egyéves árbevételének mintegy harmadát költi technológiai fejlesztésre a mosonmagyaróvári Greiner Bio-One Hungary Kft. - jelentette be Balogh László ügyvezető igazgató.
Mintegy tíz százalékkal növelte 2013-ban nettó árbevételét és eredményét a lámpagyártással foglalkozó simontornyai Simotrade Kft.
Befejeződött a veszprémi naperőmű kivitelezése, a környéken egyedülálló napelempark közel négyszázmillió forintos beruházással 6800 négyzetméteren jött létre a megyeszékhely külterületén - közölte a beruházó HNS-Sun Kft.
A svájci központú, gépipari és elektronikai rendszereket gyártó Phoenix Mecano Kecskemét Kft. 1,5 milliárd forint összegű kutatási, fejlesztési pályázatot nyert, a fejlesztést 2014-ben valósítják meg – közölte Nagy Zoltán ügyvezető igazgató.
Idei termelési kapacitásának már 90 százalékát lekötötte a német Hübner Cégcsoport nyíregyházi gyára - közölte az üzemet működtető Hübner-H Gumi- és Műanyagipari Kft.
A PannErgy Nyrt. hosszú távú geotermikushő-szállításról állapodott meg az Audi Hugária Motor Kft.-vel - közölte a PannErgy december 23-án a Budapesti Értéktőzsde weboldalán.
December közepén adták át a GIA Form Szerszám- és Alkatrészgyártó Kft. új üzemcsarnokát, mely 100 millió forintos Európai Uniós támogatással épült Érden, az M6-os autópálya közelében.
A város legnagyobb foglalkoztatójának számító Flextronics letelepedése óta nem volt példa akkora léptékű ipari fejlesztésre, mint amelyhez az önkormányzat közgyűlési döntés alapján háromhektáros területet biztosít - közölte Zalaegerszeg polgármestere.
Akár évi egymilliárd forintot meghaladó forgalomnövekedést is eredményezhet a jövőben a Siemens Késmárk utcai telephelyén végrehajtott, gyártókapacitás-bővítő beruházás, melynek hivatalos átadására december 18-án került sor. Az eseményen részt vett Turóczy László, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium helyettes államtitkára, László Tamás, az üzemnek helyt adó XV. kerület polgármestere, illetve Sipos Gábor főépítész.
Biomassza energiaközpontot építtetett több mint 2,3 milliárd forintból a falemezeket gyártó mohácsi Kronospan-MOFA Hungary Kft. A mintegy 452 millió forintos hazai és uniós támogatással megvalósult beruházás lehetővé teszi, hogy a cég a működéséhez szükséges hőenergiát földgáz helyett nagyrészt a helyben keletkező melléktermékek hasznosításával állítsa elő.
Mintegy száz új munkahely jön létre annak a nagy volumenű beruházásnak az első állomásaként, amelyben egy 5600 négyzetméteres új logisztikai csarnokkal bővítette üzemét a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei, sátoraljaújhelyi Prec-Cast Kft.
Legalább 60 milliárd forintot biztosít a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) az állattartó telepekhez szükséges eszközök és élelmiszeripari gépek, technológiák beszerzésére.
Befejeződött az Európai Unió támogatásával megvalósult, több mint hárommilliárd forint értékű komplex technológiai és infrastruktúra fejlesztés a német Hübner Cégcsoport nyíregyházi gyárában - hangzott el a projekt december 13-i zárórendezvényén a nyírségi üzemben.
A magyar kormány az innovációs alapból 19 milliárd forinttal támogat 8 nagyvállalatot, hogy ezzel Magyarországon erősítse kutatás-fejlesztési tevékenységét - hangsúlyozta Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkára december 10-én a V4-ek kutatásfejlesztési infrastruktúrájának összehangolásáról szóló tanácskozást megelőző sajtótájékoztatón, Budapest
Magyarország legnagyobb teljesítményű szuperszámítógép-központját hozzák létre 2014 végére a Debreceni Egyetemen (DE) - jelentette be a DE Tudományegyetemi Karok centrumának elnöke pénteken.
November 13-án átadták a FOREST-PAPÍR Kft. új toalettpapír-gyártó üzemét Lábatlanon. A 2,5 milliárd forintos beruházással felépült üzemben évente 10 ezer tonna terméket állítanak elő.
Az Audi Hungaria Motor Kft. (AHM) és a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) megkezdte a többlépcsős, komplex beszállítói program végrehajtását - közölte a HITA december 12-én.
A mezőgazdasági gépgyártással foglalkozó csornai Hantech Zrt.-nél elkészült az a 240 millió forintos technológiai beruházás, amelyhez a cég a kormánytól több mint 80 millió forintos támogatást nyert.
Több mint 320 millió forintos beruházás keretében fejlesztette autóipari alkatrészgyártó kapacitását Ózdon a Johnson Electric Ózd Kft. A társaság az Új Széchenyi Terv Észak-Magyarországi Operatív Program keretéből 163 millió forint támogatást kapott a beruházáshoz.
Félmilliárd forintot megközelítő beruházással fejleszti technológiáját és bővíti infrastruktúráját, valamint dolgozói létszámát az észak-amerikai központú, autóipari bőrgyártással foglalkozó Eagle Ottawa Szolnokon.
A Máv-Gépészet Zrt. 70 millió forintból korszerűsítette lemezmegmunkáló csarnokát Szolnokon - tudatta a társaság december 5-i közleményben. A szolnoki üzemben felújított lemezmegmunkáló csarnokrészben a gépek telepítése a napokban fejeződik be, vasúti járművek karosszériaelemeit és lemezalkatrészeit fogják itt gyártani és javítani.
A Spar Magyarország Kereskedelmi Kft. csaknem egy milliárd forint értékben 15 új Scania/Schwarzmüller tehergépjárművet vásárolt, ezzel 72 darabra bővült a cég saját gépjármű parkja, a beruházás 45 új munkahelyet teremtett - közölte a cég december 3-án.
Hazai és nemzetközi autóipari, gépipari-, és elektromos ipari nagyvállalatoknak gyárt alkatrészeket új, mintegy 2 milliárd forintból kialakított és berendezett szolnoki üzemében a ceglédi székhelyű Ecseri Kft.
A kecskeméti Mercedes-Benz gyárban megkezdte működését a több mint ötmillió eurós beruházással létesített szerszámkészítő központ - jelentette be a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. ügyvezető igazgatója december 5-én, a gyárban tartott ünnepélyes sajtótájékoztatón.
Az Európai Unió és a magyar kormány 148,5 millió forintos támogatásával összesen 587,5 millió forintos fejlesztéssel központi nyomóhengeres nyomdagépet állított üzembe a soltvadkerti Materiál Plastik Kft.
A Huawei Technologies 30 ezer négyzetméteres új logisztikai központot nyitott Biatorbágyon. A távközlési infrastruktúrát és megoldásokat szállító vállalat új bázisát Orbán Viktor miniszterelnök, Csou Csün, a Huawei Technologies regionális elnöke és Hsziao Csien, a Kínai Népköztársaság nagykövete adta át december 3-án.
Több mint 370 millió forintból fejleszt magas igénybevételű, vasúti fékrendszerekhez szükséges membránokat az autóipari gumitermékek gyártására specializálódott Kókai Tömítéstechnikai Kft. Ajkán, a beruházáshoz a cég az Új Széchenyi Terv pályázatán 158 millió forint támogatást nyert - közölte a társaság ügyvezetője.
Kilenc kis-, illetve közepes vállalkozás letelepítésére alkalmas épületegyüttest létesített és infrastrukturális beruházást hajtott végre mintegy 350 millió forintból az ISOROC Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. Kunszentmiklóson – tudatta a cég ügyvezetője.
Geotermális energiával fűtött, elsősorban termálvízre alapozott közműrendszert terveznek létrehozni Zalaegerszegen, az északi ipari park üzemeinek fűtésére - közölte november 22-i sajtótájékoztatóján a város polgármestere.
A 2014-2020 közötti uniós költségvetési időszakban az ország egyes régiói eltérő forrásokhoz juthatnak a versenyszabályok alá tartozó tevékenységekhez nyújtható állami beruházási támogatások esetében. Az ország regionális támogatási térképének koncepcióját tartalmazó kormányhatározat a november 12-i Magyar Közlönyben jelent meg.
Három és fél milliárdos beruházást zárt le a Haribo nemesvámosi gyárában, amelyhez 800 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott az Új Széchenyi-terv keretében európai uniós forrásból. 40 új munkahelyet hoztak létre - hangzott el a cég november 13-i projektzáró rendezvényén.
A Bosch csoport újabb mérföldkőhöz érkezett budapesti központja építésében, és ennek alkalmából november 8-án bokrétaünnepséget szervezett. Az építkezés 18 milliárd forintos beruházásból megvalósuló második üteme 2015-ben fejeződik be. Az új központ összterülete a két főépülettel együtt csaknem 32 ezer négyzetméter. Az épületek elrendezése és a terek kialakítása a jól ismert egyetemi campusok mintáját követi.
Kétszázmillió forintos beruházással bővítette PET-palack feldolgozó és újrahasznosító üzemét a Sárvári HUKE Kft., amelynek új üzemcsarnokát és berendezéseit csütörtökön Illés Zoltán, a Vidékfejlesztési Minisztérium környezetvédelemért felelős államtitkára adta át.
A Dunapack 5,7 millió euró (1,7 milliárd forint) összértékű, korszerűsítő beruházást hajt végre nyíregyházi gyárában - közölte a magyar leányvállalat.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében levő ipari parkok, valamint a megye fejlesztésében való együttműködésről írt alá együttműködési megállapodást Ilenczfalvi-Szász Gábor, a Regionális Fejlesztési Holding (RFH) Zrt. vezérigazgatója és Seszták Oszkár, a megyei közgyűlés elnöke október 15-én Budapesten.
Utóbbi tíz évének legnagyobb fejlesztését zárta le az egészségügyi felszereléseket gyártó mosonmagyaróvári Nolato Kft., amely kétmilliárd forintból fejlesztette gyártókapacitását - jelentette be a projektet lezáró keddi ünnepségen a társaság értékesítésért felelős vezérigazgató-helyettese.
Gépek és szoftverek beszerzését, valamint ingatlanfejlesztést tett lehetővé a gázipari berendezések gyártásával foglalkozó nagykanizsai Heat-Gázgép Kft.-nél 220 millió forintos támogatással lezárult fejlesztés.
Európai uniós támogatással több mint 1,7 milliárd forint értékű technológiai fejlesztés kezdődött a Dunapack Kft. nyíregyházi papírgyárában - közölte az osztrák tulajdonban lévő cég PR-főmunkatársa.
A tervezett kettő helyett három új autóipari termék gyártása indulhat meg Szombathelyen a LuK Savaria Kft. gyárában, amelynek 3,3 milliárd forint értékű bővítését 1 milliárd forinttal támogatta a magyar állam és az Európai Unió - jelentette be szerdán Michael Reinig, a cég ügyvezető igazgatója.
Az Új Széchenyi Terv keretében 132,7 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a festékek és bevonó anyagok gyártásával foglalkozó, bócsai székhelyű Poli-Farbe Vegyipari Kft. pigmentpaszta-gyártás és új színkeverési technológiai rendszer kifejlesztésére – jelentette be a gazdasági társaság.
Új, óránként 20 000 palack kapacitású töltősor működik ez év tavasza óta az energiaital-gyártó Hell Energy Magyarország Kft. szikszói üzemében - jelentette be a cég.
Közel 150 millió forint összköltségű komplex technológiai fejlesztés zárult a Holocher+Bauer Magyarország Elektronikai Kft. jászberényi telephelyén, a megvalósításra hivatott projekt a cég sikeres pályázata nyomán az Új Széchenyi Terv Gazdaságfejlesztési Operatív Programja keretében 48,6 millió forint európai uniós támogatásban részesült - közölte Bocsi Attila gyárigazgató.
A magyarországi Bosch csoport 2013. július 31-én Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter részvételével adta át új budapesti központját. A magyarországi Bosch csoport az ünnepség keretében stratégiai megállapodást írt alá Magyarország kormányával. Ez az egyezmény is azt jelzi, hogy a Bosch ismét elkötelezte magát a magyarországi jelenlét, és a magyar tudástőke mellett.
A polgári alkalmazások is hangsúlyosak azon az új technológián, amelyet a Honvédelmi Minisztérium cégei és több svéd vállalat fejleszt ki közösen. Az elsősorban vadászgépek számára készülő nanotechnológiás bevonat elnyeli a radarjeleket, méghozzá a hajtómű és környezete magas hőmérsékletű elemeiben is.
A ruhaiparban már hosszú idő óta ismertek a lég- és páraáteresztő anyagok, a GE új fejlesztése most egy egészen új technológiát hozott e termékek piacára.
Technológiai park létesül a Miskolci Egyetem területén a campus tudásbázisára alapozva - közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés elnöke az egyetemen tartott sajtótájékoztatón szerdán, ahol az intézmény és a megyei fejlesztési ügynökség vezetője együttműködési keret-megállapodást írt alá.
Az Új Széchenyi Terv támogatásával megvalósuló több mint egymilliárd forintos beruházással bővíti egészségtudatos vásárlóknak szánt termékválasztékát a Sole-Mizo Zrt. - jelentette be az élelmiszer-ipari cég.
Több mint egymilliárd forintos projekt keretében fejleszti a LED alapú világítástechnikai részlegét a Philips IPSC Tamási Kft.
Az érdi székhelyű GIA Form Kft. 100 millió forintos európai uniós támogatást nyert 2012 januárjában egy új, 3300 négyzetméteres, többszintes üzemcsarnok építésére. A létesítmény várhatóan 2014 első negyedévében nyitja meg kapuit Érden, az M6-os autópálya közelében.
A korábbi tervekhez képest kevesebb műszaki tartalommal hirdetnek új közbeszerzési eljárást a Zala Megyei Kórházban a kardiológiai és szívsebészeti centrum csaknem 4,8 milliárd forintos megépítésére – adott tájékoztatást a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) június 18-án.
A Videoton Electronics Assembly Services Kft. 500 millió forintos beruházásba kezdett, illetve telephelyét is bővítette - közölte a Videoton Holding Zrt. pr-főmunkatársa.
Új, integrált és egységes informatikai rendszer kiépítésére nyert el uniós forrást az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP), a 2,8 milliárd forintról szóló támogatási szerződést május 30-án, Budapesten írták alá.
A terveknek megfelelően halad a Forest Papír gyártó és logisztikai bázisának építése Lábatlanon, a gépalapokat már kialakították a készülő csarnokban - mondta el a 2,5 milliárd forintos beruházásról május 31-én a vállalat ügyvezetője Lábatlanon.
Az Új Széchenyi Terv keretében uniós támogatással közel egymilliárd forintos technológiai fejlesztést valósított meg a vonóhoroggyártással foglalkozó Bosal Hungary Kft. Kecskeméten.
A CG Electric Systems Hungary Zrt. Forgógép divíziója a Gazdaságfejlesztési Operatív Program Komplex vállalati technológia fejlesztés című pályázata keretében elnyert támogatás segítségével mintegy 700 millió forint összköltségű fejlesztést valósított meg szolnoki telephelyének forgógép gyáregységében.
Több mint 4 milliárd forint értékű fejlesztés keretében bővítette egri gyárának üzemcsarnokát a kormányműveket gyártó ZF Lenksysteme Hungária Kft. - jelentették be a beruházás átadásakor, csütörtökön Egerben.
Félmilliárd forintos beruházással, 30 hektárnyi területtel bővítik a debreceni nyugati ipari parkot - jelentette be Herdon István, a terület fejlesztését végző Xanga cégcsoport vezérigazgatója május 23-án csütörtökön, a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.
Egymilliárd forintos, a közlekedés biztonságosabbá tételét szolgáló programba kezd a napokban a GYSEV - jelentették be a szerdai soproni projektindító rendezvényen a vasúttársaság vezetői.
A Bosch bízik abban, hogy az Európai Unió gépjárműflottákra vonatkozó, kilométerenként 95 gramm szén-dioxid-kibocsátási célkitűzése műszakilag megvalósítható - hangzott el az április végi bécsi motorszimpóziumon (Vienna Motor Symposium 2013).
Uniós támogatás felhasználásával, összesen egymilliárd forintból telepített új tubusgyártó gépsort a debreceni TU-PLAST Kft., amely így 25 százalékkal növelte kapacitását.
Elkészült és április 26-án átadták a Doherty Hungary kétezer négyzetméteres új üzemcsarnokát Orosházán. A beruházás a gépi berendezésekkel együtt 302 millió forintba került, ebből száz millió forint EU támogatás a Dél-Alföldi regionális Operatív Program keretéből.
Egészségügyi Technológiai és Orvostechnikai Szállítók Egyesülete (ETOSZ) néven új érdekképviselet kezdte meg működését.
Kilométerre „ellátó” háromdimenziós lézerkamerát fejlesztettek ki a skóciai Heriot-Watt Egyetemen. A kamera szinte minden tárgyat képes letapogatni, ám az emberi bőrt nem.
Élelmiszeripari gyártás- és technológiai fejlesztés kezdődött el a speciális puffasztott gabonatermékeket gyártó NIAS családi vállalkozásnál Békéscsabán, a beruházást a magyar állam és az Európai Unió 23,9 millió forinttal támogatta, a saját erő 13 millió forint.
A Stadler vasúti járműgyártó cég a MÁV-START Zrt.-nek 42, a GYSEV Zrt. részére 6 elővárosi motorvonatot szállít, az erről szóló finanszírozási és szállítási szerződéseket írták alá Budapesten.
Még ebben a hónapban megkezdődhet a 12 milliárd forintból megvalósuló, húszezer négyzetméteres, hétszintes központi betegellátó épület építése - közölte a Semmelweis Egyetem, miután kiderült: eredményesen zárult a Korányi-projekt kivitelezésére indított közbeszerzési eljárása.
Gyógyszeripari inkubátorházat épített Nagytarcsán az EU Pharma Gyógyszerkereskedelmi Kft. európai uniós támogatással. A cég ügyvezetője, Vámosi Béla tájékoztatása szerint a központ több mint 208 millió forintból épült meg, az uniós pályázaton elnyert összeg fele vissza nem térítendő támogatás.
Folytatják a belsőégésű motorok továbbfejlesztését a gyártók – ez derül ki a KPMG Hungária felméréséből.
A müncheni központú Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft. közel 5 milliárd forint összegű beruházással épülő új gyárának és tesztlaborjának az építését kezdték el pénteken Kecskeméten.
A technológiák drámaian különböző sebességgel fejlődnek, de bármilyen legyen is az iram, a ma igényei vezetnek a holnap változásaihoz – mondja Alan Begg, az SKF technológiai fejlesztési csoportjának rangidős alelnöke.
700 millió forint értékben fejlesztette egri telephelyét és gyártási technológiáját a Sanatmetal Kft. A cég szerepel az EU 40 legnagyobb ortopédiai és traumatológiai eszközöket gyártó vállalata között.
Magyaros nevet kapott a Gamma Zrt új páncélozott harcjárműve: RDO 3221 Komondor.
Több mint 2,1 milliárd forintos beruházással, 440 millió forint uniós pályázati támogatást felhasználva fejlesztette gyártási kapacitását az elektronikai termékek gyártásával foglalkozó EPCOS Kft. Szombathelyen.
Új központi technológiai tömb létesül az orosházi kórházban 1,44 milliárd forintból. Az épület alapkövét Dancsó József polgármester és Kalmár Mihály, a kórház főigazgatója szeptember 21-én helyezte el ünnepélyes keretek között.
A soltvadkerti, műanyag csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó Materiál-Plastik Kft. technológiai hátterét 464 millió forint összegű beruházással fejlesztette, amelyhez 100 millió forintot az Új Széchenyi Terv pályázatán nyert el, a többit saját erőből biztosította.
Közel egymilliárd forintos fejlesztést hajt végre a Veritas Kft. az idén a Győr- Moson-Sopron megyei Dunakilitin. Az európai autóipar számára üzemanyag vezetékrendszereket gyártó társaság 2012-ben mintegy 10 százalékkal növeli termelését, és a tavalyival megegyező, 10,5 milliárd forintos árbevétellel számol.
A budapesti PLIMSOLL Kft. 2011 októberében 57,7 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert az Új Széchenyi Terv keretében. A 129,3 millió forint összköltségvetésű projektben navigációs és flottamenedzsment alkalmazást fejlesztenek.
Új műanyagüzem létesül Hatvanban, a RO-NO Kft. beruházása az év végéig készül el - tájékoztatta a cég kommunikációs megbízottja szerdán az MTI-t.
Befejeződött az utazótáskákat gyártó szekszárdi Samsonite Hungária Kft. 778 millió forint összegű kapacitásfejlesztő projektje, amelynek keretében egy új termékcsalád gyártási hátterét alakították ki. A fejlesztéshez a kft. 194 millió forint támogatást nyert el az Új Széchenyi Terv forrásaiból.
Egyetlen baleset nélkül már mintegy 500 ezer kilométert tettek meg a Google saját fejlesztésű, számítógép vezérelte autói - jelentette be a vállalat blogjában.
A Prologis, Inc., ipari ingatlan tulajdonos, üzemeltető és fejlesztő vállalat, második negyedéves európai tevékenységét értékelve kiváló eredményekről számolt be.
Csúcstechnológiájú fémhulladékvágó és -tömörítő berendezést helyezett üzembe mintegy 292 millió forint ráfordításával Hevesen a fémhulladékok feldolgozásával foglalkozó METALIUM 2003 Kft.
A Specimpex Kft. építőipari adalékanyagok előállítására szolgáló gépsort szerez be európai uniós támogatással, a Szolnokon megvalósuló műszaki fejlesztés 40 új munkahely megteremtésével jár együtt.
A törökszentmiklósi ipari parkban egymilliárd forint értékben fejlesztéseket hajtottak, végre: az eddig hasznosítatlan területek közművesítése mellett egy könnyűszerkezetes üzemcsarnokkal, inkubátorházzal, valamint egy több mint 1000 méter hosszú iparvágánnyal gyarapodott az ipari terület.
Dunaújváros és környéke 2020-ra Magyarország legversenyképesebb térségévé válhat - hangzott el a Közép-Duna térségi gazdaságfejlesztési konferencián, amelynek a Dunaújvárosi Főiskola adott otthont április 18-án.
Május első napjaiban indulnak a mosonmagyaróvári Karolina Kórház nagyprojektjének építési munkálatai.
Csaknem kétmilliárd forintot nyert rehabilitációs ellátásának fejlesztésére tizenkét, konzorciumban pályázó nyugat-dunántúli kórház - erősítette meg az MTI értesülését a konzorciumot vezető Petz Aladár kórház főigazgató-főorvosa.
A tavalyi esztendőben is több magyar fejlesztést, illetve alkotást, terméket ismertek el Magyar Formatervezési Díjjal. Ezek közé tartozik a Maurer Klimes Ákos és Soldos Péter által megvalósított Sparrowbag, ami nem más, mint egy tölthető homokzsák.
A veszprémi székhelyű Balluff Elektronika Kft. mintegy hétszázmillió forintos beruházással új érzékelőket fejleszt és megújítja a gyártástechnológiát, az ipari automatizálásban használatos szenzorokat gyártó vállalat a fejlesztéshez 260 millió forint uniós támogatást kapott.
Oktatási és kutatási célokra összesen 223 millió forint értékben hirdetett pályázatot a Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE), az unió által támogatott felhívás keretében beszerzendő eszközök a legmodernebb szakmai ismeretek gyakorlati elsajátítását szolgálják, azok üzembe helyezése augusztus végére várható.
A Csaba Metál Zrt. 923,21 millió forint összköltségű fejlesztést valósít meg Békéscsabán és Szeghalmon, ehhez az Új Széchenyi Tervben 187,44 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a Komplex technológia fejlesztés és foglalkoztatás támogatása című pályázaton - közölte a társaság.