A 3M, a világ egyik legnagyobb gyártóbázisával rendelkező vállalata megnyitotta Innovációs Központját Budapesten, az Infoparkban. Az Innovációs Központban a 3M megoldásokon és alkalmazási területek bemutatásán keresztül ismerteti meg a látogatókat – a vállalat forgalmazóit, végfelhasználóit, illetve további partnereit, valamint a későbbiekben egyes felsőoktatási intézmények hallgatóit – a vállalat teljes portfóliójával.
2014 végén zajlott Miskolcon a CHEOPS műhold-radiátorainak STM modelljének (Structural and Thermal model) végső átvétele a svájci konzorciumi vezetők és az ESA-delegáltak részvételével. Az esemény kapcsán a magyar űripar jelenéről és lehetőségeiről Bárczy Tamás, a hardvert tervező Admatis Kft. ügyvezetője beszélt a TechMonitornak.
Az űrkutatás eredményei (például űrtávközlés, GPS-helymeghatározás) a mindennapi életünk részeivé váltak, amire minden okostelefon is képes: világűrből végzett Föld-megfigyelések, a mezőgazdaság termékbecslése, stb. Magyarország gazdasági lehetőségei miatt az űrtevékenységbe nemzetközi együttműködések keretén belül képes bekapcsolódni. Az orosz űrkutatással kooperálva az MTA Wigner Fizikai Kutatóközpont, Részecske és Magfizikai Intézet részt vesz az Obsztanovka (környezet) projektben, aminek a célja a Föld körüli pályán az „űridőjárás” vizsgálata. A projektcsoport feladata egy fedélzeti számítógép fejlesztése volt, amit sikeresen megoldottak. Az általuk fejlesztett számítógép már több mint egy éve működik.
Rekord mennyiségű pályázat érkezett az idei Invitel InnoMax Díjra. Az Invitel szolgáltatásaira épülő vállalati fejlesztésekben idén főszerepet kaptak az informatikai felhőt és az okoseszközöket összekapcsoló megoldások. Az idei év újdonsága, hogy civil szervezeteket is támogat az Invitel a Díjjal: a vállalat eltűnt gyermekek felkutatását segítő informatikai rendszer kifejlesztéséhez nyújt segítséget. A díjakat hagyományosan az InnoMax Gála keretében, ma adták át.
Május 15-18. között rendezik meg a 30. Shell Eco-marathon Europe versenyt Rotterdamban, Hollandiában. Ebben az évben, öt magyar csapat vesz részt saját tervezésű és építésű, speciális energiahatékony járművével a Shell Eco-marathon versenyén, hogy újabb és újabb, üzemanyag-hatékonysági technológiákkal kísérletezzen.
A vállalat mintegy 2,2 milliárd forint értékben szállított egészségügyi eszközöket a Kaposvári Egyetem Egészségügyi Centrum számára. A megrendelés keretében az ország első Biograph mMR képalkotó diagnosztikai berendezését is átadták.
A világ legjelentősebb ipari szakvásárának tartott Hannoveri Vásár 2014-es mottója (Integrált gyártás – a következő lépések) az ipar 4.0 bevezetésére és gyakorlati megvalósítására fókuszál. A Festo számára ez mindenekelőtt az ipar 4.0 különböző aspektusainak intenzív kutatását jelenti. A német cég ennek érdekében számos – többek között az OPAK, a MIKOA és a MetamoFab – kutatási projektben vesz részt, és rengeteg, a témához illeszkedő hálózathoz csatlakozott.
Az Új Széchenyi Terv 658 millió forintos támogatásával, 1,5 milliárd forint összegű kutatás-fejlesztési (k+f) beruházást valósít meg Kecskeméten a gépipari és elektronikai rendszereket gyártó a Phoenix Mecano Kecskemét Kft. – közölte Nagy Zoltán ügyvezető igazgató a kecskeméti gyárban tartott sajtótájékoztatón március 26-án.
Megkezdte működését a Bosch új Indítómotor és Generátor Fejlesztési Központja Miskolcon. A technológiák és szolgáltatások szállítója 2017-ig összesen kétmillió euró értékű beruházást tervez végrehajtani a cégcsoport miskolci autóipari gyárához tartozó új fejlesztési központban.
A Q Pharma Kft. több mint tízmilliárd forintból létesít többfunkciós tápszergyárat, mikrobiológiai labort és csomagoló üzemet a Fejér megyei Bicskén.
Környezetbiztonságos forrasztási anyagok fejlesztésére csaknem 604 millió forintot nyert uniós pályázaton egy miskolci-debreceni konzorcium; a Forr-Ász elnevezésű projekt célja, hogy környezetbarát anyaggal váltsa ki az autóiparban az ólomalapú anyagokat.
Jelentős kihívások előtt áll a magyar kutatási műszeripar, ezért rendezett beszállítói konferenciát a területen érdekelt vállalkozások számára a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) és a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Fizikai Kutatóközpontja február 26-án Budapesten.
Jelentősen nőtt a kis- és közepes vállalkozások (kkv) forrásszerzési lehetősége a Horizon 2020, közvetlenül Brüsszelből pályázható európai kutatás-fejlesztési támogatási keretben - hangsúlyozta Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) parlamenti és gazdaságstratégiáért felelős államtitkára február 4.-én, kedden a H2020 KKV Információs Napon, Budapesten.
Magyarországon a járműipar fontos szerepet játszik a gazdaság és a foglalkoztatás bővítésében - hangsúlyozta Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára január 31-én a Magyar Tudományos Akadémián rendezett járműipari konferenciát megelőző sajtótájékoztatón, Budapesten.
Ami egyedivé teszi az alábbi fejlesztést, az az, hogy a 2,8 méter hosszú, 65 cm széles és 65 cm magas prototípus-jármű az Óbudai Egyetem mérnökhallgatóinak önálló produktuma, a tervezéstől a gyártásig minden munkafázist ők végeznek tanáraik minimális segítségével.
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) és a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság által szervezett Interszputnyik workshopon csütörtökön aláírt megállapodással Magyarország aktív tagjává vált az Interszputnyik Nemzetközi Űrtávközlési Rendszer szervezet operatív döntéshozó testületének.
A tervek szerint hamarosan elindulhat a szegedi lézerközpont építése. A kivitelezésre kiírt közbeszerzési eljárás eredményét hamarosan kihirdethetik, februárban elhelyezhetik a kutatóközpont alapkövét, s ekkor el is indulhat az építkezés.
Nanoezüstöt tartalmazó oldattal vonják be a szegedi villamosok és trolik belsejét, hogy meggátolják a vírusok és baktériumok terjedését - jelentette be közös programját a Szegedi Tudományegyetem és a Szegedi Közlekedési Kft. (SZKT) a dél-alföldi városban.
Új lendületet adhat a Debreceni Egyetem (DE) műszaki karán évek óta sikeresen zajló autóépítő és fejlesztő munkának a ZF Lenksysteme Hungária járműtechnikai laboratórium, amelyet pénteken adtak át az oktatási intézményben.
A magyar kormány az innovációs alapból 19 milliárd forinttal támogat 8 nagyvállalatot, hogy ezzel Magyarországon erősítse kutatás-fejlesztési tevékenységét - hangsúlyozta Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkára december 10-én a V4-ek kutatásfejlesztési infrastruktúrájának összehangolásáról szóló tanácskozást megelőző sajtótájékoztatón, Budapest