Az UCLA Engineering kutatócsoportja nyílt forráskódú számítógépes algoritmust hozott létre, amely a gépi látást az emberi szem teljesítőképességének sokszorosára emeli. A kutatók szerint a kód egyaránt használható lesz a csúcsmodern biztonsági rendszerek arc-, ujjlenyomat- és íriszfelismerő szkennereiben, az önvezető járművek navigációs rendszereiben vagy a nagy sebességű ipari termékvizsgálatok során.
A gumiabroncs-gyártásban 117 éves múltra visszatekintő Goodyear egy olyan, jövőt idéző gumiabronccsal rukkolt elő, ami már ránézésre is teljesen eltér a jelenlegi abroncsoktól - ugyanis gömb alakú. Az egyedülálló, gömbölyű formájú koncepcióabroncs az irányíthatóságra, a biztonságra, az abroncs és az út közötti kapcsolatra helyezi a hangsúlyt.
Az UCLA rendkívül magas fajlagos szilárdsággal és merevség/súly aránnyal rendelkező szuperős, mégis könnyű fémszerkezetet kísérletezett ki. A szilícium-karbid nanorészecskékkel megerősített magnéziumból készült repülőgépek, űrhajók és autók kevesebb üzemanyagot égetnének el, de a mobil elektronikai és az orvosbiológiai eszközök gyártásában is szerepet kaphat az új fémötvözet.
Az új típusú, a regeneratív gyógyászat körébe tartozó, személyre szabott gyógyszer, amely úgy állítja helyre a hibás sejteket és szöveteket, hogy újraprogramozza DNS-üket és visszaállítja normál működésüket, már nem a távoli jövő fantazmagóriája. Bármilyen hihetetlenül is hangzik, nem sci-firől van szó: a sejt immunterápia néven ismert eljárást a való életben is alkalmazzák, és szó szerint életet menthet.
2015. október 14-16 között tartotta meg az SKF a katowicei Solution Factory Technológiai Nyílt Napjait, amire a TechMonitor is meghívást kapott. A két évvel ezelőtt megnyitott tudáscentrum a cég globális Solution Factory hálózatának része és a termelés mellett feladata a testreszabott megoldások kidolgozása is.
Pontosabb vágott élek, kisebb nyomóerő és ebből eredően hosszabb élettartam: a hajtogatott ívek ultrahangos technológiával történő vágása révén mindez kézzelfogható valósággá vált.
A Bosch 2015. augusztus 7-én nyitotta meg Budapesten a cégcsoport második legnagyobb európai autóipari fejlesztési komplexumának új központi épületét.
Az automatizált járművezetés fejlesztése nagyban hasonlít a sok darabból álló kirakós játékokhoz. A Bosch ezúttal a térképek és közlekedési információs szolgáltatások holland készítője, a TomTom segítségével illeszti helyére a kép egy újabb elemét.
A Cisco közzétette évközi IT biztonsági jelentését, amely az intelligens fenyegetéseket és a kiberbiztonsági trendeket vizsgálja. A Cisco® 2015 Midyear Security Report a Flash programhoz köthető veszélyek mellett felhívja a figyelmet a zsaroló programok fejlődésére és a Dridex trójai program folyamatosan átalakuló támadási módszereire is
Lezárult a Siemens Zrt. és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának (BME VIK) közös kutatás-fejlesztési projektje. A két és fél éves együttműködés Magyarország Kormányának támogatásával, illetve a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap finanszírozásával valósult meg. A közel 300 milliós projekt a teljesítményelektronika és az elektromos közlekedés területén az előzetes várakozásokat is felülmúló eredményekkel zárult 2015. június 30-án.
A KwakLab fejlesztőlaboratóriumában 19 kutatási-fejlesztési projekt mutatkozott be az egészségügy, informatika, vegyipar, biotechnológia, építőipar és a műanyagipar területéről.
Egyelőre az alapkutatásokat szolgálják majd, noha a szegedi ELI-ALPS Lézeres Kutatóközpont szuperlézereinek a jövőben gyakorlati haszna is lehet. Előre azonban nem látható, pontosan mely kutatási eredmények állíthatók majd az emberek szolgálatába.
A kódok, bonyolultabb kódrendszerek évekkel ezelőtt még távolinak, misztikusnak tűntek a hétköznapi ember számára, azonban az okostelefonok elterjedésével mára már mindenki találkozhat a mindennapi életben is ezek alkalmazásával, még akkor is, ha a pontos működésükről keveseknek van fogalmuk.
Szinkronban vagy önállóan, az eMotionSpheres hatásosan igazolja, hogy a sokoldalú hálózatnak köszönhetően hogyan tudnak a tárgyak ütközésmentesen mozogni a háromdimenziós térben. A beltéri GPS rendszer új utakat mutat az automatizálástechnikában, az innovatív hajtási koncepció pedig a könnyűszerkezetes építést és az energiahatékony megoldásokat forradalmasíthatja.
Az orvostudomány régóta szeretne minőségi életet teremteni a nyaktól lefelé teljesen lebénult, ám szellemi képességeik teljében lévő betegek számára. A GE Global Research és a BrainGate kutatói az agy neuronjai kibocsátott jelek alaposabb megismerésétől remélik a választ, mindezt parányi mikroelektronikai agyi implantátumok segítségével. Az ultramodern agyi implantátumok jelenthetik az agyi betegségek kezelésének jövőjét is.
A Nobel-díj, mellyel a Göttingenben dolgozó Stefan Hellt és az általa kifejlesztett STED mikroszkópiát elismerték, mérföldkő a nanovilág mikroszkópos felfedezésében. A lézerek, az aktiválható fluoreszcens jelölőanyagok és a képalkotási technikák az élő sejtek eddiginél mélyrehatóbb megismerését teszik lehetővé.
Az University of Tokyo által kifejlesztett, Kenshiro névre hallgató humanoid robot több mint 160 mesterséges izmot tartalmaz. A mintegy 100 db kefe nélküli maxon motor emberszerű mozgást ad az 1,58 m magas robotnak.