A Hankook gumiabroncsgyártó letette következő generációs kutatás-fejlesztési központja, a Hankook Technodome alapkövét Daejeon városában, ahol egyébként a cég egyik anyaországbeli gyártóüzeme is működik.
Rekord mennyiségű pályázat érkezett az idei Invitel InnoMax Díjra. Az Invitel szolgáltatásaira épülő vállalati fejlesztésekben idén főszerepet kaptak az informatikai felhőt és az okoseszközöket összekapcsoló megoldások. Az idei év újdonsága, hogy civil szervezeteket is támogat az Invitel a Díjjal: a vállalat eltűnt gyermekek felkutatását segítő informatikai rendszer kifejlesztéséhez nyújt segítséget. A díjakat hagyományosan az InnoMax Gála keretében, ma adták át.
Május 15-18. között rendezik meg a 30. Shell Eco-marathon Europe versenyt Rotterdamban, Hollandiában. Ebben az évben, öt magyar csapat vesz részt saját tervezésű és építésű, speciális energiahatékony járművével a Shell Eco-marathon versenyén, hogy újabb és újabb, üzemanyag-hatékonysági technológiákkal kísérletezzen.
A vállalat mintegy 2,2 milliárd forint értékben szállított egészségügyi eszközöket a Kaposvári Egyetem Egészségügyi Centrum számára. A megrendelés keretében az ország első Biograph mMR képalkotó diagnosztikai berendezését is átadták.
Az Új Széchenyi Terv 658 millió forintos támogatásával, 1,5 milliárd forint összegű kutatás-fejlesztési (k+f) beruházást valósít meg Kecskeméten a gépipari és elektronikai rendszereket gyártó a Phoenix Mecano Kecskemét Kft. – közölte Nagy Zoltán ügyvezető igazgató a kecskeméti gyárban tartott sajtótájékoztatón március 26-án.
Megkezdte működését a Bosch új Indítómotor és Generátor Fejlesztési Központja Miskolcon. A technológiák és szolgáltatások szállítója 2017-ig összesen kétmillió euró értékű beruházást tervez végrehajtani a cégcsoport miskolci autóipari gyárához tartozó új fejlesztési központban.
Új építőipari alapanyag, a cellulózbeton kifejlesztésén dolgozik a Könnyűbeton Innovációs Kft. a Nógrád megyei Bátonyterenyén. A több mint 800 millió forintos projekt december végén zárul, a fejlesztésen öt kutató és tíz K+F technikus dolgozik.
Győr-Moson-Sopron megye áttörés előtt áll - jelentette ki az Európai Unió új, 2014-ben induló kutatási és innovációs keretprogramját bemutató hétfői győri rendezvény előtt tartott sajtótájékoztatón a Nemzeti Innovációs Hivatal elnöke.
Jelentősen nőtt a kis- és közepes vállalkozások (kkv) forrásszerzési lehetősége a Horizon 2020, közvetlenül Brüsszelből pályázható európai kutatás-fejlesztési támogatási keretben - hangsúlyozta Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) parlamenti és gazdaságstratégiáért felelős államtitkára február 4.-én, kedden a H2020 KKV Információs Napon, Budapesten.
Ami egyedivé teszi az alábbi fejlesztést, az az, hogy a 2,8 méter hosszú, 65 cm széles és 65 cm magas prototípus-jármű az Óbudai Egyetem mérnökhallgatóinak önálló produktuma, a tervezéstől a gyártásig minden munkafázist ők végeznek tanáraik minimális segítségével.
A tervek szerint hamarosan elindulhat a szegedi lézerközpont építése. A kivitelezésre kiírt közbeszerzési eljárás eredményét hamarosan kihirdethetik, februárban elhelyezhetik a kutatóközpont alapkövét, s ekkor el is indulhat az építkezés.
Kozmetikumok és növényi gyógyszerek alapanyaga, fűszernövények kivonata készül biotechnológiával a Tolna megyei Bikácson, a cég több százmillió forintos árbevételt vár az idén.
A magyar kormány az innovációs alapból 19 milliárd forinttal támogat 8 nagyvállalatot, hogy ezzel Magyarországon erősítse kutatás-fejlesztési tevékenységét - hangsúlyozta Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkára december 10-én a V4-ek kutatásfejlesztési infrastruktúrájának összehangolásáról szóló tanácskozást megelőző sajtótájékoztatón, Budapest
Az optikai és lézerfizikai kutatásokkal foglalkozó kutatók nagy presztízsű szervezete, az Amerikai Optikai Társaság (Optical Society of America - OSA) tagjai közé választotta Hebling Jánost, aki a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) doktora, a Pécsi Tudományegyetem (PTE), az MTA-PTE Nagyintenzitású Terahertzes Kutatócsoportjának vezetője.
A kitűzött céloknak megfelelően valósította meg radiológiai képalkotó berendezések és szoftverek, valamint új világítástechnikai termékek kutatás-fejlesztését a GE Hungary Kft. egy, a Kutatási és Technológiai Innovációs Alap finanszírozásával megvalósított program keretében.
Csaknem 4 milliárd forint összköltségű tudományos park alapkövét helyezték el kedden Debrecenben, a National Instruments (NI) Hungary Kft. debreceni telephelyén; ez volt az első hazai elektronikus alapkőletétel, amelynek segítségével nyomon követhető a beruházás folyamata - közölte Ábrahám László, az NI Hungary ügyvezető igazgatója a ceremónia alkalmából.
Az innovációk védelme és támogatása érdekében a felsőoktatási intézmények, illetve a vállalatok közötti együttműködés az ipar szinte minden szegmensében jelentős mértékben hozzájárul a versenyképesség növeléséhez. A K 2013, a világ legjelentősebb műanyag- és gumiipari szakkiállítása alkalmával induló új Science Campus szakmai fórum ezt a pozitív hatást hivatott erősíteni.
Mintegy 170 millió forintos fejlesztést valósít meg a következő másfél évben a TDK-csoporthoz tartozó EPCOS Elektronikai Alkatrész Kft. Szombathelyen - jelentette be a cég.
Összesen 472 millió forintot nyert el az új generációs neutronos vizsgálóberendezések komponenseinek fejlesztése című projekthez a Mirrotron Kft., az MTA Természettudományi Kutatóközpont, és az MTA Wigner Fizikai Kutatóközpont alkotta konzorcium - közölte Kaszás György, a Mirrotron Kft. ügyvezető igazgatója.
Magyar hightech kisvállalkozások - nemzetközi tenderen megelőzve a német és svájci konkurenseket - nagy értékű műszerszállításra kaptak megrendelést a berlini és müncheni neutronközpontoktól.