Világszerte 167 millió háztartás, 23 millió vállalkozás lehet képes 2050-ig arra, hogy saját maga is tiszta energiát termeljen. Emiatt a villamos hálózatokat úgy kell átalakítani, hogy alkalmasak legyenek a kétirányú energiaszállításra, ez a jövő a villamosenergia-iparban. A megújuló energiaforrásokkal és a digitális megoldásokkal együtt ez a leggyorsabb út a dekarbonizáció felé – ezt állítja az idén a világ legfenntarthatóbb vállalata címet elnyerő Schneider Electric. Az energiahálózatok átalakítása egyben azt is segíti, hogy a világ megfelezhesse CO2 kibocsátását és elérje célját, a globális felmelegedés 1,5°C alatt tartását. A vállalat az Enlit Europe névre hallgató rendezvényen vonultatta fel újdonságait. Az Enlit Europe az energiaszektor meghatározó eseménye, Milánóban november 30. és december 2. között tartják, mintegy 500 kiállító és 10 ezer látogató vesz részt rajta, és 350 előadó osztja meg gondolatait az energiaszektor jelenéről és jövőjéről.
Egyszerű telepítés, könnyű használhatóság és kedvező ár-érték arány jellemzi a Schneider Electric APC Easy Rack PDU termékcsaládját. A hálózati elosztók új generációja az elosztószekrényektől az edge computing környezeteken át a kis és közepes méretű adatközpontokig megbízható megoldást jelent az áramellátás folytonosságának biztosítására.
Az üzemeltetők visszatérítést kaphatnak, ha hatékonyan szabályozzák energia-felhasználásukat, mert ennek segítségével elkerülhetőek a hálózati áram-kimaradások.
Az energia- és közüzemi szektorban a drónalapú megoldások piaca globális szinten évente 9,46 milliárd dollárra becsülhető – derül ki a PwC új tanulmányából, amely azt vizsgálja, hogy a pilóta nélküli légi járművek kreatív használata miként befolyásolja a vállalkozások működését.
Az ABB bejelentette, hogy felvásárolja a GE globális villamos energetikai megoldásokat szállító üzletágát, a GE Industrial Solutions-t. A GE Industrial Solutions jól megalapozott ügyfélkapcsolatokkal rendelkezik több mint 100 országban, jelentős kiépített bázisa pedig az ABB legnagyobb piacának számító Észak-Amerikában a legkiterjedtebb. A GE Industrial Solutions, amelynek központja Georgia állam fővárosában, Atlantában található, világszerte 13 500 főt foglalkoztat. 2016-ban közel 2,5 milliárd USD árbevételt ért el megközelítőleg 8%-os működési EBITDA-marzs és közel 6%-os működési EBITA-marzs mellett.
Tovább bővül a Murrelektronik Emparro-családja: a 24 V-os alkalmazásokhoz használható, új fejlesztésű, háromfázisú kapcsolóüzemű tápegységek értékes alkotóelemei az első osztályú áramellátó rendszereknek. Ezek a komponensek nemcsak kiemelkedően megbízhatóak, de beépített teljesítménytartalékukkal rendkívül nagy teljesítményűek is. Emellett pedig különösen kis helyet igényelnek a kapcsolószekrényben.
Az ELMŰ-ÉMÁSZ Nyrt. áramszolgáltató PoleDry típusú, oszlopra szerelhető kültéri száraztranszformátorokat vásárolt az ABB Kft-től. A transzformátorok megnövelt védelmet biztosítanak az áramszolgáltatói infrastruktúra kültéri elemeinek ezzel is hozzájárulva az üzembiztosabb áramszolgáltatáshoz és gazdaságosabb működéshez
Az energetika és automatizálás területén globális vezető ABB bemutatta a világ első 3D-nyomtatású irodaépülete, a dubaji „Office of the Future” számára szállított intelligensépület-technológiáját. Az ABB biztosítja a világítás vezérlést, a földelési rendszert, a villám- és túlfeszültség-védelmet, a fő- és alelosztókat, a villamos szerelvényeket, valamint a kábelrendező rendszert.
13 az 5 200-ból. Nem hangzik túl soknak, mégis az utóbbi évek legjelentősebb magyar kiállítói részvételét ezzel a két számmal lehet a legszemléletesebben kifejezni. A világ legnagyobb ipari szakkiállításán a közösségi stand mellett önálló magyar kiállítók is részt vettek, és véleményüket, tapasztalataikat – a teljesség igénye nélkül – most a TechMonitor olvasói is megismerhetik.
Egyetlen rendszerbe integrált, szünetmentes villamosenergia-elosztás az energiaellátás biztonságának és a villamosenergia-rendszer védelmének növelésére adatközpontokban és kórházakban.
A nukleáris energia Magyarország villamosenergia-ellátásának 60 százalékát adja majd 2030-ra, szemben a jelenlegi 40 százalékkal - mondta a nemzeti fejlesztési miniszter hétfőn Budapesten, a külgazdasági szakdiplomaták részvételével évente megrendezett Külpiaci Értekezleten.