A Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) 2020-ban is meghirdeti a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) stratégiai partnerségével, valamint a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) főtámogatásával. A megmérettetés keretében immár 29. alkalommal fogják elismerni a legkiválóbb hazai innovációs teljesítményeket. Nevezni 2021. február 10-ig lehet.
Mivel a koronavírus járvány még mindig milliók életét befolyásolja szerte a világon, Halloween ünnepe várhatóan nagyon más lesz majd idén. A háztól házig járás lehetősége sokak számára ijesztő, ha nem egyenesen veszélyes programmá vált.
A nonprofit szervezetek számára idén is megnyílt a lehetőség, hogy innovatív ötleteik megvalósításához anyagi és szakmai segítséget kapjanak. Az infokommunikációs szolgáltató Invitech már tizenegyedik alkalommal írta ki az InnoMax-díj pályázatát, amelynek fókuszában továbbra is a fenntarthatóság, az egészségügy, a köznevelés és a felzárkóztatás áll, de most először helyet kap benne a digitális oktatással kapcsolatos eszközbeszerzések támogatása is. A díjak odaítéléséről a neves zsűri dönt, de egy civil szervezet ez alkalommal is a nagynyilvánosság szavazataival juthat jelentős támogatáshoz.
Kreatví fiataloknak 5 milliót forint jutalom és támogatás, az eredményes tanároknak és középiskoláknak 10-10 millió forint jutalom, illetve támogatás.
Szeptember 17-én rendezte meg először a MOHAnet Mobilsystems Zrt. az IoT Live Show-t Budapesten, amelyen 14 hazai vállalat mérte össze legújabb IoT fejlesztését. A szakmai versenyen számos izgalmas M2M fejlesztést láthatott a közönség, a legjobb IoT megoldásért járó fődíjat az IoT Hungary Zrt. nyerte. Különdíjas lett a Clico Hungary, az AgroSense és a Waterscope Monitoring.
IoT megoldások versenyét szervezi meg a MOHAnet Mobilsystems Zrt. szeptember 17-én a Lurdy Konferencia és Rendezvényközpontban. Az IoT Live Show-n egy szakmai verseny keretében 15 hazánkban tevékeny vállalat, köztük a Telenor Magyarország, az Antenna Hungária, a Konica Minolta mutatja be „okos megoldását”, amelyeket a prezentációk után ki is próbálhat a szakmai közönség. A győztes megoldásról a közönség szavazata dönt.
A FANUC Olimpia – Robotikai Verseny a hivatalos válogatója az Euroskills és Worldskills szakmák versenyének, melyeken először fog szerepelni a robotika, mint külön szakma. És mostantól magyar versenyzőnek is szurkolhatunk!
A 29. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny zsűrije 99 benyújtott pályázat közül választott ki 10 díjazott projektet, valamint 11 témát kiemelt dicséretben részesített. A verseny fővédnöke Dr. Palkovics László, innovációs és technológiai miniszter és Dr. Kásler Miklós, emberi erőforrás miniszter volt, a zsűrielnök pedig Dr. Jakab László, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar professzora. A díjazottakról és további 43, kidolgozott pályázatról szóló kiadvány a következő linken nyitható meg. Az eredményhirdetésről, ill. az elsődíjasokról szóló rövidfilm pedig itt érhető el. A Magyar Innovációs Szövetség a mai nap meghirdette a 30. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyt is.
A zsűri kiválasztotta a 29. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny középiskolás résztvevőinek legjobb projektjeit, a hivatalos eredményhirdetésre június 8-án – a jelenlegi helyzet miatt – online módon kerül sor.
Az Innovációs Nagydíjon kívül, összesen hét innovációs díj kerül átadásra, március 27-én az Országházban, azon társaságok számára, melyek 2020. február 12-ig beadják jelentkezésüket.
Az unikornisok (az egy milliárd dollár értéket meghaladó értékű vállalkozások) következő generációját kutatja új pályázati programjával, a PowerUp! Challenge-dzsel az InnoEnergy Kelet-Közép-Európában.
A Fujitsu nyerte az Airbus helikoptereihez a legpontosabb automatikus előrejelző karbantartási MI-megoldás fejlesztésére kiírt „Airbus AI Gym” versenyt. A győztes megoldás 93%-os pontossággal működik; azonosítja az érzékelők szokatlan működését, és korai stádiumban jelzi a járműhibákat.
A Magyar Innovációs Szövetség, az ITM-mel és az NKFIH-val együtt, keresi azokat a gazdasági társaságokat, ill. szervezeteket, melyek 2019-ben kiemelkedő innovációs tevékenységgel, jelentős üzleti hasznot értek el. Az Országházban, nagy nyilvánosság előtt átnyújtandó Innovációs Nagydíjra és további hét innovációs díjra, 2020. február 12-ig lehet jelentkezni.
Az infokommunikációs infrastruktúra-szolgáltató tizedik alkalommal hirdeti meg patinás seregszemléjét, amelyre a digitalizációra és az innovatív megoldásokra fogékony nonprofit szervezetek jelentkezését várja a pályázati kiírás szerinti témakörökben (esélyegyenlőség, fenntarthatóság, egészségügy, oktatás). Az Invitech InnoMax Díj tavalyi pályázatán egy animációs lézerprojektor terve, egy kórházi szolgáltatásokat értékelő online felület, egy egészséges, környezettudatos táplálkozást támogató alkalmazás, a társadalmi szolidaritás eszméjét népszerűsítő online játék, valamint egy hátrányos helyzetű emberek integrációját segítő vendéglátóhely is a nyertesek közt volt.
Nagy várakozás előzi meg az ABB FIA Formula-E bajnokság 6. idényét. A 14 állomást számláló versenysorozat helyszínéül a világ 12 nagyvárosa szolgál majd, köztük a szaúd-arábiai Diriyah ősi települése, ahová a sorozat november 22-én és 23-án ismét visszatér. A nagy sajtóvisszhangot kiváltó fejlemények valóságos áradatával induló új idény a Formula-E versenyek gyors ütemben növekvő látogatottságának lendületére és az elektromos járművek használatának globális szinten érzékelhető hirtelen felfutására alapoz.
2019. november 8-án Győr városa köszönthette 74 ország legügyesebb és legkreatívabb 8-25 év közötti robotprogramozóit az Olimpiai Sportparkban. A versenyen több, mint 420 csapat 1200 versenyzője bizonyíthatta tudását a világ minden pontjáról. Hazánkat összesen 6 csapat képviselte – minden kategóriában és korosztályban egy. A hétvége alatt közel 12.000 látogatót fogadott a rendezvény. Az Edutus Egyetem büszkén jelenti ki, hogy egy rendkívül sikeres és magas színvonalú világdöntőt tudhat maga mögött, amely hazánk történetében az eddigi legnagyobb oktatási és szakmai versenynek mondható.
A korábban megrendezett Konstrukciós Versenyek folytatásaként a Divelex Bt. Országos Elektronikai Konstrukciós Versenyt hirdet meg a 2019/20-as tanévre az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának védnökségével, szponzorok támogatásával, a Divelex Bt. (az egységes építési- és mérési feladat kidolgozója és szállítója) szervezésében.
A 2019. év legtehetségesebb fiataljai május 29-én és 30-án az Ericsson Magyarország Kft székhelyén, az Infoparkban, szeptember 21-én pedig a Tudományok Fővárosa c. egész napos eseményen mutatták be innovatív munkájukat. A legjobbak továbbá megtekinthetőek lesznek a Kutatók Éjszakáján is az Ericssonban, szeptember 27-én.
Idén harmadik alkalommal rendezik meg az Országos IT Megmérettetést, amely a magyarországi IT szakemberek legnagyobb online szakmai versenye. „A gépezők viadala” szlogennel futó, hét héten át tartó játékos versenysorozatra augusztus 21-től lehet nevezni. A verseny 20+1 kategóriájának feladatai a legmodernebb technológiák – így például az önvezető autók szoftvereinek programozása vagy a blokklánc rendszerek védelme – köré épülnek és elsősorban a résztvevők naprakész, alkalmazható tudását mérik. Az idei megmérettetésre azokat a még nem szakmabeli jelentkezőket is várják, akik szeretnék felmérni, hogy alkalmasak lennének-e a jövőben programozónak.
A Kínai Ifjúsági Tudományos és Technológiai Innovációs Versenyt (China Adolescent Science & Technology Innovation Contest) 1985 óta minden évben megrendezik más-más kínai városban. A verseny célja, hogy elősegítse a kreatív gondolkodást és a projekt munkát középiskolás diákok körében, tudományos és műszaki területen, és feltárja a tehetségeket. A versenyre évente több mint 500 diák kvalifikálhatja magát Kínából, Hong Kongból és Makaóról.
Tizenegy országból regisztráltak versenyzők a RECCS Tésztahíd-építő Világbajnokságra, de idén is sikerült az Óbudai Egyetem Bánki Karának megtartani híd kategóriában felállított világcsúcsát a május 23-án az Óbudai Egyetemen megrendezett versenyen. Kilencedik alkalommal mérkőzhettek meg a hallgatók, ahol a 11 regisztrált országból 9 nemzet képviselte magát összesen 19 csapattal, 22 tésztahíddal. A világcsúcsot híd kategóriában továbbra is a Bánki Kar egyik csapata tartja 570,3 kilogramm teherbírással. A versenyzők 2019-ben is bebizonyították, hogy pontos tervezéssel óriási terhelést bírhat ki az egy kilogramm tésztából készült híd.
A 3M immár harmadik alkalommal rendezte meg parázs összecsapását, a Szikrák Harcát május 14. és 17. között az Ipar Napjai kiállításon. A megmérettetésen kiderült, ki az, aki a legjobban tudta kamatoztatni a 3M Cubitron II hatékony és villámgyors munkavégzést biztosító csiszolókorongokban rejlő lehetőségeket.
Az Idén 11 országból összesen 25 csapat méri össze mérnöki tudását, a RECCS Tésztahíd-építő Világbajnokságon, melyet május 23-án rendeznek meg az Óbudai Egyetemen. A nemzetközi eseménynek kilencedik alkalommal ad otthont az óbudai felsőoktatási intézmény.
Tizenegyedik alkalommal rendezik meg a Targoncakupa nevű ügyességi versenyt a hazai targoncások körében. A technikás, ugyanakkor játékos feladványokkal idén mintegy 250 magyar szakember – köztük 8 nő birkózik meg. De mi is ez a verseny, és miért választja egyre több hölgy ezt a nem éppen nőies szakmát?
2019. április 25-26. között rendezték meg Salgótarjánban „Az év SOLID EDGE diák tervezője 2019!” versenyt a Siemens PLM Software Smart Expert Partnere minősítéssel rendelkező graphIT Kft. és a Salgótarjáni Szakképzési Centrum szervezésében. Az országos verseny döntőjébe jutott 16 diák a szervezők elmondása szerint már az iparban is megállná a helyét.
Tizenkettedik alkalommal, május 9-11. között rendezik meg Egerben a mérnökhallgatók által tervezett és épített, sűrített levegővel hajtott járművek versenyét, az immár az Emerson szervezésében megvalósuló Nemzetközi AVENTICS Pneumobil Versenyt. A háromnapos eseményen a kitartásukról, az irányíthatóságukról és a gyorsaságukról tehetnek tanúbizonyságot az Emerson AVENTICSTM pneumatika komponenseivel épült járművek.
2019. április 16-18. között az Óbudai Egyetem adott otthont a magyar műszaki felsőoktatás egyik jelentős, minden évben megrendezett hallgatói szakmai seregszemléjének, a XXV. Jubileumi Országos Ajtonyi István Irányítástechnikai Programozó Versenynek. A köztudatban PLC verseny néven ismert szakmai vetélkedőt a házigazdák Zalotay Péter néhai főiskolai docens emlékének ajánlották, aki már a verseny alapításában is részt vett, és a hazai PLC oktatás egyik kiemelkedő egyénisége volt.
Az Invitech InnoMax Díjának középpontjában ebben az évben a nonprofit szervezetek innovációs törekvéseinek felkarolása állt. Az infokommunikációs cég pályázatán többek között egy animációs lézerprojektor terve, egy kórházi szolgáltatásokat értékelő online felület, illetve egy egészséges, környezettudatos táplálkozást támogató alkalmazás is a győztesek közt volt.
Április 5-én zajlott az Országos Solid Edge és Edgecam Verseny, mely 7. alkalommal került megrendezésre. Az ország különböző helyeiről, valamint a határon túli szakiskolákból jelentkező középiskolás diákok, az Enterprise Group PLM divíziója és NCT Akadémia közös rendezvényén versenyeztek az elsőbbségért és persze az értékes nyereményekért.
Budapest, 2019. április 10. – A Pécsi Tudományegyetem öt hallgatója nyerte meg az Epson pályázatán meghirdetett hat ipari robot egyikét. Az ipari és tudományos területről érkező zsűriben helyet foglalt a Magyar Tudományos Akadémia egyik Kutatóintézetének tudományos munkatársa is.
Az április 13-án második alkalommal rendezi meg az Ikarus BSE Sporttelepen a Jövő Mérnökei Focikupát a PromoSport Kft, amely másfél évtizede foglalkozik élsport, illetve szabadidős sportesemények lebonyolításával.
A graphIT Kft. és a Salgótarjáni Szakképzési Centrum meghirdeti „Az év SOLID EDGE diák tervezője 2019!” versenyt, melyre bármely nappali tagozatos diák (középiskolás, főiskolás vagy egyetemista – diákigazolvány bemutatásával) pályázhat!
Az Enterprise Group PLM üzletág filozófiájának szerves része, valamint szakértő csapatának kiemelt célja a gépészeti tanulmányokat folytató diákok felé irányuló tehetséggondozás. Ennek a tevékenységnek keretében az Enterprise Group közép- és felsőoktatási intézményekkel alakít ki együttműködési rendszereket, melyek magukba foglalják a diákok számára szervezett egyedi képzéseket, előadásokat és szakmai gyakorlati lehetőséget.
Az Innovációs Nagydíjon kívül, összesen hat innovációs díj kerül átadásra, március 28-án az Országházban, azon társaságok számára, melyek 2019. február 13-ig beadják pályázatukat.
A 2018/2019. évi Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny 23 tagú szakmai zsűrije a beérkezett pályázatok 66%-át javasolta kidolgozásra. Összesen 116 fiatal folytatja a kutatási és innovációs tevékenységét a több mint 2,5 millió forint összegű ösztöndíjakért.
A verseny utolsó hónapjába lépve összeállt a robotika iparági, tudományos és politikai szakemberei alkotta zsűri. Az Epson büszkén jelenti be a 2018-as „Nyerjen egy robotot!” versenyének zsűrijét, amelyet Európa különböző részein, az iparág, a kutatás és a politika területén dolgozó öt szakértő alkot. Ők bírálják majd el az európai, közel-keleti és oroszországi pályázók számára most először meghirdetett versenyre beérkező pályázatokat, és a legjobbak Epson T sorozatú robotot nyerhetnek.
Az Invitech idén is meghirdeti az ország egyik legnépszerűbb innovációs seregszemléjét. Az InnoMax Díj célja, hogy az infokommunikáció gyorsan változó világában születő új technológiák minél szélesebb körben terjedhessenek el. Az idei kiírás fókuszában a nonprofit szervezetek innovatív törekvéseinek támogatása áll. Emellett az Invitech egy új kategóriát hirdet meg kistelepülések számára, melyre tavasztól lehet pályázni.
A korábban megrendezett Konstrukciós Versenyek folytatásaként a Divelex Bt. Országos Elektronikai Konstrukciós Versenyt hirdet meg a 2018/19-es tanévre az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának védnökségével, szponzorok támogatásával, a Divelex Bt. (az egységes építési- és mérési feladat kidolgozója és szállítója) szervezésében.
Alle zwei Jahre treffen sich die besten Techniktalente zu den WorldSkills Germany-Berufswettbewerben und suchen Deutschlands Champions im CNC-Drehen, CNC-Fräsen und in der Polymechanik. Der nationale Wettbewerb vom 18. bis 21. September fand auf der Messe AMB in Stuttgart statt. Mit dabei und nach vier intensiven Tagen Deutscher Meister im CNC-Fräsen: Tim Baur, im vierten Jahr der Ausbildung zum Industriemechaniker bei CHIRON.
Sipos Kristóf Balázs és Takács Zoltán nyerte el a szeptember 26-28. között Budapesten rendezett EuroSkills aranyérmét mechatronikában.
A Magyar Innovációs Szövetség 2018. október 2-án, az Ericsson Magyarország székhelyén 28. alkalommal hirdette meg középiskolások számára, az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyt az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Innovációs és Technológiai Minisztérium és az M5 Csatorna közreműködésével, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával, az NKFI Alapból.
Az RS Components (RS) egy globális többcsatornás forgalmazó ma útjára indított egy tervezési versenyt a kivitelezői és gyártói közösséget tömörítő DesignSpark honlapján, amelynek keretében 1500 £ értékű RS termék nyerhető.
A magyar felsőoktatás hagyományosan legnagyobb, kétévente lebonyolításra kerülő hallgatói tudományos seregszemléjére, a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára kerül sor 2019 tavaszán. A 2015-ben megrendezett XXXII. OTDK Műszaki Tudományi Szekciójának sikerére alapozva az Óbudai Egyetem ismét 2019-ben a Had- és Rendészettudományi, valamint az Informatika Tudományi Szekció házigazdája lesz.
Ismét rajthoz áll a londoni Eco-marathonon Magyarország leghatékonyabb elektromos autója, a SZElectricity. A Széchenyi István Egyetem oktatói és hallgatói által készített elektromos versenyautó a Bridgestone jóvoltából olyan ultrakönnyű, kis gördülési ellenállású, nagy átmérőjű Ologic abroncsokkal indulhat az elektromos autók legnagyobb világversenyén, amelyek súlya mindössze 1,5 kilogramm, gördülési ellenállása pedig 30%-kal alacsonyabb, mint a hagyományos abroncsoké. A pénteken és szombaton megrendezésre kerülő versenyen az elektromos autóknak 35 perc alatt kell minél nagyobb távot megtenniük a lehető legkisebb energiafelhasználással, amelyben kulcsszerepe lesz a különleges abroncsoknak.
A 27. alkalommal meghirdetett Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny legjobb, legtehetségesebb fiatal feltalálóinak és tudósainak 10 díjat, 2 különdíjat és a díjakkal járó közel kétmillió forint ösztöndíjat osztott ki a június 5-ei eredményhirdetésen versenyt szervező Magyar Innovációs Szövetség, Dr. Pakucs János a szervezőbizottság elnökének aktív közreműködésével. A leglátványosabb pályaművek kétnapos kiállításon tekinthetők meg az Ericsson Magyarország székházában.
A Schneider Electric adatközponti megoldása, a HyperPod™ elnyerte az „Év innovatív adatközponti megoldása” címet az idei DCS Award versenyen. A közönségszavazással megítélt elismerés jól igazolja a vállalat innovatív és vezető tevékenységét az adatközpontok piacán.
Újabb nívós elismerést nyert az Aventics Hungary Kft.: a Nemzetgazdasági Minisztérium által is támogatott „Év gyára 2017” versenyen a legfelkészültebb Ipar 4.0 gyár díjat érdemelte ki az egri vállalat.
Idén hat országból összesen nyolc csapat méri össze mérnöki tudását a RECCS Tésztahíd-építő Világbajnokságon, melyet május 24-én rendeznek az Óbudai Egyetemen. Immár nyolcadik alkalommal izgulhatunk a magyar csapatokért a versenyen, és van is miért, hiszen híd kategóriában a világcsúcsot hazánkat képviselve az Óbudai Egyetem Bánki Karának egyik csapata tartja. Több országból - például Romániából és Lettországból - is érkeznek visszatérő versenyzők, hogy ismét bemutassák mérnöki kreativitásukat, hogy pontos tervezéssel milyen hihetetlen terhelést bírhat ki egy 1 kilogramm tésztából készült híd.
Hazaérkezett Pittsburghből az a magyar fiatal, aki a 2018. május 13-18. között megrendezett Nemzetközi Tudományos és Innovációs Versenyen (Intel ISEF) vett részt. Az idén már több mint 1800, 21 év alatti fiatalt hívtak meg a rendezvényre, 75 országból.
Rengeteg innovatív megoldást, számtalan izgalmat és drámai pillanatot hozott a XI. Nemzetközi Aventics Pneumobil Verseny, aminek idén is az egri Érsekkert adott otthont. Május 11-12-én 9 ország, 20 egyetemének 36 csapata állt rajthoz, s ezúttal magyar siker született: a kecskeméti Neumann János Egyetem Jok-Air csapata nyerte az "AVENTICS legjobb Pneumobilja" díjat.
Mérnökhallgatók által tervezett és épített, sűrített levegővel hajtott járművek csapnak össze ismét Egerben. Május 11-12-én 9 ország, 20 egyetemének, 40 csapata csapat méri össze tudását a XI. Nemzetközi Aventics Pneumobil Versenyen. Normál és szenior kategóriában, 3 versenyszámban állnak rajthoz az egyetemisták.
54 fiatal versenyző mutatta be kiemelkedő tudományos, ill. műszaki projektjét az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny bírálóbizottsága előtt. A zsűri kiválasztotta a legjobbakat, amelyek a június 5-6-i kiállításon megtekinthetők lesznek az Ericsson Magyarország K+F Központjában, ahol egyúttal az odaítélt díjak átadására is sor kerül.
Először díjazhatnak Magyarországon női targoncavezetőket, ha képesek legyőzni férfi versenytársaikat. Ez idén május 17-én derül majd ki, ugyanis a Linde targoncakupa versenyen ezúttal női nevezőket is várnak, akikre pontosan ugyanazok a nehéz technikai feladatok várnak, mint az erősebbik nemre. A tét nem kevesebb, minthogy, ki nyeri az év targoncavezetője díjat, és ki jut tovább a németországi Nemzetközi Targonca Kupára.
Egyetemisták és középiskolások együtt versenyeznek Salgótarjánban „Az év SOLID EDGE diák tervezője” címért. A milliós jutalommal járó elsőségért huszonöt tanuló, illetve hallgató, közte egy lány a Salgótarjáni Szakképzési Centrum oktatótermeiben csütörtökön száll versenybe – pénteken hirdetnek eredményt.
Idén szeptember 26-28. között Budapesten a EuroSkills versenyen mérhetik össze tudásukat, ügyességüket és tehetségüket Európa legjobb fiatal szakemberei.
Idén első alkalommal került megrendezésre a SOLIDWORKS diákverseny, amelyen az ország legjobb diák CAD modellezőit kerestük. A versenyt két kategóriában hirdette meg az EuroSolid Kft. egyetemi/ főiskolai, valamint szakközépiskolás diákok számára. A pályaművekkel egyénileg, illetve csapattal is lehetett pályázni. A versenyen indulóknak első körben egy használati tárgyat kellett megtervezniük és február 28-ig leadniuk. A beküldött anyagok közül a zsűri értékelése alapján kategóriákként a legjobb 7 pályamunkát beküldőt hívta meg a második fordulóba.
Kilenc ország, huszonkét műszaki egyetemének csapatai vesznek részt májusban a XI. Nemzetközi Aventics Pneumobil Versenyen, ahol mérnökhallgatók által épített, sűrített levegő hajtású járművek csapnak össze technológia, valamint ügyesség terén az egri Érsekkertben. A diákok már megkapták igényelt alkatrész csomagjaikat az elmúlt hetekben, azonban az összeszereléssel párhuzamosan a versenyszabályzat ismeretét is igazolniuk kell a versenyzőknek, a pneumobilok működéséről pedig rövid videókat várnak még áprilisban a szervezők.
A 2017. évi Magyar Innovációs Nagydíjat az a társaság kapja, amely a 2017. évben a legnagyobb jelentőségű, nagy hasznot hozó innovációt valósította meg. Az évente kiadásra kerülő Innovációs Nagydíj (bronz kisplasztika és jelentős pénzjutalom) az elmúlt időszakban a gazdasági élet egyik legjelentősebb elismerésévé vált.
Tizenegyedik alkalommal rendezik meg Egerben 2018. május 10-12. között a Nemzetközi AVENTICS Pneumobil Versenyt. Jövőre ötven, mérnökhallgatók által tervezett és épített, sűrített levegővel hajtott jármű mérheti össze tudását az Érsekkertben. A diákok innovatív műszaki megoldásai, az izgalmas csaták és számos különdíj mellett, 2018-ban az egyetemi pontverseny, valamint az "AVENTICS Legjobb Pneumobilja 2018" díj nyertese is 1.000.000 Forintos jutalommal térhet haza.
A korábban megrendezett Konstrukciós Versenyek folytatásaként a Divelex Bt. Országos Elektronikai Konstrukciós Versenyt hirdet meg a 2017/18-as tanévre az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának védnökségével, szponzorok támogatásával, a Divelex Bt. (az egységes építési- és mérési feladat kidolgozója és szállítója) szervezésében.
Az Invitech Solutions október elején ismét meghirdette az egyik legnépszerűbb hazai innovációs seregszemlét. Az Invitech InnoMax Díj célja, hogy komoly, érdemi támogatással segítse valóra váltani azokat az ötleteket, amelyekkel jobbá tehetjük életünket, mindennapjainkat. Az idén már nyolcadik alkalommal kiírt pályázaton, két – a Business, valamint a Nonprofit és civil – kategóriában lehet indulni. A nevezési határidő: 2017. október 31.
A Magyar Innovációs Szövetség 2017. október 4-én, az Ericsson K+F Központjában 27. alkalommal hirdette meg középiskolások számára, az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyt az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az M5 Csatorna közreműködésével, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával, az NKFI Alapból.
Megdőlt az eddigi, 2011-es világcsúcs TARTÓ kategóriában az Óbudai Egyetem RECCS Tésztahíd Építő Világbajnokságán. Az új rekordot az iráni Islamic Azad University csapata állította fel 666,3 kilogrammal, 55 kilóval meghaladva a korábbi csúcsot. HÍD kategóriában most nem született új világcsúcs, a legnagyobb terhelést kibíró hídszerkezetet idén az Óbudai Egyetem egyik csapata mutatta be, mely 421 kilogramm után reccsent össze. Mindkét kategóriában az Óbudai Egyetem tartotta és HÍD kategóriában tartja továbbra is a világcsúcsot.
Nemzetközi AVENTICS Pneumobil Verseny, melyet május 5-6-án rendeztek meg Egerben. A sűrített levegővel hajtott járművek jubileumi megmérettetésén hét ország, negyvenhat csapata mérte össze tudását. A tizedik versenyen külföldi siker született először a verseny történetében. Az AVENTICS legjobb Pneumobilja díjat a lettországi ″BEST-Riga″ csapat nyerte, miután két fő kategóriában is az élen végeztek.
Mérnökhallgatók által tervezett és épített, sűrített levegővel hajtott járművek csapnak össze ismét Egerben, május 5-6-án negyvennyolc csapat áll rajthoz a X. Nemzetközi Aventics Pneumobil Versenyen. Normál és szenior kategóriában, három versenyszámban mérhetik össze a tudásukat az egyetemisták.
A hazai PLC programozással és ipari automatizálással foglalkozó egyetemi szakok, műhelyek legjelesebb oktatói és hallgatói mérték össze tudásukat Veszprémben. A programozó versenyre több mint 20 csapat, mintegy 100 résztvevő érkezett, akik valós ipari feladatok megoldásában vettek részt.
Tizedik alkalommal szervezi meg az Aventics Hungary Kft. a Nemzetközi Aventics Pneumobil Versenyt május 5-6-án, Egerben. A tervdokumentációt ötvenkét csapat készítette el sikeresen, így félszáznál több jármű állhat rajthoz az egyetemisták jubileumi futamán.
Összesen hét innovációs díjat - köztük a Magyar Innovációs Nagydíjat -adják át az Országházban, március 29-én. A zsűri elsősorban a gazdasági mutatók - 2016-ban, az üzleti hasznosítás során elért többleteredmény vagy többlet árbevétel - alapján választja ki a legnagyobb jelentőségű sikeres innovációkat.
A korábban megrendezett Konstrukciós Versenyek folytatásaként a Divelex Bt. (az egységes építési- és mérési feladat kidolgozója és szállítója) Országos Elektronikai Konstrukciós Versenyt hirdet meg a 2016/17-es tanévre az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának védnökségével és a szponzorok támogatásával.
A Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) 26. alkalommal hirdette meg középiskolások számára, az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyt, az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az M5 csatorna közreműködésével, 2016. október 6-án, az Ericsson K+F Központjában.
Éves előadássorozatát indította el az Aventics Hungary Kft., melynek keretében olyan hazai- és határon túli felsőoktatási intézményeket látogat meg a cég, ahol műszaki mérnökképzés folyik. Az egyetemi roadshow-n a pneumatikus technológia mellett, a diákok bepillanthatnak a léghajtányok izgalmas világába, valamint megismerkedhetnek a pneumobilok jövő évi, tizedik nagyversenyének hivatalos kiírásával is.
Szabó Zoltán, a 29 éves magyar fizikus nyerte a GE globális informatikai versenyét, amelyben a GE legokosabb számítógépeinek beszélgetését kellett megfejteniük a résztvevőknek. Világszerte több mint 1.000 IT szakember, szoftvermérnök és adattudós, valamint profi és amatőr programozó kapcsolódott be a játékba a Twitteren, hogy az informatikai és kódfejtő képességeiket felhasználva előrébb jussanak a játékban. A fiatal magyar szakember 2 hét alatt fejtette meg a feladványt, így ő nyerte meg a 10.000 dolláros díjat, amelyet a GE annak a játékosnak ajánlott fel, aki elsőként fejti meg a kódot.
A szakmai díjak nem csupán az üzleti partnerek felé történő kommunikáció fontos, meggyőző elemei, de a dolgozói lojalitást is növelik – derült ki a European Business Award, hazai pályázóinak nyilatkozataiból.
Hatalmas fesztiválhangulat, az idei évad leglátványosabb futamai, nagyon sok család, szórakoztató gyermekprogramok és természetesen Kiss Norbi lenyűgöző sikerei. Ilyen volt az idei mogyoródi Kamion EB és Fesztivál augusztus 27-28. hétvégéjén.
A 2016. október 25–29. között Hannoverben megrendezendő EuroBLECH szakkiállítás idén is a lemezmegmunkálás innovatív termelési megoldásainak legnagyobb éves seregszemléje lesz. A világ minden tájáról érkező látogatók a hagyományos rendszerektől a high-tech rendszerekig ismerkedhetnek meg a legújabb technológiai fejlesztésekkel. „A lemezmegmunkálás új generációja” névre keresztelt vezértéma a digitalizálásra és az intelligens gyártási rendszerek elterjedésének tendenciájára utal.
A tavalyi év sikereit követően 2016. augusztus 27-28. között ismét a Hungaroringen szurkolhatunk Kiss Norbi kétszeres Európa-bajnok kamionversenyzőnknek. Az izgalmas versenyeket hangulatos családi programok, koncertek és egy látványos betétfutam, a BlancPain GT Series teszi még színesebbé.
Az Óbudai Egyetem az idén május 26-án hatodszor rendezte meg a RECCS Tésztahíd-építő Világbajnokságot, amelynek fővédnöke Tarlós István, Budapest főpolgármestere és Barsiné Pataky Etelka, a Magyar Mérnöki Kamara elnöke volt.
A rendezvény célja: teret adni a műszaki egyetemek hallgatóinak, hogy egy világszintű verseny keretében megmutassák tehetségüket, gyarapítsák szakmai tudásukat, és nemzetközi szakmai kapcsolatokat alakítsanak ki.
Negyvenhét levegővel hajtott jármű indulhat a hétvégi IX. Nemzetközi AVENTICS Pneumobil Versenyen. Közel félszáz mérnökcsapat bizonyította bemutatkozó videóval, hogy pneumobiljuk üzemképes állapotban várja a május 6-7-i nagy megmérettetést. A járművek építése és a finomra hangolások szinte még mindenhol zajlanak, hogy izgalmas csatában dőlhessen el az egri Érsekkertben, hogy melyik csapat lesz 2016-ban a legügyesebb, valamint kié a legjobb idei léghajtány konstrukció.
Kiélezett küzdelemmel zárult a Bosch által három éve életre hívott Go-Kart, Go-Bosch! verseny, ahol nyolc felsőoktatási intézmény tíz csapata a Bosch termékeinek és innovatív technológiáinak felhasználásával intelligens gokartokat épített.
Immáron kilencedik alkalommal rendezik meg Egerben május 5-7. között a Nemzetközi AVENTICS Pneumobil Versenyt, ahol mérnökhallgatók által tervezett és épített, sűrített levegővel hajtott járművek mérik össze tudásukat. Idén nyolc ország, ötvenkét csapatának nevezését fogadta el a szakmai zsűri, ezúttal már a külföldi járművek lesznek túlsúlyban.
A kölni igus GmbH, az energialánc-rendszerek, vezetékeik és tartozékaik vezető gyártója ötödik alkalommal adta meg a rajtjelet a „vector award“ versenyre. Ez alkalommal is olyan merész energia-hozzávezetési alkalmazások kerestetnek, amelyek sokoldalú energialáncokkal és vezetékekkel valósítanak meg.
A precíziós ipari eljárásokhoz használt Motoman-MH24 robot csapásról csapásra utánozza Isao Machhii világbajnok kardmester minden mozdulatát. A bemutató csúcspontjaként az ezer vágásból álló sorozat végére a világbajnokon már jól láthatóak a fáradtság jelei, míg a gép szemmel láthatólag készen áll akár újabb ezer vágásra is.
A korábban megrendezett Konstrukciós Versenyek folytatásaként a Divelex Bt. Országos Elektronikai Konstrukciós Versenyt hirdet meg a 2015/16-os tanévre az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának védnökségével, szponzorok támogatásával, a Divelex Bt. (az egységes építési- és mérési feladat kidolgozója és szállítója) szervezésében.
A Corvinus Egyetem és a GE második alkalommal hirdette meg hallgatói számára az APEX Corvinus 2015 versenyt, melynek keretében háromfős, legalább harmadéves egyetemistákból álló csapatok mérhetik össze szakmai és problémamegoldó képességeiket egy, a GE Healthcare üzletág által felvetett üzleti-informatikai problémára.
Ez már komoly tradíció: idén hetedik alkalommal került megrendezésre a Linde Targonca Kupa augusztus 28-án, Budapesten a Hungexpo területén.
Mit gondol, mennyi idő alatt lehet kiépíteni egy teljes OpenStack infrastruktúrát? A hivatalos rekordot a SUSE mérnökei tartják tíz perc alatti versenyidővel.
Július 15-én zárul a jelentkezés a tizenhatodik alkalommal megrendezett Deloitte Technology Fast 50 regionális megmérettetésére. A tavalyi kiírás során 10 hazai cég fért bele a rangsorba, és több mint tíz év után először újra magyar nyertese volt a versenynek.
Az 'Asia Student Supercomputer Challenge’ a világ legrangosabb szuperszámítógép-versenyén az amerikai MIT (Massachusetts Institute of Technology) diákjaival azonos díjat kapott a Miskolci Egyetem informatikus csapata.
Az ívhegesztés egy csodálatos szakma, amelynek jelentőségét a kívülállók alig érzékelik. Az életünk során ipari remekművek vesznek körül bennünket, amelyek mind magukon hordozzák a hegesztők keze nyomát. A felhőkarcolókban, járművekben, hidakon vagy vidámparkokban habozás nélkül rájuk bízzuk az életünket.
Az ipari cégek számára meghirdetett Creo modellezési versenyre rengeteg különleges pályamű érkezett.
A hazai műszaki oktatás legígéretesebb diákjai csapnak össze április 18-án, szombaton, a Papp László Budapest Sportarénában a Go-Kart, Go-Bosch! már hagyományosnak tekinthető megmérettetésén.
A hazai műszaki oktatás legígéretesebb diákjai csapnak össze április 18-án, szombaton, a Papp László Budapest Sportarénában a Go-Kart, Go-Bosch! már hagyományosnak tekinthető megmérettetésén.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője kihirdette azt a 100 csapatot, amely bejutott a városok innovatív energiagazdálkodási megoldásainak témájában rendezett Go Green in the City nemzetközi esettanulmányi verseny elődöntőjébe. A vállalat munkatársaiból álló zsűri április 17-én választja ki a döntőbe jutó 12, egyetemi hallgatókból álló csapatot, akiket Párizsban lát majd vendégül júniusban.
Az S&T Consulting Hungary Kft. ez évben is meghirdeti az országos Creo CAD modellezési versenyt felsőoktatási intézmények tanulói részére. A verseny komoly hagyományokkal rendelkezik. Minden évben nívós pályaművek érkeznek a versenyre, és a hallgatók rendre komoly szakmai felkészültségről tesznek tanúbizonyságot.
Nem szokatlan, hogy a Bosch minden tavaszkezdéskor izgalmas kihívásokkal és nagyszabású projektkísérletekkel pezsdíti fel a mérnökhallgatók idegsejtállományát. A tavalyi verseny óriási sikerének és népszerűségének köszönhető, hogy idén már kétszer annyi csapat készül az önjáró gokart építő versenyre.
Az EFH Vállalkozásfejlesztési Közhasznú Alapítvány három kategóriában, digitális város, egészségipar, agrár- és élelmiszeripar, meghirdette a TiJöttök! innovációs projekt versenyét, illetve gyakornoki programját a Miniszterelnökség fővédnökségével csütörtökön Budapesten.
2014. június 7-én először került megrendezésre a HAHN+KOLB Focikupa. A tornán az ország minden pontjáról 16 cég képviseltette magát, melyeket 4 darab 4 csapatos csoportba sorsoltak, ezek közül az 1-2 továbbjutott a legjobb 8 csapat közé, ahonnan egyenes kieséses rendszer vezetett a döntőig.
Magas színvonalat képviselő hegesztési versenyt hirdet a REHM Hegesztéstechnika azzal a céllal, hogy növeljék a szakma és a hegesztők iránti megbecsülést, remélve, hogy hagyományt teremthetnek.
Már hetedszer került megrendezésre a léghajtányok nemzetközi versenye.
Magyar résztvevője is lehet a Bosch World Experience világot bejáró csillagtúrájának
Az S&T Consulting Hungary Kft. hagyományaihoz híven ebben a tanévben is megrendezte az országos Creo CAD tervezői versenyt a felsőoktatási intézmények hallgatói számára. Az előző évekhez hasonlóan most is színvonalas pályaműveket és kiélezett küzdelmet hozott a vetélkedő.
Március 9-ig lehet regisztrálni az immáron negyedik alkalommal megrendezett, Magyarország egyetlen 24 órás rendszergazdai csapatversenyére, az INFOmaratonra.
Akadálypályán bizonyíthatják megbízhatóságukat és manőverező képességüket a műszaki egyetemen szombaton immár ötödik alkalommal megrendezett RobonAUT versenyen rajtvonalhoz álló önjáró kisautók.
A Schneider Electric negyedik alkalommal hirdette meg az innovatív városienergia-megoldásokra összpontosító Go Green in the City esettanulmányi versenyt. A vállalat nemzetközi elismertségének növekedését jellemzi a világ különböző tájairól – különösen a feltörekvő gazdaságokból – érkező diákok fokozódó érdeklődése az energiával kapcsolatos kérdések iránt.
Rendkívül ötletes gépezetek, reakciók tucatjai – december 12-én véget ért a Láncreakció tudományos verseny. A nyertes csapat 24 kémiai és fizikai reakciót kapcsolt össze.
Az IAESTE Hungary – Magyar Mérnökhallgatók Egyesületének szervezésében rendezték meg a Mérnökfutam országos mérnökversenyt november 18-án és 19-én. A rendezvényre 23 csapat jelentkezett, az online forduló után ebből 8 birkózott meg az élő forduló feladataival. A kétnapos verseny végén az Óbudai Egyetem Buliii csapata vihette haza a 400 000 Ft-os támogatást.
Az immár harmadik éve sikeresen működő CHEMGENERATION.COM kémiai oktatóportál idén egy játékos versennyel igyekszik megmutatni az iskolás korú fiataloknak a tudományok szórakoztató oldalát.
A Csomagolási és Anyagmozgatási Szövetség idén is megrendezi a Hungaropack 2013 Magyar Csomagolási Versenyt, amely a csomagolás „Oscar-díjának” számító Worldstar nemzeti megmérettetése.
Az évről évre gyarapodó nemzetközi mezőnyben, immár öt ország 41 csapata mérte össze tudását és ügyességét a hatodik alkalommal, május 10. és 11. között Egerben megrendezett futamokon. A Bosch Rexroth „Drive & Control” filozófiájának jegyében lezajlott versenyen ismét új rekordok születtek. A végső győzelmet a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Kakukktojás csapata mondhatja a magáénak, hiszen mostantól az ő járgányukat illeti a Rexroth Legjobb Pneumobilja cím.
Most május 11-én szombaton hatodik alkalommal rendezik meg Egerben a pneumobilok erőpróbáját, amelyen idén új versenyszám is debütál, hiszen az eddig megszokott kategóriák mellett ezúttal a Forma 1-es csapatoknál kulcsfontosságú, úgynevezett telemetrikus rendszert is tesztelik a mérnökhallgatók. Ha mindez a kívülről nem is látszik, azért kár kihagyni az eseményt - önmagában és hétvégi kirándulással is nagyszerű program.
Szujó Zoltán, a korábbi „száguldó riporter”, a Forma 1-es stáb kreatív producere és kommentátora a Bahreini és a Spanyol Nagydíj közötti pihenőben a Millenárison játszóterezik. A magyarországi Bosch csoport által életre hívott A mérnökök játszótere eseménysorozat keretében több száz mérnökhallgató készül arra, hogy próbára tegye innovációs észjárását, kreatív gondolkodását.
A zord marsi körülményeket idéző akadálypályán mérték össze képességeiket a nyolcadik alkalommal megrendezett Magyar Alkalmazott Mérnöki Tudományok Versenyén induló csapatok robotjai április 6-án Szegeden. A végső győzelmet 2012-höz hasonlóan a műegyetemisták alkotta Mars Poetica szerezte meg.
Világrekordra készülnek a magyar mérnökhallgatók: a valaha volt legtöbb lépésből álló Goldberg szerkezetet szeretnék megépíteni. Eddig Kalifornia vezetett.
Fiatal feltalálók és kutatók számára hirdette meg a Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) az Emberi Erőforrások Minisztériumával, valamint a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alappal (MTVA) közösen a 22. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyt.
Az Egyesült Államoknak és az EU-nak egyaránt elege van a kínai napelem-dömpingből. Elkezdődött a csatározás: a feljelentettek feljelentik a feljelentőket.
Újabb üzemanyagtakarékossági álomhatár átlépésére készül Megaméter-III elnevezésű szerkezetével a Kecskeméti Főiskola az energiatakarékos járművek egyik legrangosabb idei versenyén, a finnországi Nokia városban.
A műszaki egyetemek és főiskolák mérnökhallgatói által épített járművek nemzetközi versenyét rendezik meg a győr-gönyűi kikötő betonján augusztus 17. és 20. között.
A Robert Bosch Power Tool Kft., Európa legnagyobb kéziszerszám gyára negyedik alkalommal rendezte meg Miskolcon, április 28-án, a Föld Napja alkalmából a saját tervezésű, környezetkímélő járművek viadalát, az Elektromobil versenyt.
Minden eddiginél több, 42 csapat áll rajtvonalhoz május 12-én, az ötödik alkalommal megrendezett Nemzetközi Rexroth Pneumobil Versenyen.
Thaiföldtől Svédországig, Lengyelországtól Görögországig több mint húsz nemzet makettkészítői mintegy 1200 alkotást vonultatnak fel a szombaton Mosonmagyaróváron nyíló nemzetközi makettkiállításon.
A kölni igus GmbH, az energialánc-rendszerek, vezetékeik és tartozékaik vezető gyártója harmadik alkalommal adja meg a rajtjelet a „vector award“ versenyre. Ez alkalommal is olyan merész energia-hozzávezetési alkalmazások kerestetnek, amelyek sokoldalú energialáncokkal és vezetékekkel valósítanak meg.
A közelmúltban sikeresen lezárult az 5. Nemzetközi Rexroth Pneumobil versenyre való nevezés. Összesen 44 csapat jelentkezett a jövő évi megmérettetésre.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment megoldások egyik nemzetközi specialistája idén november 16-án díjazta a Schneider Initiatives Emploi SIE (Schneider Alkalmazotti Kezdeményezések) szövetség keretén belül megrendezett „Vivez l’Aventure!” (Kalandra fel!) verseny hat, leginkább vállalkozó szellemű kezdeményezését.