Az ASUS csoporthoz tartozó AAEON cég a ventilátor nélküli egykártyás ipari komputerek vezető szerepű gyártója. Ezek a nagyszerű termékek nem hiányozhatnak TME raktáraiból és katalógusából sem.
A Fujitsut választották ki fővállalkozóként egy új szuperszámítógép szállítására az Európai Unió és a portugál kormány közös kezdeményezése keretében, amelynek célja világszínvonalú nagy teljesítményű számítástechnikai (HPC) képességek biztosítása a tudományos és az üzleti élet kutatói számára.
Mindenki, aki műszaki érdeklődésű, legalább hallott már az Arduinoról, mivel egyedülálló tulajdonságainak köszönhetően könnyen vált népszerűvé. Napjainkban, a rajongók által létrehozott és kifejlesztett Arduino vállalat állítja fel a szabványokat a csatlakozók és a jelelosztás területén is még a mikrovezérlőket vagy kiértékelő paneleket gyártó hatalmas vállalatok számára is. Mi is az Arduino, és miért vált az oktatás és a prototípuskészítés nem hivatalos irányadójává? És végül: mik az Arduino típusai, mit tudunk vele kezdeni, és hogyan lehet felhasználni saját alkalmazásainkhoz?
„Ez a legjobb Raspberry Pi számítógép, amit valaha készítettünk, és örömmel tölt el minket, hogy a piacra kerülését a Farnell-lel való szoros kapcsolatunkra építhetjük.” Eben Upton, a Raspberry Pi alapítója
Az RS Components (RS), és az Allied Electronics & Automation az Electrocomponents plc (LSE:ECM), a mérnökök globális forgalmazójának kereskedelmi márkái ma bejelentették, hogy náluk már elérhető a legújabb Raspberry Pi számítógép kártya: a Raspberry Pi 3, B+ modellje.
Az RS Components (RS), az Electrocomponents plc (LSE:ECM), a mérnökök globális beszállítója egyezséget kötött a Grinn sp. z o.o., ezzel bővítve a beágyazott számítógépmodulok és az azokhoz kapcsolódó kiegészítő termékek kínálatát. Ennek köszönhetően az ipari ügyfelek még szélesebb körű beépített rendszerdizájn-lehetőségek közül válogathatnak. Az új chiliSOM és liteSOM kártyák az egyre népszerűbb nyílt forráskódú elven alapulnak, és magas üzemi hőmérséklettel bírnak.
Szabó Zoltán, a 29 éves magyar fizikus nyerte a GE globális informatikai versenyét, amelyben a GE legokosabb számítógépeinek beszélgetését kellett megfejteniük a résztvevőknek. Világszerte több mint 1.000 IT szakember, szoftvermérnök és adattudós, valamint profi és amatőr programozó kapcsolódott be a játékba a Twitteren, hogy az informatikai és kódfejtő képességeiket felhasználva előrébb jussanak a játékban. A fiatal magyar szakember 2 hét alatt fejtette meg a feladványt, így ő nyerte meg a 10.000 dolláros díjat, amelyet a GE annak a játékosnak ajánlott fel, aki elsőként fejti meg a kódot.
Milyen volt az élet PC, tablet, okostelefon nélkül? El tudjuk képzelni? „Hihetetlen”, de volt élet a PC előtt! Mindezt nem csak állítja, hanem „bizonyítja” is a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum kiállítása a túrkevei Finta Múzeumban.