Gyakoribb támadások a mobiltelefonok és testen hordható eszközök ellen, egyre több zsarolás, bonyolultabbá váló azonosítás, a helyettünk dolgozó robotok védelme és az okosvárosok biztonsága – 2016 közeledtével a Symantec és a Norton IT-biztonsági szakértői előrejelzést készítettek a jövőre várható internetes és IT-biztonsági trendekről és fenyegetésekről.
A Symantec, a kiberbiztonság globális vezető vállalata bemutatta Advanced Threat Protection (ATP) megoldását. Az ATP az első olyan rendszer, ami felismeri a fejlett támadásokat, és megfelelő védelmet is nyújt ezek ellen az összes ellenőrzési ponton. Mindez egyetlen kezelőfelületről, egy gombnyomással elvégezhető, így nincs szükség külön végponti telepítésre.
A Symantec már több mint egymilliárd Internet of Things eszköznek biztosít védelmet (IoT – hálózatba kapcsolt eszköz), a televízióktól kezdve az autókon keresztül az okos mérőket is magában foglaló kritikus infrastruktúrákig bezárólag. A hálózatba kapcsolt eszközök száma folyamatosan növekszik, és 2020-ra várhatóan meghaladja a 25 milliárdot . A Symantec komoly erőforrásokat fordít arra, hogy megvédje a felhasználókat az internetre kapcsolódó eszközeikre leselkedő veszélyektől.
A Symantec bejelentette, hogy megállapodást kötött a The Carlyle Group által vezetett befektetői csoporttal adattárolási részlege, a Veritas értékesítéséről. A Symantec igazgatótanácsa által egyhangúan elfogadott tranzakció során a vállalat 8 milliárd dollárért válik meg adatmentési és -tárolási üzletágától. A szingapúri állami befektetési alap (GIC) részvételével lezajló tranzakció várhatóan 2016. január 1-én zárul majd le.