A HMS Networks bemutatjta az új Intesis™ protokollfordítót, amely az EtherNe /IP és a BACnet IP/MSTP alapú épületfelügyeleti rendszerek közé integrálódik. Egyedülálló felépítésének köszönhetően a gyári hálózatból könnyen lehet adatokat átvinni a BMS-be (épületirányító rendszer).
A HMS Networks AB (publ) 100%-os tulajdonában lévő HMS Industrial Networks AB leányvállalat megvásárolta a rotterdami székhellyel rendelkező holland Procentec B.V. részvényeinek 70%-át. A Procentec világszerte vezető szerepet játszik az ipari hálózatok diagnosztikájára és monitorozására létrehozott megoldások és szolgáltatások terén.
A gyártási folyamatok gyorsabbak, rugalmasabbak és gazdaságosabbak lesznek. Ehhez a modern gépekben és berendezésekben sok adatot rögzítenek. Az IO-Link kommunikációs szabvánnyal dolgozó okoseszközök bekapcsolása rendkívül egyszerűvé teszi a nagy mennyiségű adatállomány kezelését, és átláthatóságot teremt a szenzor-aktor szinttől a felhőig. A Murrelektronik a szakértő, ha IO-Link eszközöket kell rendkívül hatékonyan és ügyesen beépíteni a gépinstallációkba.
Mivel a moduláris csatlakozók egyre több csatlakozástípust – többek között jel-, táp-, adat-, pneumatikus és folyadékcsatlakozót – tartalmaznak, egyre nagyobb szakértelemre lehet szükség ügyféloldalról a csatlakozókábel hibátlan kialakításához. A karbantartási költségek minimalizálása és a termelékenység optimalizálása azonban az összeszerelő csapatok létszámának csökkentését és a rendszerek gyors üzembe helyezését feltételezi. E két trend eredőjeként válnak egyre népszerűbbé a készre szerelt moduláris csatlakozórendszerek.
az RS Components (RS) bemutatta a 4ZeroBox IIoT (ipari tárgyak internete) egységet az olasz TOI (Tárgyak az Interneten) gyártótól. A 4ZeroBox a TOI 4ZeroPlatform hardvereleme, egy plug-and-play adatgyűjtő, feldolgozó és jelentő rendszer, amelyet az Ipar 4.0 intelligens gyártási és üzemi karbantartási folyamatok optimalizálására terveztek.
A PROFINET/PROFIsafe modul az installációs technika három alapvető funkcióját egyesíti: a digitális standard szenzorikát és aktorikát, a digitális biztonságreleváns szenzorikát és aktorikát, valamint az IO-Link protokollt.
A Pepperl+Fuchs lett a világ első vállalata, amely OPC UA interfésszel felszerelt IO-Link master modulokat fejlesztett ki¤ Az új modulok a végpontok közötti átlátható és zökkenőmentes kommunikációt tesznek lehetővé a terepi szintről a felhőre.
A gyártószektornak szánt vezeték nélküli csatlakozási megoldások létrehozását és gyorsítását célzó, új közös kezdeményezésükkel a Fujitsu és az Ericsson segítenek kiaknázni az Ipar 4.0-ban rejlő értéket.
Az RS Components (RS) kibővítette ipari csatlakozó portfólióját a világ egyik vezető ipari csatlakozó technológia szolgáltatója, a HARTING két új rendszerével, beleértve a nemrég piacra dobott Han® 1A csatlakozót is.
A Benelux-piacok példátlan növekedésének támogatása érdekében a LEMO új, célirányos high-tech és környezetbarát létesítményt épített Amszterdam közelében.
Az RS Components (RS), az Electrocomponents plc (LSE: ECM), egy ipari és elektronikai termékeket és megoldásokat forgalmazó globális, többcsatornás szolgáltató kereskedelmi márkája nemrégiben bejelentette, hogy a Bulgin környezeti hatásokkal szemben szigetelt kerek dugaszos csatlakozóinak népszerű 4000-es sorozata mostantól új, programozható változatban érhető el.
Az SMC technikai támogató mérnökeként az utóbbi időben az IO-Link lelkes felfedezője voltam. A lelkesedésem alapja és ezáltal célja is az volt, hogy megértsem, mit kedvelnek ügyfeleink ezen a kommunikáción. Mi az, ami különlegessé teszi más terepi kommunikációs megoldásokkal szemben. Mi az, amire Japán kollégáink úgy reagáltak, hogy ez igenis egy innovatív út, amit nekünk is követnünk kell az automatizálás piacán részt vevő más cégekkel együtt. Alábbi cikkünk ezekre a kérdésekre ad választ.
Az RS Components (RS) bejelentette az Amphenol kör alakú ISOBUS csatlakozói új sorozatának elérhetővé tételét. Az Amphenol az ipari tervezési alkalmazásokhoz megfelelő csatlakozási alkatrészek piacvezető vállalatai közé tartozik.
Az IO-Link kommunikációs technológia kifejlesztése 2002-re datálható, de 2010 óta, az ISO-standarddá válással számít stabil és elfogadott rendszernek. A technológia előnyei azonban – főleg Közép-Kelet-Európában – még nem váltak széles körben ismerté. A német hátterű, de nemzetközinek számító IO-Link konzorcium ezért május 31-én Magyarországon tartotta első közép-kelet-európai workshopját a TEConcept Hungary Kft. rendezésében. A workshop szakmaiságáról a konzorciumhoz tartozó Festo, IFM, Turck, Balluff, Sick, Pepperl+Fuchs, illetve a Kvalix Kft. által képviselt Leuze gondoskodtak.
A Velencei-tó partján folytatódott a LAPP Hungária Kft. nagy sikerű rendezvénysorozata, a lassan hagyományt teremtő LAPP Meets Industry szakmai konferencia. Az esemény mind a személyes találkozókat, mind a LAPP hatalmas kábeltechnikai know-how-jának átadását támogatja, így nem csoda, hogy idén is sok szakmai érdeklő látogatott Velencébe. Helyszíni beszámolónkat olvashatják.
Az Unitronics legújabb, UniStream 5″ többfunkciós programozható logikai vezérlője rendkívül kompakt hardverprofilban érhető el. A gyártó egyetlen egységbe építette a PLC-t, a HMI-t, valamint az I/O interfészt.
A Balluff által szenzorokhoz és aktorokhoz fejlesztett IO-Link csatolók nyolc porttal rendelkeznek a 16 be- és kimenethez. A megoldás lehetővé teszi akár 16 kapcsolószenzor jeleinek 20 méter távolságból történő összegyűjtését, azok tehát a vezérlés számára IO-Linkkel és IO-Link masterrel egy egyszerű háromeres kábelen keresztül is elérhetővé válnak.
Napjainkban a gyártóberendezések esetében elvárás a rugalmasság, hogy a rendszeresen bekövetkező termékváltásokhoz a lehető legrövidebb időn belül képesek legyenek alkalmazkodni. A beállító tengelyek automatizálása ezért soha nem látott jelentőséget kapott. De hogyan adhatnak mindehhez maximális támogatást az IO-Link kapcsolatú útmérők?
Mindannyian tudjuk, hogy a távoli vagy régebbi berendezések hálózatba kapcsolása során az egyik legnagyobb kihívást a vezetékezéssel kapcsolatos költségek jelentik. Beltéri alkalmazás esetén kábeleket és vezetékeket kell eljuttatnunk a készülékhez, ha mérni vagy megfigyelni akarunk.
Új gépet kell integrálnia egy másik protokollt használó hálózathoz? Frusztrálja, hogy egy vagyonba kerül az üzemben használt 87 különféle protokoll hálózatba csatlakoztatása? Szeretné egyedi szoftver alkalmazás kifejlesztése nélkül is összegyűjteni a régebbi eszközökhöz kapcsolódó adatokat? Ha bármelyik kérdésre igennel válaszolt, nincsen egyedül a problémával.
A Softing dataFEED OPC Suite új verziója támogatja a Siemens TIA Portál projektekben használt szimbólumok direkt importálását.
Hogy megfeleljen az Industry 4.0 elképzelés által felvetett közelgő kihívásoknak, a Siemens a Digitális Vállalatba helyezi a bizalmát.
Az Ipar 4.0 és a „Dolgok Internetje” (Internet of Things – IoT) olyan koncepciók, melyek az eszközök és szolgáltatások között nagyfokú kommunikációt és kapcsolatot igényelnek. Nagy mennyiségű adatok cseréjére van szükség az érzékelők szintjétől az IT szintig. A PC-alapú vezérlés megfelelő protokolljai és szabványai ideálisak erre a feladatra. Az IoT és az Ipar 4.0 megvalósíthatóságához hozzájáruló további alapvető tényező a SOA (Service Oriented Architecture – szolgáltatásorientált architektúrájú) PLC. A PLC webes szolgáltatáson keresztül történő elérése nem új dolog – mi tehát a SOA és pontosan mi is az új a „SOA-PLC”-ben? Milyen hozzáadott értéket kínál?
Valós idejű adatokra van szüksége? Az átjárók terén páratlan megoldást jelentenek a ProSoft Technology PLX30 Ethernet és Serial Gateway átjárói. A nagy teljesítményre képes, költséghatékony átjárók ideálisak a végkészülékek Ethernet/IP, vagy Modbus TCP/IP alapú hálózathoz történő csatlakoztatására.
A Cognex, a gépi felügyeleti rendszerek előkelő világpiaci beszállítója piacra dobta az In-Sight Explorer 4.9 szoftvert, amely gazdag felügyeleti eszközkészletet és az iQ Sensor Solution (iQSS) hálózatot is támogató Cognex Connect kibővített kommunikációs készletét kínálja az érdeklődőknek.
A Cognex Corporation bejelentette a Cognex Címtárszerver (Cognex Directory Server, CDS) 1.0 szoftver piacra dobását, amelyet az iparban vezető In-Sight képfeldolgozó rendszer sorozathoz fejlesztettek ki.
Az új Flexi Soft erőteljes, moduláris és könnyen üzembe helyezhető balasetvédelmi vezérlő, amely méretezhetőségénél fogva hatékonyan adaptálható balesetvédelmi alkalmazások széles körének követelményeihez. Intuitív felhasználói szoftverének segítségével gyerekjáték a funkcióblokkok és a logikai funkciók társítása. Moduláris felépítésének köszönhetően a balesetvédelmi vezérlő feladatai modulonként növelhetők – egészen a legmagasabb biztonsági szintig.