Az elkövetkezendő tíz évben világszerte várhatóan több és több robot fog együtt dolgozni az emberekkel. Az automatizálás folyamatos térnyerésének pedig még több helyen lehetünk majd szemtanúi. Könnyen elérhető robotikai megoldások: ez röviden a KUKA hosszú távú célja. Ennek egyik fontos állomásaként a 2021-es digitális Hannoveri Vásáron a cég betekintést nyújt a jövő operációs rendszerének működésébe. Az új megoldás alapvető előnyei között mindenképpen megemlítendő az egyszerű használhatóság és az automatizálási rendszerek intuitív kezelhetősége, ami eddig csak a szakértők kiváltsága volt.
Az automatizálási lehetőségek felkutatására a Winterthurban működő és a nyomásérzékelők gyártására szakosodott KELLER saját projektcsapatot hozott létre, kidolgozta a szerelvénygyártás folyamatautomatizálási koncepcióját, és megépítette a szükséges berendezéseket. Az anyagmozgatás területén a legfontosabb projektpartner a SCHUNK, amely a megfogórendszerek és a rögzítéstechnika specialistájaként biztosította a folyamatok összekapcsolásához szükséges valamennyi részegységet.
Hans Gattlen világos jövőképpel rendelkezik. Olyan ikergyárat álmodott meg, ahol napközben emberek dolgoznak, a gépek pedig az éjszakai műszakot veszik át. A Svájcban létrehozott digitális gyár teljesen automatikusan és autonóm módon termel majd, így a költségcsökkentés mellett a munkatársak munkaterhelését is mérsékli. Hans Gattlen az elmúlt hónapokban új struktúrákat vezetett be a cégben, és mindenekelőtt jelentősen korszerűsítette a lemezmegmunkálás folyamatát.
A világ egyik legnagyobb autógyártója már a jövőre készül. Az elkövetkező években a Volkswagen radikálisan áttér az e-mobilitásra, és ebben a folyamatban a németországi Zwickauban működő gyár játszik majd kulcsszerepet. Az ID.3 modellel itt íródik ugyanis az elektromos autók új generációjának története. Amiben fontos szerep jut a Bystronic élhajlító gépeinek is.
A felgyorsult piaci környezet elvárja, hogy a gyártórendszereket a lehető leggyorsabban és legköltséghatékonyabban üzemeljük be, ráadásul mindezt lehetőleg az első nekifutásra. Ebbe már nem fér bele a hibázás lehetősége. A robotizálással kapcsolatos tervek a fejlett vizualizációs lehetőségek általi megosztása ezenkívül az üzleti együttműködésre is jótékony hatással van. A KUKA Engineering szolgáltatásainak hátteréről Czikó Zoltán, a KUKA Hungária Kft. alkalmazásmérnöke beszélt a TechMonitor olvasóinak.
Sok cég hajlamos hátradőlni, miután sikerült vevőt találnia a termékére. Holott kellő odafigyeléssel az after sales tevékenység során lehet étékesíteni a legnagyobb hozzáadott értékű szolgáltatásokat, arról nem is beszélve, hogy a vevőt megtartani sokkal könnyebb, és így jobban megéri, mint új ügyfelet szerezni. A KUKA after sales szolgáltatásairól Veres Mihai, a KUKA Hungária Kft. CS-menedzsere beszélt a TechMonitor olvasóinak.
2020-ban a KUKA használt robot üzletága is csatlakozik a november 27-ei Black Friday eseményhez, amelynek keretében kedvezményes áron vásárolhat használt robotot és használt alkatrészt közvetlenül a gyártótól.
A tudás bővítése járványhelyzetben sem szünetel – sőt a dekonjunktúra nyomán élesedő versenyben döntő is lehet, hogy meglévő gyártóberendezéseinket milyen hatékonyságra tudjuk bírni. A KUKA College által kínált automatizálási képzési lehetőségekről Molnár Zoltán, a KUKA Hungária Kft. oktatásvezetője beszélt a TechMonitornak.
A robotintegrátorok egyedi szerepet játszanak az automatizálási folyamatban. Fontos szerepet játszanak mind a robotgyártók, mind a végfelhasználók számára a robotcellák üzembe helyezésében és működtetésében, de hatásuk a roboteladások növekedésében is kézzelfogható. Az alkalmazásspecifikus ipari robotok iránti növekvő kereslet ezenkívül tovább erősíti a robotikai rendszerintegrátorok piacát. Az integrátorokkal kialakított kapcsolatról Perity Gábor, a KUKA Hungária Kft. értékesítési vezetője beszélt a TechMonitornak.
A RÖHM Hungaria Kft. választékában régóta megtalálhatók a robotos megfogók. Viszonylag új csoport ezek közt az egyedi igényekre alakítható RRMG szintetikus megfogók. Ezek a robotkarokra szerelhető megfogók 30%-kal nagyobb megfogóerőt biztosítanak, mint az elődjeik, továbbra is fenntartva az érzékeny felületek esetén a finom, lágy megfogást.
A címben szereplő Mark Lawrence-idézeten kívül empirikus bizonyítékok is szólnak amellett, hogy ha túl sok választási lehetőségünk van, akkor sokkal nehezebb meghozni a döntést. Egy kísérletben például kimutatták, hogy ha egy befektetési tanácsadó 50 befektetési lehetőséget ajánlott az ügyfelének, az kisebb valószínűséggel eredményezett üzletkötést, mintha csak 5 lehetőséget kínált volna fel. 5 lehetőségből ugyanis még képesek vagyunk, de 50 opcióból már nem akarunk választani. Ha mégis sikerül döntést hoznunk, kevésbé leszünk elégedettek, mintha kevesebb választási lehetőségünk lett volna. Ha az emberi psziché a beruházási döntések esetében is így működik (és miért ne működne így?), akkor az automatizálási rendszerek kiválasztásához egy olyan szakértő közreműködése szükséges, amely azonnal csak az 5 releváns opciót dobja fel. A robotok kiválasztási szempontjairól Szilágyi Szabolcs, a KUKA Hungária Kft. ügyfélmenedzsere beszélt a TechMonitornak.
Az IFR előrejelzése szerint 2020 és 2022 között csaknem 2 millió új ipari robot lép be a termelésbe világszerte. Az intelligens robotika és az automatizálás minden piaci szereplő szerint elengedhetetlen az új kereskedelmi trendeknek történő megfeleléshez. A robotok működésének leegyszerűsítése, az ember-robot együttműködés és a digitalizáció pedig olyan hajtóerőt jelentenek, amelyek a robotok robbanásszerű elterjedését hozzák maguk után. A robotika hazai helyzetéről Rumpler Ádám, a KUKA Hungária Kft. ügyfélmenedzsere beszélt a TechMonitornak.
A KUKA, az ipari robotok és az automatizálás szakértője új termékcsaládot dob piacra a közepes teherbírású kategóriában – a KR IONTEC a KR60-3 utódja. A KR IONTEC egy rendkívül rugalmas, osztályában a legjobb munka-végzési tartománnyal rendelkező robot, mely a 30-70 kilogramm teherbírású kategóriában a legkülönfélébb alkalmazásokban használható tetszőleges telepítési helyzetben.
Új módszereket keres a termelés hatékonyságának és rugalmasságának növelésére? Ismerje meg a robotokban rejlő lehetőségeket az OnRobot eszközökkel megfogókkal!
A robomotion GmbH egy KR AGILUS sorozatú KUKA robottal kifejlesztett egy rugalmas robotcellát a fröccsöntéshez. A Gindele GmbH vállalatnál most már ezt használják, és ennek segítségével optimalizálják a tartós műanyag evőeszközök többlépcsős feldolgozási folyamatát a dél-németországi Pforzheimban.
A robomotion GmbH egy KR AGILUS sorozatú KUKA robottal kifejlesztett egy rugalmas robotcellát a fröccsöntéshez. A Gindele GmbH vállalatnál most már ezt használják, és ennek segítségével optimalizálják a tartós műanyag evőeszközök többlépcsős feldolgozási folyamatát a dél-németországi Pforzheimban.
A filmipari technológia nem csak a szórakoztatóiparban hasznos, már a mobil robotok tesztelési folyamatainál is alkalmazzák. A KUKA Hungária budapesti R&D Központjának mérnökei olyan izgalmas és innovatív módszeren dolgoznak, amivel a robotok még pontosabban végzik a munkájukat, a tesztelésre fordított idő, energia és költség pedig a töredékére csökken.
2019-ben a KUKA használt robot üzletága is csatlakozik a november 29-ei Black Friday eseményhez, amelynek keretében kedvezményes áron vásárolhat használt robotot és használt alkatrészt közvetlenül a gyártótól.
A karosszéria ragasztó -és tömítőanyagainak felvitele a németországi Daimlernél korábban manuális folyamat volt, amelyet három műszakos üzemben végeztek. Mostantól a KUKA érzékeny automatizálási megoldásának köszönhetően két robot gondoskodik a fontos korrózióvédelemről és a Mercedes-Benz karosszériák tömítettségéről. Különlegessége az érzékeny KUKA LBR iiwa könnyűépítésű robot és a KR 60 hattengelyes robot kombinációja.
A karosszéria ragasztó -és tömítőanyagainak felvitele a németországi Daimlernél korábban manuális folyamat volt, amelyet három műszakos üzemben végeztek. Mostantól a KUKA érzékeny automatizálási megoldásának köszönhetően két robot gondoskodik a fontos korrózióvédelemről és a Mercedes-Benz karosszériák tömítettségéről. Különlegessége az érzékeny KUKA LBR iiwa könnyűépítésű robot és a KR 60 hattengelyes robot kombinációja
Exponenciálisan digitalizálódó világunk működésének alapját egyre inkább a szoftverek, azaz a kódok jelentik. A mesterséges intelligencia fejlődésével azonban még a programozók is elgondolkoznak azon, hogy miként alakul a szakmájuk. Mit tudnak majd az egyre okosodó robotok? Gondolkodnak-e majd helyettünk? Ki programoz kit? A KUKA hazai szakértői szerint az automatizáció korában nem fogunk versenyezni a robotokkal, inkább szimbiózisban élünk majd velük, a gépek képességeit használjuk fel a saját teljesítményünk javítására, az emberi tudás még jó ideig meghatározó marad.
Önállóan mozognak, összehangoltan és hatékonyan dolgoznak, és abszolút rugalmassá teszik a gyártást? Ezek a mobil robotok! A jövő gyára maximális mobilitást és alkalmazkodást igényel, ezért a mobil robotok szerepe a következő években meghatározó lesz az iparban, legyen szó az űriparról, járműgyártásról vagy logisztikáról. De hogyan és mitől mozognak? Milyen fejlesztési irányokat tartogat a mobil robotika? Hogyan működik együtt ember és robot?
A KUKA saját robotjainak gyártását is automatizálja. Nagy rugalmasság a legkisebb helyen: ez jellemzi a 10-es csarnok automatizálási megoldást, ahol a KUKA 14 különböző alkatrészt gyárt a KUKA robotokhoz KUKA robotokkal. Az üzemben az alkatrészek pufferelése lehetővé teszi a maximálisan nyolcórás, ember nélküli üzemelést. Miközben a Sprint berendezés – egy automata esztergagép – néhány perc alatt elkészíti a robotalkatrészeket a fűrészelt munkadarabokból, addig a szomszédos CTX automata eszterga és marógép kb. 30 perces ciklusidővel munkálja meg az öntvényeket és a fűrészelt munkadarabokat.
A KUKA saját robotjainak gyártását is automatizálja. Nagy rugalmasság a legkisebb helyen: ez jellemzi a 10-es csarnok automatizálási megoldást, ahol a KUKA 14 különböző alkatrészt gyárt a KUKA robotokhoz KUKA robotokkal. Az üzemben az alkatrészek pufferelése lehetővé teszi a maximálisan nyolcórás, ember nélküli üzemelést. Miközben a Sprint berendezés – egy automata esztergagép – néhány perc alatt elkészíti a robotalkatrészeket a fűrészelt munkadarabokból, addig a szomszédos CTX automata eszterga és marógép kb. 30 perces ciklusidővel munkálja meg az öntvényeket és a fűrészelt munkadarabokat.
A mobilitás kiaknázása az automatizálás következő lépcsőfokát jelenti az ipar 4.0 megoldások terén. Az autonóm módon navigáló robotok gyorsak, pontosak és akár egy repülőgépet is elvisznek a hátukon – ezzel olyan rugalmas gyártási koncepciókat tesznek lehetővé, amelyek nélkül elképzelhetetlen a jövő gyára. A mesterséges intelligencia és a gépi tanulás ezen a területen is fordulatot hozhat.
Annak érdekében, hogy tehermentesítsék a szakképzett munkaerőt a monoton behelyezési és kiszedési feladatoktól, a DANNORITZER Medizintechnik GmbH & Co. KG vállalatnál az MRC flextray robotcellát alkalmazzák.
Annak érdekében, hogy tehermentesítsék a szakképzett munkaerőt a monoton behelyezési és kiszedési feladatoktól, a DANNORITZER Medizintechnik GmbH & Co. KG vállalatnál az MRC flextray robotcellát alkalmazzák. Ezt a gépet a wbt automation integrátorvállalt fejlesztette ki és egy KR AGILUS sorozatú KUKA KR 6 R900 robottal szerelte fel.
A robotika már messze nem egy jövőbeli vízió és Magyarországon is jelentősen meghatározza a gyártóvállalatok működését: a KUKA Hungária budapesti R&D központjában olyan új technológiákat fejlesztenek, amelyek a gyártás világszinten érvényesülő problémáira nyújthatnak megoldást. Így például a fokozódó munkaerőhiányra, a globálisan bővülő keresletre, az egyedi termékek iránt növekvő igényre vagy az energiahordozók egyre korlátozottabb elérhetőségére. Az új piacgazdaság által támasztott igények komoly kihívások elé állítják a vállalatokat, amelyekre az automatizáció jelentheti a megoldást.
Annak érdekében, hogy a svájci Georg Fisher cég elérje a kívánt rugalmasságot és az optimális formakihasználás lehetőségét mettmanni telephelyén, két KUKA KR 1000 Titan típusú, nagy teljesítményű KUKA robot önti a folyékony vasat. Így már nem a beömlőrendszer határozza meg, hol lehetnek az öntvények, és hol nem. Az integrátor cég, a ROBOTEC Engineering GmbH által kifejlesztett megoldásban párhuzamosan dolgozik két KR 1000 Titan robot. Hőálló burkolat is védi a robotot az öntöde szélsőséges környezeti hőmérsékletétől.
Annak érdekében, hogy a svájci Georg Fisher cég elérje a kívánt rugalmasságot és az optimális formakihasználás lehetőségét mettmanni telephelyén, két KUKA KR 1000 Titan típusú, nagy teljesítményű KUKA robot önti a folyékony vasat. Így már nem a beömlőrendszer határozza meg, hol lehetnek az öntvények, és hol nem. Az integrátor cég, a ROBOTEC Engineering GmbH által kifejlesztett megoldásban párhuzamosan dolgozik két KR 1000 Titan robot. Hőálló burkolat is védi a robotot az öntöde szélsőséges környezeti hőmérsékletétől.
Ipari Robottechnikai Központ jött létre, köszönhetően Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat, a Hanon Systems Hungary Kft., az Óbudai Egyetem, valamint az Arconic-Köfém Kft. összefogásának eredményeként. Az átadóünnepségen Földesi Gabriella kancellár, Dr. habil. Felde Imre nemzetközi és kutatási rektorhelyettes, Dr. Cser-Palkovics András SZMJV polgármester, Karikó Zsolt a Hanon Systems Hungary Kft. igazgatója és házigazdaként Dr. habil. Györök György dékán is részt vett.
A „Welding To Go“ (WTG) 1200 cellában egy KR AGILUS sorozatú KUKA KR 6 R700 sixx robot hegeszt. A mini robotcellát a Paul von der Bank GmbH nevű integrátor cég fejlesztette ki.
A „Welding To Go“ (WTG) 1200 cellában egy KR AGILUS sorozatú KUKA KR 6 R700 sixx robot hegeszt. A mini robotcellát a Paul von der Bank GmbH nevű integrátor cég fejlesztette ki. Az 1200x800 mm-es Euro raklapnyi méretével a WTG 1200 cella a legkisebb védőgázas hegesztésre szolgáló robotcella a piacon. A cellába – az ügyfelek igényeitől függően – beépíthető a KR AGILUS sorozat bármelyik, a feladathoz ideális kisrobotja. A rugalmasságot lehetővé teszi a nyílt operációs rendszer és a sokoldalúan bővíthető programozási környezet. A cellában egy 6 kg teherbírású és 706 mm hatótávolságú KR 6 R700 sixx robot végzi a munkáját. A KR AGILUS sorozat robotjait következetesen rendkívül magas munkavégzési sebességre tervezték. A WTG 1200 tolóajtói választás szerint automatikusan vagy manuálisan nyithatók. Ezt követően helyezi be a dolgozó a részegységeket a hegesztőberendezésbe. Az ajtó bezárását követően kezdi el a robot a hegesztést. Automatikus gyártás közben a gépkezelő manuálisan előkészítheti a következő részegységeket. Ezáltal a mini robotcella a termelés egyértelmű, akár max. 50 százalékos növeléséhez vezetett. A kisrobot ismétlési pontosságának köszönhetően a hegesztési varratok minősége is egyértelműen javult.
25 KUKA robot dolgozik a Possehl Electronics három fröccsöntőgépén. A robotok járművek elektromos kormányműveihez való vezérműházak gyártásában segédkeznek.
25 KUKA robot dolgozik a Possehl Electronics három fröccsöntőgépén. A robotok járművek elektromos kormányműveihez való vezérműházak gyártásában segédkeznek. A Possehl Electronics Niefernben működő üzemében összesen 25 KUKA robot helyez stancolt munkadarabokat fröccsöntőgépekbe 0,1 milliméteres pontossággal – igen rövid ütemezési idők mellett. A robotok három gyártósoron, megbízhatóan és pontosan végzik munkájukat. A gyártási folyamat mindhárom gyártósoron hasonlóan zajlik. Elsőként egy KR 5 arc típusú KUKA robot leveszi a legfelső tálcát, és egy polcra helyezi. Majd egy KR 6 R900 típusú KUKA előkészítőrobot egy négy stancolószerszámmal ellátott kerek ütemasztalon lévő stancolóaljzatra helyezi a vezetőkeretet. Ezek leválasztják a járműdugasz-tüskéket a vezetőkeretről. Négy KUKA KR AGILUS sorozatú kisrobot egyenként hat járműdugaszt, öt érzékelő- és két akkumulátordugasz-tüskét vesz ki a stancolószerszámokból, majd helyezi azokat az átadószerkezetbe. A fröccsöntőgép felrakását egy a közepes teherbírás-tartományba tartozó KUKA robot végzi. Ez speciális megfogóival négyesével veszi ki az előkészített nyers munkadarabokat az átadóberendezésből, és behelyezi azokat a szerszámba. Ott készülnek a műszaki műanyagalkatrészek. Az elkészült vezérlőházat egy KUKA kisrobot hozza el az átadóállomásra.
A robotok nem csak hegeszteni, csavarozni és raklapozni tudnak: a KUKA Hungária Kft. az ipari robotok széleskörű alkalmazási területeit fogja bemutatni a 2019. május 14-17. között megrendezésre kerülő Ipar Napjai – Mach-Tech kiállításon, ahol az eddigieknél nagyobb standterületen összesen 246 m2-en várja az érdeklődőket, a Hungexpo G pavilonjában.
KUKA KR QUANTEC robot raklapozza a bajorkolbász-konzerveket a Fleischwerke Zimmermann-nál, ahol is az volt a cél, hogy a robot felgyorsítsa a csomagolási folyamatot és levegye a dolgozók válláról a nehéz fizikai munka terhét.
KUKA KR QUANTEC robot raklapozza a bajorkolbász-konzerveket a Fleischwerke Zimmermann-nál, ahol is az volt a cél, hogy a robot felgyorsítsa a csomagolási folyamatot és levegye a dolgozók válláról a nehéz fizikai munka terhét. A raklapozást a cég korábban manuálisan végezte, ami ergonómiai szempontból nem volt megfelelő a dolgozók számára. A belső logisztika optimalizálása érdekében ezért egy KUKA KR 12 R3200 PA típusú raklapozót integráltak a folyamatukba.
A Gebrüder Schwarz GmbH vezető vállalat a műanyag-fröccsöntés technológiájának terén. A cég a két régebben használt KUKA automatizálási megoldás mellé nemrégiben további 2 új hattengelyes robottal – KR Agilus és KR 16 – bővítette gyártási kapacitását ventilátorok gyártásához.
A Gebrüder Schwarz GmbH vezető vállalat a műanyag-fröccsöntés technológiájának terén. A cég a két régebben használt KUKA automatizálási megoldás mellé nemrégiben további 2 új hattengelyes robottal – KR Agilus és KR 16 – bővítette gyártási kapacitását ventilátorok gyártásához. Az összetett fröccsöntött műanyag komponensek gyártása nagyfokú precizitást, reprodukálhatóságot és pontos ütemidőt igényel, emellett szavatolni kell a megadott ciklusidőt és folyamatbiztonságot is.
A KUKA KR QUANTEC ultra termékcsalád marórobotja kemény habszivacsból készít szobrokat marással az Art Department Studio Babelsberg GmbH vállalatnál. A szoborkészítésben a robot olyan, egyénileg konfigurálható szerszámgépként működik közre, amely önállóan, automatizálva végzi el a munka egyes lépéseit. A CNC marórobot így precíz, háromdimenziós munkafolyamatokat biztosít.
November 16-án este 12 megye 36 gyára nyitotta meg kapuit a nagyközönség előtt, hogy bemutassák a gyártóhelyeiken zajló, magasan automatizált tevékenységeket, mindemellett pedig további változatos programokkal és meglepetésekkel várták vendégeiket. Az eseményt szervező Ipar 4.0 Mintagyárak kiemelt projekt célja ezzel a rendezvénnyel is az volt, hogy ráirányítsa a figyelmet arra, hogy az ipar fejlődése és az ipar 4.0 szemlélet számos lehetőséget kínál mind a hazai termelő kkv-k, mind az iparban munkát vállalók számára. A projekt egyébként olyan ingyenes szolgáltatásokat nyújt még 2019 végéig a konvergencia régióban működő feldolgozóipari vállalatok számára, melyekkel akár már pénz befektetése nélkül is ipar 4.0 fejlesztésbe foghatnak.
Napjainkban a vállalkozások az intelligens hálózatoktól nagyobb termelékenységet és rugalmasságot várnak el. A robotok ebben kulcsszerepet játszanak. A robotok a felhőn keresztül válnak az intelligens gyártási folyamat szereplőivé. A robomotion GmbH és a SOTEC GmbH robotalkalmazása lehetővé teszi a KUKA KR 3 AGILUS okostelefonnal történő, vezeték nélküli vezérlését.
A robomotion GmbH és a SOTEC GmbH olyan alkalmazást fejlesztett ki, amely rugalmassá teszi és leegyszerűsíti a robotvezérlést. Így a KUKA KR 3 AGILUS robot okostelefonnal, felhőből vezérlehető.
A Modern Gyárak Éjszakáján az érdeklődők testközelből láthatnak példákat a negyedik ipari forradalom automatizált és digitalizált termelési megoldásaira, megtudhatják, hogyan néz ki egy igazán modern gyár. 2018-ban az ipari robotgyártó KUKA is csatlakozik a népszerű kez-deményezéshez, és megnyitja füzesgyarmati üzemét az érdeklődők előtt.
A KUKA idén ünnepli 120 éves jubileumát. A világ egyik vezető robotgyártó vállalatának története egészen 1898-ig nyúlik vissza, amikor két német mérnök, Johann Josef Keller és Jakob Knappich fényforrásokhoz való acetilént gyártó üzemet alapítottak Augsburgban. Az volt a céljuk, hogy kedvező áron állítsanak elő háztartási és közvilágítási célú világítótesteket.
A munkaerőhiány és az abból adódó költségnövekedés a mikro- és kisvállalkozásokat is gyártási tevékenységük automatizálására sarkallja, amiben nagy segítség lehet, hogy a világ egyik legnagyobb robotgyártó cége Magyarországra telepítette használtrobot-felújító gyáregységének egy részét. A felújítás folyamatáról és az újjávarázsolt robotok piacáról Perity Gábor, a KUKA Hungária Kft. értékesítési vezetője beszélt a TechMonitornak.
A BMW Group Dingolfingban működő üzemében egy KR 120 R2100 nano F exclusive típusú KUKA robot van üzemben. A KR QUANTEC nano sorozatú robot alkatrészeket szállít a tisztítófúvókákhoz. Ennek során kémiai összetevőket tartalmazó tisztítóközegeknek, magas hőmérsékletnek és nagy tisztítónyomásnak van kitéve.
A NEUE HALBERG-GUSS GmbH 2250 dolgozója a cég saarbrückeni és lipcsei telephe-lyein forgattyústengely-házakat, és hengerfejeket gyárt öntöttvasból készített ipari motorok-hoz és öntött forgattyús tengelyekhez. A vállalat Európában piac- technológiavezetőnek számít. A termékpaletta a személygépkocsikhoz kínált filigrán háromhengeres blokkoktól a nagy űrtartalmú, haszongépjárművekhez használható V8 gépcsoportokig terjed. Mindezt gömb-grafitos öntöttvas csapágyalagutak és alumínium alaplemezek egészítik ki. A cég ügyfelei között olyan neves személygépkocsi- és haszongépjármű-gyártók találhatóak, mint pl. a Volkswagen, a Daimler, a BMW, az Audi, az MAN, a Scania vagy az Iveco.
Egyedülálló megoldást eredményezett a két piacvezető csúcstechnológiájának kombinációja. Az 1 100 mm karkinyúlással és akár 10 kg teherbírással rendelkező hattengelyes KUKA KR AGILUS KR 10 R1100 EX 2G robotra Dürr festőrendszert szereltek.
2018. június 12-13. között rendezte meg a Haas Automation a magyar és osztrák ügyfeleknek szóló Házi Kiállítást, amire a TechMonitor is meghívást kapott. A csúcsmodern automatizálási megoldásokat is felsorakoztató rendezvényen több gép is gazdára talált. Helyszíni beszámolónkat olvashatják.
Az erlangeni székhelyű SIEMENS Digital Factory (DF) divízió Motion Control üzletága nagy-teljesítményű motorok, áramátalakítók és vezérlések gyártására specializálódott.
Az 1802-ban alapított Georg Fischer AG mettmanni telephelyén több mint 100 éves múltra tekint vissza. A mettmanni Georg Fischer a svájci Schaffhausenben székelő Georg Fischer AG GF Automotive részlegéhez tartozik. Az öntött termékek mellett a Georg Fischer AG megmunkálógépeket és csővezetékrendszereket is gyárt. A mettmanni telephelyen mintegy 1000 dolgozó évi 190000 tonna öntött alkatrészt állít elő az autóipar számára.
Kovacica városában két KUKA KR120 R3200 PA robot végzi az óránként közel tíz tonna cukrot tartalmazó 100 cukorcsomag megbízható raklapozását.
Csökkenő koncentráció és fáradtság? Soha többé! A robotok már a megjelenésüktől fogva az emberek megbízható és nélkülözhetetlen „munkatársainak” számítottak. Napjainkban egyre nagyobb mértékben veszik át a csövek hegesztésének, hajlításának, vágásának, elválasztásának, áthelyezésének és tárolásának nehéz munkáját. A mesterséges intelligenciának és a gépi tanulásnak köszönhetően rugalmas robotrendszerek hozhatók létre, amelyek végül teljes mértékben felváltják majd a csak ismétlődő feladatokat ellátni képes gépeket.
Szeretettel meghívjuk Önöket A Haas leobeni házi kiállítására, mely 2018. június 12-13-án kerül megrendezésre mindkét napon 09.00 – 17.00 óra között a 8700 Leoben, Am Prettachfeld 6. szám alatt.
A Fujitsu megváltoztatja a számítógépes alaplapok gyártásának és tesztelésének módját. Úttörő jelentőségű együttműködése keretében robotok segítik az emberi munkaerőt az elektronikai gyártósorok mellett. A rendkívüli biztonságos rendszer része annak a „co-creation” projektnek, amely az automatizáció terén szaktekintélynek számító KUKA bevonásával zajlik a világ egyik legmodernebb informatikai gyártótevékenységre szakosodott létesítményében: a Fujitsu augsburgi intelligens digitális gyárában.
A hagyomány követése nem zárja ki a technológiai innovációt: ezt a legnagyobb pezs-gőgyártók sorában két vállalat esete is bizonyítja. A Piper-Heidsieck és a Charles Heidsieck vállalatnál KUKA robotok végzik a palackok kicsomagolását.
A KUKA Automation Days elnevezésű rendezvénysorozata alkalmával több helyszínre látogat el az országban, ahol szeretné megmutatni miért is érdemes már most befektetnie gyára jövőjébe. A folyamatosan fejlődő és bővülő piaci igények miatt az automatizálás előtérbe kerül, hiszen általa gyorsabban és hatékonyabban állítható elő minőségi termék. Ne szalassza el a lehetőség, hogy többet tudjon meg a robotalapú automatizálás előnyeiről és megoldásairól. Jelentkezzen Ön is rendezvényünkre!
Már nem csak a munkafolyamatok automatizálásáról beszélünk: a jövőnek való megfelelés érdekében a vállalatoknak túl kell lépniük a meglévő automatizálási megoldásokon. A mesterséges intelligencia, a hálózatépítés és a mélytanulás együttesen formálják a jövő iparát.
Ipari robotok, vezérlések és szoftverek fejlesztése, gyártása és értékesítése: ezzel az augs-burgi székhelyű KUKA Roboter GmbH a világ egyik vezető gyártója. A cég saját robotjainak gyártását is automatizálja. A termelékenység átlagosan 15 százalékos növekedése a 10-es csarnokban található két megmunkáló központ legújabb, robotalapú automatizálásának eredménye.
A „robogonio” egy multifunkcionális fénymérő berendezés: ezzel a termékkel kereken három éve jelent meg a piacon a weingarteni székhelyű opsira GmbH. A robogonio – a név a robot és a goniofotométer szavak összegyúrásából keletkezett – fényforrások vagy lámpák szögtől függő fényerőeloszlását méri, összekapcsolva az ipari robotika és a legmodernebb fénymérési technológia előnyeit. 1999 óta az opsira az optikai és világítástechnikai ipar teljes körű szolgáltatójává vált, és már 16 munkatársat foglalkoztat. A „robogonio” révén az opsira a mérőrendszerek üzletágát erősíti.
KUKA Group completed the 2017 financial year successfully and was able to surpass the previous year’s results by a considerable margin in some cases. “We continued to profit from the digitization trend over the past year. The demand for intelligent automation solutions remains strong,” states Dr. Till Reuter, CEO of KUKA AG. “At the same time, we have had to set the right course for a successful future. To a significant extent, our success is founded on our investments – in key technologies and innovative products for Industrie 4.0, in partnerships, in new business segments such as consumer robotics, and in the growth market of China,” he stressed.
A befogótechnológiák és megfogórendszerek terén éllovas SCHUNK pontosan ezt a kérdést feszegeti legújabb termékeinek fejlesztése során. A családi tulajdonban lévő vállalat idén mutatta be az intelligens gyárakban megvalósítható akadálymentes ember-robot együttműködés lehetőségeit.
KUKA acquires Visual Components and defines the next level in intelligent automation
Napjainkban a gyógyászatban alkalmazott robotrendszereket az orvosok műtétek közbeni támogatására, a diagnosztikában vagy terápiás célokra használják, elsősorban a tartósan nagyfokú pontosságuk, a rugalmasságuk és a megbízhatóságuk miatt. A bonyolult, katéteres beavatkozásoknál és az újdonságnak számító hibrid műtőkben a Siemens Healthcare robotalapú angiográfiás rendszere, az Artis zeego számít a legkorszerűbb megoldásnak.
Fronius cég évtizedek óta jelentős befolyást gyakorol a hegesztéstechnológia fejlődésére, és világviszonylatban is az ágazat vezető vállalatának tekinthető. A hegesztőrobotok esetében világszerte alkalmazott áramforrások mintegy 30 százaléka Fronius gyártmány. A domináns világpiaci szerep megőrzése érdekében 2011. végén megnyílt az új kutatás-fejlesztési központ a felső-ausztriai Thalheimben, amihez többek között – főként a kis hőbevitelű hegesztés, a tandem-hegesztés, a volfrámelektródás és a plazmahegesztési eljárások továbbfejlesztése érdekében – új generációs KUKA robotokat is beszereztek.
A KUKA a világ egyik piacvezető, ipari robotokat gyártó vállalata. Főbb tevékenységei közé tartozik az ipari robotok, vezérlők és szoftverek fejlesztése, gyártása és értékesítése. Magyar leányvállalata, a KUKA Robotics Hungária Ipari Kft. meghatározó szerepet tölt be a magyar piacon. A cég több mint 1 600 főt foglalkoztató fejlesztő- és gyártóközpontja idehaza található.
Emberi kollégájával együtt a KUKA LBR iiwa könnyűépítésű robot összecsavarozza a meghajtáso-kat a QUANTEC ipari robotnak. Így gondoskodik a produktív és ergonomikus működésről.
A landshuti telephelyen a BMW Group mintegy 1 500 alkalmazottja évente mintegy ötmillió, alumíniumból és magnéziumból készült, mintegy 69 000 tonna össztömegű öntvénykomponenst állít elő. A gyártási terjedelem részét képezik a motor részegységei, mint például hengerfejek vagy forgattyúházak, továbbá a karosszéria szerkezeti elemei és az alváz alkatrészei is. Az augsburgi MRK-Systeme GmbH vállalattal együttműködve innovatív, robotalapú szárazjégfúvási megoldás került kidolgozására nyolc különböző szerszámtípushoz. A 2004-ben alapított MRK-Systeme GmbH tizennégy alkalmazottjával ember–robot együttműködési funkciócsomagokat állít elő és valósít meg. A rendszermegoldásokat elsősorban gépjárműgyártók és beszállítóik, de emellett az ipar más területei is alkalmazzák.
A FAW Jiefang Automotive Co., Ltd. Wuxi Diesel Engine Works, a FAW Group Corporation száz százalékos leányvállalata 2012. februárban, Huishanban nagy teljesítményű dízelmotorok gyártásával foglalkozó üzemet hozott létre, melynek éves termelési kapaci-tása 125000 egység. Az augsburgi robotok számos különféle feladatot látnak el. A csúcspont: amikor KUKA KR 1000 titan típusú robot 700 kg-os hengerblokkokat mozgat.
A diedorfi Borscheid+Wenig GmbH vállalat már több mint 50 éve foglalkozik műanyag alkatrészek gyártásával. A beszállítói ágazat nemzetközi tevékenységet folytató ipari üzemeként a vállalat átfogó kínálatot biztosít az egyes komponensek gyártásától a komplett részegységekig.
Napjaink termelési környezetét nehéz automatizálás nélkül elképzelni. Sok esetben az automatizálás mértéke rugalmas. Az ipari robotok fokozatosan új feladatokat vesznek át, és szorosabban együtt dolgoznak a humán gépkezelőkkel. Az ember-robot együttműködés (HRC) az automatizálás szerves részévé válik.
A varsói székhelyű ALNEA Sp. z.o.o. mechanikus, villamossági vagy pneumatikus, félautomata vagy teljesen automatikus tesztkészülékek egyedi igények szerinti fejlesztésével és gyártásával foglalkozik. A lengyel válla-lat a szelektív forrasztásra specializálódott. Az ALNEA által évekkel ezelőtt kifejlesztett ALNEA-ZEUS vezér-léshez alapvető újításra volt szükség, hogy a jövőben is garantálható legyen a nemzetközi Elektro- és Elektronikai Ipari Szakszövetség (IPC) által megkövetelt szabványok betartása.
A fenntartható, rugalmas termeléshez az ember és robot közötti együttműködés önmagában nem elegendő. Mozgékony robotokra van szükség. Ennek az előnyeit élvezi a KUKA Roboter GmbH augsburgi központjá-ban. Az ipari robotok, vezérlések és szoftverek fejlesztésével, gyártásával és értékesítésével a világ piacve-zető vállalatai közé tartozik.
Látogasson el 2017. május 9-12. között az Ipar Napjai - Mach-Tech kiállításokra és ismerkedjen meg a Hitachi-KAWADA következő generációs robotjával!
Az ipar 4.0 koncepció megvalósításában újabb mérföldkő a mobil kollaboratív robotok megjelenése. Az intralogisztikai rendszerekben és a flexibilis gyártási láncokban használható robotok intelligensen reagálnak a környezetükre, egyúttal arra is képesek, hogy önállóan mozogjanak.
Az Airbus zászlóshajója, az A380 láthatólag könnyedén mozog a levegőben. Ahhoz, hogy ezt az óriási repülőgépet a földi tervezés során ilyen könnyen elvigyük az égbolthoz, rugalmas és hatékony, nagyteljesítményű mobil platformokat használtunk. A Mecanum kerekeknek köszönhetően a KUKA omniMove képes akár 90 tonnás komponenseket is milliméteres pontossággal mozgatni szűk helyen a hamburgi gyártócsarnokban.
A MERZ a robotok alkalmazásával növeli a termelékenységet, a minőséget és a rugalmasságot, minimálisra csökkenti az állásidőket és csökkenti a szállítási időket. A KUKA KR FORTEC F (Foundry) négy megmunkáló központot kapcsol össze, megtölti és üríti a szerelőhelyeket és biztosítja a szerszámgépek optimális kihasználtságát.
A negyedik, digitális ipari forradalom korában egyre inkább tért hódít a „Smart Factory” fejlődése. Nagy a kereslet az automatizált, hálózatba kapcsolt és variálható gyártósorok iránt, melyek segítségével gyorsan, rugalmasan lehet reagálni a termékek egyre rövidebb életciklusára. Eközben egyre fontosabbá válik a kérdés, hogy hogyan vehetők figyelembe az ügyfél egyedi kívánságai az ipari sorozatgyártásban.
Idén a KUKA nyerte a MET Magyarország Zrt. által alapított Innováció és Tehetség Díjat. Az elismerést a Figyelő TOP200-as Gálájának keretében nyújtották át 2016. október 14-én, ahol Magyarország 200 legnagyobb vállalata volt jelen.
Az új termékek növekvő száma, az egyre gyorsabb ütemű fejlődés és a rövidülő termékéletciklusok nagyobb rugalmasságot feltételeznek a gyártásban is. A versenyképesség fenntartása az automatizálási megoldások egyre gyorsabb térhódítása felé nyit utat.
A szeptember 29-én második alkalommal megrendezett Beckhoff Technology Day konferencia egyedülálló lehetőséget nyújtott a résztvevőknek arra, hogy közvetlenül értesüljenek a PC-alapú vezérlés, az ipari automatizálás, az információtechnológia (IoT) és az ipar 4.0 aktuális trendjeiről.
A nagy érdeklődésre való tekintettel és a kivételes összetételű gépparknak köszönhetően az eredetileg tervezett szeptember 23. helyett szeptember 30-ig fogadta a Thonauer Kft. a vállalat termékei és aktualitásai iránt érdeklődőket.
Bemutatkozott a KR Agilus kisrobotcsalád legújabb tagja. A rendkívül kompakt KR 3 Agilus révén teljessé vált a cég kisrobotokból álló sorozata.
A KUKA Robotics Hungária Ipari Kft. idén ünnepeli fennállásának 25. évfordulóját. Ez a 25 év a cég életében nagyon sok változást és fejlődést hozott magával. Ezen jeles alkalomból a KUKA a munkatársai és hozzátartozóik számára egy program-sorozattal kedveskedett.
Az automatizálás és az integrált szerelési megoldások (IAS) területén az elmúlt néhány évben a fejlődés a folyamatosan csökkenő sorozatméretek, a rövidebb termékéletciklusok és a sűrűbb átállások irányába mutat. Amihez erre a gyártó cégeknek szükségük van, az a rugalmasság. A túlélés kulcsának számító automatizálási lehetőségekről szólt a Beckhoff júniusi országjáró rendezvénysorozata, amit az ipari robotok piacán meghatározó KUKA kollaboratív robotokról szóló vendégelőadása is színesített.
Az ipari robotok iránti kereslet évről évre dönti a történelmi rekordokat, és a növekedés Közép-Kelet-Európában is kiugró mértékű, ahol 2010 óta évről évre jelentősen növekszik az ipari robotok száma. Nemcsak a robotok által elvégzett munka, de maga a robotika fogalma is gyorsuló ütemben fejlődik. A robotikát érintő változásokról és a KUKA Robotics fejlesztési irányairól Orovica Szilárd ügyvezető igazgató és Görög Botond fejlesztési vezető beszélt a TechMonitornak.
Intel, Apple és Google: az információtechnológia titánjai gyorsuló ütemben változtatják meg életünket és szokásainkat. A Szilícium-völgy inspiráló környezetében nyitotta meg új technológiai központját a Beckhoff is, és a cég által létrehozott automatizálási technológiák várhatóan hasonló mértékben alakítják majd át a gyártási metódusokat. A kiberfizikai rendszerek aktuális fejlesztési újdonságairól Perecz Tamás, a Beckhoff Automation Kft. ügyvezető igazgatója beszélt a TechMonitornak.
KUKA has posted record revenues for the 2015 financial year. The Group continued its profitable growth and again surpassed the key performance indicators of the previous year.
A KR Agilus sorozat a maga teherbírási kategóriájában egyedülálló képességekkel rendelkezik. Az öt- vagy hattengelyes robotok rendkívüli dinamikája, rövid ciklusideje és integrált energiaellátó rendszere a sorozatot szokatlan feladatok ellátására is alkalmassá teszi.
Az EMO 2015 kiállításon a Siemens standja teljes mértékben a szerszámgép környezetek digitalizálását állítja középpontba. "Úton az Industrie 4.0 felé – digitalizálás a szerszámgép gyártás területén" jelmondatának megfelelően a Siemens az ipari szoftver és automatizálási technológia integrált portfólióját mutatja be, amelynek révén a vállalatok rugalmasabbá és hatékonyabbá tehetik termelésüket, ugyanakkor lerövidíthetik a piacra kerülési időt.
A svájci Rinspeed autógyártó cég 2015. március 5. és 15. között a Genfi Autószalonon mutatta be járműtanulmányát, a Budiit. Ebben segíti: a KUKA LBR iiwa robot, amire a kormányt szerelték.
Az nem újdonság, hogy a KUKA robotok autókat gyártanak. Az viszont már hír, hogy autókba szerelik őket, mégpedig egy, a kormányoszlop szerepét betöltő könnyűszerkezetes robot formájában. Az ötletet a svájci Rinspeed autógyártó cég valósította meg egyedülálló koncepcióautójában. A BMW i3 alapján készült Rinspeed Budii koncepciótanulmányban a svájci újítók a KUKA robotokra számítanak. A kormány az érzékeny és alkalmazkodó könnyűszerkezetes KUKA LBR iiwa roboton van elhelyezve. Ezáltal a jármű teljes szélességében eltolható, így lehetővé válik, hogy hol a sofőr, hol az utas kormányozzon. És ez még nem minden: Ha a kormányt tartó LBR iiwa robotot középre helyezik, a Budii önműködően közlekedik. A könnyűszerkezetes robot elméletileg végtelen számú beállítási lehetőséget rejt. Így akár rakodóasztalként vagy előzékeny inasként is szolgálhat. A Rinspeed autóipari agytröszt számára a Budii robotkarja gondolatébresztő jelkép.
Around 50 journalists and several hundred employees shadowed German Chancellor Angela Merkel on her visit to KUKA in Augsburg. Accompanied by her economic advisor Lars-Hendrik Röller and deputy government spokesperson Georg Streiter, Angela Merkel met with KUKA Executive Board members Dr. Till Reuter and Peter Mohnen and Supervisory Board Chairman Bernd Minning to discuss the factory of the future.
Ember és robot; a profi asztalitenisz játékos Timo Boll közreműködésével zajló KUKA kampány 2014-ben számos díjat besöpört (imázsfilm kategória). A riválison idén „Man vs. Machine” mottóval készülnek a visszavágóra.
A high-tech ipar élvonalában is egyre jellemzőbb trend, hogy a piaci szereplők az alaptevékenységüket támogató informatikai infrastruktúra üzemeltetését külső szakértőre bízzák. Ebbe a körbe tartozik az ipari robotokat gyártó KUKA Robotics is. Ma már a világ szinte összes KUKA robotjának vezérlőszekrényét a közel 1050 főt foglalkoztató magyar vállalat két telephelyén, Taksonyban és Füzesgyarmaton gyártják. Így a folyamatos működéshez elengedhetetlen a szünetmentes on-line kapcsolat a telephelyek, illetve a német központ között. Mindehhez az Invitel biztosít megbízható hátteret.