Az elektronikai alkatrészek, termékek és megoldások globális forgalmazójának számító Farnell már teljesen testreszabható csúcskategóriás IP67 elektronikai ház megoldásokat is saját márkás Multicomp Pro termékeiből. A Farnell webhelyén elérhető egyedi és intuitív online eszköz használatával az ügyfelek percek alatt létrehozhatnak egy egyedi házat, egyetlen konfigurációval a prototípustól a teljes gyártásig.
Az elektronikus alkatrészek, termékek és megoldások globális forgalmazójának számító Farnell bemutatta az „Ipar 4.0 interjúk 2020 ” című könyvét. Az e-könyv a Festo, az Omega, a Molex, a Pansonic és a Scheider Electric nemzetközi szakértőinek véleményét mutatja be az Ipari Dolgok Internete (IIoT) és a kapcsolódó technológiák fejlesztésével kapcsolatban. Az e-könyv főleg az elektronikai panel gyártók, a rendszerintegrátorok és tervezők, valamint a villamosmérnökök számára lehet hasznos, beleértve a karbantartással foglalkozókat is.
Az S&T Consulting Hungary elkötelezett a hazai vállalatok Ipar 4.0 fejlettségi szintjének emelésében, ezért most egy Ipar 4.0 Pilot pályázatot hirdetünk meg, aminek keretében 5 kiválasztott gyártó cég számára 5000 € értékű ipari digitalizációs szolgáltatást és tanácsadást nyújtunk díjmentesen.
Évente mintegy 20-30 milliárd dollárt költenek az ipari felhasználók az automatizációs rendszereik szervizelésére, karbantartására, azonban ennek az összegnek a túlnyomó többsége megtakarítható lenne, ha egységes automatizálási megoldásokat alkalmaznának – állapítja meg az ARC Advisory Group elemzése.
Az Ipari Tárgyak Internete (IIoT) korában az üzemek, termékek és rendszerek egyre inkább hálózatba szerveződnek. Az IT és az OT ipari környezetben történő intelligens kombinációja az átlátható és hatékony folyamatok és az alacsonyabb termelési költségek alapját képezi, teljesen új üzleti szegmensek bevonását lehetővé téve.
Az Eaton a ”Secure by design” elv mentén a lehető legnagyobb biztonságra törekedve tervezi termékeit, erre a tervezési és gyártási folyamatok harmadik fél általi tanúsítása a biztosíték a vevők számára.
Az Ixxat® SG átjárók lehetővé teszik az ipari automatizálási eszközök és az energiahálózatok közötti kommunikációt. A HMS Networks új verziókkal bővítette az Ixxat SG átjárók termékcsaládját, beleértve a 4G/LTE modemet a mobilkapcsolathoz, valamint a 4 portos Ethernet kapcsolási lehetőségeket, további energiahálózati lehetőségeket biztosítva a felhasználók számára az alállomások és erőművek számára.
Az Endrich által fejlesztett komplett IoT ökoszisztéma magában foglalja az adatgyűjtő és kommunikációs funkciókkal ellátott szenzor és IOT csomópontokból álló hardvercsaládot, valamint a felhő alapú adatbázis és a vizuális megjelenítés szoftveres szolgáltatásokat.
Új szintre emeli az ipari automatizációt a Schneider Electric az Innovation Summiton bemutatott EcoStruxure™ Automation Expert megoldással. A szoftverközpontú ipari automatizálási rendszer megtestesíti a társaság „univerzális automatizálsáról” alkotott elképzelését.
Szeptember 17-én rendezte meg először a MOHAnet Mobilsystems Zrt. az IoT Live Show-t Budapesten, amelyen 14 hazai vállalat mérte össze legújabb IoT fejlesztését. A szakmai versenyen számos izgalmas M2M fejlesztést láthatott a közönség, a legjobb IoT megoldásért járó fődíjat az IoT Hungary Zrt. nyerte. Különdíjas lett a Clico Hungary, az AgroSense és a Waterscope Monitoring.
IoT megoldások versenyét szervezi meg a MOHAnet Mobilsystems Zrt. szeptember 17-én a Lurdy Konferencia és Rendezvényközpontban. Az IoT Live Show-n egy szakmai verseny keretében 15 hazánkban tevékeny vállalat, köztük a Telenor Magyarország, az Antenna Hungária, a Konica Minolta mutatja be „okos megoldását”, amelyeket a prezentációk után ki is próbálhat a szakmai közönség. A győztes megoldásról a közönség szavazata dönt.
A piaci változások mellett a termelés gyorsan növekvő digitalizációja arra ösztönzi a gépgyártó vállalatokat, hogy egyre fejlettebb és rugalmasabb szolgáltatásokat kínáljanak ügyfeleiknek.
A fogyasztók és vállalati ügyfelek részéről is egyre jelentősebb igény mutatkozik a gyors szállítási szolgáltatások iránt, ami számos technológiai és logisztikai kihívás elé állítja a szállítmányozó cégeket. Az Ericsson IndustryLab legújabb, „Proaktív logisztika – út a jövőbe” című jelentése azt vizsgálta meg, mit várnak a logisztikai döntéshozók az iparág technológiai fejlődésétől.
Megnyitotta első kelet-európai innovációs bemutatóközpontját a Schneider Electric a plovdivi okosgyárban. A vállalat a régióban több, tevékenységében fontos szerepet betöltő létesítményt működtet, köztük a szigetszentmiklósi CEELogot, ami a közép-kelet-európai térséget kiszolgáló logisztikai központ.
A Pepperl+Fuchs márkájának számító ecom bemutatta kibővített termékportfólióját. Az ecom idén különös figyelmet fordít a «Digitális Termékek és Szolgáltatások» új termékcsaládra.
Napjaink egyik legfontosabb kihívása az ipari folyamatok digitalizálása, a hagyományos gépek kiegészítése adatgyűjtő szenzorokkal, az ezeket vezérlő mikrovezérlős elektronikával, a vezetékmentes kommunikációt lehetővé tévő rádiófrekvenciás modulokkal, melyek segítségével megvalósul a sok mindenre felhasználható adatgyűjtés, a „BIG DATA” építése. Az ipar 4.0 elvárásainak megfelelő működéshez szenzorok adatainak tömkelegét kell központi adatbázisba gyűjteni. Mindehhez ökoszisztémát az IoT, a „dolgok internete” kínál. Írásunkban az Endrich GmbH, Európa egyik vezető elektronikaialkatrész-forgalmazója által készített demonstrációs célú IoT-infrastruktúra modell alapján áttekintjük a lehetőségeket, és megismerkedünk a cég által az IoT-fejlesztők munkáját segítő ingyenes felhőalapú adatbázis szolgáltatással is.
A Hungexpo Zrt. vezetősége az operatív törzs ajánlását követve az IPAR NAPJAI kiállítás elhalasztásáról döntött.
Az internethez csatlakoztatott, intelligens eszközök mindenhol ott vannak körülöttünk. Életünket számos téren megkönnyítik, és a vállalatok számára is rengeteg lehetőséget tartogatnak, hiszen az általuk gyűjtött adatok elemzésével a cégek jobb termékeket és szolgáltatásokat kínálhatnak. Ezt a rengeteg információt azonban tárolni is kell, és az adatmennyiség elképesztő iramban nő. Ezért új megközelítésre van szükség, amit a SUSE szakértői szerint a szoftveresen vezérelt tárolás hoz el.
az RS Components (RS) bemutatta a 4ZeroBox IIoT (ipari tárgyak internete) egységet az olasz TOI (Tárgyak az Interneten) gyártótól. A 4ZeroBox a TOI 4ZeroPlatform hardvereleme, egy plug-and-play adatgyűjtő, feldolgozó és jelentő rendszer, amelyet az Ipar 4.0 intelligens gyártási és üzemi karbantartási folyamatok optimalizálására terveztek.
A Hungexpo ipari szakkiállítása a legátfogóbb rendezvény, mely egy időben, egy helyen ad lehetőséget minden ipari szegmens bemutatására, felvonultatva az ipar összes ágazatát.
COPA-DATA has been developing software for the industrial automation and energy sectors since 1987. The subsidiary COPA-DATA CEE/ME has made a significant contribution to its success with its responsibility for market development and customer support in Central and Eastern Europe as well as the Middle East. Since its founding ten years ago, COPA-DATA CEE/ME has continually grown and generated a turnover of 4.3 million Euros in 2019. With additions to the sales team and its new Managing Director, Johannes Petrowisch, the company is now well positioned for the future.
Már minden és mindenki csatlakozik az internethez a babamonitortól kezdve az autókon át az ipari berendezésekig. Mi jöhet még ezután? A SUSE szakértői azt látják jósgömbükben, hogy egyre okosabbá válnak a peremen található eszközök, és új lehetőségeket teremt az 5G, de mindezt akkor tudjuk maradéktalanul kihasználni, ha egységesítjük a rendszereket.
Nem kell különösebb jóstehetség ahhoz, hogy meg tudjuk mondani: idén is fontos lesz az IT-biztonság a vállalatoknál. Egyelőre ugyanis nincs kilátás arra, hogy az egyre aktívabb kiberbűnözők hirtelen más foglalkozás után néznek. A Micro Focus szakértői szerint 2020-ban a gépek sietnek segítségünkre a védekezésben, és egyre több vállalat igyekszik majd csökkenti a kockázatokat a kiemelt fiókok, a felhasználói tevékenységek és az IoT-eszközök ellenőrzésével, valamint az alkalmazások biztonságának tesztelésével.
A Wilsen.sonic.level érzékelőrendszer lehetővé teszi a konténerek, tartályok és silók töltöttségi szintjének távoli ellenőrzését és kezelését.
A Fujitsu RunMyProcess nagy produktivitású felhőplatform bemutatja a digitális üzleti innovációt és együttműködést támogató, összekapcsolt DigitalSuite Business Fabric ökoszisztémát. Az IoT-eszközök adataihoz zökkenőmentes hozzáférést biztosító DigitalSuite Business Fabric minden eddiginél jobban megkönnyíti a nagyvállalatoknak az új adatforrások eredményes hasznosítását.
Tisztelettel meghívjuk Önt és érdeklődő munkatársait az S&T FOCUS OKOSGYÁR c. rendezvényre.
Ezen kompakt PLC-t az adatgyűjtési megoldásokhoz és a berendezések közötti kommunikációhoz fejlesztették ki. A szélesebb hőmérséklet-tartomány a speciális alkalmazási területek esetén is nagyobb megbízhatóságról gondoskodik.
A rendezvényen átfogó képet kaphat az élenjáró, legkorszerűbb ipari digitalizációs (CAD, PLM, gyár- és robotszimuláció, MES, AR, IoT) technológiákról, és gyakorlati tanácsokat, ötleteket ismerhet meg a sikeres digitalizációs projektekhez.
Sokan hallottunk már a nyílt forráskódú szoftverekről, de nem biztos, hogy az Androidon és a Linuxon kívül egyéb neveket is fel tudnánk sorolni. Pedig ezek a megoldások általában nagyobb rugalmasságot és alacsonyabb költségeket kínálnak, mint zárt forráskódú alternatíváik, ezért érdemes őket közelebbről is megismerni. A SUSE szakértői most bemutatnak öt olyan területet, ahol az open source minden kétséget kizáróan átvette a vezetést.
Idén november 13-14-én kilencedik alkalommal várja a régió szakembereit Közép- és Kelet Európa egyik meghatározó üzleti eseménye, a TRANSLOG Connect Kongresszus, ezúttal a Budapesti Kongresszusi Központban.
Az RS Components (RS) két új sorozatott mutatott be az RF Solutions RF moduljai közül. Ezeket LoRa-alapú, alacsony fogyasztású, nagy kiterjedésű hálózatokhoz (LPWAN) tervezték IoT-környezetekbe.
Az RS Components (RS) mostantól az ON Semiconductor által gyártott Bluetooth Low Energy IoT-fejlesztőkészletet (B-IDK) is elérhetővé tette ügyfeleinek. Az iparág legalacsonyabb energiafogyasztású, chipre épített (SoC) Bluetooth Low Energy rádiós rendszerén alapuló moduláris platform kiválóan alkalmas a hosszabb akkumulátor-élettartamú IoT-alkalmazások (pl. intelligens készülékek, eszköznyomkövetők, viselhető eszközök, intelligens világítás) fejlesztésén dolgozó tervezők számára.
A feldolgozóipar digitális átalakulása már folyamatban van, de hogy mit jelent ez az üzemmérnökök számára, még mindig ismeretlen. Számos vállalat számára nem világos, hogyan lehet a legjobban megvalósítani az új digitális technológiákat. Továbbá az is kérdés, hogy melyik megvalósító partner lesz a legmegbízhatóbb és a legtapasztaltabb. Két dolog azonban egyértelmű: a digitalizálás kritikus fontosságú, ha a vállalatok a jövőben versenyképesek akarnak maradni, és a további automatizálás is kulcsszerepet játszik.
Most kivételesen nem SpongyaBob legjobb barátjáról van szó, hanem a róla elnevezett ipari robotról, aki nemrég kezdte a munkát a GIA Form Kft. üzemében. Ő már a 13. robot kolléga és lelkesen, elhivatottan dolgozik munkába állása óta.
Merre vezet az út a szép, új, digitális világba? Az adatközpontok, a felhő vagy az edge computing a helyes irány? Gyakori dilemma ez a szervezetek körében, ha lépést akarnak tartani a technológia fejlődésével és az IoT-eszközök térnyerésével. A SUSE szakértői szerint mindhárom irány tartogat hasznos lehetőségeket, ezért érdemes olyan infrastruktúrát kialakítani, amely mindegyiket képes támogatni.
A Pepperl+Fuchs által bemutatott szintérzékelő az adatokat egy biztonságos távoli állomáshoz továbbítja az ipari Dolgok Internetén. A WILSEN.sonic.level IoT-érzékelőt a WILSEN.service-vel és egy üzleti adatplatformmal együtt egy induló csomagot képez, amivel könnyebbé válik a technológia bevezetése. Ez lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy az IoT-rendszer értékét gyorsabban fedezzék fel saját cégük számára.
A Fujitsu RunMyProcess és az IoT.nxt partnerkapcsolatának köszönhetően a nagyvállalatok minden eddiginél többet hozhatnak ki az IoT-eszközök által rögzített adatokból.
Megatrendek mozgatják a hazai ipart, amelyek technológiai és szemléletbeli változásokat feltételeznek a hazai kis- és középvállalkozások részéről is. A változtatási kényszert sok cégvezető esetében elhomályosította az elmúlt évek fellendülése, de a kegyelmi állapotnak belátható időn belül vége lesz. A magyar ipar elkerülhetetlen átalakulásáról Nyirő Ferenc, az S&T Consulting Hungary Kft. ipari digitalizálás üzletágának vezetője beszélt a TechMonitornak.
Manapság szinte minden vállat, illetve létesítmény optimális működéséhez szükség van azonnal elérhető adatokra, amelyekre támaszkodva a szervezetek rugalmassá tudják tenni munkafolyamataikat.
Négy szakértő adott átfogó képet a folyamatautomatizálás legújabb fejlesztéseiről a Rockwell Automation által novemberben Philadelphiában tartott Automation Fair ideje alatt. A rendezvényen bemutatásra került a vállalat modern analitikai és folyamatirányítási megoldásának számító PlantPAx vezérlőrendszer új verziója is.
Augusztus végén a Japán Management Szövetség Good Factory – Jó gyár – díjjal ismerte el a hazai piacon a Smartus Zrt. által képviselt japán Okuma Dream Site 2 nevű CNC-szerszámgépgyártó üzemét.
Az anyaggazdálkodás fejlődése abba az irányba mutat, hogy minél több terméket jutasson el egyetlen gombnyomással A pontból B pontba. A technológiai újítások számos trendet indítottak el az ágazatban.
A tehetségek felvételének és megtartásának szükségessége továbbra is az ipari vállalatok egyik legnagyobb problémája. Ez egy állandó küzdelem, ami csak fokozódni fog, ahogy a jelenlegi dolgozók nyugdíjba mennek, a következő generáció számára pedig nem elég vonzó a feldolgozóipari munka.
Az RS Components (RS), az Electrocomponents plc (LSE:ECM), egy globális többcsatornás forgalmazó kereskedelmi márkája bemutatta a HARTING MICA (Modular Industry Computing Architecture) ipari számítógépekhez tervezett, IIoT (tárgyak ipari internete) fejlesztőkészletét.
In 2017, CNC machine tool manufacturer Okuma opened its latest smart factory Dream Site 2 (DS2) at its Japanese headquarters in Oguchi. The facility serves as a parts factory for the company’s small and medium-sized lathes and grinders. To take productivity and efficiency to the next level, the CNC manufacturer has integrated 61 machine tools from its extensive portfolio in an Internet of Things (IoT) enhanced production environment. A new production planning system, advanced methods of visualisation, real-time data processing and automation via state-of-the-art robotics enable super high-mix, low volume production with productivity on par with that of mass production.
Az automatizálási és az információs rendszerek közötti zavartalan kapcsolat és integráció kézzelfoghatóvá vált a philadelphiai Automation Fair ideje alatt, amikor a Rockwell Automation bemutatta a The Connected Enterprise legújabb technológiáit.
Az RS Components (RS) exkluzív partnermegállapodás aláírását jelentette be az innovatív Start-up vállalattal, a Zerynth céggel, amely közbenső szoftvereket fejleszt IoT-projektekhez és alkalmazásokhoz. A megállapodás lényege, hogy a Zerynth IoT fejlesztési környezetét elérhetővé teszik egy egyedi portálon a DesignSpark mérnöki közösségen belül, lehetővé téve az egyszerű hozzáférést és az eszközök letöltését az ügyfelek számára.
A Henkel az intelligens otthont kínáló vállalat, a Netatmo okosotthon technológiájának gyáraiban történt bevezetésével pozitív fenntarthatósági eredményekről számolhat be. A Henkel mind a 31 - köztük a Körösladányi - Laundry & Home Care gyárában, a Netatmo Smart Home Időjárás Észlelő állomásait használja ahhoz, hogy a kapott időjárási adatokat a lehetséges eljárásokra és a gyártási folyamatainak változásaira alkalmazza.
2018. november 13–15. között immár 26. alkalommal rendezte meg az amerikai Rockwell Automation a számos nemzetközi szakértőt és vállalatot is megmozgató Automation Fair szakkiállítást. A helyszín ezúttal az Egyesült Államok korábbi fővárosa, Philadelphia volt. Az üzleti és technológiai bejelentésekben idén sem szűkölködő rangos eseményre a TechMonitor is meghívást kapott.
„Amikor a piac változik, a technológiák elszaporodnak, a versenyzők száma nő, és a termékek hirtelen elavulttá válnak, azok a cégek sikeresek, amelyek következetesen új tudást hoznak létre, és a szervezeten belül széles körben terjesztik azt, majd azonnal felhasználják új technológiákhoz és termékekhez". (Ikujiro Nonaka - japán szervezeti teoretikus, tudásmenedzsment kutató)
Aki a legjobb gépeket és rendszereket szeretné fejleszteni, annak nemcsak a megfelelő hardverelemeket és szoftvereket kell megtalálni, hanem a fenntartható koncepcióhoz szükséges szaktudás és a digitális átállás kihívásaihoz igazodó eszközpaletta is szükségeltetik. Az „Intuitív Automatizálás” fogalom a Lenzére mutat, a berendezésautomatizálás 70 éves szakértőjére, aki ma és holnap is eszközökkel és szakértelemmel segíti partnereit.
Az RS Components (RS) ma bejelentette a Münchenben (Németország) 2018. november 13–16. között megrendezésre kerülő electronica kiállításon való részvételének részleteit. Az RS a vásáron bemutatja a világvezető gyártók legújabb technológiáit, valamint lehetővé teszi a látogatók számára, hogy ihletet merítsenek jövőbeli mérnöki projektjeikhez. Az RS standját meglátogatók emellett számos különleges eseményen is részt vehetnek, beleértve egy robotfoci bajnokságot, egy szerencsekerék-játékot és a Big Step Challenge kihívást – mindezt számos nyereménnyel, beleértve egy 2500 EUR értékű üdülési kupont.
A Fujitsu ma közzétett, új vizsgálata szerint1 a dolgok internete (IoT) elérte a korai „mainstream” használat szintjét, és az üzleti, illetve IT-vezetők legkésőbb három éven belül kézzelfogható eredményekre számítanak IoT-projektjeikből. Ez azt jelzi, hogy vége azoknak az időknek, amikor még csak pusztán kísérleteztek a dolgok internetével.
A kulcsszó az előtelepítés: míg a klímákat általában önálló komponensként szerelik a kapcsolószekrényekre, egy új plug and play megoldás új megközelítést hoz. A VX25 Blue e+ integrált megoldással a Rittal a VX25 szekrényét és a Blue e+ klímaberendezést építette egybe. Ez a megoldás minden előfeltételt kielégít a megnövelt termelékenyég, a tervezési biztonság, az energiahatékonyság és az okos IoT-alkalmazások terén.
Digitális alapokon működő termék előállítási lánc és termék életciklus követés moduláris mintarendszer prototípusának kifejlesztésére nyert el állami támogatást a Knorr-Bremse Rail Systems Budapest által vezetett konzorcium. A projekt célja olyan IoT platform kifejlesztése és üzemeltetése, amelynek segítségével a gyártóvállalatok sikeresen megvalósíthatják a folyamataikra a vertikális és horizontális integrációt.
Cégvezetők, műszaki és termelési vezetők valamint informatikai döntéshozók vettek részt azon a konferencián, melyen valós ipar 4.0 szerinti gépipari, logisztikai és autóipari esettanulmányok adtak ötleteket az ipari digitalizáció, a termékfejlesztés és gyártás egyes elemeinek bevezetéséhez.
Iparági partner- és fejlesztési programot hirdet az IoT területen működő fejlesztőknek és piaci szereplőknek a T-Systems. A program a gépek közötti kommunikáció keskenysávú infrastruktúráját, annak alkalmazási lehetőségeit igyekszik minél szélesebb körben elterjeszteni. A partnerprogram keretében a T-Systems speciális fejlesztői csomagot biztosít a legmodernebb IoT technológia iránt érdeklődő vállalkozásoknak és segíti az akár még öltetfázisban lévő fejlesztések kidolgozását is.
A Gartner előrejelzései szerint pár éven belül 50 milliárd eszköz lesz hálózatba kapcsolva. Az ezeken az eszközökön alapuló Internet of Things (IoT), azaz a dolgok internete már jelenleg is komoly kihívást jelent a biztonsági szakembereknek, ráadásul az egyre elterjedtebb otthoni okoseszközök felhasználói sincsenek biztonságban. Az ESET szakemberei összeszedték a lehetséges veszélyeket, és néhány ezzel kapcsolatos tanulságos friss incidenst.
Az információk előállítása, szállítása és feldolgozása kulcsfontosságú egy Ipar 4.0 környezetben. Az információ alapja pedig az intelligens szenzortechnika, amely biztosítja a szükséges inputokat. A BOS 21M ADCAP személyében egy újonnan kifejlesztett optikai multifunkciós érzékelő csatlakozott a BOS 21M sorozathoz.
Az internet kétségkívül felforgatta a világot. Minden, a zsebünkben lapuló telefontól kezdve az általunk vezetett autókig intelligens, összekapcsolt termékekké változott. Megvalósulhat ez a koncepció a feldolgozóiparban is? A gyártási folyamatok digitalizálása lehetővé teszi a szűk keresztmetszetek egyszerű azonosítását és a termelés lehető leghatékonyabb rendszerének megvalósítását.
Az új múzeum, amely 2019 őszén nyílik meg, Minokamo városában található Japánban, a Yamazaki Mazak Optonics Corporation újonnan felújított földalatti gyárában, amely jelenleg a cég lézeres gyártási tevékenységének otthona.
The certificate of incorporation bears a very well-known name: President Vladimir Putin himself, as Deputy Mayor of Saint Petersburg, once signed the document for HARTING's Russian subsidiary. That was in 1993. Today, the Technology Group on the Neva celebrates its 25th anniversary.
A hagyományos IT infrastruktúrával és ahhoz tartozó régebbi gyári berendezésekkel a gyártó vállalatok nem képesek megfelelni a digitalizáció korában jelentkező magas elvárásoknak.
Az Oracle legújabb kutatása szerint a gyártócégek még nem használják az Ipar 4.0 működési elveit az ügyfelek, beszállítók vagy forgalmazók eléréséhez, inkább a belső folyamatokra koncentrálnak.
A Velencei-tó partján folytatódott a LAPP Hungária Kft. nagy sikerű rendezvénysorozata, a lassan hagyományt teremtő LAPP Meets Industry szakmai konferencia. Az esemény mind a személyes találkozókat, mind a LAPP hatalmas kábeltechnikai know-how-jának átadását támogatja, így nem csoda, hogy idén is sok szakmai érdeklő látogatott Velencébe. Helyszíni beszámolónkat olvashatják.
A Fujitsu segít ügyfeleinek a digitális világ követelményei szerint egyszerűsíteni, átalakítani és megújítani vállalati működésüket. Az Orlandóban június 5. és 7. között megrendezett SAPPHIRE NOW® és éves ASUG konferencián a vállalat bemutatta, miként használják a világ szervezetei SAP®-szoftverekhez kidolgozott megoldás- és szolgáltatásportfólióját digitális átalakulásuk támogatására. A co-creation koncepció jegyében az ügyfelekkel szoros együttműködésben, az SAP HANA® és az SAP S/4HANA® platformhoz fejlesztett élvonalbeli megoldások elősegítik a hatékony működést, a hozzáadott érték teremtését és a még jobb üzleti eredmények elérését.
Ázsia fejlett országai és az Amerikai Egyesült Államok messze megelőzik Európát az IoT fejlesztések területén, Magyarországon az állami beszerzéseknek köszönhetően fejlődik a terület. Az online pénztárgépek bevezetésével Európa egyik legnagyobb IoT beruházását bonyolították le hazánkban az elmúlt időszakban, amely során 150.000-nél több SIM-kártyát helyeztek forgalomba, s a folyamat még nem ért véget, további szolgáltatási körökben válhat kötelezővé az online eszköz. Az adatelemzés egyre fontosabb, így lassú, de folyamatos növekedés várható a területen.
Paradigmaváltás zajlik a digitális gazdaságra történő átállásban, a folyamatot a mesterséges intelligencia (MI) alkalmazása hajtja – derült ki a Huawei Global Connenctivity Index (GCI) legújabb kutatásából, amelyet a vállalat budapesti infokommunikációs roadshow-ján ismertettek. A világ 79 országának és iparágának hálózati kapcsolatait és IKT infrastruktúráját vizsgáló elemzés szerint a jelenlegi 12,9 trillió dollárról – ami a globális GDP 17,1 százalékát teszi ki – 2025-re akár 23 trillióra is nőhet a globális digitális gazdaság értéke a mesterséges intelligencia terjedésének köszönhetően. A növekedést ugyanakkor a világszerte hiányos MI-ismeretek és fejlesztői képességek veszélyeztethetik. A digitális transzformáció szempontjából legfejlettebb országok listáját az Egyesült Államok vezeti, Magyarország a 30. helyen áll a rangsorban.
Egy kutatás szerint az épületekben használt intelligens eszközök száma 2020-ra meghaladja a 4,4 milliárdot. A tendencia nem meglepő, hiszen az okos, egymással és a központi irányító rendszerekkel kommunikálni képes készülékek számos szinten képesek hatékonyabbá tenni a működést, valamint egyszerűsíteni a létesítmények üzemeltetéséért és karbantartásáért felelős szakemberek munkáját. A Schneider Electric szakértői bemutatják, hogyan és milyen területeken járulnak hozzá ezek a berendezések az okosépületek kialakításához, ezzel együtt pedig a még kényelmesebb és környezettudatosabb működéshez.
A ‘társadalmi innováció’ jegyében a Fujitsu valós társadalmi problémákra megoldást kereső projekteket és együttműködéseket mutat be, köztük egy műtét utáni beteg-távfigyelést támogató finn egészségügyi megoldást.
ONA will be present at the BIEMH 2018, to be held in the Bilbao Exhibition Center from May 28 to June 1; in Hall 1, Stand F03 with an exciting showing of both wire and die-sinking EDM machines. At the same time, on May 29 and May 31, it will be hosting the ONA OPEN HOUSE AND TECHNOLOGY TALKS 2018 in its headquarters in Durango.
A Fujitsu bevezette a ServiceNow platformhoz szánt Symfoni WE for Professional Services megoldását. A fejlesztéssel a felhasználók maximális értéket hozhatnak ki ServiceNow rendszereikből – bővebb funkcionalitással nagyobb átláthatósággal, valamint az erőforrás-tervezés és a szolgáltatásnyújtási folyamatok szorosabb szabályozásával. A ServiceNow által tanúsított Symfoni WE már jelenleg is kapható a ServiceNow alkalmazásáruházban.
A Fujitsu ma bejelentette, hogy a mesterséges intelligencia terén felhalmozott szakértelmével támogatja az Európai Unió Horizon 2020 programjának együttműködésre épülő, új FinSec projektjét. A GFT Italy által koordinált projekt célja, hogy felkészítse a pénzintézeteket a komplex biztonsági támadások előrejelzésére és elhárítására, valamint a mind komolyabb biztonsági előírásoknak való megfelelésre.
A Dolgok Internetén alapuló megoldások egyre elterjedtebbek Magyarországon, s egyre nagyobb szerepet kapnak a logisztikai ágazatban is. A XXI. században a fenntarthatóság és a környezettudatosság kiemelt szempontok a közúti áruszállításban mind szabályozói, mind befektetői, mind pedig fogyasztói oldalról, a fenntarthatóság köré épülő, M2M-alapú technológiák megválasztása és használata is hasonlóan előremutató változásokat ígérhet az elkövetkező években.
A digitalizáció feltartózhatatlan ütemben tör be életünk különböző területeire: szociális kapcsolattartásunk átalakítása után most az Ipar 4.0-n – egy új ipari forradalmon – a sor, hogy átformálja a teljes gyártási és ellátási láncot, ami kétségtelenül komoly paradigmaváltást jelent az ipari vállalatok számára stratégiájuk kialakításában.
Az RS Components (RS) a Cypress Semiconductor Corp. és a MikroElektronika cégekkel együttműködve megalkotta a Clicker 2 for PSoC® 6 fejlesztői készletet, amely gyorsabb prototípus-készítést tesz lehetővé a Cypress rendkívül kis energiaigényű PSoC 6 mikrovezérlőivel (MCU-k).
2017. december 13-án a világon piacvezető fröccsöntőszerszámgép-gyártó ENGEL Austria GmbH is csatlakozott az ADAMOS GmbH kezdeményezéséhez, ezzel pedig a szervezet hatodik tagjává vált. 2018. január 1-én Matthias Volm technológiai igazgatóként csatlakozott a menedzsmenthez a tapio GmbH-nál, a Dürr AG leányvállalatánál ellátott ügyvezetői tisztsége mellett.
A Fujitsu bemutatja legújabb forradalmi innovációit, és élő demókat tart az Ipar 4.0, ipari IoT és digitális közlekedési környezetekbe szánt intelligens gyártási megoldások működéséről az április 23. és 27. között megrendezett Hannoveri vásár 7-es csarnokának E16-os standján.
Az ázsiai és csendes-óceáni vállalatok élen járnak tevékenységük digitalizálásában és teljes körű integrálásában, melynek eredményeként az amerikai és az EMEA (európai, közel-keleti és afrikai régió) országokhoz képest sokkal gyorsabb ütemben vezetnek be digitális termékeket és szolgáltatásokat, illetve kapcsolják össze az új technológiákat a vállalatokon belül. Az amerikai és EMEA országok lemaradása tovább fog növekedni, mivel a PwC Strategy& felmérése szerint az ázsiai vállalatok harmada (32%) tervezi, hogy a következő öt évben érett digitális ökoszisztémát alakít ki, szemben az amerikai vállalatok negyedével (24%) és az EMEA országok 15 százalékával.
A Schneider Electric múlt hét végén több mint 5000 ügyfelét és partnerét látta vendégül párizsi Innovációs Csúcstalálkozóján. A rendezvényen a vállalat szakértői és vezető iparági szakemberek osztották meg gondolataikat és újító ötleteiket a gazdaság digitalizációjával kapcsolatos kihívásokról és lehetőségekről. A Schneider Electric ezen a különleges eseményen jelentette be IoT-alapú EcoStruxure platformjának legújabb fejlesztéseit, melyekkel a vállalatok könnyedén lépést tarthatnak a digitális átalakulással.
A Fujitsu hamarosan elindítja 2018-as World Tour konferenciasorozatát, amely a legújabb technológiákat és a leginnovatívabb ügyfélsztorikat viszi el öt kontinens 20 városába. A maga nemében egyedülálló ügyfélrendezvény keretében a Fujitsu bemutatja, hogyan kelti életre az ügyfelek digitális üzleti ötleteit a megfelelő partnerkapcsolatok és szakértelem mozgósításával. Az idei Fujitsu World Tour április 10-én, Varsóban indul.
Az Ipar 4.0 platform célja, hogy megkönnyítse ember és technológia interakcióját úgy, hogy az ipari üzem minden szintjén információkkal látja el például azokat a személyeket és/vagy eszközöket, akik/amelyek hozzáférhetnek a folyamatérzékelőkhöz, illetve a végső eleminformációkhoz (például a mért értékekhez, a konfigurációs beállításokhoz stb.).
A nyilvános internet elérési pontok létesítésétől a közbiztonság javításán át a helyi vállalkozások fellendítéséig sok pozitív hatása lehet az Invitech Solutions okos falu programjának. Az informatikai és telekommunikációs megoldásszállító pilot programja a Pest megyei Ceglédbercelen fut, ahol már saját applikációja is van a településnek. Ezzel a helyiek és az idelátogató vendégek is mindenről időben értesülnek, ami fontos a falu életében. A társaság célja, hogy a városokban zajló fejlesztései mellett a kisebb településen élők számára is elérhetőek legyenek a digitalizáció előnyei.
Az RS Components (RS) bejelentette, hogy kínálatában a Power Integrations két új teljesítmény-félvezető termékcsaládja is elérhetővé válik. Az RS integrált védelmi funkciókkal ellátott, nagy energiahatékonyságot biztosító új kínálata az offline kapcsoló IC-k LinkSwitch™-TN2 termékcsaládjával, illetve a teljesítménytényező-korrekciós (PFC) IC-k HiperPFS™-4 termékcsaládjával bővül.
Az RS Components (RS), a mérnökök globális beszállítójának kereskedelmi márkája a Pro-face legnépszerűbb ipari automatizálási eszközeinek termékcsaládjával bővítette HMI (ember-gép felület) termékeinek széles portfólióját, többek között a GP4100 sorozat 10 érintőképernyője, illetve az LT4000M sorozat két érintő PLC-je is az újdonságok között szerepel.
A legfrissebb szoftverrendszerek, felhőalapú és Big Data szolgáltatások, illetve IIoT-megoldások körültekintő előre tervezés révén emelhetik a legnagyobb mértékben a termelékenységet – hangzott el a Maverick Technologies szakértőitől a Rockwell Automation által szervezett novemberi Automation Fair Vegyipari Fórumán.
Átadták az Invitech Solutions Budapestet lefedő LoRa-technológiájú IoT-hálózatát. Az Internet of Things (IoT - interneten keresztül összekapcsolt, irányított eszközök hálózata) platformjával a társaság az IoT-értéklánc minden elemét képes egymaga biztosítani vállalatok, államigazgatási és önkormányzati intézmények számára. Az alacsony energiaigényű, nagy hatótávolságú, vezeték nélküli LoRa-technológia segítségével a megbízók hatékonyan kapcsolódhatnak majd a kihelyezett IoT-szenzorokhoz. A nemzetközi LoRa-szövetség tagjaként a társaság missziójának tekinti a technológia elterjedését Budapesten, hamarosan pedig országszerte is.
„Kevés iparágat érintenek olyan érzékenyen a fogyasztói trendekben bekövetkezett változások, mint az élelmiszeripart” – hangzott el a houstoni Automation Fair keretein belül szervezett Gép- és felszerelésgyártók Ipari Fórumán. Ezek a hatások az élelmiszergyártó cégektől egészen a csomagológépgyártó vállalkozásokig érezhetők.
Sokszor felvetődik a kérdés, hogy „miként tudna részt venni a cégem a digitális átállásban?” De szinte mindig adódik a másik kérdés is, miszerint „miként lehet ezt biztonságosan végrehajtani?” A november 15-16. között Houstonban megrendezett Automation Fair kiállításon a Rockwell Automation az integrált hálózatokban megkövetelt kiberbiztonság teljes spektrumát is bemutatta.
A felhasználók és a gépgyártók már a modern ipar hajnala óta próbálják megismerni termelési berendezéseik valós idejű teljesítményét és műszaki állapotát. A Rockwell Automation által Houstonban megrendezett Automation Fair szakkiállításon néhány lépéssel közelebb kerültünk az eszközök azonnali áttekinthetőségéhez.
A houstoni George R. Brown Kongresszusi Központban 2017. november 15-16. között megrendezett hagyományos Automation Fair látogatói a nem túl távoli jövőbe tekinthettek a vásár egyik fénypontjának számító Innováció standon. A Rockwell Automation által szervezett rendezvényen az ipari automatizálás a már a piaci megjelenés előszobájában álló következő generációja mutatkozott be.
A szuper többfunkciós LASER EX széria két új gépe, valamint az okosgyárak számára kifejlesztett Connect Plan voltak az Okuma-stand idei legnagyobb látványosságai, de a japán gépgyártó az új szerszámgépek és automatizálási technológiák bemutatásáról sem feledkezett meg. A kiállítás hat napja alatt több mint 4 000 érdeklődő kereste fel a japán gépgyártó standját.
KUKA acquires Visual Components and defines the next level in intelligent automation
November 7-én, a Kongresszusi Központban került sor a több mint 200 érdeklődőt vonzó S&T-rendezvényre. Napjainkban nemzetközi megatrend a digitális és a fizikai világ konvergenciája, ami újradefiniálja az eddigi piaci erőviszonyokat az iparban. Azok a cégek, akik jól alkalmazzák az új technológiákat, a változások nyertesei lesznek, akik nem lépnek időben, versenyhátrányba kerülnek. Azonban egészen más lehetőségeket rejt magában az ipar 4.0 egy hatalmas tőkeerővel rendelkező multi és egy magyar kkv számára. A FOCUS rendezvényen bemutatásra kerültek napjaink legkurrensebb, a magyar cégek számára is elérhető ipar 4.0 technológiái.
Körülbelül hét évvel ezelőtt írhattam le először egy cikkben olyan kifejezéseket, mint kiberfizikai rendszer, vagy ipar 4.0. Akkoriban idehaza szinte ismeretlen területekre léptünk, amikor megpróbáltuk beszámolni a világban mutatkozó új koncepciókról. Napjainkban már nemigen tudok olyan kiállításra, konferenciára, vagy egyéb szakmai rendezvényre menni, ahol az ipar 4.0 kifejezés ne szerepelne vastag betűkkel a programban.
Több ezer automatizálási szakértő gyűlt össze a világ önjelölt „energia fővárosában” november 15-16. között, hogy megismerkedjen a szektor legújabb fejlesztéseivel a vezérléstechnika, az információelemzés és a teljesítményfelügyelet területein. A rangos automatizálási kiállításra a TechMonitor is meghívást kapott. Helyszíni beszámolónkat olvashatják.
„A Cisco előrejelzése szerint a blockchain, az autonóm eszközök és a virtuális asszisztensek lesznek az elkövetkezendő évek uralkodó technológiai trendjei a B2B világban. Azonban van két alapvető tényező, amely nélkül ezek a trendek csak víziók maradnak: a hálózatok és a kiberbiztonság. A jövő trendjeinek kiteljesedéséhez a hálózatok új, szándék-alapú és intuitív generációjára, továbbá megfelelő biztonságra lesz szükség.” – mondta Dalos Ottó, a Cisco Magyarország ügyvezető igazgatója.
A dolgok internete (IoT) mindig egy szenzorral kezdődik, hiszen maguk a „dolgok” nem képesek állapotokat rögzíteni, és műveleteket sem végezhetnek el, ha nem érzékelik a környezetüket. Ez a két tevékenység és a hálózathoz való kapcsolódás teszi a tárgyakat intelligensé és alkalmassá a kezelői beavatkozás nélküli munkára. Az Európa vezető nyomásérzékelő-gyártójának számító KELLER AG für Druckmesstechnik az IoT-megoldások megvalósításában is kulcsszerepet vállalt magára.
Immáron sorozatban harmadik alkalommal jutalmazza kiemelt beszállítói státusszal a Bosch a pneumatika megoldások szakértőjének számító AVENTICS-et a „Standardizált Pneumatika Eszközök” kategóriájában. A kitüntetést 2017. október 9-én a Bosch bambergi gyárában jelentették be, ahol az AVENTICS egy új gyártósor üzembe helyezését végzi.
Az RS Components elindítja a korai IoT-fejlesztést a legújabb PSoC 6 MCU-kon, speciális hozzáféréssel a Cypress PSoC 6 BLE Pioneer készletéhez
Az ADAMOS (ADAptive Manufacturing Open Solutions) a DMG MORI, a Dürr, a Software AG, a ZEISS és az ASM PT által alapított stratégiai együttműködés az Ipar 4.0 és az IoT technológiák fejlesztésére. A szövetség célja, hogy az összefogással németországi és nemzetközi szinten is elismertté váljanak, és további cégeket vonjanak be az együttműködésbe. Az ADAMOS kimondottan a gépépítők és gyáralapítók igényeire, illetve az ügyfeleik szükségleteire fókuszál: a nyílt ADAMOS IIoT platform szabadon hozzáférhető, és összegyűjti a friss IT technológiákat, illetve az ipari tudást. A mérnöki szolgáltatóknak lehetőséget biztosít arra, hogy könnyen, gyorsan és hatékonyan szállítsanak kipróbált és tesztelt digitális hálózati alkalmazásokat a vevőiknek. A gépépítők és a beszállítók ugyanúgy, mint a termékek végfelhasználói profitálhatnak az ADAMOS platform szolgáltatásaiból, hiszen teljes körű adatfüggetlenséget és szabad hozzáférést biztosít a vezető szoftvermegoldásokhoz. A projektben fejlesztett platform 2017. október 1-től válik elérhetővé világszerte.
Ma már egyre több olyan új eszköz és technológia érhető el, amellyel a gyártó cégek jelentősen növelhetik termelésüket, javíthatják működésüket. Egyre több vállalat épít szenzorokat gépeibe, illetve próbálja a termelés során keletkező hatalmas adathalmazt elemezni. Az S&T Consulting Magyarország Kft., szakértő rendszerintegrátorként felállított egy olyan útitervet, amely az Ipari Digitalizációban elért előrehaladás mértékét modellezi. Ez a modell 3 érettségi szintet különböztet meg és megfogalmazza az egyes szinteken leghatékonyabban megvalósítható fejlesztéseket is.
Through the joint venture ADAMOS (ADAptive Manufacturing Open Solutions), DMG MORI, Dürr, Software AG and ZEISS as well as ASM PT are establishing a strategic alliance for the future topics of Industrie 4.0 and the Industrial Internet of Things (IIoT). Germany’s first alliance of well-known industrial and software companies wants to establish ADAMOS as global standard for the industry and attract other machine builders to become partners. ADAMOS is customized to meet the specific needs of machine and plant builders and their customers: The open IIoT platform ADAMOS is non-proprietary and brings together the most up-to-date IT technology and industry knowledge. It enables engineering companies to offer tried and tested solutions for digitally networked production to their customers with little effort. Machine tool builders as well as their suppliers and customers will benefit from this as ADAMOS is a platform service that offers data autonomy and access to leading software solutions. The jointly developed ADAMOS platform will be available worldwide as of 1 October 2017.
Az egyre szaporodó digitális megoldások ellenére sem szabad megfeledkezni arról, hogy egy folyamat elején járunk, az alapvető technológiai változásokhoz vezető út első lépéseit tettük meg – mondja Ács István, a Bosch Rexroth Hajtás- és Vezérléstechnika Kft. ügyvezető igazgatója, az Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform elnökségében a gyártó vállalatok képviselője.
A fémipari világkiállítás az „Intelligens termelési rendszerek összekapcsolása” mottó jegyében idén az Industrial Internet of Things (IIoT) koncepciójára összpontosít. Ezzel összhangban a FANUC az IIoT és a mesterséges intelligencia (AI) terén kifejlesztett teljes termékválasztékát bemutatja!
Az ipari Internet of Things (IIoT), vagyis az IoT-technológiák ipari, logisztikai szektorokban való alkalmazása a machine learning (gépi tanulás) és a big data technológiák egyesítésével forradalmasítja a gyártást: a korábbinál sokkal nagyobb adatmennyiséget bocsát rendelkezésre, jelentősen gyorsabban és hatékonyabban, amelynek megfelelő hasznosítása üzleti előnyre váltható be.
A Softing dataFEED OPC Suite új verziója lehetővé teszi az adatok REST protokollokon keresztüli egyszerű és biztonságos átvitelét, valamint támogatja a NoSQL adatbázisokat.
Elsőre talán meglepő, hogy egy alapvetően vezetékes technológiában jelen lévő infokommunikációs megoldásszállító, az Invitech Solutions alapító tagként vállal szerepet a nemrégiben megalakult „5G koalíció” munkájában. A társaság kompetenciái és infrastrukturális adottságai azonban nagyban hozzájárulhatnak a technológia széles körű hazai elterjedéséhez.
A magyarországi Bosch, a technológiák és szolgáltatások szállítója, egyre nagyobb jelentőséggel bír a nemzetközi Bosch világában. Beleszámítva a nem konszolidált vállalatok árbevételét és a saját vállalatai között folytatott kereskedelmi tevékenységeket is, 2016-ban az előző évhez képest 20 százalékkal növelte teljes magyarországi árbevételét, amely így 1149 milliárd forint lett.
A Softing Industrial a Hannoveri Vásárra időzítette a dataFEED OPC Suite új verziójának bemutatását. A felhasználók az új verzióban számos új funkcióval találkozhatnak, amelyek az időtakarékosságot, a költségcsökkentést és a hibamentes rendszerintegrációt célozzák. Kérjük, látogassa meg a Softing Industrialt a Hannoveri Vásár ideje alatt 2017. április 24-28. között a 8. pavilon E20 standján!
A Softing Industrial bejelentése szerint az echocollect átjáró már az MQTT protokollt is támogatja, ami leegyszerűsíti és megbízhatóbbá teszi a rendszerek és berendezések folyamatadatainak felhő megoldásokba történő integrálását. Kérjük, látogassa meg a Softing Industrialt a Hannoveri Vásár ideje alatt 2017. április 24-28. között a 8. pavilon E20 standján!
Az ABB megvásárolt egy spanyolországi start-up vállalatot, az innovatív 3D-s vizsgálati és minőségellenőrzési megoldásairól ismert NUB3D-t.
A Goodyear a Genfi Autószalonon bemutatta hosszú távú elképzelését a jövő hálózatba kapcsolt, intelligens gumiabroncsáról. Napjaink rohamosan fejlődő mobilitási ökoszisztémájában, melyet a vezető nélküli járművek, a városokban pedig a járművek megosztására való törekvés határoz meg, a Goodyear célja a gumiabroncsok, a jármű és a környezet közötti interakció forradalmasítása. A Goodyear legújabb, Eagle 360 Urban nevű, gömb alakú, 3D nyomtatással készült abroncsa az első koncepcióabroncs, melyet mesterséges intelligencia hajt, és amely érezni, dönteni, átalakulni és kommunikálni is képes lesz majd.
„Az internet el fog tűnni. Olyan sok IP-cím, gép, szenzor és viselhető eszköz lesz, hogy már észre sem fogjuk venni. Mindig része lesz a környezetünknek. Képzeljük el, milyen lehet belépni egy teljesen dinamikus szobába, amelyben – az engedélyünkkel – interakcióba léphetünk mindennel, ami a szobában zajlik.” Eric Schmidt, a Google vezérigazgatója és igazgatótanácsának elnöke.
A Softing Industrial dataFEED uaGate SI átjárója az OPC-UA mellett már MQTT protokoll támogatást is tartalmaz, ami lehetővé teszi a Siemens S7 adatok felhő alkalmazásokba történő egyszerű és megbízható integrálását.
2016-ban ismét nőtt a Bosch csoport árbevétele: az előzetes számadatok alapján 3,5 százalékkal, 73,1 milliárd euróra emelkedett. Árfolyamhatások nélkül az árbevétel 5,4 százalékos növekedést mutatott, így az árfolyamok kedvezőtlen alakulása mintegy 1,3 milliárd euróval vetette vissza az árbevételi eredményeket.
Az idén 31. alkalommal megrendezett chicagói nemzetközi gyártástechnológiai szakkiállítás a vásár történelmének harmadik legjobb számait hozta a látogatói létszám (115 612) és a nettó kiállítási terület (127 301 m2) tekintetében. A kiállítói létszám (2 407) pedig egyenesen rekordokat döntött, így nem csoda, hogy a kiállításnak helyet adó McCormick Place több mint 34 ezer tonnával „gyarapodott” a vásár kezdőnapjáig.
A Dolgok Internete (Internet of Things – IoT) koncepciója a költségoptimalizált, akár egyedi gyártásra is alkalmas automatizálási célokkal létrehozott hálózatosodott rendszereken alapul. Közérthető nyelvre lefordítva ez a testreszabott termékek hatékony és minimális határidőn belül történő legyártását jelenti. Ebben az értelemben az SMS mönchengladbachi gyáregységében 2010-ben elkezdett teljes körű modernizálás már az IoT felé tett jelentős lépésként is értelmezhető. A gyártás átalakításában kulcsfontosságú szerep jutott a Balluff Tool-ID rendszerével megvalósított szerszám-azonosításnak.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője bejelentette, hogy Gyémánt fokozatú szponzorként vesz részt október 25. és 27. között Barcelonában az idén második alkalommal megrendezésre kerülő IoT-megoldások világkongresszusán (IoT Solutions World Congress, IoTSWC16).
A szeptember 29-én második alkalommal megrendezett Beckhoff Technology Day konferencia egyedülálló lehetőséget nyújtott a résztvevőknek arra, hogy közvetlenül értesüljenek a PC-alapú vezérlés, az ipari automatizálás, az információtechnológia (IoT) és az ipar 4.0 aktuális trendjeiről.
A DHL 2010 óta biztosít hőmérséklet-szabályozott szállítási megoldásokat világszerte, melyek megbízhatóságát a DHL SmartSensor hőmérséklet regiszter garantálja. Bevezetése óta a SmartSensor több mint 1 millió csomag adatait követte nyomon.
A Dell Be /Future Ready/’16 Tour nemzetközi eseménysorozatának budapesti rendezvényére május 19-én a Várkert Bazárban került sor. Közel 400 informatikai vezető, műszaki szakértő és szakmai partner vett részt az eseményen, ahol szakmai előadások és egy termékkiállítás segítségével ismerhették meg, hogy a vállalatok hogyan alakíthatják át az üzletmenetüket és a munkaerőt annak érdekében, hogy a legtöbbet hozzák ki a legújabb technológiai trendekből.
Az ipar 4.0 és az IoT koncepciók megvalósítása különösen a gépdiagnosztika tekintetében egy sor követelménnyel jár. Idetartozik az online és offline gépállapot-ellenőrzés, a megelőző karbantartás, az alakfelismerés, a gépek optimalizálása vagy a hosszú távú adatarchiválás. Ebből kifolyólag a hatékony elemzésnek és a gépi feldolgozás során fellépő hibák kijavításának alapvető feltétele a ciklusokkal szinkronban levő zökkenőmentes adatgyűjtés. Ezért annak érdekében, hogy kielégítse az ipar 4.0 koncepción alapuló alkalmazások egyre növekvő igényeit, a Beckhoff kifejlesztette a TwinCAT Analytics eszköztárat.
Az S&T PLM üzletágának árbevétele több mint kétszeresére nőtt három év alatt. 2015-ben még a megdönthetetlen rekordnak tűnő 2014-es eredményeket is sikerült 16%-kal felülmúlni. Az S&T növekedési stratégiájában a minőség játssza a kulcs szerepet, és a piac visszaigazolja a stratégia helyességét.
Minden harmadik vállalat tart attól, hogy üzleti modelljüket fenyegeti a digitális átalakulás- mutat rá egy friss, nemzetközi felmérés. A legújabb technológiai eszközök előnyeinek kihasználásával, ennek szükségszerűségével azonban szinte minden megkérdezett cég (80%) egyetért.
Gyakoribb támadások a mobiltelefonok és testen hordható eszközök ellen, egyre több zsarolás, bonyolultabbá váló azonosítás, a helyettünk dolgozó robotok védelme és az okosvárosok biztonsága – 2016 közeledtével a Symantec és a Norton IT-biztonsági szakértői előrejelzést készítettek a jövőre várható internetes és IT-biztonsági trendekről és fenyegetésekről.
Machine and plant designs that live up to the German "Industrie 4.0" framework and the similar concept of the "Industrial Internet of Things" require smart drive technology with high flexibility and functionality.
Cloud, BYOD, UC, konvergencia ‒ évről évre újabb informatikai trendek határozzák meg a piacot. De vajon a mindennapokban mit nyújthatnak egy vállalat számára? Tényleg minden alkalmazás hatékonyabban működhet a felhőben? Valóban túl kockázatos, ha a munkatársak a saját okos eszközeiket használják az irodai feladatokra? Elképzelhető, hogy 2020-ra évente minden ember már 16 terabyte információt fog termelni? Miért pont most érkezett el az idő arra, hogy az üzleti felhasználók legtöbb IT-igényét egy platformon egységesítsék? És egyáltalán, mit is takar a hibrid felhő?
Közel 240 résztvevő tisztelte meg az S&T FOCUS 2015 PLM/CAD/CAM/CAE/IoT Napot. A rendezvény kiemelt témája az ipar és az oktatás hatékony együttműködése volt. A rendezvény fő előadójától, Dr. Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkártól első kézből értesülhettek a résztvevők a kormányzat ezirányú stratégiájáról. A nap során ezen felül rengeteg új technológiát, fejlesztést ismerhettek meg a látogatók, valamint betekintést nyerhettek élenjáró tervező, gyártó cégek legjobb módszereibe.
A vállalat a hongkongi és Massachusettsi műszaki egyetemekkel kötött partneri megállapodást, hogy elősegítse az IoT-megoldások (dolgok internete, Internet of Things) fejlesztését és bevezetését.
Az Oracle Cloud Platform for Integration javítja az alkalmazások integrálását a felhőben, mobilkörnyezetben és az IoT eszközökön.
A Dell bemutatta kifejezetten épület- és gyárautomatizálási szektorok számára kialakított új, EdgeGateway 5000 sorozatát. Az ipari felhasználásra tervezett, kibővített bemeneti és kimeneti felületekkel, széles működési hőmérséklet-tartománnyal, valamint a Dell adatelemzési képességeivel rendelkező számítástechnikai megoldás élenjáró alternatívát kínál az IoT piac jellemzően költséges és jogvédett ajánlataival szemben.
A Magyarországon első alkalommal szeptember 15-én megrendezett Beckhoff Technology Day konferencia egy olyan egész napos, ingyenes rendezvény volt, amely egyedülálló lehetőséget nyújtott arra, hogy az érdeklődők közvetlenül értesüljenek a PC-alapú vezérlés aktuális trendjeiről.
A Schneider Electric új nemzetközi márkastratégiája az egymással összeköttetésben lévő rendszereket helyezi a középpontba. A vállalat a Life is On stratégiával kiterjeszti az intelligens üzemeltetés megközelítést a dolgok internete (Internet of Things-IoT) fogalomkörére is. Egyúttal bejelenti együttműködését az Industrial Internet Consortium (IIC) szervezettel, hogy támogassa az IoT-megoldások fejlesztését és bevezetését.
Az ARC Informatique a HMI/SCADA szoftverek független szolgáltatója. Fő terméke, a PcVue® révén a cég 30 éve járul hozzá az automatizálási ipar fejlődéséhez. A PcVue Solutions termékosztály rugalmas megoldás az ipari folyamatok, a közművek és az infrastruktúra felügyeletére.A milánói központú díjnyertes technológiai cég, az Ubiquicom emberek és eszközök hagyományostól eltérő sajátosságú és a hagyományostól eltérő technológiájú helymeghatározó és nyomkövető termékek és megoldások tervezésére és fejlesztésére specializálódott.
A Symantec már több mint egymilliárd Internet of Things eszköznek biztosít védelmet (IoT – hálózatba kapcsolt eszköz), a televízióktól kezdve az autókon keresztül az okos mérőket is magában foglaló kritikus infrastruktúrákig bezárólag. A hálózatba kapcsolt eszközök száma folyamatosan növekszik, és 2020-ra várhatóan meghaladja a 25 milliárdot . A Symantec komoly erőforrásokat fordít arra, hogy megvédje a felhasználókat az internetre kapcsolódó eszközeikre leselkedő veszélyektől.
A következő generációs mobiltelefon - amely várhatóan az okostelefon elnevezés mintájára, szupertelefonként (superphone) lesz ismert - már öt év múlva megjelenik, és forradalmasítani fogja az életünket – mondta el Wang Yanmin, a Huawei régiós fogyasztói üzletágának elnöke Budapesten.
Új gépet kell integrálnia egy másik protokollt használó hálózathoz? Frusztrálja, hogy egy vagyonba kerül az üzemben használt 87 különféle protokoll hálózatba csatlakoztatása? Szeretné egyedi szoftver alkalmazás kifejlesztése nélkül is összegyűjteni a régebbi eszközökhöz kapcsolódó adatokat? Ha bármelyik kérdésre igennel válaszolt, nincsen egyedül a problémával.
A Dell, a teljes körű informatikai megoldások egyik vezető szállítója megnyitotta az első európai, kifejezetten az Internet of Things (IoT – Dolgok Internete) területtel foglalkozó laborját. Az írországi Limerickben található központban a hardverekre, szoftverekre és szolgáltatásokra is kiterjedő, átfogó IoT-megoldásokat fognak összeállítani.
Az informatikai piac egyik szereplőjét, az S&T Consulting Hungary Kft. ügyvezető igazgatóját, Szabó Pétert kérdeztük az IT piac és a cég jelenlegi helyzetéről.